Eliminacje Euro 2020: Grupa G
10 paź 2019 20:45
90+5'

Gol! Strzelił Josip Ilicić.

Spokojne uderzenie z rzutu karnego do bramki i w doliczonym czasie padł gol kontaktowy.

21
9
6
24
40
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Gjoko Zajkow za faul na Denisie Popoviciu w polu karnym.

8
90+2'

Stołe Dimitriewski pracuje rzetelnie na swoje czyste konto. Musiał zatrzymać w tym spotkaniu całą serię strzałów z dystansu reprezentantów Słowenii. Jure Balkovec ponownie nie znalazł sposobu na ominięcie Macedończyka.

2
7
3
4
90'

Doliczone pięć minut.

5
2
1
2
5
88'

Zwątpili Słoweńcy. Z kolei gospodarze uskrzydleni pozytywnym rezultatem bronią twardo i nie pozwalają na stwarzanie sytuacji podbramkowych.

8
9
1
1
86'

Stołe Dimitriewski szaleje we własnym polu karnym. Tym razem bramkarza reprezentacji Macedonii Północnej coś zabolowało po zderzeniu z Robertem Bericiem. Będzie pomoc medyczna.

3
3
3
84'

Eljif Elmas ma ochotę na strzelenie kolejnego gola. Bohater spotkania był w polu karnym przyjezdnych, ale zadziałała tam siła złego na jednego. Tym razem strata młodziana z Napoli.

4
1
3
1
82'

Macedonia Północna. Schodzi: Stefan Ristowski. Wchodzi: Gjoko Zajkow.

2
80'

Josip Ilicić dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka wylądowała na głowie broniącego reprezentanta Macedonii Północnej. Kolejna szansa na powrót do gry została zmarnowana.

4
4
1
79'

Słowenia. Schodzi: Roman Bezjak. Wchodzi: Robert Berić.

77'

Macedonia Północna. Schodzi: Arijan Ademi. Wchodzi: Kristijan Tosewski.

Kristijan Tosewski #2
2
1
1
74'

Rozpaczliwe próby doprowadzenia do remisu. Jure Balkovec, tak jak wcześniej Josip Ilicić, nie potrafił skierować piłki z dystansu do bramki. Stołe Dimitriewski jest coraz bliżej zachowania czystego konta.

5
1
70'

Koncertowa gra w tym spotkaniu Eljifa Elmasa i Macedonia Północna ma zwycięstwo na wyciągnięcie ręki.

10
1
2
3
1
68'

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Arijan Ademi.

Druga bramka Eljifa Elmasa! Słowenia na kolanach. Tym razem została trafiona z kontrataku i to już może być nokautujący cios. Piłkarz Napoli spokojnie ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i strzałem obok Jana Oblaka wygrał pojedynek sam na sam.

93
38
6
4
2
67'

Josip Ilicić bombarduje bramkę Macedonii Północnej zza pola karnego. Coraz groźniejsze próby zawodnika mieszkającego w Bergamo. Stołe Dimitriewski z trudem sparował na korner piłkę zmierzającą do siatki.

3
1
1
1
66'

Macedonia Północna. Schodzi: Goran Pandew. Wchodzi: Iwan Triczkowski.

Iwan Triczkowski #7
Goran Pandew #10
1
1
4
3
65'

Słowenia. Schodzi: Benjamin Verbić. Wchodzi: Miha Zajc.

Miha Zajc #10
1
64'

Mało efektowne minuty spotkania. Słowenia odbija się od defensywy Macedonii Północnej.

1
2
62'

Piłkarze w czerwonych strojach wymienili podania w centralnej części boiska. Mało przekonujący pressing reprezentantów Słowenii, którzy wyglądają na mocno trafionych ciosem Eljifa Elmasa.

3
1
1
1
60'

Macedonia Północna nie będzie spieszyć się. Jeden z gospodarzy utrudniał wznowienie gry Janowi Oblakowi. Czas pracuje na korzyść zespołu z Bałkanów.

