Doliczona minuta.

1
1
120'

Dawid Kownacki zatrudnił Pepe Reinę uderzeniem zza pola karnego. Hiszpan konsekwentnie pracuje na zachowanie czystego konta. Kolejna skuteczna interwencja.

1
1
3
2
1
117'

Ostatni fragment spotkania, które mogło podobać się od 70. minuty. AC Milan trzyma przeciwnika w bezpiecznej odległości od własnej bramki i nie daje nadziei na wyrównanie.

2
114'

Rzut wolny pośredni dla Milanu po bezmyślnym chwycie Rafaela Cabrala po podaniu od partnera. Rossoneri nie wykorzystali szansy na zadanie kolejnego ciosu Sampdorii Genua. W gąszczu przeciwników nie skierowali piłki do bramki.

1
111'

Milan. Schodzi: Gonzalo Higuain. Wchodzi: Diego Laxalt.

108'

Gol! Strzelił Patrick Cutrone. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Teraz już nie ma wątpliwości, że do ćwierćfinału Pucharu Włoch dostanie się jedenastka z Mediolanu. Patrick Cutrone ponownie umieścił piłkę w bramce. Zmiennik uciekł Joachimowi Andersenowi i popisał się efektownym lobem ponad wysuniętym Rafaelem Cabralem.

108'

Dawid Kownacki zapolował na piłkę po płaskim dośrodkowaniu z obrzeży pola karnego. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski oddał uderzenie, ale nadział się na instynktowną obronę Pepe Reiny.

1
106'

Został kwadrans na wyrównanie Sampdorii.

105'

Pierwsza część dogrywki za nami.

1
1
105'

102'

Gol! Strzelił Patrick Cutrone. Asystował mu Patrick Cutrone.

Tyle czekania, ale jest, nareszcie gol w Genui! Zmiennik prawdopodobnie rozstrzyga spotkanie, chociaż jest jeszcze trochę czasu na wyrównanie. Patrick Cutrone wyprzedził wszystkich obrońców Sampdorii i przymierzył z bliska do siatki po dośrodkowaniu Andrei Contiego.

99'

Milan. Schodzi: Ignazio Abate. Wchodzi: Andrea Conti.

98'

Pepe Reina wyrasta na pierwszoplanowego zawodnika tego spotkania! Weteran interweniował po strzale Albina Ekdala, a także zatrzymał futbolówkę przed linią bramkową po dobitce Dawida Kownackiego.

97'

Riccardo Saponara dostał podanie z głębi pola i stanął przed drugą szansą na rozstrzygnięcie spotkania. Ponownie zmiennik był sam na sam z Pepe Reiną, ale nie znalazł sposobu na zaskoczenie golkipera Milanu.

1
95'
93'

Pierwsza szansa na zmianę wyniku w dogrywce. Fatalnie bronili przyjezdni, ale Albin Ekdal nie ukarał ich za chaotyczne wybijanie piłki uderzeniem z kilkunastu metrów do odsłoniętej bramki.

91'

Rozpoczęła się dogrywka.

Czy w dogrywce padnie minimum gol?
1
1
90+4'
90'

Doliczone trzy minuty.

90'

Jeszcze szansa dla gospodarzy w ostatniej minucie podstawowego czasu na rozstrzygnięcie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wrzutka w środek szesnastki wyłapana przez Pepe Reinę. Hiszpan zainicjował kontratak zakończony mocnym, ale niecelnym uderzeniem Francka Kessiego.

85'

Milan. Schodzi: Lucas Paqueta. Wchodzi: Fabio Borini.

84'

Pepe Reina interweniował po strzale z dystansu Albina Ekdala. Hiszpan nie zgubił koncentracji, efektownie wyszedł w powietrze i sparował futbolówkę na korner.

1
80'

Riccaro Saponara dostał podanie od Fabio Quagliarelli na wolne pole i oddał strzał po ziemi nieznacznie obok bramki Milanu. Od kilku minut drużyny groźnie atakują i mają nadzieję na rozstrzygnięcie spotkania zanim sędzia zarządzi dogrywkę.

