Portugalia U21 - Polska U21
20 lis 2018 18:00
90+5'

Jeden z ostatnich ataków Portugalczyków, krążą jak sępy wokół naszego pola karnego.

412
206
109
67
240
90+5'

Chyba czas odtrąbić awans, już bardzo blisko!

790
335
104
22
31
90+4'
ZMIANA
512
198
69
40
47
90+3'

Grabara od własnej bramki w aut, ale to nieważne, bo skradł sekund, a kolejne upłyną podczas ostatniej zmiany, szykowanej przez Czesława Michniewicza.

379
142
43
23
25
90+2'

Moglibyśmy tylko unikać tych spalonych. Michalak znowu złapany na ofsajdzie, za łatwo oddajemy piłkę.

155
48
53
68
128
90+2'

Dobrze, Pestka dał się sfaulować w naszym sektorze. Jeszcze jakieś 180 sekund.

347
111
25
17
10
90'

Mamy dwie informacje, dobrą i złą. Minęła 90. minuta, ale sędzia doliczył aż pięć.

133
50
95
74
356
89'

Brawo, Robert Gumny ostatkiem sił wygarnął piłkę wślizgiem i powstrzymał kontrę Portugalczyków.

322
108
31
12
14
88'

Dośrodkowanie Tavaresa tragiczne, bez zagrożenia. Awans jest na wyciągnięcie ręki!

404
181
55
18
27
88'

Jota jeszcze ma siły. Wywalczył właśnie rzut rożny dla Portugalczyków.

43
19
23
40
143
86'

Znowu skradzione kilka sekund. Próbował Jóźwiak, który chyba przesadził z dryblingiem i mógł rozpocząć kontrę Portugalczyków. Na szczęście skończyło się na gdybaniu.

112
48
25
8
23
85'

Nieudane uderzenie głową Leao, dobre wyjście Grabary... wygląda to coraz lepiej. Jeszcze trochę do końca, na razie jest pięknie.

179
70
22
9
14
83'

Bardzo dobre wejście Jóźwiaka. Nie dał się ograć, zastawił się i wymusił faul. Kilkanaście sekund skradzionych.

154
61
25
17
14
83'

Polacy próbują się odgryźć. Podanie do Michalaka całkiem niezłe, ale zasygnalizowany spalony.

73
29
24
21
29
82'

Portugalczycy chyba trochę stracili siły, już nie są tak groźni.

127
73
25
14
15
80'

Arbiter pozwolił Kownackiemu wrócić. Polacy w komplecie.

125
45
15
12
11
78'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Dziczek. Za przedłużanie gry.

38
15
27
28
96
77'

Niewykluczone, że będzie potrzebna kolejna zmiana. Skurcze łapią Kownackiego.

17
15
25
89
47
77'
ZMIANA

Portugalia U-21. Schodzi: Andre Horta. Wchodzi: Heriberto Tavares.

13
74'

Polacy przysnęli. Michalak uderzył prosto w bramkarza, ale jego koledzy zupełnie zapomnieli o obronie i prawie dali się zaskoczyć. Portugalczycy wyszli z kontrą, wymienili się piłkami i Grabara znowu uratował Biało-Czerwonych!

144
42
37
16
39
72'

Jeszcze raz Jóźwiak. Tym razem w składnej akcji z Żurkowskim, ale jednak bez wielkiego efektu.

89
28
18
12
13
71'

Tego oczekujemy od zmienników. Jóźwiak wszedł i od razu wywalczył rzut wolny.

128
43
18
7
7
69'
ZMIANA

Portugalia U-21. Schodzi: Gedson Fernandes. Wchodzi: Xadas.

16
69'
ZMIANA
69'

Niedobrze. Wygląda na to, że Szymański nie skończy meczu, zszedł za linię boczną, trzymając się za udo.

15
10
30
108
57
68'

Dwie dobre interwencje Polaków. Najpierw Pestka na rzut rożny, a po chwili Grabara wygarnął dośrodowanie.

66
21
15
7
6
66'

Niestety druga połowa wygląda tak, że Polacy głównie biegają za Portugalczykami. Panowie, utrzymajcie to, 26-7 minut do końca.

42
18
21
18
30
65'

No i proszę, jeszcze raz popsuta wrzutka, tym razem Felixa.

