Puchar Polski: 1/8 finału
04 gru 2018 17:00
90+3'

W pole karne wszedł nawet Wrąbel, ale próbę Śląska zgasił Sapela. Parę sekund do końca.

18
5
4
3
1
90+2'

Faulowany Broź, jedna z ostatnich okazji Śląska.

3
2
3
90+1'

Jeszcze dwie minuty.

7
2
4
5
3
90+1'
89'

Zagrożenie oddalone, Miedź dobrze się broni.

13
8
6
4
6
88'

Nagle zaczęło się Śląskowi spieszyć. Szczepan dał się sfaulował pod prawą chorągiewką.

4
1
3
3
87'

Piech instynktownie uderzył w polu karnym. Spora pomyłka, choć okazja była dobra.

2
3
3
86'

Wreszcie Śląśk przyspieszył, rozruszał go Samiec-Talar. Żyro ściągnął piłkę z głowy Szczepana.

6
4
2
3
84'

Cotra długo zbierał się do dośrodkowania i po chwili był osaczony. Dogranie do Samca-Talara zupełnie nieudane.

3
1
1
81'

Cholewiak podniósł ciśnienie Sapeli, ale tylko na chwilę. Strzał z dystansu niecelny.

3
2
2
1
80'

Dobrze, że dośrodkowanie Pikka wpadło w ręce Wrąbla, bo nie byłoby o czym pisać.

1
3
76'

Śląsk goni wynik, a to Miedź stwarza okazje. Forsell zakończył akcję strzałem we Wrąbla.

6
4
2
2
74'
72'

Śląsk wciąż gości na połowie Miedzi, ale nadal nic z tego nie wynika, Sapela przeważnie jest bezrobotny.

2
1
69'

Tym razem Sapela bez błędu na przedpolu. Pewna interwencja bramkarza Miedzi.

2
2
1
68'

Bardzo dobry występ Żyry. Nie pozwolił, by podanie od Cholewiaka doszło do Robaka.

4
1
1
65'

Przypomniał o sobie Borja Fernandez. Sygnalizowany strzał w środek bramki.

1
1
2
1
1
64'

Pogubiła się Miedź, a była w znakomitej sytuacji. Szczepaniak dobrze zachował się w polu karnym, miał mnóstwo miejsca, ale zabrakło strzału.

5
4
1
1
1
63'

Piech napędził akcję, Robak za daleko wypuścił sobie piłkę i uprzedził go Sapela.

1
1
61'

Broź próbował kręcić obrońcami. Zatrzymał się na drugim rywalu. Generalnie prawa strona nie jest dzisiaj atutem Śląska.

59'

Wszystko wraca do normy. Nieudana wrzutka Augusto z rzutu wolnego.

1
2
2
2
2
58'

Pierwsza naprawdę dobra sytuacja Śląska. Po wrzutce głową uderzał Pich, Sapela z trudem na rzut rożny.

3
1
3
1
3
57'

No nawet to jakoś wyglądało. Wstrzelenie Pikka i Zieliński mógł uderzyć z lewej nogi. Strzał jakiś metr obok słupka.

1
1
1
56'

Akcja na rozgrzanie Sapeli, żeby nie usnął między słupkami. Bo zagrożenia ze strony Śląska dawno już nie było.

1
2
1
1
1
55'

Śląsk próbował krótkiego rozegrania. Wyszło... wręcz komicznie. Jak nie idzie, to na całego.

1
1
1
54'

Może coś się z tego urodzi. Piech faulowany 25. metrów od bramki Miedzi.

1
1
2
1
1
53'

Cholewiak za długo zwlekał z przyjęciem piłki. Uprzedził go Żyro.

1
52'

Pierwsza w tej połowie nieoczywista piłka ze strony Śląska. Golla szukał prostopadłeg dogrania.

1
1
1
50'

Obraz gry zupełnie się nie zmienił, atmosfera piknikowa, szkoda tylko, że słoneczko nie świeci.

1
3
1
49'

Robak nie doczekał się dośrodkowania od Cholewiaka. Stoperzy nie spuszczają snajpera z oka.

1
1
2
48'

Miedź rozgościła się na połowie Śląska, to rzadki dzisiaj obrazek.

2
1
2
1
1
47'

Dośrodkowanie Picha z ostrego kąta zatrzymało się na pierwszym obrońcy. No nie tak to miało wyglądać.

1
1
2
1
1
46'

Wracamy do gry. Oby było więcej emocji.

1
1
1
1
1
46'
45'

Śląsk mógł się odgryźć. Dośrodkowanie całkiem niezłe, choć Augusto dopisało szczęście. Portugalczyk mógł z bliska uderzyć z woleja, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

2
2
2
3
2
44'

To był pierwszy strzał Miedzi w tym meczu.

5
3
1
2
2
43'

Gol! Strzelił Borja Fernandez.

Tadeusz Pawłowski nie wierzy w to, co zobaczył. Borja wziął piłkę, wbiegł między Gollę i Pawelca, sam się zdziwił, że dotarł w pole karne i po prostu uderzył. Dramatyczne zachowanie stoperów.

