Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
13 lut 2019 21:00
90+3'

Piłka meczowa dla Dolberga! Duńczyk znowu uciekł Ramosowi, ale doświadczony Hiszpan siedział mu na ogonie i wymusił nieudany strzał w Courtois.

38
17
13
21
29
90+2'

To może być kosztowny błąd. Tadić zgubił piłkę w polu karnym Realu. 60 sekund do końca.

22
13
16
21
18
90'

Doliczone trzy minuty.

21
5
12
5
5
89'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Ramos. Hiszpan staranował Dolberga i nie zagra w rewanżu.

Real Madryt
58
26
15
20
21
87'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marco Asensio. Asystował mu Dani Carvajal.

Wzorcowo wyprowadzona akcja. Carvajal sunął prawą stroną jak pociąg, dośrodkował, Onana minął się z piłką i Asensio wpadkował piłkę do siatki z bliska.

185
89
38
75
163
85'

Znowu odnalazł się Dolberg. Duńczyk strzelił głową, ale bardzo niedokładnie.

18
9
6
9
14
83'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Vazquez. Uciekał mu Neres.

22
9
5
6
18
82'

Neres ponownie pogubił się w polu karnym Realu. Który to już raz? Zaskakująca łatwość w dochodzeniu do sytuacji.

11
4
10
4
4
81'

Asensio nie ustaje. Pierwsza próba obok, kolejna zablokowana, trzecia już w Onanę.

22
8
7
3
4
80'

Co za sytuacja... dogranie do Onany, bramkarz Ajaxu szykował się do wybicia nogą, a piłka podskoczył na... butelke rzuconej na boisko. Rzut rożny dla Realu.

12
16
8
3
9
79'

To było groźne. Reguilón dostrzegł Asensio, a ten zaskakująco z dystansu. Piłka pół metra od słupka.

14
9
7
5
4
77'

Vasquez zdecydował się na indywidualne wejście. Wyglądało w porządku, skończyło się kropnięciem w trybuny.

7
14
3
6
6
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hakim Ziyech. Asystował mu David Neres.

Teraz wszystko zgodnie z przepisami! Kolejna strata Realu w środku pola, Tadić rozciagnął piłkę do boku, gdzie uciekł Neres. Napastnik dograł do Ziyecha, Marokańczyk dopełnił formalności. Co jak co, Ajax zasłużył.

197
116
37
47
85
74'

Ledwo Dolberg wszedł na plac, a już miał setkę. Duńczyk idealnie wyczekał rywali i znalazł się oko w oko z Courtois. Nie wiedzieć czemu przyłożył metr nad poprzeczką. Może warto spróbować się w futbolu amerykańskim?

33
15
12
12
25
73'
ZMIANA

Real. Schodzi: Karim Benzema. Wchodzi: Marco Asensio.

27
23
16
9
13
73'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Lasse Schone. Wchodzi: Kasper Dolberg.

15
4
9
4
6
71'

Ziyech okazał się bardzo uprzejmy dla Courtois. Strzał prosto w Belga.

18
10
5
5
7
69'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Reguilón. Może być groźnie, Ajax ma rzut wolny 25 metrów od bramki.

13
67'

Dobre dośrodkowanie Schone, piłka przedłużona do Tagliafico i Argentyńczyk byłby w dobrym położeniu, gdyby nie gwizdek arbitra. Ofsajd.

20
8
6
7
8
67'

Vinicius wyciął Ziyecha. Marokańczyk dodał dużo od siebie, wyglądało groźnie.

14
6
7
7
9
65'

Neres nie wygrał przepychanki z Carvalajem i Courtois zdążył wybiec z bramki. Zapowiadało się ciekawie.

17
7
9
3
5
64'

Trudno, żeby stracona bramka nie podcięła Ajaxowi skrzydeł. Gospodarze wyraźnie mniej agresywni.

25
13
7
13
11
61'
ZMIANA

Real. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Lucas Vazquez.

41
20
10
16
13
60'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Karim Benzema. Asystował mu Vinicius Junior.

Stadion w Amsterdamie zamilkł. Rajd Viniciusa i sprytne podanie do wolnego Benzemy. Francuz z zimną krwią zapakował piłkę pod poprzeczkę. Biorąc pod uwagę przebieg meczu, prowadzenie Realu to zaskoczenie.

203
127
61
98
190
58'

Real poradził sobie z presją i stopniowo przesuwał się do przodu. Prostopadłe podanie do Benzemy zatrzymane przez stoperów.

21
11
7
8
17
55'

Realowi nie odpowiada agresywny styl Ajaxu. Królewscy nie mogą wymienić spokojnie 3-4 podań. Na własnej połowie.

27
27
7
8
15
52'

Żółtą kartkę otrzymał Hakim Ziyech. Za zatrzymanie kontry.

Ajax Amsterdam
27
14
12
18
17
52'

Neres prawie sam na sam z Courtois! Młodzieniec wyrzucił się jednak i uderzał z niewygodnej pozycji. Belg sparował piłkę na korner.

37
19
15
12
17
51'

Tym razem dużo lepsza próba. Piłka dotarła do Benzemy, który kropnął bez zastanowienia. Onana dobrze zachował się na linii.

36
11
12
10
18
49'

Bale włączył turbo i wyprzedził Tagliafico. Dośrodkowanie jednak nie najlepsze, de Liegt wyjaśnił sytuację.

22
11
8
8
9
47'

Ajax nadal swoje. Tadić tańczył w piłkę, Ziyech przedłużył piłkę piętką i tylko strzału brakło.

22
4
5
4
12
46'

Panowie wrócili do gry. Oby w równie dobrym stylu jak przed przerwą.

36
12
11
9
8
45'

Doliczone dwie minuty.

25
16
11
10
12
45'

I jeszcze raz Ajax. Dośrodkowanie w rękach Courtois.

30
15
10
11
12
43'

Nieprawdopodobne, co Ajax robi z obroną Realu. Tadić nawinął dwóch rywali jak na treningu i znalazł się 5 metrów przed bramką. Na strzał zabrakło sił i chyba pomysłu.