51
35
18
10
11
63'

Jedno z wielu dośrodkowań prosto w ręce Grabary. Oby tak dalej.

72
31
11
7
9
62'

No dobrze, coś zaczyna się dziać. Prawą stroną próował szarżować Żurkowski.

71
28
14
6
6
61'

Polacy igrają z ogniem. Najpierw Portugalczycy domagali się karnego po rzekomej ręce Bielika, a po chwili Goncalves nie popisał się i z kilku metrów kropnął w boczną siatkę. Coraz goręcej.

30
8
25
13
22
59'

Uff, było gorąco. Po jednej z niewielu akcji Polaków Portugalczycy wyszli z kontrą. Goncavles zdołał uderzyć, ale został zablokowany!

86
27
26
17
24
56'

Żółtą kartkę otrzymał Stephan Eustaquio. Za faul w środku pola.

12
55'

Krytykowaliśmy Pestkę, ale akurat teraz zasłużył na pochwałę. Zaaserukował stoperów i wybił dośrodkowanie.

58
19
14
5
8
54'

Chyba po raz pierwszy po przerwie Polacy zagościli pod polem karnym Portugalczyków. Sytuacji bramkowej jednak brak.

39
16
18
16
18
53'
ZMIANA
46
21
14
12
15
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Diogo Jota.

Robi się nerwowo, niestety. Dośrodkowanie z prawej strony, Jota wbiegł między stoperów i uprzedził Grabarę.

37
28
40
112
303
51'

Grabara w wielkim stylu obronił strzał z wolnego, do tej pory jesteśmy pod wrażeniem. Wolelibyśmy, żeby takich atrakcji Polacy nam oszczędzili.

78
31
22
16
21
50'

Panowie, budzimy się. Kolejny raz Grabara uratował przed stratą bramki.

84
30
38
21
41
48'

Kapustka igra z ogniem. Ma już żółtą kartkę, a nie oszczędza rywali. Ostro potraktował Portugalczyka przed polem karnym, na granicy drugiego żółtka.

32
12
21
11
43
47'

Grabara bodaj po raz pierwszy zatrudniony na poważnie. Strzał w środek sprawił problemy, po chwilę Polak musiał piątkować.

61
26
15
11
10
46'

Tego się obawialiśmy, Portugalczycy wściekle ruszyli na Polaków, byle nie dać im tlenu.

17
6
14
12
41
46'

Ruszyłą druga połowa. Oby równie dobra.

48
19
7
2
3
45+1'

Doliczona minuta. Nic ciekawego poza starciem Dziczka w środku pola.

70
31
19
10
12
45'

Polacy nie forsują tempa, grają mądrze, na zabicie czasu. Byle Portugalczycy nie złapali kontaktu przed przerwą.

95
34
16
10
13
43'

Żurkowski już otrzepał się po faulu i oddał jeszcze bardzo groźny strzał. Portugalczyk z problemami.

144
49
26
11
11
42'

Żółtą kartkę otrzymał Jorge Fernandes. Aż nas zabolało, jak Portugalczyk wyciął Żurkowskiego. Pomarańczowy kartonik, niejeden sędzia wyrzuciłby z boiska za taki bandycki faul.

Jorge Fernandes #15
39
18
18
18
62
41'

Pozornie niebezpieczny rykoszet, ale Grabara poradził sobie. Bodaj nie musiał jeszcze interweniować na poważnie.

42
12
16
7
6
40'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kapustka.

15
12
18
51
54
40'

Niepotrzebne te faule, niepotrzebne...

8
4
21
14
16
38'
ZMIANA

Portugalia U-21. Schodzi: Joao Carvalho. Wchodzi: Rafael Leao.

10
37'

Proste środki,"klepka" na kilku metrach i Polacy mają rzut rożny. To się ogląda.

97
41
16
4
7
37'

Polacy grają dojrzale. Dużo przerzutów, mądrych wyborów. Jedyne wpadki na razie zdarzały się lewemu obrońcy, Pestce.

62
18
7
6
7
35'

Centrostrzał Ribeiro nie mógł zaskoczyć Grabary. Bramkarz Polaków w pełni panował nad sytuacją.

58
18
5
4
4
34'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Jagiełło.