1
1
78'

Poziom spotkania pozostawia dużo do życzenia, ale są również pozytywne sygnały. Po sytuacji podbramkowej Gonzalo Higuaina szansę na zmianę wyniku miał Fabio Quagliarella. Weteran utrzymał się w posiadaniu piłki w szesnastce Milanu i oddał mocne uderzenie w boczną siatkę.

75'

Piłka w siatce Sampdorii Genua po mocnym strzale Gonzalo Higuaina, jednak nie ma gola. Słusznie nieuznana bramka z powodu spalonego napastnika Milanu.

2
73'

Paqueta zdecydował się na strzał z dystansu. Niezła próba, zdenerwował się Rafael Cabral, po czym odetchnął, gdy tylko okazało się, że piłka leci obok bramki.

72'

Nikomu nie udało się oddać strzału po dośrodkowaniu Ricardo Rodrigueza z rzutu rożnego. Podopieczni Marco Giampaolo przyblokowali wszystkich Rossonerich.

1
69'

Szansa Hakana Calhanoglu na przerwanie impasu strzeleckiego. Po dośrodkowaniu Samuela Castillejo nie zdołał dosięgnąć piłki Paqueta, ale zamknął jeszcze akcję Turek i minimalnie spudłował.

1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Dennis Praet za faul na Hakanie Calhanoglu.

Sampdoria Genua
67'

Franck Kessie zbiegł z centrum boiska na prawe skrzydło, skąd posłał płaskie dośrodkowanie w kierunku Gonzalo Higuaina. Piłka została wybita przed szesnastkę, skąd strzał po ziemi zatrzymał Rafael Cabral.

1
1
62'

Mija czas w Genui, a widowisko nie nabiera rumieńców. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Hakana Calhanoglu i gospodarze mogą wznowić grę ze stojącej piłki.

1
1
59'

Gaston Ramirez główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obok bramki przyjezdnych. Pepe Reina był przyczajony, jednak nie musiał interweniować.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Franck Kessie za faul na Jakubie Jankto.

1
1
55'

Obok Gonzalo Higuaina było dwóch obrońców Sampdorii Genua i nie pozwolili Argentyńczykowi na kontynuowanie ataku.

1
1
53'

Futbolówka wrzucona w pole karne Rossonerich. Dwukrotnie przyjezdni nie pozwolili na oddanie uderzenia zawodnikom z Genui.

2
1
50'

Samuel Castillejo sprawdził czujność Rafaela Cabrala strzałem z okolicy narożnika pola karnego. Bramkarz Sampdorii uważał na zagranie aktywnego piłkarza Milanu.

49'

Rozpoczyna się druga połowa trochę inaczej niż pierwsza. Podopieczni Gennaro Gattuso wzięli piłkę w swoje posiadanie i szukają miejsca między obrońcami Sampdorii Genua.

46'

1
Czy mecz rozstrzygnie się w drugiej połowie?
2
1
45+3'

Najwięcej uderzeń Gastona Ramireza, ale ich jakość pozostawia trochę do życzenia. Pomocnik gospodarzy przestrzelił po płaskim dośrodkowaniu.

45'

1
1
44'

Niespodziewane przyspieszenie Milanu. Samuel Castillejo główkował niecelnie po dośrodkowaniu Ignazio Abate z prawego skrzydła. Hiszpan schował twarz w dłonie po swoim nieznacznym pudle.

1
1
43'

Efektem mobilizacji Gennaro Gattuso była najlepsza sytuacja podbramkowa mediolańczyków przed przerwą. Gonzalo Higuain poradził sobie z defensorem w polu karnym Sampdorii Genua i oddał strzał po ziemi nieznacznie obok słupka.

1
1
1
42'

Gennaro Gattuso podszedł blisko linii bocznej i próbuje zmotywować podopiecznych przed ostatnimi minutami pierwszej, bezbarwnej połowy spotkania.

40'

Przerwa w grze spowodowana urazem Paquety. W kierunku leżącego na murawie Brazylijczyka przybiegli medycy z Mediolanu.

1
37'

Brakuje sytuacji podbramkowych w Genui. Milan oddał świadomie inicjatywę, a Sampdoria ma problem z przekuciem posiadania piłki w niebezpieczne uderzenia.

