Serie A: 29. kolejka
30 mar 2019 20:30
90+5'

Krzysztof Piątek wreszcie zapolował z powodzeniem na piłkę po dośrodkowaniu. Był odrobinę pod nią, przez co strzał głową nie był skomplikowany do zatrzymania dla Emila Audero.

7
5
18
9
9
90+4'

Samuel Castillejo nie wepchnął piłki z bliska do bramki. Mało tam było miejsca między dwoma obrońcami Sampdorii Genua, a ponadto Patrickiem Cutrone.

4
3
6
8
18
90+2'

Doliczone jest pięć minut.

34
17
8
5
12
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Musacchio za protestowanie, kiedy dowiedział się, że rzutu karnego nie będzie.

15
8
15
14
37
90'

Sędzia ogląda powtórki, czy Nicola Murru faulował czy nie faulował Krzysztofa Piątka w polu karnym.

63
33
15
10
11
89'

Drugie w tym meczu niecelne uderzenie Karola Linettego. Tylko w boczną siatkę trafił centralny pomocnik Blucerchiatich.

15
13
7
3
3
88'

Krzysztof Piątek domaga się rzutu karnego. Sędzia nie reaguje.

25
13
10
10
32
88'

Aktywny Patrick Cutrone. W ostatnich minutach oddał strzał krzyżakiem w czujnego Emila Audero. Później szarżował na linii pola karnego Sampdorii Genua, ale wiele tam nie zdziałał.

6
6
2
4
7
88'

W sobotę Bartosz Bereszyński, który kuruje się po zgrupowaniu reprezentacji Polski, nie zagra. Zresztą szkoda byłoby coś przestawiać w dobrze działającej obronie gospodarzy.

6
3
2
1
2
85'

Mało czasu zostało przyjezdnym. Minuta spóźnienia na ten mecz wystarczyła, żeby przegapić wszystko co najważniejsze. Przynajmniej na razie.

1
1
3
4
5
84'

Wrzutka Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego prosto w głowę stojącego najbliżej Riccardo Saponary.

5
4
7
6
8
80'

Gregoire Defrel dostał podanie w tempo i miał przed oczami wyłącznie Gianluigiego Donnarummę. Nieudane uderzenie zdobywcy dotychczas jedynej bramki prosto w golkipera Rossonerich. Przedwczesna piłka meczowa zmarnowana.

10
9
6
3
3
79'

Sampdoria. Schodzi: Ronaldo Vieira. Wchodzi: Jakub Jankto.

3
77'

Taniec Patricka Cutrone w szesnastce Sampdorii Genua. W ostatnim momencie pod nogi zmiennika rzucił się Emil Audero i nie pozwolił ani na uderzenie, ani na podanie do Krzysztofa Piątka.

4
3
5
5
8
76'

Mocny powrót Karola Linettego nagrodzony brawami z trybun Stadio Luigi Ferraris.

9
5
4
2
2
75'

Jeszcze kwadrans do końca regulaminowego czasu. Powinien przycisnąć zespół z Mediolanu.

6
4
2
1
2
72'

Obiecująca kombinacja z udziałem Karola Linettego. Zakończyła się ona strzałem Fabio Quagliarelli w poprzeczkę! Nie może przymierzyć w tym meczu lider klasyfikacji strzelców ligi włoskiej, ale przynajmniej, w przeciwieństwie do Krzysztofa Piątka, próbuje.

10
7
10
7
6
71'

Milan. Schodzi: Lucas Biglia. Wchodzi: Lucas Paqueta.

21
8
5
1
3
70'

Hakan Calhanoglu zatrzymany w narożniku pola karnego. W zamyśle było podanie do Krzysztofa Piatka albo Patricka Cutrone, jednak na początek trzeba było pozostać w posiadaniu piłki.

8
3
6
4
7
69'

Ostatnim zmiennikiem Gennaro Gattuso będzie Lucas Paqueta.

11
6
3
1
4
68'

Patrick Cutrone strzelił dwa gole w pucharowym meczu Milanu na stadionie Sampdorii. Ma uratować skórę Rossonerich również w ligowym starciu. Z kolei Riccardo Saponara zdobył trzy bramki, a przy dwóch asystował w historii swoich spotkań z mediolańczykami.

