Marcin Robak przybliżył Śląsk Wrocław do zwycięstwa.

3
7
83'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Augusto.

Śląsk Wrocław odzyskał prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcin Robak poszedł jak lew, wyprzedził wszystkich przeciwników i główkował z bliska pod poprzeczkę na 2:1.

Śląsk Wrocław
90
43
14
22
36
82'
6
1
3
2
6
80'

Mało czasu zostało drużynom na rozstrzygniecie spotkania. Druga połowa, może nie najgorsza, ale jest cieniem pierwszej.

4
2
8
4
7
79'

Na obrzeżach pola karnego Śląska Wrocław został sfaulowany Giorgi Merebaszwili. Jakub Słowik poradził sobie z wstrzeleniem Dominika Formana z rzutu wolnego.

4
3
4
5
7
76'

8715 kibiców ogląda mecz na żywo z trybun.

11
3
4
4
2
75'
73'

Żółtą kartkę otrzymał Ariel Borysiuk za ostry faul na Robercie Pichu.

Wisła Płock
11
2
4
6
8
68'

Piłka przeturlała się obok bramki Nafciarzy po zagraniu Michała Chrapka, któremu marzyło się uruchomienie podaniem Marcina Robaka.

11
4
3
7
3
65'

Ciekawe, ale nieskuteczne rozegranie rzutu rożnego przez wrocławian. Niezadowolony z siebie Robert Pich, który miał szansę to wszystko zakończyć strzałem do bramki Bartłomieja Żynela.

9
7
4
8
7
63'
13
6
8
3
4
60'

Angel Garcia próbował umieścić piłkę pod poprzeczką bramki Jakuba Słowika. Odrobinę się pomylił.

5
5
4
7
7
60'

Kwadrans po przerwie mniej atrakcyjny niż wcześniejsze.

4
4
13
5
6
59'

Piotr Celeban wyskoczył do piłki, która długo szybowała w pole karne Wisły Płock. Uderzenie defensora Śląska Wrocław ponad bramką Bartłomieja Żynela.

8
7
2
3
6
54'

Stały obrazek. Dominik Furman centrował z rzutu wolnego. Wyskoczył wysoko Jakub Słowik i popisał się piąstkowaniem ponad głowami wszystkich zawodników.

6
9
6
5
6
52'

Przerwa w grze spowodowana urazem Krzysztofa Mączyńskiego.

6
4
4
7
3
50'

Po wrzutce Dominika Furmana piłkę przejął Oskar Zawada i starał się natychmiast oddać strzał do bramki Jakuba Słowika. Nie orientował się jednak dobrze w przestrzeni i spudłował.

5
7
3
3
3
48'

Żółtą kartkę otrzymał Alen Stevanović za faul na Robercie Pichu.

7
2
4
7
6
46'

2
45+1'

Wojciech Golla staranował Mateusza Szwocha blisko linii bocznej boiska i miał szczęście, że sędzia nie zdecydował się na pokazanie kartonika.

3
3
5
4
7
45'

Doliczone dwie minuty.

4
3
3
2
5
40'

Jeszcze pięć minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie, która jest atrakcyjna. Piłkarze ofensywni nie kalkulują, a obrońcy specjalnie nie przeszkadzają.

8
5
2
1
1
39'

Szybka akcja zespołu z Dolnego Śląska zakończona strzałem zza pola karnego Krzysztofa Mączyńskiego. Piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Nafciarzy.

7
4
1
3
3
37'

Duża liczba strzałów w tym meczu. Radosna twórczość obrońców, szczególnie Śląska Wrocław, którego musi ratować Jakub Słowik.

3
6
4
3
5
34'

Poprzeczka po zagraniu Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego. Piłka szybowała niebezpiecznie dla Bartłomieja Żynela, ale ostatecznie nie wylądowała w sieci.

5
5
3
2
7
33'

Oskar Zawada huknął w bramkę Śląska Wrocław. Interweniował niepewnie, ale na szczęście dla gospodarzy skutecznie Jakub Słowik.

9
2
2
1
3
30'

Jakub Słowik w ostatnim momencie nie pozwolił piłce wtoczyć się do bramki po sprytnym strzale Alana Urygi. Obecność defensora w polu karnym przeciwnika była zaskakująca dla obrońców z Wrocławia.

