3
4
3
88'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Nicolas Otamendi. Argentyńczykowi nie udało się ominąć Bradleya Collinsa, który zaliczył jedną z nielicznych udanych interwencji w tym spotkaniu.

2
3
1
2
2
86'

Suną ataki Manchesteru City, a kibice gospodarzy zerwali się do dopingu. Niespodziewanie mają o co grać faworyci w ostatnich minutach.

11
5
1
1
2
83'

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Asystował mu Bernardo Silva.

Jeszcze jeden, jeszcze jeden, a w zasadzie "we want ten" niesie się po stadionie. Riyad Mahrez miał początkowo problem z oddaniem uderzenia po wstrzeleniu Bernardo Silvy, ale nie potrwał on dłużej niż dwie sekundy. Już leżał autor gola, mimo to znalazł sposób na ominięcie bramkarza Burton Albion.

27
18
5
3
4
80'

W ostatnim momencie Jake Buxton rzucił się pod nogi Riyada Mahreza i zablokował jego uderzenie po podaniu Gabriela Jesusa. Tylko rzut rożny wywalczył Manchester City.

4
2
1
1
3
79'

Burton Albion. Schodzi: Scott Fraser. Wchodzi: Joe Sbarra.

1
78'

David Silva zakręcił czterema przeciwnikami w polu karnym i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Delikatnie odbita rykoszetem piłka wylądowała na słupku.

1
6
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. W posiadaniu piłki Manchester City. Burton Albion przygląda się gospodarzom. Ilekroć kopciuszek próbował zaatakować, dostawał zimny prysznic, więc już zapewne nie będzie próbować.

3
1
74'

Man City. Schodzi: Kyle Walker. Wchodzi: Danilo.

2
1
1
3
72'

Mobilizują się gospodarze, którym najwidoczniej marzy się dwucyfrowa liczba goli. Już tylko rozmiar zwycięstwa gospodarzy może ekscytować w tej rywalizacji.

1
1
70'

Gol! Strzelił Kyle Walker. Asystował mu Riyad Mahrez.

Zabawa trwa! Ósma bramka Manchesteru City. Już więcej niż w poprzednim spotkaniu w Pucharze Anglii. Kyle Walker zainicjował akcję bramkową, po czym wbiegł w pole karne Burton Albion i strzelił celnie po podaniu Riyada Mahreza.

21
10
3
1
2
68'

Burton Albion. Schodzi: Jamie Allen. Wchodzi: Ben Fox.

Ben Fox #12
Jamie Allen #4
1
1
68'

Burton Albion. Schodzi: Liam Boyce. Wchodzi: David Templeton.

David Templeton #11
1
2
1
66'

Man City. Schodzi: Leroy Sane. Wchodzi: Bernardo Silva.

65'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Leroy Sane.

Cztery gole napastnika Manchesteru City! Gabriel Jesus idzie za ciosem i bezwzględnie punktuje przeciwnika. Trudno powiedzieć, czy piękniejsza w akcji bramkowej była asysta drugiego stopnia Riyada Mahreza czy ostatnie podanie Leroya Sane między nogami defensora.

24
15
6
3
4
64'

David Silva powinien dorzucić gola do wcześniejszych dwóch asyst. Trudno jest wytłumaczyć, dlaczego nie wpakował piłki do prawie pustej bramki. Za bardzo rozluźnił się.

3
3
3
1
3
62'

Gol! Strzelił Phil Foden.

Także zmiennik ma już gola! Sam na sam z bramkarzem był Gabriel Jesus po podaniu Ilkaya Gundogana, tyle że uderzył prosto w bramkarza. Na szczęście dla Manchesteru City był jeszcze Phil Foden, który wyszarpnął dla siebie piłkę w zamieszaniu i wpakował ją do odsłoniętej bramki.

18
9
3
4
2
58'

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Phil Foden.

5
5
1
5
5
57'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Riyad Mahrez.

Identycznie jak w pierwszej połowie odważniejszy fragment w grze Burton Albion zakończył się golem Manchesteru City. Gabriel Jesus już z trzema trafieniami w tym spotkaniu. Napastnik główkował w prawy narożnik bramki po wrzutce Riyana Mahreza, który przed dokładnym dośrodkowaniem wymienił szybkie podania na skraju pola karnego.

18
10
7
4
3
56'

Kilkanaście podań zawodników Burton Albion, ale nie stworzyli sobie sytuacji podbramkowej. Manchester City zostawił nieco swobody niżej notowanemu przeciwnikowi.

1
2
1
54'

Jake Buxton interweniował w polu karnym Burton Albion po płaskim dośrodkowaniu Ołeksandra Zinczenki.

2
2
1
4
2
52'

Scott Fraser strzelił zza pola karnego nieznacznie ponad bramką Arijaneta Murica. Ponownie najbardziej niekonwencjonalnym podaniem w akcji Burton Albion wykazał się Lucas Akins.

2
3
3
1
2
49'

Riyad Mahrez złapany w pułapkę ofsajdową po raz drugi w meczu z Burton Albion. Tym razem zobaczył go za linią obrońców inny sędzia asystent.

2
48'

Manchester City utrzymuje przeciwnika daleko od własnego pola karnego.

2
1
1
46'

1
Czy Manchester City strzeli minimum gola również w drugiej połowie?
2
1
1
45+1'

Zdobywca najpiękniejszej bramki.

6
4
1
45'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

1
45'

Nieudana kombinacja Manchesteru City przed polem karnym kopciuszka. Sędzia nie podyktował też rzutu karnego po spięciu z udziałem Gabriela Jesusa. Prawdopodobnie licznik goli w pierwszej połowie zatrzyma się na czterech.

