Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
09 kwi 2019 21:00
90+4'

Hugo Lloris interweniował na przedpolu i nie pozwolił na oddanie strzału Gabrielowi Jesusowi po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

22
11
8
3
6
90+2'

Sporo czasu dorzucił sędzia. To konsekwencja przerw spowodowanych kontuzjami. Kilkanaście sekund ukradł też intruz, który pojawił się na boisku bez zaproszenia.

8
12
3
2
1
90'

Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

16
5
7
2
10
89'

Man City. Schodzi: David Silva. Wchodzi: Kevin De Bruyne.

17
10
7
3
6
89'

Man City. Schodzi: Riyad Mahrez. Wchodzi: Leroy Sane.

8
6
5
1
2
88'

Dele Alli trzymał się za rękę, kiedy schodził z boiska. Nie wygląda ten uraz tak groźnie jak ten Harry'ego Kane'a, ale kibice Tottenhamu Hotspur będą czekać nerwowo na komunikat medyczny.

4
2
3
5
11
87'
11
6
4
4
5
87'

Ekipa z Londynu ma zaliczkę. Heung-Min Son przełamał defensywę mistrza Anglii.

14
9
1
1
85'

Podanie do Gabriela Jesusa, który był na spalonym. Czujni sędziowie z Holandii.

11
3
1
1
6
83'

Głośny śpiew niesie się z trybun w Londynie. Manchester City ma kilka minut na uratowanie się przed drugą w tym roku porażką.

8
5
3
2
2
82'

Końcówka w pewnym stopniu przypomina tę z pierwszego meczu z Borussią Dortmund na Wembley. Niby nieco schowani podopieczni Mauricio Pochettino, ale potrafili zranić swojego przeciwnika.

9
8
4
3
3
81'

Tottenham. Schodzi: Harry Winks. Wchodzi: Victor Wanyama.

7
2
3
3
3
80'

Sprawdzał sędzia, czy piłka nie opuściła boiska, ale nie, gol pozostaje uznany, ponieważ Koreańczyk w ostatnim momencue utrzymał futbolówkę na linii. Później wpakował ją do sieci.

20
10
5
5
6
78'

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Christian Eriksen.

Mieli rozstrzygnąć mecz przyjezdni, a być może zrobili to gospodarze. Aktywnie grał w drugiej połowie Heung-Min Son i tym razem już ani nie zabrakło mu precyzji, ani pomysłu na pokonanie Edersona. Tottenham Hotspur na prowadzeniu! Po podaniu Christiana Eriksena ofensywny piłkarz utrzymał się w posiadaniu piłki w polu karnym Manchesteru City, ułożył ją sobie na lewej stopie i oddał uderzenie.

176
98
39
36
45
76'

Został kwadrans regulaminowego czasu i idzie po rozstrzygającego pierwsze spotkanie gola Manchester City.

7
6
3
4
5
75'

Pierwsza szansa Gabriela Jesusa na strzelenie gola. Nowy na boisku napastnik Manchesteru City główkował ponad bramką Hugo Llorisa po podaniu Riyada Mahreza.

3
7
2
2
3
73'

Przyspieszyli podopieczni Pepa Guardioli. Aż za bardzo przyspieszył David Silva, który minął się z piłką.

6
10
1
2
2
72'

Nie wykonał swojego podstawowego zadania piłkarz, którego powrotu po wyleczeniu kontuzji oczekiwali kibice w Manchesterze. Szansę na strzelenia gola mieł wyśmienitą, ale Hugo Lloris był czujny.

12
2
3
4
5
71'

Man City. Schodzi: Sergio Aguero. Wchodzi: Gabriel Jesus.

14
8
11
3
6
69'

Mauricio Pochettino ma do porozmawiania z Fabianem Delphem. Co naturalne, menedżer gospodarzy ma na to nieco więcej czasu niż obrońca Manchesteru City.

5
6
2
3
5
69'

W statystyce posiadania piłki 60 procent po stronie Manchesteru City. Jego wyraźna przewaga z początku spotkania została nieznacznie zniwelowana.

7
5
3
2
2
68'

Sposobu na zmianę wyniku nie zna nikt.

2
2
1
1
1
66'

Powolne rozegranie zawodników ze stolicy Anglii.

7
3
2
2
5
64'

Za dalekie podanie jednego z zawodników Tottenhamu Hotspur i jedyne co mogło się wydarzyć, to wylądowanie piłki w rękawicach Edersona. Podnosi sie momentami wrzawa na trybunach, ale do wybuchu radości nie ma powodu od obronienia rzutu karnego przez Hugo Llorisa.

1
63'

Rozczarowani piłkarze Manchesteru City, ponieważ David Silva był na minimalnym spalonym w momencie pomysłowego podania Raheema Sterlinga.

5
5
1
1
2
63'

Bacznie analizuje wydarzenia Pep Guardiola, który jeszcze nie zdecydował się na wymienienie zawodnika w swojej jedenastce.

