Lotto Ekstraklasa: 32. kolejka
23 kwi 2019 18:00
90+4'

Piast rozpocznie od własnej bramki. Do końca już niewiele. Zagłębie może stworzyć sobie maksymalnie jedną okazję.

12
7
2
3
3
90+3'

90 sekund nadziei Zagłębia. Goście pod bramką Piasta niemal całą drużyną.

6
2
3
2
5
90+2'

Piast oddalił grę od własnej bramki. Gospodarze sprytnie kradną kolejne sekundy.

7
2
1
3
7
90'

Sędzia doliczył 4 minuty. Dlaczego aż tyle?

12
7
6
6
14
90'

Uderzał Mares, piłka po raz kolejny minęła lewy słupek bramki Piasta.

6
4
6
4
4
89'

Niebezpiecznie pod bramką Piasta, efektownie uderzał Mares. Piłka minęła cel.

3
4
2
3
2
87'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maciej Dąbrowski.

KGHM Zagłębie Lubin
4
5
4
4
4
86'

Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Michal Papadopulos.

83'

Jedna z nielicznych akcji Piasta. Strzał Valencii został jednak zablokowany.

6
3
2
2
1
81'
81'

Obrońca Zagłębia zderzył się z Sokołowski i leży na murawie. Problemy ma także gracz Piasta.

2
1
3
3
3
80'

Po dośrodkowaniu z rogu niecelnie głową uderzył Balić.

1
2
2
2
3
79'

Mikkel Kirkeskov zagrywał wzdłuż pola bramkowego, jednak żaden z jego partnerów nie miał siły, aby dojść do piłki.

3
3
1
2
2
78'

Z prawej strony dośrodkował Pawłowski, piłka "widziała" gliwicką radiostację, tak wysoko została kopnięta.

1
3
3
2
2
77'
74'

Z ok. 17 metrów uderzał Guldan, trafił w ofiarnie interweniującego Sokołowskiego.

2
2
3
4
6
73'

Z pięciu metrów uderzał Patryk Tuszyński, Plach wybił piłkę na rzut rożny.

1
71'

Sprzed pola karnego uderzał Slisz, piłka minęła bramkę Placha o metr.

1
2
1
4
3
71'

Zagłębie. Schodzi: Damjan Bohar. Wchodzi: Jakub Mares.

6
4
1
2
1
69'

Centrostrzał Pałwłowskiego z pola karnego, Plach wybił piłkę na rzut rożny.

3
2
2
3
2
67'
66'

Z pola karnego uderzał Bohar, Mokwa zablokował piłkę.

3
3
3
3
3
64'

Kradną cenne sekundy gliwiczanie. Czerwona kartka dla Felixa "zabiła" mecz.

1
1
1
3
3
61'

Piast niemal całą uwagę skupia na obronie. Po przerwie Forenc nie miał jeszcze piłki przy nodze.

1
2
1
58'

Slisz tak rozciągnął grę, że piłka wyleciała na aut. Brawa za chęci, gorzej z wykonaniem.

1
1
2
56'

Z pola karnego uderzył Bartłomiej Pawłowski, Plach zdołał odbić piłkę. W coraz większych opałach gliwiczanie.

1
54'

Po dograniu z rogu uderzył Oko, wysoko ponad bramką.

1
1
3
53'

Znowu groźnie pod bramką gliwiczan. Będzie tylko rzut rożny, Jodłowiec tak wybijał piłkę, że ta przeleciała ponad bramką.

2
2
51'

Błąd obrony Piasta, Bohar wycofał do Jagiełły, który płasko uderzył tuż obok słupka! Pierwszy alarm pod bramką gospodarzy.

2
3
50'

Kibice Piasta są wściekli na arbitra. Sędzia podjął kilka dyskusyjnych decyzji.

1
2
1
48'

Kirkeskov wpadł na Slisza. Kartki nie ma, a gracz Piast długo dochodzi do siebie.

2
2
6
2
2
47'

Lubinianie próbowali rozegrać akcję, ale podanie do Tuszyńskiego było zbyt mocne. Od bramki Plach.

3
3
3
2
1
46'

Wracamy do meczu.