Miedź Legnica
24
23
10
5
5
42'

Trudno uwierzyć, że we Wrocławiu grają zespoły z ekstraklasy, a stawką jest ćwierćfinał Pucharu Polski. Dramatycznie nudny mecz.

5
3
3
2
2
40'

Śląsk zamknął Miedź na jej połowie, ale podanie w pole karne przejął Sapela.

2
2
3
2
3
39'

Miękka piłka z wolnego i tylko rzut rożny dla Śląska.

2
2
2
2
2
38'

No, może się ożywi. Cholewiak faulowany 30 metrów przed bramką Miedzi.

2
2
3
2
2
38'

Przykro nam to pisać, ale domyślamy się, że 3/4 z garstki kibiców we Wrocławiu zastanawia się, co ich podkusiło na ten mecz.

2
2
2
3
2
36'

Śląsk zakręcił się wokół pola karnego Miedzi. Stoperzy nie pozwolili na oddanie strzału.

2
2
2
2
2
34'

Ojamaa zdołał dośrodkować pomimo obecności Pawelca. Wrąbel zmuszony do wyjścia z bramki, a to rzadkość.

2
2
3
2
2
32'

Rzut wolny zakończony spalonym. Gąska trochę zły na Brozia za jakość dośrodkowania.

2
2
2
2
1
31'

Pikk dość ostro potraktował Picha. Rzut wolny dla Śląska.

2
2
1
1
2
30'

Dobre zagranie Augusto. Portugalczyk dojrzał Cholewiaka, ale lewoskrzydłowy spóźniony. Piłkę zgarnął Sapela.

1
1
2
1
1
28'

Zieliński nie wykorzystał dobrego podania od Forsella. Tzn. wrzutka niezła, ale jakieś 10 metrów od najbliższego kolegi.

2
1
2
2
1
27'

Dużo podań wszerz, zupełnie przejrzystych dla Miedzi. Śląsk na razie bardzo toporny.

4
2
2
1
1
25'

Bardzo dobre dośrodkowanie Brozia. Zawahał się Sapela, obrońcy ratowali się wybiciem na oślep. Nabiegał na piłkę Robak.

2
1
2
1
2
22'

Okazja z niczego. Fatalne dośrodkowanie Picha mogło zmienić się w asystę. Wślizgiem poszedł Gąska i naprawdę zabrakło niewiele, by przeciął piłkę.

2
2
4
1
1
22'

Broź naprawił swój błąd. Strata na własnej połowie mogła zainicjować kontrę Miedzi.

2
4
3
2
2
20'

Sapela pokazał, czemu nie zrobił większej kariery. Pusty przelot przy wyjściu do wrzutki, Cholewiak miał przed sobą pustą bramkę i uderzył z trudnej pozycji. Strzał z woleja tylko w boczną siatkę.

1
5
4
2
2
19'

Próba prostopadłego podania Śląska, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników Miedzi. Rzut rożny.

1
1
1
1
1
17'

Pierwszy rzut rożny dla Miedzi. Cotra nie pozwolił Purzyckiemu na dośrodkowanie.

2
2
2
2
2
17'

Ładnie pograła Miedzianka. Wszystko zepsuło niedokładne podanie Forsella. Fin był naciskany przez dwóch rywali.

1
2
1
1
1
15'

Ja do Ciebie, Ty do mnie, długa piłka i strata. Niestety, tak wygląda mecz we Wrocławiu.

1
1
2
2
1
13'

Obudziła się Miedź. Co z tego, skoro jedno nieporozumienie zepsuło cały wysiłek.

2
2
2
2
2
12'

Co będziemy oszukiwać... mecz na razie bardziej usypia niż pobudza.

1
1
1
1
1
11'

Wymiana piłek między Pichem a Broziem na małej przestrzeni. Słowak zatrzymany przez Żyrę, rzut rożny dla Śląska bez wielkiego zagrożenia. Piłkę ma Łukasz Sapela.

2
1
1
1
1
9'

Purzycki nie pozwolił rozpędzić się Gąsce. Bardzo rozsądne zachowanie pomocnika Miedzi.

2
3
2
1
1
7'

O, teraz było jeszcze groźniej. Golla przedłużył piłkę po rzucie rożnym i bodaj Cholewiak był blisko, by wepchnąć futbolówkę do siatki.

1
2
1
1
1
7'

Zakotłowało się w polu karnym Miedzi. Piłka minęła dwóch obrońców, mógł strzelać Cholewiak, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

2
1
2
2
1
6'

Śląsk ruszył do przodu, ale mógł nadziać się na kontrę. Faul w środku pola zatrzymał Miedź.

2
2
3
2
2
4'

Odgryza się Śląsk, atakuje prawym skrzydłem, ale na razie wszystko toczy się daleko od bramki.

1
3
1
2
2
2'

Na razie aktywniejsza Miedź, niewiele brakowało, a stworzyłaby pierwszą sytuację.

2
2
3
1
1
2'

Na razie spokojny początek, zespoły wzajemnie badają się.