1
57'

Pierwsza konkretna odpowiedź reprezentacji Słowenii na gola Eljifa Elmasa. Mocne uderzenie Josipa Ilicicia zza pola karnego powstrzymane przez odpowiednio ustawionego Stołe Dimitriewskiego.

3
1
56'

Piłka spadła pod nogami reprezentantów Słowenii po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Petara Stojanovicia.

1
55'

Słowenia próbuje odpowiedzieć, ale jak to często bywa potrzebuje czasu na zorganizowanie się do ataku po zmianie rezultatu.

53'

Eljif Elmas strzelił pierwszego gola! Macedonia zaczyna świętować.

1
1
2
2
50'

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Goran Pandew.

Tym razem wszystko zgodnie z przepisami. Piłka po strzale Eljifa Elmasa jest w bramce, a pomocnik Napoli może się cieszyć. Sędzia wzkazał na środek boiska. Piękna wymiana podań reprezentantów Macedonii Północnej. Po prostopadłym zagraniu Gorana Pandewa sam na sam z Janem Oblakiem znalazł się Eljif Elmas i pokonał doświadczonego przeciwnika podcinką. Gospodarze na prowadzeniu!

Asysta:
71
34
9
2
48'

Słowenia. Schodzi: Rene Krhin. Wchodzi: Denis Popović.

46'

Druga połowa.

komentarz

Jan Oblak. Bramkarz, który obok Josipa Ilicicia, jest najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem Słowenii. Przed momentem został uratowany przez sędziego asystenta.

3
45+2'

Piłka w bramce reprezentacji Słowenii. Nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Bobana Nikołowa, który po strzale Eljifa Elmasa utrudniał interwencję Janowi Oblakowi.

1
3
10
11
45+1'

W doliczonym czasie szansa na pokonanie Jana Oblaka strzałem z rzutu wolnego. Eljif Elmas trafił w stojącego w murze Petara Stojanovicia.

1
3
2
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
2
43'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Ristowski za przepychanki.

2
2
2
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Jasmin Kurtić za przepychanki.

4
2
1
1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Wisar Musliu za faul na Benjaminie Verbiciu.

Wisar Musliu #6
3
2
1
41'

Podniosła się wrzawa na trybunach. Publiczność próbuje poderwać do ataku reprezentantów Macedonii Północnej. Na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie pozostało mało czasu.

1
1
1
39'

Andraz Sporar ruszył w pole karne przeciwnika. Blisko napastnika reprezentacji Słowenii był Wisar Musliu i rzucił się wślizgiem pod jego nogi. Tylko korner.

1
2
2
34'

To już było. Kolejna szarża Josipa Ilicicia skazana na niepowodzenie. Ponosi fantazja reprezentanta Słowenii, który wierzy w przedryblowanie wszystkich obrońców Macedonii Północnej.

1
1
33'

Macedonia Północna uruchomiła lewe skrzydło. Dwie szarże, ale powstrzymane przez zawodników z kraju nad Adriatykiem.

2
1
30'

Dwa kwadranse bardzo wyrównanego spotkania za nami. Brakuje trochę sytuacji podbramkowych. Najgroźniej strzelał Benjamin Verbić po podaniu Josipa Ilicicia.

2
2
2
1
28'

Po faulu Egzijana Alioskiego rzut wolny dla reprezentacji Słowenii. Dośrodkowanie prosto do koszyczka Stołe Dimitriewskiego.

1
1
1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Goran Pandew za prowokacje.

4
1
2
2
3
25'

Za mocno obwiązał sobie getry reprezentant Macedonii Północnej. Krótka przerwa na poluzowanie taśm.

3
2
1
1
23'

Goran Pandew. Człowiek instytucja w macedońskim futbolu. Drużyna z jego akademii walczyła w eliminacjach europejskich pucharów.

