Lotto Ekstraklasa: 32. kolejka
25 kwi 2019 18:00
90+5'

Thomas Daehne wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę zmierzającą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w kierunku Piotra Malarczyka. Po chwili poprawka Korony Kielce i golkiper płocczan musiał ponownie interweniować. Tym razem intuicyjnie odbił futbolówkę po próbie z kilkunastu metrów Olivera Petraka!

23
10
4
1
2
90+3'

Faul Alana Urygi na Elii Soriano blisko pola karnego Nafciarzy.

2
1
2
2
11
90+2'

Przesuwają się do przodu przyjezdni. Nie ma juz na co czekać, trzeba postawić wszystko na jedną kartę.

2
1
2
1
2
90'

Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

8
5
8
7
14
88'

Końcowe minuty tego spotkania. Korona Kielce w ofensywie, której efekty są mizerne. Stwarzała sytuacje podbramkowe jedna za drugą na początku spotkania, a obecnie nie potrafi wykreować ani jednej klarownej. Tak potrafi zmienić się mecz w ciągu godziny.

7
5
1
2
1
86'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Furman za ostry atak w nogi Marcina Cebuli.

Wisła Płock
4
2
2
4
10
84'
83'

Piłka na połowie Wisły Płock. Szukają tam możliwości wyrównania przyjezdni, jednak brakuje dokładnego ostatniego podania. Za moment ostatnia roszada personalna.

1
3
2
3
81'

Uderzenie Kamila Sewerzyńskiego w Alana Urygę. Najlepsza próba wyrównania w ostatnich minutach.

2
3
5
3
3
79'

Żółtą kartkę otrzymał Ricardinho za przewinienie na Kenie Kallaste.

Wisła Płock
2
1
2
5
6
78'

Piłka wrzucona w rękawice Thomasa Daehne przez Michaela Gardawskiego. Nie udało się kielczanom stworzyć sytuacji podbramkowej.

8
8
2
2
3
76'

Żółtą kartkę otrzymał Elia Soriano za niesportowe zachowanie.

Korona Kielce
10
8
3
1
3
76'

4214 kibiców na trybunach.

9
7
1
75'

Damian Rasak nie skierował piłki do bramki po wrzutce Ricardinho. Troszeczkę zbyt głęboko zmiennik.

3
73'

Zmieniony przez trenera Korony Kielce zawodnik miał dużo pretensji. Trudno powiedzieć do kogo, ale było nerwowo.

4
5
1
70'

Thomas Daehne staranowany poza własnym polem karnym. Interwencja udana, ale bolesna. Ratował skórę Angela Garcii, który po sprokurowaniu rzutu karnego, mógł wypuścić sam na sam z własnym bramkarzem Felicio Browna Forbesa.

1
3
1
68'

Druga połowa na razie nie udźwignęła ciężaru bycia kontynuacją pierwszej. Mówiąc wprost: było w tym meczu ciekawiej.

1
1
2
3
1
66'

Część kibiców widziała oczami wyobraźni trzeciego gola z rzutu wolnego Wisły Płock. Nieźle mierzył Dominik Furman, jednak tym razem nie znalazł drogi do bramki.

1
1
3
5
komentarz

1
65'

Obaj trenerzy postanowili wprowadzić naładowanych energią zawodników na skrzydła.

3
2
64'
62'

Za dużo do powiedzenia mają sobie piłkarze. Klub dyskusyjny wokół leżącego Oskara Zawady.

4
61'
61'

Przygotowuje zmienników też sztab szkoleniowy z Kielc, ale na razie druga zmiana w Wiśle Płock.

3
1
59'
59'

Ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział na razie Ariel Borysiuk.

4
2
2
58'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Oskara Zawady. Niebawem wejdzie na boisko Ricardinho.

1
1
4
1
1
56'

Thomas Daehne nie porozumiał się z Arielem Borysiukiem. Pomocnik Wisły Płock wybił piłkę na korner. Po tym stałym fragmencie musiał interweniować bramkarz Nafciarzy, ponieważ uderzył Oliver Petrak zza pola karnego. Ładna parada jedną dłonią.

3
2
2
53'

Inaczej wygląda początek drugiej części w porównaniu z początkiem pierwszej połowy. Inicjatywa po stronie Wisły Płock, a Korona Kielce jest w odwrocie.

6
4
2
1
51'

Piotr Malarczyk powrócił na boisku i od razu przydał się drużynie. Środkowy obrońca Korony Kielce zablokował strzał z kilkunastu metrów.

1
2
4
3
4
49'

Rzuty wolne Wisły Płock to ogromne zagrożenie dla przeciwnika. Tym razem z trudem wybił futbolówkę Piotr Malarczyk. Przy interweniowaniu doznał urazu.

6
3
5
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Ken Kallaste za przewinienie na Oskarze Zawadzie.

7
4
1
46'

2
45'

Doliczone dwie minuty.

5
3
5
2
5
45'

Gol! Strzelił Ariel Borysiuk. Asystował mu Dominik Furman.

Jeszcze jeden cios zadany w pierwszej połowie. Rozgrzali się strzelający i robi się coraz ciekawiej w Płocku. Trochę szkoda, że zbliża się przerwa. Po podaniu z rzutu wolnego Dominika Furmana uderzył po ziemi zza pola karnego Ariel Borysiuk. Ekspresowo odpowiedzieli gospodarze na gola Elii Soriano.

