Lotto Ekstraklasa: 31. kolejka
20 kwi 2019 15:30
90+4'

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Tomasz Jodłowiec.

No i po meczu. Lechia odsłoniła się i dostała kontrę. Dośrodkowanie Jodłowca doszło do Felixa, a Hiszpan przyłożył pod poprzeczkę.

102
57
12
12
25
90+3'

Czerwiński byle dalej od własnej bramki. Piast blisko uratowania zwycięstwa.

30
17
9
4
8
90+2'

Lechii nie idzie, a Piast okopał się na własnej połowie i kradnie czas.

17
13
3
5
7
90'

Kolejny nieudany rzut wolny w wykonaniu Lechii. A czas umyka, doliczone cztery minuty.

17
12
2
5
4
88'

Wygrany pojedynek w środku pola przez Dziczka i Piasta ukradł kilkanaście sekund.

14
4
2
3
4
86'

Z wolnego nie wyniknęło nic, Fila faulował w szesnastce.

5
4
1
2
4
85'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Mokwa. Będzie okazja dla Lechii z rzutu wolnego.

Piast Gliwice
8
3
4
6
9
83'
82'

Sedlar nie pozwolił Lipskiemu przedrzeć się lewą stroną.

4
3
1
3
3
80'
80'

Lechia. Schodzi: Filip Mladenović. Wchodzi: Karol Fila.

80'

Michalak zwiódł dwóch obrońców, miękko wrzucił prosto na głowę Flavio, a ten koszmarnie spudłował! Główka pół metra nad poprzeczką.

7
6
3
4
3
78'

Piast. Schodzi: Martin Konczkowski. Wchodzi: Mateusz Mak.

76'

Przypadkowa sytuacja, ale czy to ważne? Do bezpańskiej piłki dopadł Flavio i uderzył z powietrza. Strzał po rykoszecie tuż obok słupka.

2
4
1
1
1
74'

Ależ kocioł! Po dośrodkowaniu z piłką minął się Sobiech, ale przejął ją Mladenović i strzelił. Plach z problemami na rożny. Korner bez zagrożenia.

8
6
4
1
2
74'
73'
72'

Haraslin próbował dośrodkowania, Plach jednak czujny. Przy linii czeka gotowy do zmiany Michalak.

2
4
2
1
70'

Felix pogubił się w szesnastce Lechii. Hiszpan za długo dryblował, powinien strzelać.

2
3
2
4
3
69'

Walki nie brakuje. Sobiech mógł zrobić krzywdę Hateleyowi.

3
3
2
2
8
68'

Szymom Marciniak uspokoił piłkarzy, na razie bez kartek.

6
1
2
1
4
65'

Zagotowało się między pikarzami. Nie wytrzymał Hateley, który najpierw mógł dostać zapalniczką z trybun i wszedł w dyskusję z Mladenoviciem.

3
2
2
2
3
64'

Strzał Mladenovicia po rykoszecie mógł zaskoczyć Placha. Piłka minimalnie obok słupka.

8
1
4
3
2
63'

Łukasik faulowany 30 metrów przed bramką Piasta. Piłkarze Lechii już ostrzą sobie zęby.

4
2
2
2
3
60'

Godzina gry, Lechia, lider tabeli, bez celnego strzału...

10
9
1
6
2
60'

Blisko Piast. Dziczek kropnął z daleka, potężne uderzenie zatrzymało się na obrońcy stojącym przed Kuciakiem. Inaczej Słowak byłby w opałach.

2
2
1
2
3
59'

Najlepsza sytuacja od dawna dla Lechii, strzał po rykoszecie mógł przelobować Placha.

4
5
3
1
2
56'

Koszmarnie rozwiązany kontratak Piasta. W sytuacji 2 na 2 Hateley fatalnie podał do Felixa, a zapowiadało się na 100 proc. sytuację.

2
4
2
4
8
55'

Kirkeskov nie poradził sobie z Mladenoviciem i popchnął Serba. Rzut wolny z dobrej pozycji.

2
1
2
2
1
54'

Jak na drużynę przegrywającą 0:1, to Lechia gra bardzo wolno, wręcz ślamazarnie.

3
3
1
1
1
52'

Piast wygrał pojedynki w powietrzu, ale strzał bardziej przypominał podanie do Kuciaka.

4
3
2
3
3
49'

Coś jakby ruszyło się po stronie Lechii. Dwa dośrodkowania, na razie bez efektu.

6
5
2
4
4
47'

Nieodpowiedzialne zachowanie Łukasika pod własną szesnastką. Po chwili uratował Lechię, wybijając piłkę na korner.

4
3
1
6
3
46'

Szymon Marciniak gwizdnął po raz pierwszy po przerwie.

