Lazio. Schodzi: Romulo. Wchodzi: Adam Marusić.

19
22
26
89'

Krzysztof Piątek także nie trafił w bramkę Lazio. Reprezentant Polski główkował po sytuacyjnym podaniu Fabio Boriniego. Thomas Strakosha tylko podskoczył i nie musiał interweniować po uderzeniu najlepszego snajpera Pucharu Włoch.

18
13
21
44
62
87'

Bastos główkował obok spojenia słupka z poprzeczką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wygrywają pojedynki Biancocelesti w polu karnym Milanu, ale nie potrafią strzelić w lustro bramki Gianluigiego Donnarummy.

8
19
6
9
11
87'

Burza gwizdów i buczenia. Trudno się dziwić, skoro na boisko wbiegł Lucas Biglia, były pomocnik Lazio.

13
18
15
13
14
85'
ZMIANA

Milan. Schodzi: Lucas Paqueta. Wchodzi: Lucas Biglia.

17
12
7
6
12
84'

Na pewno bezbramkowy wynik nikogo nie dyskwalifikuje przed rewanżem. W kwietniu sytuacja obu klubów może być kompletnie inna niż obecna.

5
9
10
8
8
83'

Próba Felipe Caicedo zza pola karnego. Piłka zanim opuściła boisko odbiła się wyraźnie obok nogi Alessio Romagnoliego. Lazio wywalczyło korner.

6
5
5
14
18
81'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Felipe Caicedo.

8
15
8
2
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluigi Donnarumma za protestowanie.

5
3
26
12
15
80'

Ciro Immobile trafił w słupek w sytuacji sam na sam w Gianluigim Donnarummą! Na dodatek był na spalonym, więc ciężar przewinienia napastnika Lazio jest odrobinę mniejszy.

8
13
3
2
5
78'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Calabria za wcześniejsze przewinienie.

10
5
8
13
6
78'

Żółtą kartkę otrzymał Patric za demolujący wślizg w nogi Fabio Boriniego.

Lazio Rzym
16
5
6
6
5
78'

Lucas Paqueta strzelił z dystansu w nogę zawodnika Lazio. Biancocelesti mieli szansę na przeprowadzenie szybkiego kontrataku, z której nie skorzystali. Za wolno podopieczni Simone Inzaghiego.

7
5
3
4
6
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Przypomina się półfinałowy dwumecz Pucharu Włoch z poprzedniego sezonu.

14
7
9
14
18
73'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Marco Parolo. Wchodzi: Luis Alberto.

12
4
1
1
3
73'
ZMIANA

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Samuel Castillejo.

17
8
5
2
3
71'

Romulo uderzył prawą nogą zza pola karnego. To było łatwe do obronienia dla Gianluigiego Donnarummy.

10
6
3
5
2
70'

Milan oddał dwa strzały przez 70 minut. Można je wyliczyć. Celne Hakana Calhanoglu i zablokowane Krzysztofa Piątka.

4
3
3
6
8
68'

Przerwa w grze spowodowana urazem Lucasa Paquety.

4
5
9
16
14
66'

Sergej Milinković-Savić dopadł do piłki przed polem karnym Milanu i oddał stamtąd uderzenie. Musiał się wysilić w bramce przyjezdnych Gianluigi Donnarumma, żeby zatrzymać szybko sunącą po murawie futbolówkę.

10
19
8
10
5
64'

Były w tym sezonie calcio mecze nudniejsze, ale niestety dla odbiorców widowiska w Rzymie, były też ciekawsze.

8
3
5
4
11
62'

Anemiczne uderzenie zza pola karnego. Miał ponad sekundę Gianluigi Donnarumma zanim piłka doturlała się w jego objęcia.

5
12
5
4
7
61'

Dla odmiany stały fragment miało Lazio. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Francesco Acerbi, ale jego pozycja nie była wygodna, co odbiło się negatywnie na precyzji strzału byłego defensora US Sassuolo.

8
6
4
6
8
59'

Nieudane wstrzelenie Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego. Zneutralizowali to wszystko podopieczni Simone Inzaghiego.

8
6
7
8
16
57'

Bardzo twardo bronią Rossoneri. Mateo Musacchio i Alessio Romagnoli ostatnio pewniejsi niż Giorgio Chiellini oraz Leonardo Bonucci.

18
9
8
5
8
55'

Patric namawia Krzysztofa Piątka, żeby szybko podniósł się z boiska. Sędzia namawia Hiszpana, żeby nie zajmował się mobilizowaniem reprezentanta Polski, a skoncentrował się na grze.

15
27
9
9
13
54'

Tak walczą piłkarze w Rzymie.

9
4
3
3
4
52'

Lucas Leiva nie zabrał się z piłką w pole karne po podaniu Ciro Immobile. Jeszcze raz rozczarowanie na trybunach Stadio Olimpico.

16
10
4
5
6
50'

Pobudka Krzysztofa Piątka, ale nie aż tak spektakularna jak po przerwie w poprzednim spotkaniu z Empoli. Po podaniu Lucasa Paquety napastnik Milanu oddał uderzenie w nogę defensora Lazio.

32
10
7
7
16
49'

Kolejne dośrodkowanie Romulo zawołało o pomstę do niego zanim wylądowało za bramką Gianluigiego Donnarummy. Czekają na dokładne podanie Ciro Immobile oraz Joaquin Correa.

8
7
2
2
4
48'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Lazio. Wreszcie dośrodkowanie prosto na głowę Krzysztofa Piątka, który wycofał się we własne pole karne.