4
7
3
3
2
68'

Naprawdę dużo uderzeń w tym spotkaniu. Oczywiście, nie wszystkie są udane. Przed momentem nieco poniosło Karola Linettego, który zamiast strzelać, mógł poszukać podaniem Riccardo Saponarę.

4
2
2
2
2
67'
66'

Uderzenie Gastona Ramireza z rzutu wolnego wyraźnie obok bramki Gianluigiego Donnarummy.

5
2
1
1
1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Tiemoue Bakayoko za faul na skraju własnego pola karnego.

4
3
2
1
8
64'

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Patrick Cutrone.

2
63'

Rozgrzewa się Patrick Cutrone, który może dołączyć w przodzie do mało widocznego Krzysztofa Piątka.

12
3
1
1
4
60'

Po rzucie rożnym piłka w bramce Sampdorii Genua, tyle że zanim skierował ją tam Tiemoue Bakayoko, odepchnął Emila Audero. Gwizdek i nie ma mowy o wyrównaniu.

3
3
7
4
7
59'

Suso strzelił w Omara Colleya, a piłka odbita od środkowego defensora wyszła na korner. Zadrżała boczna siatka oraz serca kibiców w Genui.

8
6
5
4
7
komentarz

AC Milan próbuje wyrównać bez powodzenia.

4
3
1
1
2
57'

Po przyblokowanym strzale Fabio Quagliarelli gospodarze mieli korner. Zamieszanie zakończyło się uderzeniem Gregoire'a Defrela z powietrza ponad bramką Gianluigiego Donnarummy. Zapachniało drugim trafieniem Francuza.

4
3
4
1
2
56'

Złapał się za głowę Gaston Ramirez. Trudno powiedzieć co autor miał na myśli, kiedy przekopał boisko w poprzek. Pewnie marzył, że przetnie to Fabio Quagliarella, ale nie było szans.

1
54'

Osaczony Krzysztof Piątek i nie docierają do niego dośrodkowania. Na razie prawie bez zarzutu broni drużyna z Ligurii.

4
3
4
4
5
52'

W odpowiedzi na próby Dennisa Praeta mierzył zza linii pola karnego Suso. Po pierwsze anemicznie, po drugie niecelnie. Czas na jakieś konkretne uderzenie w drugiej połowie, ponieważ dotychczasowe są załamujące.

2
1
1
1
51'

Po raz drugi Dennis Praet. Tym razem w lustro bramki Gianluigiego Donnarummy, ale jednocześnie prosto w antybohatera meczu. Przytulił piłkę do piersi golkiper Rossonerich.

2
1
2
1
3
50'

Sampdoria Genua trzyma przeciwnika na dystans od własnej bramki. Po przerwie na razie jedno niecelne uderzenie z dystansu Dennisa Praeta.

3
3
4
3
3
46'

Druga połowa rozpoczęła się "na raty". Sędzia musiał zdyscyplinować zawodnika Sampdorii, który za wcześnie wbiegł na połowę Milanu.

8
13
6
5
3
46'

Milan. Schodzi: Ricardo Rodriguez. Wchodzi: Andrea Conti.

8
45+1'

Mateo Musacchio strzelił nieznacznie obok słupka Sampdorii. Emil Audero został w blokach i nie miałby szans na zatrzymanie piłki, gdyby potoczyła się ona w lustro jego bramki.

2
4
7
7
11
45'

Doliczona minuta.

10
4
2
1
1
45'

Ostatnia akcja Rossonerich w regulaminowym czasie pierwszej połowy przerwana przez Jacopo Salę. Dubler Bartosza Bereszyńskiego zabrał piłkę wślizgiem spod nóg Samuela Castillejo.

4
5
1
3
3
42'

Nie po raz pierwszy dośrodkowanie Suso pozostawiało dużo do życzenia i Milan musi budować atak od początku.

7
2
5
11
14
39'

Karol Linetty rządzi w pierwszej połowie w centrum boiska. Nie mają tam równie dużo do powiedzenia Tiemoue Bakayoko, Lucas Biglia czy Hakan Calhanoglu.

23
11
2
3
3
37'

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za faul na Tiemoue Bakayoko.

Sampdoria Genua
17
8
5
2
3
37'

Dla odmiany Blucerchiati wznowili grę od rzutu rożnego. Ich dośrodkowanie było równie nieudane jak wspomniane Ricardo Rodrigueza.

