Oczekiwanie na ostatni gwizdek. Austiacy już zadowoleni z rezultatu.

87'

Żółtą kartkę otrzymał Roberts Savalnieks za ostre przewinienie w środku pola.

85'

Gol! Strzelił Michael Gregoritsch. Asystował mu Marcel Sabitzer.

Piłka odbiła się od słupka po płaskim uderzeniu Marcela Sabitzera, ale to wcale nie był koniec atrakcji. W odpowiednim miejscu oraz czasie znalazł się Michael Gregoritsch i oddał uderzenie z bliska na 6:0. Wynik zaczyna oddawać obraz spotkania.

83'

Suną kolejne ataki gospodarzy.

2
2
1
1
1
82'

Łotwa. Schodzi: Olegs Laizans. Wchodzi: Roberts Uldrikis.

wchodzi Wchodzi
Roberts Uldrikis #20
schodzi Schodzi
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Olegs Laizans.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Ritvars Rugins.

Ritvars Rugins #7
Łotwa
2
2
80'

Gol! Strzelił Konrad Laimer.

Ogromne zamieszanie z udziałem grupki Austriaków oraz Łotyszy. Najsprytniejszy pod bramką Pavelsa Steinborsa okazał się Konrad Leimer i po dośrodkowaniu Davida Alaby i nieudanym uderzeniu Marko Arnautovicia wepchnął piłkę do bramki.

9
4
3
4
3
77'

Łotwa. Schodzi: Kristers Tobers. Wchodzi: Ritvars Rugins.

Kristers Tobers #21
3
1
2
2
76'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Pavels Steinbors.

Kabaret. Stefan Ilsanker strzelił w słupek, a odbitą od niego piłkę skierował do własnej bramki Pavels Steinbors. Zrobił to tak niezdarnie, że trudno było się nie śmiać.

9
11
3
6
6
73'

Dośrodkowanie z okolic linii pola karnego prosto w rękawice dobrze ustawionego Pavelsa Steinborsa.

1
1
72'

Zostało jeszcze kilkanaście minut i nie ma się co oszukiwać, że prędzej padnie honorowa bramka dla Łotyszy niż czwarta dla Austriaków.

1
1
2
68'

Szykuje się również premierowa zmiana w Austrii.

1
66'

Łotwa. Schodzi: Andrejs Ciganiks. Wchodzi: Roberts Savalnieks.

Andrejs Ciganiks #14
1
66'

David Alaba nie strzelił z rzutu wolnego tak dobrze jak w niedawnym spotkaniu z Mainz. Pudło.

1
65'

Wymiana podań między stłoczonymi reprezentantami Łotwy. Nie ma tam aktualnie dużo miejsca na oddanie strzału. Będzie można to zrobić z rzutu wolnego po faulu na Julianie Baumgartlingerze.

62'

Pavels Steinbors odbił piłkę przed siebie po uderzeniu Stefana Lainera. Żaden z przeciwników nie wykonał dobitki i muszą oni szukać innego sposobu na zdobycie czwartej bramki.

1
58'

Austria niezmiennie na połowie przeciwnika. Można to powtarzać do znudzenia, ale taki Vladislavs Gutkovskis w tym spotkaniu więcej broni niż atakuje.

56'

Potworne pudło Davida Alaby po płaskim dośrodkowaniu. Dawno zdemolowana defensywa reprezentacji Łotwy otworzyła drogę do własnej bramki, ale zawodnik Bayernu Monachium nie potrafił tego wykorzystać.

1
2
1
53'

Gol! Strzelił Marko Arnautović.

Mocne uderzenie z rzutu karnego do bramki. Piłka wylądowała pod poprzeczką Pavelsa Steinborsa. Szóste trafienie Marko Arnautovicia w eliminacjach, a Austria prowadzi 3:0.

6
1
1
3
3
52'

Żółtą kartkę otrzymał Boriss Bogdaskins za faul we własnym polu karnym na Stefanie Lainerze.

Boriss Bogdaskins #9
Łotwa
1
51'

Rośnie przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy, a ich przeciwnicy schowani głęboko w pobliżu własnego pola karnego.

49'

Sytuacyjna próba Marcela Sabitzera. Jego uderzenie okazało się niecelne i futbolówka poszybowała ponad bramką Pavelsa Steinborsa.

47'

Austria wyłuskała piłkę w środkowej strefie boiska. Sędzia postanowił jednak zatrzymać grę po upadku Vladislavsa Gutkovskisa. Napastnik Bruk-Betu Termaliki Nieciecza już podniósł się po zderzeniu z Aleksandarem Dragoviciem.

46'

Irlandczyk wznowił grę.

komentarz

Powoli zbliża się druga część meczu.

1
komentarz

David Alaba czeka na możliwość spróbowania szczęścia z rzutu wolnego.

2
1
3
1
Czy Austria strzeli kolejnego gola po przerwie?
1
1
1
3
2
45'

Doliczona minuta.

2
1
43'

Valentino Lazaro strzelił po ziemi zza pola karnego. Austriak wyraźnie spudłował. Jest aktywnym, ale bardzo nieefektywnym aktorem tego widowiska.

1
1
1
41'

We własne pole karne przybiegł Vladislavs Gutkovskis i pomaga swojej reprezentacji poradzić sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

1
1
1
40'

David Alaba przebiegł z prawego na lewe skrzydło. Austriak zakończył swój atak miękką wrzutką na głowę przeciwnika. Drużynie z alpejskiego kraju udało się wywalczyć korner.