35
18
5
7
15
44'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Jukić za faul na Damianie Rasaku.

9
6
1
5
6
41'

Gol! Strzelił Elia Soriano.

Mocne uderzenie z rzutu karnego w okienko bramki. Nie brał sobie do serca porzekadeł Elia Soriano i choć był poszkodowany, wziąć na siebie wykonanie rzutu karnego. Korona Kielce dopadła płocczan.

26
13
6
10
29
40'

Żółtą kartkę otrzymał Alan Uryga za protestowanie.

Wisła Płock
7
2
2
5
10
39'

Rzut karny dla Korony Kielce po faulu Angela Garcii na Elii Soriano.

11
5
3
6
15
37'

Żółtą kartkę otrzymał Ognjen Gnjatić za faul na Arielu Borysiuku.

7
4
2
3
36'

Rusza po wyrównanie Korona Kielce. Solidnie zakotłowało się w polu bramkowym Thomasa Daehne po dośrodkowaniu Mateja Pucko.

1
1
1
1
5
34'

Dominik Furman wie, jak zamienić rzut wolny w gola.

7
5
2
2
32'

Gol! Strzelił Dominik Furman.

Podwójna kara dla Korony Kielce za faul w niebezpiecznym rejonie boiska. Po prostu perfekcyjnie przymierzył Dominik Furman z rzutu wolnego. Piłka poleciała ponad murem do siatki. Bramkarz przyjezdnych tylko obserwował to efektowne uderzenie. Wisła Płock strzeliła już dziewiątego gola za kadencji trenera Leszka Ojrzyńskiego.

Wisła Płock
42
18
3
3
7
30'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Marquez.

6
2
1
1
1
30'

Faul Ivana Marqueza na Nico Vareli blisko linii pola karnego przyjezdnych.

5
2
2
1
29'

Więcej sytuacji podbramkowych stwarza Korona Kielce. Ivan Jukić pobiegł na przebój i nie miał pomysłu na podanie, dlatego zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego. Pudło.

4
4
1
2
26'

Nie po raz pierwszy w czwartek łapią się za głowy kielczanie i nie mogą uwierzyć, że nie prowadzą. W ostatnim momencie interweniował Igor Łasicki i nie pozwolił na strzał z bliska do bramki Elii Soriano po płaskim dośrodkowaniu Michaela Gardawskiego.

5
3
1
2
23'

Przewinienie na Arielu Borysiuku. Wisła Płock szybko wznowiła grę od rzutu wolnego, a jej akcja zakończyła się zablokowanym strzałem byłego Legionisty.

2
1
4
2
3
17:36

21'

Rozegranie zawodników z Kielc. Ostrożenie organizują się do pressingu gospodarze.

2
1
19'

Faul na Elii Soriano przed polem karnym płocczan. Szansa na zaskoczenie Thomasa Daehne z rzutu wolnego. Piotr Malarczyk trafił jednak prosto w mur, a dobitka była niecelna.

1
1
1
15'

W ostatnich minutach opanowali sytuację na boisku obrońcy, a przede wszystkim aktywni na przedpolu bramkarze obu klubów. Nie pozwala na kolejne uderzenia po dośrodkowaniach Thomas Daehne.

3
2
2
12'

Bramkarz Korony Kielce poradził sobie z mało zaskakującym dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

2
1
2
2
9'

Piotr Malarczyk strącił futbolówkę głową obok bramki Thomasa Daehne. Ponownie przyjezdni wygrali walkę w powietrzu po ofensywnym stałym fragmencie.

1
1
1
2
7'

Odpowiedź Nafciarzy. Dynamicznie się to wszystko rozpoczęło. Damian Rasak poczęstował Matthiasa Hamrola uderzeniem zza pola karnego.

2
1
2
2
1
5'

Kolejna szansa Felico Browna Forbesa! Tym razem nie strzelał głową, a prawą nogą. W sytuacji sam na sam z Thomasem Daehne górą bramkarz z Płocka. Ruszyli kielczanie, ale nie potrafią tego potwierdzić golem.

2
1
1
1
3
4'

Felicio Brown Forbes schował się między środkowymi obrońcami z Płocka i główkował nieznacznie obok bramki po wrzutce z rzutu wolnego. To była kapitalna szansa na wczesne otworzenie wyniku przez Złocisto-Krwistych.

1
1
1
2
3'

Drużyny w klasycznych strojach. Wisła Płock w niebiesko-białych koszulkach, a Korona Kielce na żółto-czerwono.

1
1
Czy Wisła Płock wygra mecz z Koroną Kielce?
2
2
1
17:36

17:36

Tym razem Korona Kielce nie może liczyć na Marcina Robaka. Na Hernaniego także.

1
17:08

Korona Kielce jest na najwyższym miejscu w grupie spadkowej. W poprzedniej kolejce wygrała na własnym stadionie 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Na zdobycie kompletu punktów czekała przez cztery kolejki.

1
17:08

Wisła Płock wygrała kolejno ze Śląskiem Wrocław, Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Kraków. Dzięki swojej serii zwycięstw ma cztery punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Arką Gdynia. Może swoją zaliczkę jeszcze powiększyć w pojedynku z Koroną Kielce.

17:08

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

17:08

W czwartek o punkty w Lotto Ekstraklasie powalczą kluby będące w grupie spadkowej. Korona Kielce zmierzy się z reaktywowaną do strzelania goli i punktowania przez Leszka Ojrzyńskiego drużyną z Płocka.