(0:1)
Zakończony
Lechia Gdańsk
90+6'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Po pewnym strzale Hiszpana, zabrzanie strzelili bramkę na pocieszenie.

33
23
8
14
68
90+5'

Po wrzutce Baidoo, sędzia dopatrzył się przewinienia. Rzut karny dla Górnika!

24
19
10
7
66
90+4'

Angulo wyszedł z akcją, wywalczył rzut rożny dla Górnika.

16
7
4
5
26
90+3'

Konrad Michalak przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, doszedł na sam na sam z bramkarzem, jednak z 16. metra strzelił kilka metrów nad bramką.

23
16
10
12
26
90+2'

Baidoo wrzucał piłkę w pole karne. Górnik wywalczył jedynie rzut rożny.

14
11
5
7
10
90+1'
90+1'

Na spalonym Jakub Arak.

1
2
1
7
17
90'

Arbiter doliczył minimum 3 minuty do czasu gry.

10
6
9
7
15
90'

Baidoo ostro sfaulował Makowskiego. Obyło się bez kartki.

5
2
3
5
28
89'

Matras popisał się sztuczką techniczną pod polem karnym Lechii. Na nic to się zdało, piłka znów w rękach Alomerovicia.

29
12
1
4
88'

Strzał z dystansu Flavio Paixao. Portugalczyk strzelił jednak daleko obok bramki Górnika.

9
12
8
8
11
88'

Alomerović doskonale obronił strzał Angulo!

42
11
3
4
8
87'

Żółtą kartkę otrzymał Flavio Paixao.

6
6
3
17
30
85'

Gol! Strzelił Tomasz Makowski. Asystował mu Michał Nalepa. Nalepa zgrał piłkę głową do Makowskiego, ten po przebiegnięciu kilkunastu metrów zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Chudego! Lechia jedną nogą w półfinale!

144
68
14
25
35
84'

Na spalonym Konrad Michalak.

7
5
5
11
4
84'
12
3
5
3
5
83'

Lechia zaparkowała autobus w polu karnym. Górnik usiłuje dojść do pozycji strzeleckich, jednak nic to nie daje.

13
5
2
4
11
81'

Arak chciał strzelać, ale zamiast w piłkę, trafił w brzuch Pawła Bochniewicza. Rzut wolny dla Górnika.

4
20
5
1
3
79'

Gwilia znów dograł piłkę w pole karne. Głową odbił ją jeden z obrońców z Gdańska.

24
6
2
5
7
78'

Walerian Gwilia wrzucał piłkę z rzutu rożnego. Zabrzanie po zamieszaniu wywalczyli kolejny stały fragment gry.

9
3
2
2
9
78'

Koj usiłował wrzucić piłkę w pole karne. Został zablokowany przez Kubickiego.

10
2
6
6
77'

Z akcją prawa stroną popędził Michalak. Arak starł się z Matrasem w polu karnym. Sędzia słusznie puścił grę dalej.

13
3
1
2
2
76'

Górnik nie schodzi z okolic pola karnego Lechii. Gdańszczanie cofnęli się bardzo głęboko.

11
3
2
3
11
74'

Po rzucie rożnym Górnika, od bramki Alomerović.

15
8
6
73'

Indywidualna akcja Jimeneza. Minął Nalepę, Filę i Augustyna. Zatrzymał go dopiero Alomerović, najlepszy piłkarz Lechii.

15
3
1
4
1
71'

Lechia. Schodzi: Artur Sobiech. Wchodzi: Jakub Arak.

16
5
4
3
4
70'

Nieudany rzut rożny w wykonaniu Baidoo.

10
3
2
8
6
69'

Świetna akcja Gónika! Wolsztyński świetnie zagrał piłkę do Angulo. Strzał Hiszpana został zablokowany przez Augustyna!

12
4
3
3
2
67'

Konrad Michalak stracił piłkę podczas kolejnego ataku. Górnik mógł wyjść z kontrą, ale zabrzanie nie wiedzieli jak się zabrać do tego ataku.

12
7
6
9
65'

Ishmael Baidoo! Świetny strzał z 16. metra. Piłkę z kłopotami obronił Alomerović.

24
14
6
4
5
64'

Kontratak Górnika Zabrze. Igor Angulo podał prostopadle piłkę do nikogo. Stracona szansa Górnika.

9
5
2
2
4
63'

Ishmael Baidoo nie zmieścił się na boisku. Świetnie zastawił piłkę Mladenović.

10
2
2
6
62'

Z rzutu rożnego piłkę posyłał Michalak. Augustyn strzelił głową wprost w bramkarza.

6
2
3
2
5
61'

Wrzutka Paixao w pole karne Górnika. Ambrosiewicz zdołał ubiec Kubickiego. Rzut rożny dla Lechii.

11
1
2
2
4
60'

Wolsztyński tuż po wejściu na boisko oddał pierwszy celny strzał. Wciąż niepokonany Alomerović, który może przyprawić po meczu w Zabrzu trenera Stokowca o ból głowy.

11
8
1
58'

Indywidualna akcja Michalaka. Szybki skrzydłowy Lechii nie zdołał jednak po sprincie oddać celnego strzału.

6
1
1
1
1
58'

Michał Mak wyszedł w Zabrzu po raz pierwszy w wyjściowym składzie od 7 listopada, gdy zagrał 45 minut w 1/8 Pucharu Polski w Rzeszowie z Resovią. Ostatniego gola strzelił natomiast 19 sierpnia 2017 roku, w barwach Śląska Wrocław.

2
2
9
1
2
58'

Lechia. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Konrad Michalak.

11
3
4
4
1
56'

Górnik zdołał przesunąć grę pod pole karne Lechii. Tym razem Selulić wkręcił w polu karnym Mladenovicia i strzelił celnie na bramkę. Piłka w rękach Alomerovicia.

9
5
5
4
4
55'

Tym razem po zbyt przeciągniętym dograniu z rzutu rożnego, piłkę piąstkował Alomerović.

10
2
1
1
5
54'

Po rzucie rożnym Górnika, kolejny rzut rożny. Piłkę wybili gdańszczanie.

7
1
2
3
54'

Jimenez dogrywał piłkę w pole karne, w kierunku Ambrosiewicza. Piłkę na rzut rożny wybił Nalepa.

6
1
1
3
2
52'

Na spalonym Michał Mak.

4
6
4
6
8
52'

Wróciliśmy do gry. Wychowanek Lechii nawet nie zszedł z boiska.

6
3
6
51'

Uraz Karola Fili, który został kopnięty przez Jimeneza. Sędzia wstrzymał grę.

4
2
1
7
50'

Lechia utrzymuje przez większość czasu piłkę na połowie Górnika. Zabrzanie zdają się nie mieć pomysłu na skuteczne rozegranie.

13
2
4
9
49'

Kubicki zgrał piłkę w pole karne, do Mladenovicia. Ten jednak bardzo nieudanie dograł w pole karne.

3
1
3
1
8
49'

Jimenez znalazł się z piłką w polu karnym Lechii. Sytuację wyjaśnili obrońcy Lechii.

10
3
1
4
3
48'

Na skrzydle próbował atakować Mak. Świetnie zastawił się jednak Matras i nie pozwolił mu na dośrodkowanie.