Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Gerard Badia.

4
3
4
89'

Lech przy piłce, goście starają się zaskoczyć gliwiczan. Gospodarze w końcówce ponownie nerwowo.

20
7
10
4
8
87'

Mocno z dystansu uderzył Klupś, kilka metrów ponad bramką.

21
10
10
10
8
85'

Do dośrodkowanej piłki omal nie doszedł Vujadinović. Czerwiński nerwowo wybijał piłkę, skiksował. Będzie rzut rożny.

12
11
6
6
11
83'

Hateley dośrodkował z rogu, głową ponad bramką uderzył Michal Papadopulos.

12
8
5
5
8
81'

Uderzenie z dystansu Wasielewskiego bardzo niecelne.

7
8
8
5
7
81'

"Trzynastka jest ok" - usłyszeliśmy. Bardzo się z tego cieszymy, ale nie wiemy kto jest ową trzynastką.

11
8
4
4
9
80'
ZMIANA
79'
ZMIANA
78'

Zagranie do Jóźwiaka, który na wyraźnym spalonym. Sędzia przerwał grę.

3
3
2
5
2
78'

Ożywił się w ostatnich minutach Jevtić, a co za tym idzie Lech.

9
5
1
1
2
77'

Fani Piasta skandują: Waldek King. Waldemar Fornalik królem był także w Chorzowie, jednak działacze tego klubu zrobili wszystko, aby odszedł z Ruchu. A Ruch? W niedzielę spadł do III ligi.

19
23
2
5
3
komentarz

Mecz obserwuje 9 913 widzów. To rekord w Gliwicach.

30
12
8
6
6
75'

Jevtić do Makuszewskiego, piłkę przejął Konczkowski. Od bramki rozpocznie Szmatuła. Kwadrans do końca.

7
3
1
3
5
74'

Hateley do Konczkowskiego, ale za mocno i piłka opuściła plac gry.

6
3
4
7
4
73'

Siły stracił Jevtić, to sprawiło, że Lech nie potrafi poważniej zagrozić Piastowi.

22
12
6
4
3
komentarz

W Warszawie Legia cały czas przegrywa 1:2 i na dwadzieścia minut przed końcem w tabeli jest... 3.

76
27
3
4
5
71'
ZMIANA
69'

Z prawej strony dogrywał Wasielewski, Jóźwiak z siedmiu metrów głową uderzył ponad bramką.

2
9
3
5
2
67'

Konczkowski dośrodkował z prawej strony, piłkę wybił obrońca.

5
3
1
66'
ZMIANA
65'

Piast na połowie Lecha. Gospodarze bardzo długo konstruują swoje akcje.

1
63'

Jevtić do Kostewycza, który z kilku metrów uderzył obok Szmatuły, ale również obok bramki!

9
6
1
3
3
63'
ZMIANA
62'

Po golu dla... Zagłębia w Warszawie z piłkarzy Piasta trochę zeszło ciśnienie.

16
9
3
5
5
60'

Lech cały czas atakuje, niemal każda akcja pachnie golem. Wciąż jednak prowadzi Piast.

21
57'

Gliwiczanie cały czas nie chcą ryzykować. Gospodarze niemal całą uwagę poświęcają na defensywie.

14
6
4
3
4
55'

Zamieszanie pod bramką Piasta, uderzał Kołodziej, kilka metrów obok słupka.

9
8
3
5
55'

Jevtić dośrodkował z rogu, uderzał Vujadinović, Szmatuła utrudnił oddanie strzału.

7
4
1
1
53'

Piast bardzo wolno kontruuje swoje akcje. Cały czas więcej z gry mają goście, których akcje napędza Jevtić.

9
5
2
3
3
komentarz

W Warszawie cały czas 1:1. Na ten moment Piast nad Legią ma 4 punkty przewagi.

37
23
3
5
10
50'

Piast w końcu pod bramką Lecha. Jednak wciąż sporo nerwowości. Podanie do Konczkowskiego nie dotarło.

15
11
3
6
4
48'

Kostewycz chciał dogrywać w pole karne. Kopnął piłkę bardzo mocno. Od bramki Szmatuła.

1
3
5
1
48'

Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego, Parzyszek wybił piłkę głową na rzut rożny.

4
4
4
47'

Lech na połowie Piasta. Faulował Valencia, będzie rzut wolny.

4
1
5
1
46'

komentarz

W Warszawie również trwa przerwa. Legia 1:1 remisuje z Zagłębiem Lubin.

42
30
4
3
7
44'

Akcja trwała, dogranie w pole karne do Tomasika, który trafił w boczną siatkę. Dodatkowo był na spalonym.

12
8
3
7
5
43'

Kontra Lecha, Kirkeskov w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Makuszewskiego.