2
37'

Marko Arnautović ma już pięć goli strzelonych w tych eliminacjach Euro 2020. Przed momentem polował na kolejnego, jednak nie trafił w bramkę Pavelsa Steinborsa.

1
36'

Tak cieszył się Marcel Sabitzer ze strzelenia swojego gola.

1
1
34'

Kolejne podania wymieniane przez reprezentantów Austrii. Ostatnie nie zostało wykonane w odpowiednim momencie, ponieważ Marcel Sabitzer był na spalonym.

1
1
30'

Marcel Sabitzer przepuścił podanie do ustawionego blisko linii pola karnego Valentina Lazaro. Ten ostatni ma ochotę na wpisanie się na listę strzelców, ale brakuje zimnej krwi. W odpowiedzi premierowe uderzenie na bramke Cicana Stankovicia. Piłka kopnięta przez Olegsa Laizansa nie miała prawa zaskoczyć bramkarza.

1
1
29'

Julian Baumgartlinger sfaulowany w centrum boiska. Reprezentanci Austrii nie zastanawiali się długo, jak rozegrać stały fragment i zdecydowali się na szybkie wznowienie.

1
27'

Także próba Valentino Lazaro została zablokowana. Tylko korner po tym jak futbolówka odbiła się od Kasparsa Dubry.

1
23'

Żadnego przełomu. Przed momentem Marcel Sabitzer miał ochotę na strzelenie swojego drugiego gola w tym meczu, ale technicznym uderzeniem trafił w głęboko broniącego Łotysza.

1
21'

Podopieczni Franco Fody rozgrywają spokojnie na połowie przeciwnika. Marco Arnautović strzelił technicznie i Łotyszy uratowała interwencja Pavelsa Steinborsa.

1
19'

Marko Arnautović - strzelecka nadzieja Austrii już z jednym trafieniem.

1
2
17'

Piłka prawie nieustannie na połowie przyjezdnych. Łotwa miała jeden stały fragment, ale wykonała go tak niechlujnie, że nie miała prawa sprawić problemu bramkarzowi Austrii.

2
1
13'

Gol! Strzelił Marcel Sabitzer. Asystował mu Konrad Laimer.

Piękne uderzenie. Kibice siedzący za bramką Pavelsa Steinborsa wybuchnęli ogromną radością i piali z zachwytu. Marcel Sabitzer huknął z idealną rotacją z 25. metra do bramki. Austria nie ma żadnego problemu z Łotyszami.

11'

Jeszcze korner i Pavels Steinbors musiał interweniować po strzale Juliana Baumgartlingera. Zawodnik Arki Gdynia miał szczęście, że pomocnik reprezentacji Austrii trafił prosto w niego.

2
2
10'

Austria rządzi na boisku. Kolejne zagranie w pole karne i w ostatnim momencie Valentino Lazaro został zatrzymany.

2
2
1
4
2
7'

Nie trzeba było długo czekać na gola Austrii. W zasadzie dostała go w prezencie od Łotyszy. Pavels Steinbors i jego obrońcy nie potrafili wyprowadzić piłki z własnej połowy, zgubili ją na 20. metrze od własnej bramki. Marko Arnautović wymierzył karę za beznadziejne zachowanie i strzelił z dogodnej pozycji do odsłoniętej siatki przeciwnika.

5'

Marcel Sabitzer zabrał się za wykonanie rzutu wolnego wywalczonego przez Andreasa Ulmera. Uderzenie mocne, ale po rykoszecie niecelne i Austriacy musieli zadowolić się rzutem rożnym.

2
2
1
1
2
4'

Żółtą kartkę otrzymał Armands Petersons za faul na Andreasie Ulmerze blisko narożnika pola karnego.

Armands Petersons #16
Łotwa
1
3'

Przerwa w grze po faulu Davida Alaby na Armandsie Petersonsie. Piłkarz Bayernu Monachium miał sporo do powiedzenia sędziemu, który z kolei polecił błyskotliwemu skrzydłowemu skoncentrować się na grze.

1
2'

Austria gra w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach, a jej przeciwnik w białych strojach z bordowymi akcentami.

2
1
Czy Austria strzeli gola w pierwszej połowie meczu z Łotwą?
1
1
1
1
2
20:20

Marko Arnautović strzelał w przeszłości gole między innymi na Anfield.

1
1
20:20

Najbardziej wysuniętym zawodnikiem reprezentacji Austrii będzie Marko Arnautović, który na razie strzelił cztery gole w trzech spotkaniach eliminacji Euro 2020. Selekcjoner gości postawił na Vladimirsa Gutkovskisa znanego z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

20:04

Austria podejmie Łotwę w Salzburgu na stadionie uczestnika tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów - Red Bulla. Bilans gospodarzy w konfrontacjach z Łotyszami to pięć zwycięstw, po jednym remisie i porażce.

2
1
20:02

Austria stoi przed szansą awansowania na pozycję wicelidera "polskiej grupy" w eliminacjach Euro 2020. Drużyna z alpejskiego kraju traci do Izraela dwa punkty, a Munas Dabbur, Erin Zahavi i spółka tylko zremisowali w czwartek 1:1 z Macedonią Północną.