3
1
1
62'

Po faulu na Lucasie Mourze za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Christian Eriksen. Całe zamieszanie, jeszcze z rzutem rożnym po drodze, zakończyło się uderzeniem zmiennika w Edersona.

2
2
3
1
2
60'

Już kwadrans po przerwie i nadal bezbramkowo.

5
3
3
2
3
59'

Żółtą kartkę otrzymał Riyad Mahrez za faul na rozpędzonym Lucasie Mourze.

Manchester City
9
4
1
1
2
58'

Tottenham. Schodzi: Harry Kane. Wchodzi: Lucas Moura.

13
10
11
10
17
57'

Harry Kane już w szatni. Będzie spowodowana kontuzją zmiana.

8
6
10
14
18
56'

Fabian Delph sprawdził gotowość swojego bramkarza ryzykownym podaniem. Ederson wystartował do piłki i wybił ją w bezpieczne miejsce. Dla odmiany problem ze zdrowiem ma Harry Kane i to alarmująca wiadomość dla kibiców gospodarzy.

3
8
2
4
3
54'

Ederson stanął na równe nogi i zamierza pozostać w bramce Obywateli. Gra została wznowiona.

9
2
4
3
4
52'

Przerwa w grze spowodowana urazem Edersona.

7
7
8
6
7
50'

Heung-Min Son po raz drugi po wznowieniu meczu. Tym razem celnie, ale zbyt mało zaskakująco, żeby pokonać dobrze ustawionego Edersona w bramce Manchesteru City.

9
4
5
6
5
49'

Piłkarze z Manchesteru wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne i odrobina zamieszania, ale nie udało się oddać strzału na bramkę Hugo Llorisa.

7
6
2
1
2
48'

Też groźna, ale niecelna próba Heung-Min Sona. Piłka przeleciała nieznacznie obok dalszego słupka bramki Ederson.

2
5
4
4
5
47'

Miał szczęście Hugo Lloris, że mógł liczyć na swojego blisko ustawionego defensora. Po strzale Raheema Sterlinga bramkarz Tottenhamu Hotspur nie utrzymał piłki w dłoniach, ale została ona wyekspediowana z pola karnego.

4
8
2
3
5
47'

Trenerzy już mądrzejsi o obserwacje z pierwszej części meczu, mogli przekazać swoje uwagi zawodnikom, zobaczymy co z tego wyniknie.

6
46'

20:57

Sergio Aguero jeszcze bez gola w pojedynku z londyńczykami.

1
45+1'

W doliczonym czasie zaskoczyć Hugo Llorisa próbował Sergio Aguero. Na początek trzeba jednak trafić w bramkę Tottenhamu Hotspur. Tylko boczna siatka.

8
5
5
5
5
45'

Jeszcze dwie minuty.

14
5
6
5
7
43'

Ostatnie szanse na pokonanie bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie.

12
9
6
2
2
42'

Do piłki po faulu na Koreańczyku podszedł Danny Rose. Mógł zrehabilitować się w stu procentach za sprokurowanie jedenastki w początkowym kwadransie. Chytre uderzenie zawodnika Tottenhamu Hotspur, ale nie dał się zaskoczyć Ederson.

8
4
4
4
4
41'

Szansa na gola z rzutu wolnego po faulu na Heung-Min Sonie. Raheem Sterling cofnął się głęboko, ale nie przydał się swoim obrońcom.

9
4
4
4
5
39'

W odpowiedzi uderzenie Sergio Aguero poza lustro bramki Hugo Llorisa. W tej sytuacji wznowił grę golkiper Tottenhamu Hotspur.

9
9
7
5
7
38'

Christian Eriksen nie oddał dobrego strzału z rzutu wolnego. Po pierwszej próbie w mur chciał się natychmiast poprawić, ale zrobił to z równie mało spektakularnym efektem.

7
4
5
8
6
37'

Faul na Harry'm Kane'ie. Trochę zaostrzyła się gra, ale sześć fauli, kiedy pierwsza połowa powoli dobiega końca, to nie jest ogromna liczba.

12
9
10
7
9
34'

Harry Kane zapolował na piłkę po wrzutce z rzutu wolnego. Z powodzeniem, tyle że nie oddał celnego strzału i nie zmusił do interwencji Edersona. Na razie nieskuteczni autorzy pięciu goli w tej edycji Ligi Mistrzów - Kane oraz Sergio Aguero.

11
6
5
5
7
33'

Dla odmiany Bjoern Kuipers przerwał grę po faulu na Christianie Eriksenie. Tym razem stojąca piłka dla stołecznego klubu.

6
6
3
3
8
33'

Dotychczas najważniejszy moment spotkania. Hugo Lloris obronił strzał Sergio Aguero z rzutu karnego.