7
2
1
4
4
27'

Gol! Strzelił Alen Stevanović. Asystował mu Damian Rasak.

Wisła Płock doprowadziła do remisu. Jej zawodnicy łatwo wymienili podania w polu karnym przeciwnika. Wreszcie po asyście Damiana Rasaka piłkę ułożył sobie na prawej stopie Alen Stevanović i pokonał technicznym uderzeniem Jakuba Słowika.

54
31
6
18
34
23'

Kolejna wrzutka Dominika Furmana z rzutu wolnego. Poradził sobie Mariusz Pawelec i nie pozwolił na strzał Oskarowi Zawadzie.

1
20'

Dali się odrobinę zaskoczyć gospodarze, ale Angel Garcia obecny w ich polu karnym nie zakończył ataku przyjezdnych dobrym uderzeniem.

2
2
2
2
18'

Wisła Płock próbuje przenieść grę na przeciwną stronę boiska. Nie po raz pierwszy w ostatnich tygodniach drużyna Leszka Ojrzyńskiego źle rozpoczęła mecz.

7
4
1
16'

Bronił nogami we własnym polu karnym Bartłomiej Żynel. Po podaniu w szesnastkę było ponownie bardzo gorąco.

6
4
3
8
5
13'

Mateusz Cholewiak dał prowadzenie drużynie z Wrocławia.

14
9
1
3
5
11'

Rozmowa sędziego z Marcinem Robakiem, a następnie z Michałem Chrapkiem oraz Arielem Borysiukiem. Klub dyskusyjny zamknięty po blisko minucie.

5
3
10
1
2
9'

Gol! Strzelił Mateusz Cholewiak. Asystował mu Robert Pich.

Tym razem już strzał prosto do bramki. Mateusz Cholewiak dał prowadzenie gospodarzom. Główkował z bliska do bramki po wrzutce sprzed pola karnego. Ponownie nie popisał się na przedpolu Bartłomiej Żynel.

51
40
7
18
33
7'

Szanse podbramkowe po obu stronach. Jakub Słowik strącił piłkę po lobie Mateusza Szwocha w sytuacji sam na sam. Powinien to wykorzystać piłkarz z Płocka.

6
5
10
3
4
5'

Potworny kocioł w polu karnym Wisły Płock. To wszystko konsekwencja beznadziejnego zachowania na przedpolu Bartłomieja Żynela. Gospodarze oddali trzy uderzenia. Najgroźniejsze z nich Wojciech Golla i sytuację Nafciarzy uratował na linii bramkowej Alan Uryga!

3
1
2
5
8
4'

Groźniej było po rzucie wolnym Śląska Wrocław. Do piłki wrzuconej w pole karne przez Krzysztofa Mączyńskiego doszedł Mateusz Cholewiak i strzelił z bliska obok bramki Bartłomieja Żynela.

5
1
2
5
3
2'

Przewinienie na Oskaru Zawadzie na połowie Śląska Wrocław. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Dominik Furman, który tym razem dośrodkował, a nie strzelił.

9
2
2
14:59

Śląsk Wrocław w zielonych strojach, a Wisła Płock na niebiesko z białymi akcentami.

8
1
2
Czy Śląsk Wrocław wygra mecz z Wisłą Płock?
7
3
3
1
3
14:59

Trwa rozgrzewka na stadionie we Wrocławiu.

14:58

W sezonie zasadniczym drużyna z Płocka była dwukrotnie lepsza od Śląska Wrocław. Na wyjeździe zwyciężyła 3:0, a w rewanżu na własnym stadionie 2:0.

7
2
3
1
1
14:58

Wisła Płock jest na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli. Nafciarze zdobyli punkt z sześciu możliwych w ostatnich dwóch kolejkach i pozostały im tylko dwa "oczka" przewagi nad będącym w strefie spadkowej Śląskiem.

5
2
2
1
1
14:58

Śląsk Wrocław musi rzucić wszystkie siły do walki o utrzymanie. Drużyna z Dolnego Śląska jest na przedostatnim miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy z 35 punktami. W poprzedniej kolejce wygrała 4:2 z Zagłębiem Sosnowiec.