1
1
1
42'

Po płaskim dośrodkowaniu Riyad Mahrez dopadł do piłki. Było w tym trochę przypadku i odrobina artyzmu. Po strzale ofensywnego zawodnika Manchesteru City interweniował Bradley Collins i tylko korner.

1
1
1
2
2
40'

Trzy trafienia w siedem minut. Manchester City zapewnił sobie zwycięstwo w tym spotkaniu, a ambitnym przed tą kanonadą gościom zaczynają drżeć nogi ze strachu przed kompromitacją.

3
3
2
3
3
37'

Gol! Strzelił Ołeksandr Zinczenko. Asystował mu Leroy Sane.

To najpewniej najładniejsza bramka wieczoru! Ołeksandr Zinczenko dostał podanie od Leroya Sane będąc przed polem karnym i tylko on wie, czy chciał wrzucać czy strzelać. Na pewno wyszedł z tego perfekcyjny lob za kołnierz Bradleya Collinsa. Publiczność zachwycona.

25
9
5
4
3
34'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu David Silva.

Rośnie przewaga faworyta, a gaśnie zapał przyjezdnych. Gabriel Jesus idzie za ciosem i zdobył drugiego gola. Piłka trafiła do Brazylijczyka po podaniu z głębi pola Ilkaya Gundogana i sprytnym zgraniu Davida Silvy. Druga asysta na koncie Hiszpana.

20
8
5
5
5
30'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus.

Druga bramka Manchesteru City stała się faktem. Leroy Sane co prawda trafił w nogę bramkarza z dobrej pozycji, ale nadbiegł jeszcze Gabriel Jesus, uprzedził stłoczonych w pobliżu obrońców i z bliska główkował do siatki.

24
8
5
6
5
28'

Niezły kwadrans w wykonaniu Burton Albion. Ambitni goście zmarnowali w 12. minucie kapitalną szansę na wyrównanie, ale to nie był ich jedyny atak przeprowadzony w tym fragmencie spotkania.

4
1
2
1
27'

Kevin De Bruyne strzelił dotychczas jedynego gola.

6
4
3
1
25'

Lucasa Akinsa poniosła fantazja w polu karnym faworyta i tylko sprowokował go do przeprowadzenia kontrataku. Szarża Manchesteru City zakończyła się delikatnym strzałem Davida Silvy nieznacznie obok bramki.

1
1
5
4
4
22'

Dwa płaskie podania w pole bramkowe Burton Albion. Po pierwszym wybił piłkę Reece Hutchinson, a po drugim Ben Turner. Uszczelnili defensywę przyjezdni.

3
20'

Liam Boyce utrzymał się przy piłce na połowie przedstawiciela Premier League. Trafiła ona następnie przed pole karne do Jamiego Allena, którego strzał pozostawiał dużo do życzenia.

1
1
18'

Piłka w bramce Burton Albion, jednak tym razem gospodarze nie mogą cieszyć się z gola. Riyad Mahrez był przed oddaniem strzału na spalonym, co zauważył sędzia asystent.

16'

Liam Boyce doszedł do piłki w polu karnym Manchesteru City. Wydawało się, że oszuka Erica Garcię i odda uderzenie z bliska, jednak środkowy obrońca gospodarzy zdołał wybić futbolówkę na korner.

1
1
15'

Mike Dean tłumaczył piłkarzom Manchesteru City jak mają rozpocząć grę od rzutu wolnego. Wreszcie zrobił to Arijanet Muric.

12'

Marcus Harness zmarnował fenomenalną szansę na wyrównanie. To powinna być bramka! Piłkarz Burton Albion nie trafił z czystej pozycji do siatki po płaskim podaniu w pole karne Lucasa Akinsa. Pozostało mu spojrzeć w niebiosa.

1
1
2
10'

Podanie Kevina De Bruyne w kierunku Leroya Sane. Świetna koncepcja reprezentanta Belgii. W ostatnim momencie sprzed adresata sprzątnął piłkę Bradley Collins.

2
2
8'

Nadal rozgrywa Manchester City, a jego przeciwnik ma problem z przeniesieniem gry na drugą stronę boiska.

1
1
5'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu David Silva.

Futbolówka w bramce przyjezdnych po raz pierwszy. Kevin De Bruyne wbiegł w odpowiednim momencie za plecy obrońców Burton Albion i główkował prosto do siatki po wrzutce Davida Silvy. Manchester City nie potrzebował dużo czasu na zdobycie prowadzenia.

26
15
5
6
5
5'

Piłka w posiadaniu grających w błękitnych koszulkach i białych spodenkach zawodników Manchesteru City. Pracują oni nad rozmontowaniem defensywy trzecioligowca.

6
3
2
2
2
2'

Pierwszy strzał, na rozgrzewkę dla Arijaneta Muricia, oddali przyjezdni. Po przeprowadzeniu premierowego ataku piłkarze Burton Albion schowali się na własnej połowie.

3
3
1
1
1
Czy Manchester City wygra mecz z Burton Albion?

19:52

W drugim półfinale Pucharu Ligi Angielskiej rywalizują kluby z Londynu. We wtorek Tottenham Hotspur wygrał 1:0 na własnym stadionie z Chelsea FC i jest w trochę lepszej sytuacji przed rewanżem na Stamford Bridge.

1
19:52

Manchester City odniósł w tym roku dwa zwycięstwa. W hicie Premier League pokonał 2:1 Liverpool FC, a następnie zmiótł z boiska 7:0 Rotherham United występujący w Championship.

1
1
19:52

Manchester City jest faworytem rywalizacji z Burton Albion o awans do finału Pucharu Ligi Angielskiej. Drużyna Pepa Guardioli jest wiceliderem Premier League, a jej przeciwnik na 9. miejscu w League One.