23
16
4
3
4
46'

17
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

31
15
7
8
10
44'

Żółtą kartkę otrzymał Alessio Romagnoli za faul na Joaquinie Correi blisko linii własnego pola karnego.

11
13
17
17
23
42'

Pierwszy strzał Milanu. Hakan Calhanoglu sprawdził, czy Thomas Strakosha nie usnął między słupkami bramki Lazio.

35
21
7
9
9
41'

Mają już prawo do małego rozczarowania rzymianie. Coraz więcej ich ataków, ale pokonanie Gianluigiego Donnarummy w tym roku to skomplikowane zadanie.

27
19
7
6
9
40'

Już pięć strzałów Lazio i pierwszy celny. Lucas Leiva trafił prosto w dobrze ustawionego Gianluigiego Donnarummę. Reprezentant Włoch musiał sobie poradzić.

14
3
7
4
8
37'

Tymczasem Biancocelestim brakuje dokładności. Po niecelnych strzałach Patrica oraz Ciro Immobile nastąpiła podobna próba Sergeja Milinkovicia-Savicia. Serb nie przymierzył idealnie zza pola karnego.

14
8
5
6
5
37'

Coraz mniej czasu na zmianę wyniku w pierwszej połowie. AC Milan nie jest niebezpieczny dla rzymian, ale ci muszą mieć się na baczności w każdym momencie spotkania.

16
9
6
7
13
35'

Odłożoną w czasie żółtą kartkę otrzymał Marco Parolo.

34
11
10
7
7
33'

Francesco Acerbi opiekuje się Krzysztofem Piątkiem. Defensor Lazio sprezentował Polakowi gola w meczu z Genoa CFC na tym samym stadionie. We wtorek nie zamierza powielić błędu.

9
13
11
13
22
31'

Nie przyznał sędzia rzutu karnego Lazio po starciu z udziałem Joaquina Correi, ale gwizdnął przewinienie Patrica na Krzysztofie Piątku.

44
20
9
10
7
29'
ZMIANA

Milan. Schodzi: Franck Kessie. Wchodzi: Hakan Calhanoglu.

25
18
13
23
9
28'

Będzie zmiana za kontuzjowanego Francka Kessiego.

11
11
7
21
11
27'

Ciro Immobile zmarnował swoją premierową szansę na strzelenie gola! Przedarł się w polu karnym Romulo i uruchomił podaniem króla strzelców ligi włoskiej. Napastnik Lazio uderzył po ziemi z kilkunastu metrów tuż obok bramki Gianluigiego Donnarummy.

10
13
9
9
9
25'

Blisko gola Lazio! Niespodziewanie przed polem karnym Milanu zameldował się jeden z trzech defensorów z Rzymu. Patric wykorzystał fakt, że Rossoneri nie mieli ochoty doskoczyć do niego i oddał uderzenie obok bramki Gianluigiego Donnarummy.

14
13
14
10
26
22'

Wścieka się Ciro Immobile na Romulo i aż podskakuje ze złości. Zawodnik wypożyczony z Genoa CFC już dwukrotnie zepsuł dośrodkowanie i marnuje wysiłek kompanów z Lazio.

25
15
12
8
9
21'

Przerwa w grze spowodowana urazem Francka Kessiego.

15
13
11
15
13
20'

Spokojnie przebiega spotkanie w Rzymie. Milan nieco konkretniejszy w swoich atakach, ale nie zmusił jeszcze do dużego wysiłku Thomasa Strakoshy.

16
9
9
6
9
17'

Lucas Paqueta dostał podanie od Krzysztofa Piątka i starał się wstrzelić piłkę pod bramkę Thomasa Strakoshy. Z trudem unieszkodliwili atak Milanu zawodnicy ze stolicy Włoch.

22
30
9
10
13
15'

Nieporadna wymiana podań podopiecznych Simone Inzaghiego. Wreszcie piłka trafiła na lewe skrzydło, skąd dośrodkowanie do Marco Parolo nie było niebezpieczne dla Milanu.

19
11
10
8
9
12'

Samotny wojownik na połowie Milanu. To oczywiście Ciro Immobile, któremu nie udało się wywalczyć nawet stałego fragmentu. Piłka dla przyjezdnych z Mediolanu.

35
16
7
11
12
10'

Milan próbuje przejść do ataku, ale tak samo jak rzymianie, nie potrafi na razie wykreować sytuacji podbramkowej.

21
16
13
11
25
7'

Fatalnie wyprowadzali piłkę Biancocelesti, a konkretnie Patric, po którego podaniu w kierunku Romulo futbolówka wylądowała poza boiskiem. Dużo lepiej nie zachowali się podopieczni Gennaro Gattuso.

15
11
13
9
14
6'

Francesco Acerbi zaopiekował się Krzysztofem Piątkiem i nie pozwolił napastnikowi Milanu zabrać się z futbolówką po długim podaniu na połowę Lazio.

14
8
11
18
29
4'

Milan oswobodził się spod wysokiego pressingu Lazio. Gospodarze ratowali się przewinieniem na Diego Laxalcie. Złamał przepisy piłkarskie Lucas Leiva na skrzydle.

23
14
8
6
10
2'

Lazio w błękitno-białych strojach. Pierwsza akcja rzymian przeprowadzona prawym skrzydłem z wykorzystaniem Romulo, którego dośrodkowanie w kierunku Ciro Immobile pozostawiało dużo do życzenia.

27
14
15
14
12
20:26

Piłkarze na murawie Stadio Olimpico. Niezła, choć daleka od kompletu frekwencja.