1
33'

Paqueta zabawił się z Dennisem Praetem i sprowokował Belga do przewinienia. W ten sposób nowy zawodnik Rossonerich zmusił gospodarzy do wycofania się na własną połowę.

1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Ricardo Rodriguez za faul w bocznym sektorze boiska na Dennisie Praecie.

30'

Ponownie w centrum wydarzeń Gaston Ramirez. Tym razem pomocnik Sampdorii Genua główkował niecelnie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

29'

Pepe Reina wyszedł na przedpole i naprawił błąd Cristiana Zapaty. Hiszpan zaskoczył strzelającego Gastona Ramireza i utrudnił mu do maksimum strzelenie gola.

27'

Przegrupowanie w Sampdorii, ale nie zmienia się to, że przeważa pod kątem posiadania piłki. Rossoneri oddali inicjatywę gospodarzom.

1
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Ramirez za przesadne protestowanie.

1
1
23'

Przed zmianą Karola Linettego publiczność zobaczyła uderzenie Hakana Calhanoglu zza pola karnego obok bramki. W odpowiedzi Pepe Reina piąstkował po wstrzeleniu z okolicy narożnika pola karnego.

21'

Sampdoria. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Jakub Jankto. Roszada jest spowodowana urazem Polaka, który już w kurtce udaje się w kierunku szatni.

18'

Przerwa jest spowodowana urazem Karola Linettego. Pomocnik gospodarzy potrzebuje pomocy medycznej.

2
1
3
16'

Przywitali się z piłką bramkarze obu drużyn, ale nie zaprezentowali jeszcze trudnych interwencji. Rafael Cabral obronił delikatne uderzenie Samuela Castillejo, natomiast Pepe Reina zatrzymał futbolówkę po dośrodkowaniu.

1
14'

Nieudana wrzutka i piłka wylądowała w rękawicach Pepe Reiny. Fabio Quagliarella nie miał szans na oddanie swojego premierowego uderzenia.

11'

Przewinienie Karola Linettego na Samuelu Castillejo. Nie ma indywidualnego napomnienia dla byłego pomocnika Lecha Poznań, który zbiera dużo żółtych kartek na włoskich boiskach.

9'

Druga próba Samuela Castillejo. Hiszpan zatańczył przed polem karnym po podaniu Francka Kessiego i zatrudnił Rafaela Cabrala premierowym celnym uderzeniem.

2
1
8'

Organizuje się do ataku drużyna z Mediolanu. W pole karne przeciwnika wbiegł Franck Kessie, jednak nie wyszło mu dośrodkowanie. Łupem Iworyjczyka był wyłącznie korner, po którym uderzenie Samuela Castillejo zostało zablokowane.

1
1
5'

AC Milan czeka na ruch Sampdorii Genua i możliwość przeprowadzenia kontrataku. Biega między gospodarzami Paqueta i utrudnia im rozgrywanie futbolówki.

1
2'

W posiadaniu piłki zawodnicy Marco Giampaolo. Starają się oni rozmontować defensywę Milanu, który rozpoczął spotkanie przyczajony na własnej połowie.

Która drużyna awansuje?
AC Milan
4
4
1
17:24

Sampdoria Genua w klasycznych granatowych koszulkach z biało-czerwonym pasem.

17:24

Karol Linetty od początku meczu po stronie Sampdorii.

1
1
17:24

Jedenastka wybrana przez Gennaro Gattuso.

17:05
17:05

Sędzia: Fabrizio Pasqua

17:05

AC Milan przystępuje do rywalizacji w Pucharze Włoch. W tabeli Serie A podopieczni Gennaro Gattuso są na piątym miejscu z 31 punktami, a to dwa więcej niż posiada Sampdoria Genua.

1
17:05

Podopieczni Marco Giampaolo już zagrali w obecnej edycji Pucharu Włoch. Sampdoria Genua zwyciężyła 1:0 z Viterbese Castrense, a następnie 2:1 ze SPAL-em. Wynik tego spotkania ustalił Dawid Kownacki. Od tego czasu napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski nie zdobył już gola.

1
17:05

Piłkarze powracają do rywalizacji na włoskich boiskach. Sampdoria Genua zagra z AC Milan o awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch.