Emocji w walce o awans może i niewiele, ale przynajmniej historia pisze się na naszych oczach. Takie upokorzenie niemieckiego klubu.

6
6
84'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Bernardo Silva.

Jeszcze trochę i zamiast wyniku futsalowego będzie koszykarski, no przynajmniej po pierwszej kwarcie. Gabriel Jesus miał apetyt na tego gola, o czym wspominaliśmy, i zaspokoił go. 7:0 po celnym uderzeniu zza pola karnego. Nie, Manchester City nie gra z przedstawicielem League One w Pucharze Anglii.

125
75
31
11
16
81'

Interweniowali przyjezdni po dośrodkowaniu Fabiana Delpha. Jeżeli zachowają czyste konto do końca rewanżu, nie stracą 10 goli w dwumeczu.

10
9
4
5
6
80'

Mogli wpuścić Lokomotiw Moskwa...

15
21
5
2
3
79'

Schalke. Schodzi: Guido Burgstaller. Wchodzi: Cedric Teuchert.

2
78'

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Leroy Sane.

Karnawał w Manchesterze. Strzelają i strzelają gospodarze jak w futsalu. Phil Foden dostał podanie od nabijającego statystyki kosztem byłego klubu Leroya Sane i pokonał Ralfa Faehrmanna uderzeniem z ostrego kąta.

Manchester City
81
51
30
11
10
77'

Gabriel Jesus na spalonym. Brazylijczyk też chciałby strzelić swojego gola. Jak wszyscy piłkarze ofensywni, to wszyscy.

9
14
6
4
3
76'

Leroy Sane z golem oraz dwiema asystami na koncie. Tymczasem Raheem Sterling...

9
6
5
1
2
74'

Schalke. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Hamza Mendyl.

4
2
2
2
1
72'
71'

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Leroy Sane.

Przydałby się biały ręcznik gościom. Bernardo Silva! Zanosi się na rekord klubu w konfrontacjach z klubami z Bundesligi. 5:0 w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Kolejna asysta Leroya Sane, który po podaniu Ołeksandra Zinczenki sprytnie uruchomił Bernardo Silvę. Piłka zanim znalazła się w sieci odbiła się jeszcze od słupka bramki Ralfa Faehrmanna.

76
39
14
6
11
69'

Schalke. Schodzi: Breel Embolo. Wchodzi: Steven Skrzybski.

Steven Skrzybski #22
4
2
8
2
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Ołeksandr Zinczenko za sfaulowanie rozpędzonego przeciwnika.

9
5
4
3
7
67'

Zamykamy kącik statystyczny. Na boisku podanie do Raheema Sterlinga przeciął na przedpolu Ralf Faehrmann.

2
3
1
5
3
66'

Dotychczas najwyższa wygrana Obywateli z przedstawicielem Bundesligi to 4:0 z Borussią M'gladbach. Było też 5:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku. Jeszcze jedna bramka i będzie rekord klubu.

5
5
2
2
1
64'

Man City. Schodzi: Sergio Aguero. Wchodzi: Gabriel Jesus.

64'

Man City. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Phil Foden.

9
2
3
4
4
62'

Powoli trzeba zaglądać w roczniki statystyczne i szukać podobnego pogromu w rywalizacjach klubów z Anglii i Niemiec.

8
3
3
3
1
60'

Raheem Sterling na liście strzelców. Całe ofensywne trio Manchesteru City z minimum golem.

12
6
3
4
4
57'

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Leroy Sane.

Biją, w Manchesterze biją Niemców! Trochę zabawy z VAR-em. Stawia ten system większy opór gospodarzom niż przeciwnicy. Sama akcja bramkowa polegała na podaniu Leroya Sane z lewej strony boiska i uderzeniu Raheema Sterlinga. Trafienie początkowo było nieuznane, po czym jednak gospodarze mogli się cieszyć.

65
37
11
3
10
53'

Nieuznana bramka Manchesteru City. Szybko zreflektowali się sędziowie. Na spalonym Leroy Sane, którego piłkarze z Gelsenkirchen postanowili na swoje nieszczęście ignorować.

2
8
4
1
1
51'

W odpowiedzi akcja Ilkaya Gundogana z Leroyem Sane zakończona nieznacznie niecelnym uderzeniem tego drugiego.

2
2
1
1
3
49'

Salif Sane zdaje sobie sprawę, że trudno będzie strzelić cztery gole, ale można jeszcze wygrać konkurs na najładniejsze trafienie. Obrońca Schalke 04 Gelsenkirchen próbował strzelić przewrotką po wrzutce z rzutu wolnego, jednak sędzia odgwizdał niebezpieczne zagranie.

4
2
1
2
48'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo. Faulował, dostał napomnienie i jeszcze zrobił sobie krzywdę obrońca z Manchesteru.

3
3
47'

Nadal w centrum wydarzeń Leroy Sane. Po akcji Raheema Sterlinga autor dotychczas ostatniego gola oddał uderzenie w przeciwnika. Dobry blok.

3
2
1
2
47'

Nie ma litości dla rodaków.

7
3
1
3
46'

20:38

Po golu Leroya Sane wiadomo, że w tym meczu nie będzie dogrywki.

19
10
3
3
3
Czy Sergio Aguero strzeli trzeciego gola po przerwie?
9
3
2
3
3
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

4
1
2
3
1
42'

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Ołeksandr Zinczenko.

Rach, ciach, ciach. Zaczęła się zabawa w Manchesterze. W kwadransie poprzedzającym przerwę gospodarze pozamykali rywalom wszystkie drzwi do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bramka Leroya Sane w sentymentalnym dla niego meczu. Po prostopadłym podaniu pogubił się Weston McKennie, a doskonale zorientował Leroy Sane i płaskim uderzeniem pokonał Ralfa Faehrmanna.

71
34
17
9
13
40'

Ponownie konsultacja z wozem po zmianie wyniku. Trzeba będzie doliczać stracone minuty. Przynajmniej kibice mają większą pewność, że Manchester City punktuje przeciwnika zgodnie z przepisami.

15
4
4
3
4
38'

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu Raheem Sterling.

Jedno trafienie to za mało dla Sergio Aguero. Drugie już gotowe. Napastnik Manchesteru City poszedł za ciosem, to samo można powiedzieć o jego zespole i powoli można zamykać typowania w tej parze. Sergio Aguero skorzystał z podania Raheema Sterlinga i posłał piłkę między nogami Ralfa Faehrmanna do siatki.

89
52
20
10
16
37'

Sergio Aguero i jest 4:2 w dwumeczu. Schalke potrzebuje trzech goli do awansu.

22
11
2
4
5
35'

Gol! Strzelił Sergio Aguero.

Musiał trochę poczekać na możliwość oddania uderzenia z rzutu karnego snajper wyborowy Manchesteru City. Sędzia nie anulował decyzji po konsultacjach z wozem i gwizdnął. Wtedy Sergio Aguero podbiegł do piłki i skierował ją do bramki. Miękkie uderzenie ośmieszające dla Ralfa Faehrmanna!

79
42
17
12
14
32'

Żółtą kartkę otrzymał Jeffrey Bruma za sprokurowanie rzutu karnego. Faulowany przez zawodnika Schalke 04 Gelsenkirchen był Bernardo Silva.

Schalke 04 Gelsenkirchen
6
5
5
5
10
32'

Rzut karny dla Manchesteru City!

26
11
12
11
13
31'

Rzut wolny dla klubu z Manchesteru. Wrzutka Ołeksandra Zinczenki spadła na głowę Sergio Aguero, którego zgranie przechwycił Ralf Faehrmann. Sporo stałych fragmentów bez efektu.

4
4
2
3
2
29'

Głęboko cofnęli się przyjezdni z Breelem Embolo na czele. Miało to na celu powstrzymanie Leroya Sane, który starał się wbiec ze skrzydła w pole karne Schalke 04 Gelsenkirchen.

5
4
3
2
2
26'

Ralf Faehrman rozpoczął grę po drugim w tym spotkaniu niedokładnym podaniu Aymerica Laporte'a w kierunku Leroya Sane.

3
2
1
1
2
25'

Nie trzeba dodawać, że czas pracuje na korzyść Manchesteru City. Po kwadransie rozpoznania zaczął grać odważniej przeciwnik Obywateli, ale Ederson nie musi interweniować w trudnych sytuacjach.

4
4
1
2
1
23'

Kolejny stały fragment dla zespołu z Bundesligi. Radzą sobie gospodarze z wrzutkami.

4
1
1
3
3
23'

Przedstawiciel Bundesligi musi postawić wszystko na jedną kartę.

6
3
1
1
1
21'

Bastian Oczipka ruszył dynamicznie na skrzydle. Po jego rajdzie Schalke 04 Gelsenkirchen miało szansę na pokonanie Edersona z rzutu rożnego. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu zostało wybite przez Obywateli.

4
2
2
3
3
18'

Drużyna z Niemiec stara się czymś zagrozić przeciwnikowi.

4
4
2
1
1
17'

Schalke 04 Gelsenkirchen dostało już kilka ostrzeżeń od przeciwnika. Najpoważniejszym był strzał w słupek Sergio Aguero. Kibice w Niemczech czekają na jakąś reakcję.

6
1
1
1
1
15'

Kwadrans otwierający rewanż bez przykrych niespodzianek dla Manchesteru City. Spotkanie pod dyktando gospodarzy.

8
2
3
2
3
14'

Sergio Aguero strzelił w słupek! Tak niewiele zabrakło mu do szczęścia. Superstrzelec zespołu z Manchesteru dostał podanie od Raheema Sterlinga spod linii bramkowej i nieomal zapewnił gospodarzom prowadzenie.

6
4
3
3
4
13'

Leroy Sane miał dostać podanie od centralnie ustawionego Laporte'a. Mogło być ono dokładniejsze. Skrzydłowy Manchesteru City dysponuje dobrą szybkością, ale do piłki nie zdążył.

2
4
2
1
1
10'

Piłka częściej na połowie Schalke 04 Gelsenkirchen. Przed momentem miał ją pod nogami David Silva. Hiszpan zanim na dobre rozpędził się, został sfaulowany.

2
2
6
8'

Raheem Sterling próbował uruchomić prostopadłym podaniem Sergio Aguero. Piłka nie dotarła do Argentyńczyka. Przejął ją skoncentrowany obrońca z Niemiec.

4
4
2
2
3
6'

Ponownie Leroy Sane, który mierzy się ze swoim byłym klubem. Tym razem wywalczył dla Manchesteru City rzut wolny na wysokości pola karnego przeciwnika. Wrzutka Davida Silvy została przechwycona przez Schalke 04 Gelsenkirchen.

4
3
2
3
4
3'

Pierwsze szarże w rewanżu. Rusza do przodu Manchester City, który dzięki akcji Leroya Sane miał pierwszy korner. Nie wyszło rozegranie stałego fragmentu gospodarzom i ich przeciwnicy próbowali wyjść z kontratakiem.

7
4
3
2
3
Czy Manchester City wygra rewanż z Schalke 04 Gelsenkirchen?
11
1
1
2
20:38

Drużyna Pepa Guardioli nie ma zamiaru powtórzyć błędu innych gigantów.

20:07

Manchester City przystąpi do rewanżu o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po zwycięstwie 3:2 na terenie Schalke 04 Gelsenkirchen. Lider Premier League ma za zadanie spokojnie zagwarantować sobie sukces w rywalizacji z klubem walczącym o utrzymanie w Bundeslidze.