2
1
1
90'

Po zagraniu Josipa Ilicicia z rzutu wolnego niebezpieczny strzał głową. Tym razem trochę niepewnie, ale skutecznie interweniował Pavels Steinbors. Słowenia wywalczyła jedynie korner.

88'

Jan Oblak także interweniował. Nie miał prawa do błędu po strzale zza pola karnego ulubieńca publiczności Danielsa Ontuzansa.

86'

Interwencja na przedpolu Pavelsa Steinborsa. Luka Zahović wniósł na boisko dużo chęci do strzelenia szóstego gola, ale na razie sprytniejszy Łotysz.

1
komentarz

83'
ZMIANA

Słowenia. Schodzi: Domen Crnigoj. Wchodzi: Zan Majer.

1
81'

Trochę niespodziewane przebudzenie na boisku, gdy wydawało się, że mecz stracił jakąkolwiek temperaturę. Josip Ilicić nie skompletował hat-tricka, ponieważ strzelił niedokładnie w sytuacji sam na sam. Zakotłowało się również w szesnastce przyjezdnych, tyle że Vladimirs Kamess nie potrafił oddać uderzenia z dogodnej pozycji.

1
1
1
78'
ZMIANA

Łotwa. Schodzi: Deniss Rakels. Wchodzi: Daniels Ontuzans.

Daniels Ontuzans #8
4
2
1
1
78'

Piłka w bramce Łotwy po strzale Luki Zahovicia, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego, a główny nie uznał gola.

1
77'
ZMIANA
76'

Słoweńcom chyba znudziło się policzkowanie bezbronnego przeciwnika.

1
1
1
74'

Podanie w pole karne Słowenii do Vladimirsa Kamessa. W ostatnim możliwym momencie wbiegł przed niego Jaka Bijol i zablokował płaski strzał. Kolejny rzut rożny dla Łotwy.

2
1
72'

Coraz mniej czasu do zakończenia meczu. Łotwa miała szansę na zagrożenie Janowi Oblakowi z rzutu wolnego. Po mocnej wrzutce ze stałego fragmentu interweniowali goście i ich przeciwnicy mają tylko korner.

69'
ZMIANA

Łotwa. Schodzi: Kristers Tobers. Wchodzi: Ritvars Rugins.

Ritvars Rugins #7
Kristers Tobers #21
1
67'

Przerwa w grze spowodowana urazem Kristersa Tobersa. Prawdopodobnie będzie druga zmiana wymuszona kontuzją w obozie gospodarzy.

66'

Akcja oskrzydlająca zawodników w bordowych koszulkach. Nie zdecydowali się na szybkie dośrodkowanie, co pozwoliło ustawić się w odpowiednich miejscach Słoweńcom.

1
64'
ZMIANA

Słowenia. Schodzi: Miha Zajc. Wchodzi: Jaka Bijol.

Jaka Bijol #6
Miha Zajc #10
3
62'

Szykuje zmiennika selekcjoner Słowenii.

1
60'

Ostatni fragment meczu bez jakiegokolwiek przełomu. Słowenia wymienia podania i tylko na krótkie fragmenciki traci kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

57'

Jan Oblak miał szansę na wykazanie się w bramce reprezentacji Słowenii. Pewny chwyt doświadczonego golkipera po zagraniu z rzutu wolnego. To było tylko uderzenie ostrzegawcze.

1
1
55'

Próba przeprowadzenia ataku przez Słowenię prawym skrzydłem. Na czas przesunęli się tym razem reprezentanci Łotwy tam, gdzie szaleje od początku meczu Petar Stojanović.

1
52'

Słowenia gra na utrzymanie, a jej przeciwnicy mają problem ze zorganizowaniem się do pressingu. Łotwa może powalczyć jeszcze o honorowego gola.

1
49'

Kompletny paraliż w szeregach Łotyszy. Nie bardzo wiedzą, który z nich ma odpowiadać za wyprowadzenie futbolówki z własnej części boiska

2
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Miha Zajc. Asystował mu Petar Stojanović.

Każdy Słoweniec chce strzelić swojego gola. Przypomniał o sobie przed momentem Miha Zajc, który wpakował piłkę z metra do bramki po przebojowej akcji oskrzydlającej i drugiej w poniedziałek asyście Petara Stojanovicia.

Słowenia
8
3
3
2
2
46'

Druga połowa.