4
4
2
1
2
34'

Po interwencji Jacopo Sali drużyna Gennaro Gattuso miała korner. Wrzutka Ricardo Rodrigueza w kierunku Mateo Musacchio była bardzo niedokładna.

7
5
2
3
6
34'

AC Milan stara się podkręcić tempo jeszcze w pierwszej połowie. Futbolówka krąży przed polem karnym Sampdorii Genua.

9
8
1
1
5
32'

Tym razem faul Tiemoue Bakayoko na Karolu Linettym.

8
5
15
8
11
29'

Fabio Quagliarella ponownie stanął przed szansą na strzelenie gola po przechwycie i podaniu Karola Linettego. Reprezentant Polski przestawił jak tyczkę Tiemoue Bakayoko i szkoda, że snajper Sampdorii Genua nie trafił w bramkę z czystej pozycji i nie sprawił kompanowi asysty.

17
8
9
4
4
28'

Krzysztof Piątek stracił równowagę między dwoma obrońcami Sampdorii Genua.

4
6
9
12
23
25'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Castillejo za protestowanie.

5
7
10
14
19
25'

Emil Audero! Piękna interwencja jedną dłonią po strzale Suso. Domagają się jeszcze przyjezdni rzutu karnego za zagranie ręką, ale na razie nic nie wskazuje na to, że będzie jedenastka dla Milanu.

6
21'

Kolejna pomyłka zawodnika Milanu pod naporem wysokiego pressingu Sampdorii Genua. Mateo Musacchio trafił prosto w Fabio Quagliarellę i miał szczęście, że odbita od weterana piłka nie poturlała się w kierunku odsłoniętej bramki Gianluigiego Donnarummy.

3
5
6
8
9
18'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Suso w kierunku Krzysztofa Piątka oraz Samuela Castillejo.

9
6
10
11
9
17'

Fabio Quagliarella dostał podanie od Karola Linettego. Dobra otwierająca piłka od pomocnika Sampdorii i najlepszy snajper zespołu mógł śmiało pomyśleć o pokonaniu Gianluigiego Donnarummy. Bramkarzowi Milanu udało się jednak sparować strzał na korner.

8
8
13
7
7
15'

Żółtą kartkę otrzymał Suso za ostry atak w nogi przeciwnika.

AC Milan
4
7
6
11
11
13'

Jacopo Sala wybił piłkę spod nóg rozpędzającego się Samuela Castillejo. Milan miał jeszcze szansę na pokonanie Emila Audero z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Hakana Calhanoglu ze stałego fragmentu było jednak zdecydowanie zbyt płaskie.

7
9'

Pierwsza akcja Krzysztofa Piątka. Długo utrzymywał się przy piłce między Joachimem Andersenem a Omarem Colleyem zanim sędzia odgwizdał zagranie ręką reprezentanta Polski. Uderzenie obronione przez Emila Audero nie miało już znaczenia.

10
8
5
7
9
9'

Próbował rozpędzić się na skrzydle Davide Calabria. Boczny obrońca Milanu został sprowadzony do parteru przez przeciwnika. Milan wznowił grę ze stojącej piłki.

7
5
6
6
5
7'

Czeka na podania na desancie Krzysztof Piątek. Na razie spotkanie nie układa się w wymarzony sposób dla wszystkich zawodników z Mediolanu.

6
6
10
9
6
5'

Druga próba Gregoire'a Defrela. Tym razem interweniował bez zarzutu Gianluigi Donnarumma i zaczyna się odbudowywać po koszmarnym błędzie w pierwszej minucie.

14
15
8
9
6
4'

Rossoneri zdekoncentrowani i popełniają mnóstwo błędów podopieczni Gennaro Gattuso.

9
9
15
13
19
1'

Gol! Strzelił Gregoire Defrel.

Koszmar Gianluigiego Donnarummy. Bramkarz Milanu jest jeszcze myślami w szatni, a Sampdoria Genua jest już na prowadzeniu. Nie minęła nawet minuta spotkania. Gregoire Defrel dobiegł do reprezentanta Włoch, praktycznie dostał od niego podanie i skierował piłkę do bramki przyjezdnych. Kapitalne otwarcie podopiecznych Marco Giampaolo.