7
3
2
5
9
31'

Nicolas Otamendi na spalonym w momencie podania z rzutu wolnego. Sędzia gwizdnął po przewinieniu na Sergio Aguero, który zbiegł po piłkę poza pole karne Kogutów.

7
5
4
3
4
30'

Ederson interweniował na przedpolu. Drugi kwadrans pierwszego starcia o półfinał Ligi Mistrzów za kibicami i jest bezbramkowo.

3
28'

Christian Eriksen nie wykonał dobrze rzutu wolnego. Kreatywny pomocnik Tottenhamu Hotspur trafił w ustawionego blisko Raheema Sterlinga. Poprawka Harry'ego Winksa obok bramki Edersona.

6
4
7
6
3
28'

Żółtą kartkę otrzymał Aymeric Laporte za faul na Dele Allim.

8
5
4
4
9
24'

Ederson! Brazylijczyk zrewanżował się w pewien sposób Hugo Llorisowi za interwencję po strzale z rzutu karnego. Tym razem to bramkarz Manchesteru City popisał się dobrą reakcją po uderzeniu z bliska Harry'ego Kane'a.

10
4
4
5
5
25'

Hugo Lloris i jego dotychczas kluczowa dla meczu interwencja. Trudno się dziwić radości.

11
8
3
2
2
23'

Pokazał się Christian Eriksen, na którego podania czekają najwyżej ustawieni zawodnicy Tottenhamu Hotspur. Szukał miejsca Duńczyk przed polem karnym przeciwnika, ale tam było zdecydowanie za ciasno.

8
4
3
6
3
22'

Dobra interwencja defensora Manchesteru City, kiedy akcję dwójkową starali się skonstruować Harry Kane oraz Heung-Min Son.

12
8
9
7
4
20'

Ponad 60 procent posiadania piłki Manchesteru City. W swoim stylu długo buduje atak pozycyjny.

13
10
7
4
8
20:57

Tak wyglądało powitanie drużyn na wypełnionym stadionie.

11
10
7
4
3
17'

Dele Alli miał ochotę na oddanie strzału po dośrodkowaniu. Wysoko wyskoczył, ale piłka przecięła powietrze w nieco innym miejscu po zagraniu Kierana Trippiera.

8
15'

Nie ma drugiego rzutu karnego w tym meczu, choć poruszeni byli kibice Tottenhamu Hotspur, a błagalnym wzrokiem w kierunku sędziego z Holandii spojrzał Harry Kane.

13
8
9
9
9
14'

Gospodarze uratowani, odetchnął Danny Rose, nadal bezbramkowo w stolicy Anglii.

19
13
12
10
10
13'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Sergio Aguero!

Odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego wziął na siebie najlepszy strzelec Manchesteru City w Lidze Mistrzów. Zawiódł kompanów! Uderzenie Sergio Aguero w prawą stronę bramki zostało zatrzymane przez Hugo Llorisa. Francuz triumfuje!

125
75
39
31
40
12'

Rzut karny dla Manchesteru City! Sędzia sprawdził i już wie, że Danny Rose dotknął piłkę ręką, kiedy blokował strzał Raheema Sterlinga. Żółta kartka dla defensora Tottenhamu Hotspur.

Tottenham Hotspur
30
18
19
18
28
11'

Indywidualna szarża Raheema Sterlinga zakończona zablokowanym strzałem. Sędziowie zastanawiają się, czy w polu karnym Tottenhamu Hotspur nie doszło do naruszenia przepisów piłkarskich.

17
9
8
7
8
8'

Odpowiedzieli gospodarze. Podanie w pole karne do Dele Alliego, po którego strzale z woleja piłka nie poleciała w lustro bramki Obywateli. Premierowe ostrzeżenie dla podopiecznych Pepa Guardioli.

21
9
8
4
3
7'

Manchester City wywalczył pierwszy w tym meczu korner. Gospodarze nie mieli problemu z wyekspediowaniem piłki po dośrodkowaniu Riyada Mahreza ze stałego fragmentu. Trafiła ona aż pod nogi Edersona.

15
10
5
7
6
6'

Menedżer Tottenhamu Hotspur ostrożnie uraczył się wodą. Na razie nie było powodu, żeby Mauricio Pochettino zaschło w gardle.

18
12
8
5
10
4'

Piłka w posiadaniu zawodników Manchesteru City. Mistrz Anglii rozgląda się i poszukuje wolnej przestrzeni między zawodnikami w białych strojach.

21
9
8
8
7
3'

Przygląda się ustawieniu obu drużyn Pep Guardiola i już przekazał pierwsze uwagi swoim podopiecznym.

14
8
6
5
4
2'

Tottenham Hotspur w białych strojach z granatowymi akcentami, a jego przeciwnik w fioletowych koszulkach oraz pomarańczowych spodenkach i getrach. Pierwsza akcja Manchesteru City zakończona strzałem z ostrego kąta w boczną siatkę.