2
1
1
22'

Strzał za strzał w ostatnich minutach. Tym razem już nieco poważniejsze wyzwanie dla Jana Oblaka, ale że piłka leciała prosto w niego, musiał poradzić sobie z jej złapaniem.

1
20'

Coraz groźniejsze są ataki po obu stronach boiska. Dużo miejsca miał Josip Ilicić i w pewnym momencie zanosiło się na uderzenie pomocnika Atalanty. Zdecydował się jednak na podanie do Benjamina Verbicia, którego strzał został zablokowany.

18'

Eljif Elmas sprawdził czujność Jana Oblaka strzałem po ziemi zza linii pola karnego. Takie anemiczne uderzenia bramkarz znany z hiszpańskich boisk zjada na śniadanie.

18'

Kolejna akcja z udziałem Benjamina Verbicia. Jeszcze chciał uruchomić ustawionego po przeciwnej stronie pola karnego partnera, ale szyki pomieszał mu Stołe Dimitriewski.

15'

Uderzenie po ziemi z dystansu w gąszcz broniących reprezentantów Słowenii. Nikt nie zamierza odsłonić nawet kawałka drogi do własnej bramki.

1
1
14'

Aljaz Struna wybiegł wysoko za Goranem Pandewem. Nie poczuł się zbyt komfortowo i poturbował doświadczonego reprezentanta Macedonii Północnej. Wrzutka z rzutu wolnego na głowę Słoweńca.

11'

Piłkarze broniący są blisko atakujących i przez to sporadycznie podnosi się temperatura w polu karnym przeciwnika.

1
9'

Josip Ilicić zatańczył przed polem karnym Macedonii Północnej. Blisko zawodnika Atalanty była cała grupka przeciwników, którzy nie pozwolili na znalezienie miejsca do strzału.

1
1
1
2
8'

Podanie w pole karne Macedonii Północnej od Benjamina Verbicia do Petara Stojanovicia. Potężne uderzenie, ale zablokowane przez sunącego wślizgiem po murawie gospodarza. Tylko korner dla Słowenii, z którego nic nie wynikło.

5'

Macedonia Północna pozwoliła rozegrać atak pozycyjny swojemu przeciwnikowi. Zakończył się on głębokim dośrodkowaniem z lewego skrzydła w rękawice Stołe Dimitriewskiego.

5'

Piłka poszła w ruch.

3'

Wrzutka w pole karne reprezentacji Słowenii w kierunku szarżującego tam Iliji Nestorowskiego. Osamotniony napastnik nie dopadł do futbolówki, która padła łupem obrońców gości.

1
2'

Gospodarze w czerwonych strojach z żółtymi akcentami. Z kolei Słowenia na biało z zielono-niebieskimi wstawkami.

19:56

Hymny narodowe na stadionie w Skopje.

Czy Słowenia wygra mecz z Macedonią Północną?
19:56

Jedenastka reprezentacji Słowenii.

19:56

Goran Pandew - najbardziej doświadczony piłkarz Macedonii Północnej. Zacznie w podstawowym ustawieniu.

1
1
19:56

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)

1
19:56

Słowenia ma 11 punktów. Lwią część swojego łupu zdobyła we wrześniu, a jej seria zwycięstw liczy sobie trzy. Piłkarze znad Adriatyku pokonali kolejno 5:0 Łotwę, 2:0 Polskę oraz 3:2 Izrael.

2
1
19:56

Macedonia Północna staje przed szansą włączenia się do walki o awans. Warunkiem jest oczywiście pokonanie przeciwnika innego niż Łotwa. W czwartek podejmie będącą na lokacie premiowanej awansem Słowenię.

2
1
1
19:56

Macedonia Północna wygrała w poprzedniej przerwie reprezentacyjnej 2:0 z Łotwą. Była to pierwsza wygrana piłkarzy z Bałkanów po serii pięciu meczów, w których nie odnieśli zwycięstwa. Macedonia jest czwarta w tabeli grupy G z ośmioma punktami.