1
20:09

Czy Słowenia strzeli kolejne gole po przerwie?
2
45'

Doliczona minuta.

1
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Josip Ilicić. Asystował mu Bojan Jokić.

Kolejne uderzenie do bramki Pavelsa Steinborsa. Golkiper znany z polskich boisk uratował drużynę po płaskim strzale Roberta Bericia, ale niewiele później Josip Ilicić popisał się dobitką z kilkunastu metrów. Lider zespołu dostał przytomne podanie od Bojana Jokicia.

12
1
1
2
3
41'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Bojan Jokić i nie zagra z Polakami.

2
1
1
1
1
38'

Tylko 77 podań wymienili dotychczas reprezentanci Łotwy.

1
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Vladimirs Kamess za faul na Josipie Iliciciu.

34'

Słoweńcy spokojnie wymieniają podania w centralnej części boiska.

1
32'

Słowenia potrzebowała pięciu minut, żeby praktycznie zagwarantować sobie zwycięstwo w Rydze. Łotysze posłani na deski szybką kombinacją ciosów.

2
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Josip Ilicić.

Pewne uderzenie z rzutu karnego na 3:0. Do piłki podszedł Josip Ilicić, położył Pavelsa Steinborsa i uderzył płasko w ten narożnik bramki, gdzie nie było już golkipera reprezentacji Łotwy.

10
4
2
1
29'

Żółtą kartkę otrzymał Kristers Tobers za faul we własnym polu karnym.

Łotwa
4
1
1
2
26'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Domen Crnigoj. Asystował mu Petar Stojanović.

Ponownie zrobił się bałagan w polu karnym reprezentacji Łotwy. Znów wymierzył za to karę Domen Crnigoj. Tym razem wykonanie dobrego uderzenia było nieco trudniejszym zadaniem, mimo to autor dubletu trafił z półwoleja do bramki Pavelsa Steinborsa.

Słowenia
12
3
1
1
24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Domen Crnigoj. Asystował mu Robert Berić.

Słowenia na prowadzeniu! Kapitalne podanie prostopadłe zostało posłane do Roberta Bericia, który rozpędził się i już w polu karnym miał kilka możliwości zakończenie ataku. Nie połakomił się na solowe rozwiązanie, a oddał piłkę Domenowi Crnigojowi, któremu pozostało trafić do odsłoniętej przez Pavelsa Steinborsa bramki.

Słowenia
13
3
1
1
1
22'

Faul w powietrzu na Vladislavsie Gutkovskisie. Chwila oddechu dla obrońców reprezentacji Łotwy.

20'

Szybka wymiana podań Słoweńców i już wydawało się, że obrona przeciwnika jest w stu procentach rozmontowana. To było mylne wrażenie, ponieważ znalazł się jeszcze Łotysz potrafiący zablokować oddającego strzał Josipa Ilicicia.

2
20:09

1
16'
ZMIANA

Łotwa. Schodzi: Vitalijs Maksimenko. Wchodzi: Vitalijs Jagodinskis.

Vitalijs Jagodinskis #19
1
14'

Szansa na uderzenie z rzutu wolnego do bramki. Huknął Josip Ilicić, a Pavels Steinbors tylko obserwował jak piłka trafia w poprzeczkę jego bramki. Niewiele zabrakło, a drugi z rzędu przeciwnik Łotwy otworzyłby wynik z rzutu wolnego.

3
12'

76 procent posiadania piłki Słowenii.

1
10'

Pavels Steinbors rzucił się odważnie pod nogi szarżującego w jego polu karnym przeciwnika. Słowenia miała po swoim ataku korner, a dośrodkowania ze stałego fragmentu nie wykorzystał Aljaz Struna.

1
8'

Aleksandrs Solovjovs poradził sobie i zablokował dośrodkowanie z prawego skrzydła. Nie doczekali się piłki Słoweńcy ustawieni w pobliżu bramki Pavelsa Steinborsa.

1
6'

Niemal nieustannie wymieniają podania reprezentanci Słowenii.

1
4'

Piłka na obrzeżach pola karnego reprezentacji Łotwy. Uderzenie Josipa Ilicicia zostało zablokowane. Niebawem poprawka Bojana Jokicia, po której musiał interweniować po raz pierwszy tego wieczoru Pavels Steinbors.

1
2'

Łotwa w bordowych koszulkach i białych spodenkach, a jej przeciwnik w biało-niebieskich strojach.