12
6
7
25
51
34'

Portugalczycy ewidentnie zdenerwowani. Nie za bardzo wiedzą, jak złamać Polaków.

100
52
11
5
7
32'

Wieteska prawie usiadł rywalowi na plecach, ale czysto odebrał piłkę. Polacy dzisiaj gryzą trawę. Trudno zliczyć, ile razy Andrzej Strejlau użył "dossssskonale".

62
42
16
4
5
30'

Drugi raz piłka śmignęła nad poprzeczką. Uderzenie z daleka jakby trochę zlekceważone przez Grabarę. Ale nieważne, jedziemy dalej.

41
16
15
5
11
27'

Wieteska jak profesor. Schował ręce i nie dał nabić kończyny, a Portugalczyk ewidentnie chciał to zrobić w naszym polu karnym.

62
25
19
8
12
25'

O to chodzi panowie. Kapitalna asekuracja Polaków we własnym polu karnym. Pomógł Bielik.

91
36
9
5
5
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Szymański. Asystował mu Bartosz Kapustka.

Co tam się dzieje?! Olaboga, Polska prowadzi 3:0. TRZY DO ZERA. Odbiór w środku pola, podanie na prawo do Kapustki, ten wrzucił do nabiegającego w tempo Szymańskiego. Strzał w bramkarza, ale Portugalczyk sobie nie poradził. Szok!

718
330
165
21
27
22'

Felix znowu kręcił Polakami. Na szczęście po ograniu Pestki nie stworzył realnego zagrożenia.

41
22
21
8
18
21'

Doskonała akcja Polaków. Wymiana piłki bez przyjęcia i dośrodkowanie Gumnego. Wow, czy to naprawdę nasi?

89
46
21
7
7
20'

Leite poszarpał się z Kownackim. Ostatnie ostrzeżenie.

29
27
11
9
9
19'

Pierwsze ostrzeżenie dla Polaków. Felix nie był na spalonym, był w dobrej sytuacji, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

22
13
35
12
10
18'

No nie popisał się Żurkowski. Pomocnik Górnik pogubił się w dryblingu przy narożniku, co nie psuje całego obrazu jego występu.

23
5
24
11
17
16'

Ależ to mógł być błąd. Polacy pogubili się na własnej połowie, katastrofalne podanie w poprzek i Jota ruszył w akcji 2:2. Kapitan Portugalczyków popsuł jednak kontrę.

27
13
20
12
23
14'

Nie najlepiej rozwiązany rzut wolny. Szymański szukał Kownackiego, bez powodzenia.

20
5
6
19
9
12'

Polacy poradzili sobie z pierwszą wrzutką Portugalczyków. Naprawdę wyglądają dobrze.

58
27
15
6
8
11'

Bielik nie bierze jeńców. Ostro potraktował Carvalho, chyba przesadził.

67
21
14
8
9
11'

Bardzo dobrze, Polacy uspokoili, zapraszają Portugalczyków do biegania. Gospodarze są w szoku.

74
40
12
6
5
8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Szymon Żurkowski.

Nieprawdopodobny początek Polaków! Bramka dodała skrzydeł, Szymański zaczął szarżę lewą stroną, nieźle przerzucił na prawo, gdzie znalazł się Żurkowski. Pomocnik Górnik zrobił zwód ciałem, znalazł miejsce i dosrodkował prosto na głowę Kownackiego!

570
267
104
17
19
5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krystian Bielik.

Nie dało się rozpocząć lepiej. Pierwszy rożny, Bielik skoczył wyżej niż kapitan Portugalczyków Jota i dwumecz zaczyna się od nowa!

544
259
99
14
11
4'

Bielik po raz pierwszy umorusał się na zielono. Warto było poświęcić biel trykotu, by wygarnąć piłkę przy linii końcowej.

41
21
7
11
11
4'

Są pierwsze pozytywy. Polacy wychodzą wysoko z pressingiem.

38
12
6
5
3
3'

Gumny zagrał z pominięciem linii pomocy. Kownacki bez szans na powodzenie.

13
5
16
9
10
2'

Zdecydowanie lepsza próba Portugalczyków. Jota rozprowadził akcję, zabrakło tylko strzału po wycofaniu piłki na 16. metr.

10
7
10
8
17
1'

Dobry pomysł Szymańskiego. Piłka nie doszła do Kownackiego.