3
45+2'

Zagłębie trochę przyspieszyło grę, gliwiczanie jednak potrafią rozbijać próby gości.

2
1
2
2
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

3
5
2
2
2
43'

Piast utrzymuje piłkę w bezpiecznej odległości od własnego pola karnego. Zagłębie gra w tempie jednostajnym.

4
2
1
1
2
40'

Piast ma problem, bo w następnym meczu będzie musiał sobie radzić bez Felixa i Dziczka.

4
3
1
1
1
39'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Patryk Dziczek.

Piast Gliwice
6
5
2
1
3
37'

Parzyszek upomniał sędziego, sędzia upomniał Parzyszka. Tym razem bez kartek. Z... obu stron.

2
3
1
1
37'

Piast gra w osłabieniu i spokojnie rozgrywa akcje. Gospdoarze są świadomi, że nie mogą tracić zbyt wielu sił.

2
1
34'

Odpowiedź Zagłębia, z pola karnego niecelnie uderzył Slisz. Młody zawodnik gości powinien zachować się dużo lepiej w tej sytuacji.

1
2
1
1
34'

Jodłowiec wyszedł sam naprzeciwko bramkarza. Jednak do bramki było daleko i pomocnik nie był w stanie uciec obrońcy. "Jodła" zdołał uderzyć z ok. 16 metrów, pomylił się wyraźnie.

1
1
2
1
31'

Sprzed pola karnego uderzył Pawłowski, piłka o metr minęła poprzeczkę bramki Placha.

3
1
1
2
28'

Dogranie w pole karne do Tuszyńskiego, zawodnik Zagłębia jednak na spalonym. Czy jednak sędzia miał rację?

2
1
1
27'

Sprzed pola karnego uderzył Bohar. Słabo i Plach spokojnie złapał piłkę.

1
26'

Zagłębie grając w przewadze stara się utrudniać rozgrywanie piłki gliwiczanom.

4
3
1
2
25'

Gorąco na ławce Piasta. Waldemar Fornalik uspokajany przez arbitra.

4
4
1
22'
Sędzia podjął słuszną decyzję wyrzucając z boiska Felixa?
7
2
2
1
21'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Jorge Felix. Sędzia zmienił decyzję i wyrzucił Felixa z boiska! Bardzo dyskusyjna decyzja.

21
9
5
4
20
20'

Sędzia biegnie do monitora. Wyrzuci z boiska Felixa?

11
7
1
3
5
20'

Ucierpiał Czerwiński. Zawodnik Zagłębia ma rozbity łuk brwiowy. Będzie konieczna zmiana.

1
2
1
1
19'

Żółtą kartkę za ostrą grę otrzymał Jorge Felix.

4
1
1
18'

Ucierpiał Patryk Tuszyński. Zawodnik gości potrzebuje rozmowy ze specjalistą.

4
1
17'

Znowu groźnie w polu karnym Zagłębia. Parzyszek źle przyjął piłkę, a Felix został zablokowany.

1
2
2
15'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Tomasz Jodłowiec. Jodłowiec dośrodkował z okolic linii pola karnego, obrońcy Zagłębia pozostawili bez opieki Parzyszka, który efektownym uderzeniem zdobył gola na 1:0!

23
10
2
3
8
12'

Dogranie do Pawłowskiego, zawodnik gości jednak na spalonym.

2
1
9'

Po dograniu i małym zamieszaniu niecelnie uderzył Felix.

2
1
8'

Mokwa wpadł z piłką w pole karne, Oko przewrócił się. Piłka wyłożona do Parzyszka, który został jednak zablokowany. Zamiast gola rzut rożny.

1
2
7'

Sporo dośrodkowań, większość póki co pozostawia wiele do życzenia. Zbyt wiele niedokładności.

4
4'

Teraz dogranie w pole karne Zagłębia. Parzyszek nie zdołał jednak uderzyć na bramkę lubinian.

2
1
3'

Czerwiński dośrodkował w pole karne Piasta. Do nikogo...

1
2
17:55

17:55

Minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego sędziego Alojzego Jarguza.

1
1
17:55

Mecz poprowadzi Łukasz Szczech (Kobyłka).