5
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

12
5
4
3
4
45'

Na szczęście Dziczkowi nic się nie stało, pomocik Piasta już wstał.

5
6
3
2
3
43'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jarosław Kubicki. Chwilę wcześniej przed "setką" Valencii, pomocnik Lechii wyciął Dziczka w środku pola. Decyzja nie mogła być inna.

Lechia Gdańsk
43
21
3
6
15
43'

Valencia wyprowadzony sam na sam z Kuciakiem, Ekwadorczyk przegrał jednak pojedynek z bramkarzem.

6
3
6
8
18
42'

Kolejne chaotyczne zachowanie obrońców Lechii. Wybić, byle dalej.

3
2
4
3
6
41'

Lechia w tarapatach. Na 4. metrze piłka minęła wszystkich zawodników gospodarzy, Felix mógł ją wepchnąć do siatki.

2
1
1
1
1
40'

Konczkowski trochę przesadziłz dryblingiem. Przy trzecim rywalu powinien dośrodkować wcześniej, a tak wygonił się za linię końcową.

4
3
2
2
2
37'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. Valencia wycięty.

8
3
5
6
5
36'

Nalepa wyskoczył wysoko do dośrodkowania Mladenovicia. Akcja jednak bez efektu.

1
1
1
34'

O to chodziło Valencii. Ekwadorczyk przepychał się pod linią końcową z Kubickim i wywalczył korner.

5
1
1
1
32'

Lechia zabrała się do roboty, nie schodzi z połowy Piasta.

4
4
3
2
5
29'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek.

Bramka z niczego, tzn. z chaosu. Asystę powinien zapisać sobie Kubicki, który źle wybił piłkę, Paryszek zwiódł go zupełnie i uderzył w długi róg. Kuciak bezradny.

75
39
10
14
21
27'

Nunes pogubił się we własnej szesnastce. Kirkeskov naciskał rywala i obrońca zmuszony do wybicia piłki na korner. Przy okazji zderzył się z Nalepą i bardzo cierpi, koledzy wzywają pomoc.

2
1
2
1
1
26'

Lipski krótko rozegrał rzut wolny, dostał zwrotną piłkę, ale fatalnie dośrodkował.

2
2
1
23'

Słabiutki strzał Piasta, a na drugim końcu placu cierpi Paixao. Portugalczyk powalony.

2
3
2
5
4
21'

Paixao wyskoczył zza obrońców, ale Sedlar zdołał go zablokować. Wczesniej nie popisał się Czerwiński.

3
2
1
1
1
19'

Znowu Hateley napędził akcję Piasta. Valencia dostał piłkę przed szesnastką i kropnął z daleka prosto w Kuciaka.

1
2
1
1
18'

Ogromny błąd Augustyna na własnej połowie. Hateley zabrał mu piłkę i wyłożył Parzyszkowi. Strzał jednak w poddasze.

3
2
2
1
16'

Obrona Lechii rozłożona. Kirkeskov podłączył się do akcji, wbiegł w pole karne, idealnie wyłożył Valencii, ale Ekwadorczykowi zabrakło trochę zimnej krwi. Strzał słaby, ale po rykoszecie i Kuciak z najwyższym trudem.

12
6
2
2
8
14'

Haraslin wypuścił Mladenovicia, ale Serb nie zdołał dośrodkował w pełnym biegu, Mokwa wygarnął mu piłkę.

5
3
1
1
1
12'

Piłka spadła pod nogi Sobiechowi. Napastnik Lechii nie zdołał uderzyć, ale spanikował Kirkeskov i wybił futbolówkę poza linię końcową.

3
2
2
1
1
11'

Nieudany rzut wolny, ale Lechia nie odpuszcza. Korner i kolejna próba, także nieudana.

1
1
1
2
1
10'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Konczkowski. Zatrzymał szarżującego Haraslina.

3
2
2
2
2
9'

Spokojne tempo, Piast buduje akcje od tyłu.

1
2
1
4
6
6'

Haraslin zupełnie popsuł dośrodkowanie. Zaczyna Plach.

3
2
1
3
5
5'

Konczkowski jak profesor. Powalił Mladenovicia, ale czyściutko wygarnął Serbowi piłkę.

2
2
2
3
5
4'

Paixao popatrzył wymownie w kierunku Szymona Marciniaka. Portugalczyk jest chyba przekonany, że Kirkeskov pociągnął go w polu karnym.

3
2
6
3
3
2'

Haralsin zrobił wiatrak z obrońcy Piasta. Pierwsze ostrzeżenie.

9
8
4
3
4
1'

Mokwa zaznaczył swoją obecność na placu, ostro potraktował Paixao.