Szachtar Donieck
87' Serhij Krywcow
Manchester City
30' David Silva 35' Aymeric Laporte 71' Bernardo Silva 90+4' Nicolas Otamendi
0:3

Koniec meczu. Manchester City ograł na wyjeździe Szachtar Donieck 3:0!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nicolas Otamendi.

Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

Man City. Schodzi: Gabriel Jesus. Wchodzi: Phil Foden.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Serhij Krywcow.

Ostatnie fragmenty rywalizacji w meczu Szachtar Donieck - Manchester City. Przy piłce znajdują się The Citizens.

Szachtar. Schodzi: Fernando. Wchodzi: Dentinho.

Przechwyt angielskiej ekipy, która teraz stara się poszanować piłkę, długo utrzymując się przy futbolówce.

Man City. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Kyle Walker.

Na boisku po strzeleniu trzeciego gola przez Manchester wieje nudą. Gospodarze wymianiają podania, zaś podopieczni Guardioli tylko umiejętnie przesuwają się za piłką.

Mistrzowie Anglii pozwalają rywalom wymieniać podania w środkowej strefie boiska, dalego od swojej bramki.

Aymeric Laporte był faulowany na połowie Man City i przyjezdni wznowią grę od rzutu wolnego.

Goście cofnęli się i czekają na okazję do wyprowadzenia zabójczej kontry.

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Riyad Mahrez.

Manchester City ma już trzy bramki przewagi! Riyad Mahrez zagrał piłkę do Bernardo Silvy, a ten przymierzył po ziemi z 16 metrów. Futbolówka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Szachtar. Schodzi: Wellington Nem. Wchodzi: Serhij Bołbat.

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Bernardo Silva.

Wysoki pressing graczy Man City sprawia, że gospodarze nie mogą wyjść z piłką z własnej połowy boiska.

Gabriel Jesus zameldował się na pozycji spalonej.

Starcie Szachtar Donieck - Manchester City w Charkowie ogląda na żywo 37106 widzów.

David Silva, jak już wspominaliśmy, jest dzisiaj wszędzie:

Szachtar. Schodzi: Wiktor Kowalenko. Wchodzi: Alan Patrick.

Junior Moraes po dośrodkowaniu z prawej flanki główkował tuż obok słupka bramki mistrza Anglii.

Tym razem Gabriel Jesus zszedł do środka i oddał niecelny strzał sprzed pola karnego.

Riyad Mahrez uderzył bardzo mocno z mniej więcej 10 metrów, ale tuż obok bramki ukraińskiej drużyny.

W końcu odważniej postanowił zaatakować Szachtar Donieck, który będzie miał rzut wolny na połowie rywala.

Faulowany był John Stones i Manchester City wznowi grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

Pierwszy celny strzał zawodnika Szachtara, a wykonał go Ismaily Goncalves dos SantosEderson odbił piłkę do boku.

Aktywny w szeregach Man City jest David Silva, który cały czas jest pod grą.

Przyjezdni nie forsują tempa na starcie drugiej odsłony rywalizacji i spokojnie wymieniają kolejne podania.

Początek 2. połowy meczu Szachtar Donieck - Manchester City.

Koniec pierwszej połowy spotkania, po której Manchester City prowadzi z Szachtarem Donieck 2:0.

Sędzia doliczył 1 minutę do regulaminowego czasu gry w I połowie potyczki.

Gabriel Jesus uderzał technicznie z 16. metra, ale piłka minęła bramkę Szachtara.

Strzały (strzały celne):

Szachtar Donieck - 1 (0)

Manchester City - 12 (5)

Podopieczni Pepa Guardioli wydają się mieć wszystko pod kontrolą i nie pozwalają Szachtarowi Donieck na zbyt wiele.

The Citizens próbowali się przedrzeć pod pole karne przeciwnika lewym skrzydłem, lecz w tej sytuacji bezskutecznie.

Gol! Strzelił Aymeric Laporte. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Manchester City wygrywa już 2:0! Aymeric Laporte zamienił na bramkę dokładne dośrodkowanie Kevin De Bruyne z rzutu rożnego. Francuz skierował piłkę do siatki uderzeniem głową.

Potężnie kropnął z 25 metrów Benjamin Mendy, a Andrij Piatow odbił piłkę na korner.

Na razie Szachtarowi brakuje argumentów do skutecznej walki. Natomiast Man City szuka swojego kolejnego trafienia w tym meczu.

Gol! Strzelił David Silva.

Manchester City w końcu dopiął swego i wyszedł na prowadzenie 1:0! Uderzał Gabriel Jesus, ale jego strzał został przyblokowany przez rywala. Do odbitej piłki dopadł David Silva, który huknął z powietrza i nie dał szans Piatowowi.

Tym razem przestrzelił Raheem SterlingAndrij Piatow wznowi grę od własnej bramki.

David Silva trafił w słupek po wrzutce z prawego skrzydła. Piłka odbiła się od aluminium i wróciła do gry.

Szachtar Donieck ucieka się do defensywy. Tym razem szczęśliwie zatrzymał dryblującego Sterlinga.

Główkował Maycon, zaś piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Edersona.

Manchester City ma ogromną przewagę, jednakże dotychczas razi nieskutecznością w ofensywie.

Piłka zmierzała już do bramki po uderzeniu Mahreza, ale wybił ją ofiarną interwencją Jarosław Rakickij.

Szybka kontra Manchesteru zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem Riyada Mahreza. Napastnik przyjezdnych powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.

Gabriel Jesus zdecydował się na strzał z około 8 metrów, ale uderzył bardzo niecelnie.

Szarżował Ismaily, lecz został przyblokowany przez Stonesa i Ederson zainicjuje akcję Man City.

John Stones faulował rywala i zespół z Doniecka wznowi grę od rzutu wolnego.

Gabriel Jesus znów złapany w pułapkę ofsajdową.

Andrij Piatow odbił piłkę po uderzeniu Gabriela Jesusa z bliskiej odległości. Coraz groźniej pod bramką ukraińskiej ekipy.

Gabriel Jesus znalazł się na pozycji spalonej.

Posiadanie piłki:

Szachtar Donieck - 23 proc.

Manchester City - 77 proc.

Kevin De Bruyne oddał groźny strzał z lewej strony pola karnegeo, ale Andrij Piatow sparował piłkę na rzut rożny.

Na razie więcej z gry mają mistrzowie Anglii, którzy dłużej utrzymują się przy piłce i szybciej operują futbolówką.

Piłkarze Szachtara na początku konfrontacji mają problem z wymianą kilku celnych podań. Znów w ataku znajdują się The Citizens.

Benjamin Mendy huknął z dystansu wysoko nad bramką strzeżoną przez Piatowa.

David Silva oddał niecelny strzał na bramkę gospodarzy.

Zawodnicy z Manchesteru spokojnie wymieniają kolejne podania w okolicy linii środkowej boiska.

Od środka boiska rywalizację rozpoczęli goście.

Start meczu Szachtar Donieck - Manchester City!

Starcie poprowadzi hiszpański sędzia Carlos del Cerro Grande.

Czy Manchester City zwycięży w Doniecku?

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 3. kolejki grupy F Ligi Mistrzów Szachtar Donieck - Manchester City. Początek wtorkowego spotkania został zaplanowany na godzinę 21:00.