10
4
3
7
11
42'

Błąd Vujadinovicia, z piłką szarżował Valencia, powstrzymał go Wasielewski.

15
3
3
3
6
41'

A w Gliwicach sprzed pola karnego płasko uderzył Jevtić. Kilka metrów obok słupka.

9
8
1
2
1
17:11

W Warszawie w meczu Legii z Zagłębiem wciąż 1:1.

34
19
5
7
11
40'

Felix zaczął dryblować przed... własnym polem karnym. Obok na piłkę czekali partnerzy.

5
11
4
2
4
37'

Po objęciu prowadzenia Piast cofnął się i czeka na możliwość wyprowadzenia kontry. Lech w ataku jest w niedzielę jednak bardzo groźny. Szczególnie przy stałych fragmentach.

14
8
8
6
12
35'

I znowu Szmatuła, który obronił strzał głową w środek bramki Vujadinovicia.

21
12
2
7
7
35'

Szmatuła! Dośrodkowanie z rogu, głową uderzał Janicki, bramkarz końcami palców na korner!

16
12
3
6
5
17:11

A w Warszawie Zagłębie doprowadziło do remisu! Gola zdobył Bohar.

59
32
2
7
15
34'

Kontra Piasta, strzał Valencii sprzed pola karnego trafił w obrońcę.

5
33'

Z rzutu wolnego uderzył Jevtić, piłka leciała tuż przy słupku, świetnie w bramce zachował się Szmatuła.

9
3
2
3
6
32'

Po stracie gola do ataku ruszył Lech. Pod bramką Piasta często się kotłuje.

8
6
4
9
17
30'

Mogło być 1:1! Dośrodkował z rzutu wolnego Jevtić, strzał głową Vujadinovicia odbił się od słupka. Piłka za plecami Szmatuły przefrunęła wzdłuż linii bramkowej, ale do siatki nie wpadła.

22
11
30
16
22
29'

Z dystansu mocno uderzył Gajos, Szmatuła pewnie w bramce Piasta.

32
17
5
3
8
27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Martin Konczkowski. Ależ błąd Janickiego i Putnocky'ego. Nieporozumienie przed polem karnym wykorzystał Parzyszek, który przejął piłkę i trafił do pustej bramki! 1:0!

411
203
29
42
65
26'

Piast cały czas na połowie Lecha. Goście dobrze się ustawiają i czekają na możliwość wyprowadzenia kontry.

31
14
5
5
8
23'

Atak pozycyjny gliwiczan. Piast szuka dziury w defensywie Lecha.

23
11
4
6
6
21'

Zagranie na prawo do Konczkowskiego, który znalazł się na wątpliwym spalonego. Dlaczego arbiter nie puścił akcji i później nie doszło do ewentualnej analizy VAR?

12
2
7
5
11
20'

Indywidualna akcja Felixa, który powinien podawać. Zdecydował się na strzał z ok. 17 metrów. Putnocky pewnie obronił.

12
2
6
4
11
18'

Wysokie dośrodkowanie w pole karne Lecha, gościom udało się cało wyjść z opresji.

11
4
8
3
14
17:11

W Warszawie Legia objęła prowadzenie w potyczce z Zagłębiem i w wirtualnej tabeli jest liderem.

18
11
4
10
50
16'

Przerwa w grze, ucierpiał Skrzypczak. Za moment gracz Lech dojdzie do siebie.

1
5
11
8
15'

Lech rozgrywa piłkę przed polem karnym Piasta. Jednak w bezpiecznej odległości od bramki Szmatuły.

4
3
1
3
3
13'

Kirkeskov dogrywał z pola karnego, trafił w Felixa. Od bramki goście.

8
4
4
3
4
12'

Kontra gliwiczan, Valencia przed polem karnym do Felixa, którego strzał po nodze obrońcy potoczył w zasięgu rąk bramkarza.

4
8
2
2
6
11'

Odpowiedź Lecha, dogranie Kostewycza, jeden z graczy Piasta trącił piłkę i ta obok słupka wyszła na rzut rożny.

11
6
3
3
5
10'

Wzdłuż pola bramkowego zagrywał Valencia, nikt jednak nie wbił piłki do bramki. Po chwili niecelnie uderzał z dystansu Pietrowski.

4
2
3
3
2
17:11

W Warszawie również bez goli. W takiej sytuacji liderem pozostaje Piast.

24
15
4
6
4
8'

Sporo niedokładności w grze Piasta. Widać, że gospodarze jeszcze nie poradzili sobie z presją.

8
4
3
8
7
6'

O znowu groźnie w polu karnym Piasta. Kirkeskov w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Wasielewskiego.

8
4
3
11
9
5'

Kostewycz uciekł lewą stroną, dośrodkował z pola karnego, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki i nie wbił jej z bliska do bramki.

6
2
5
2
4
3'

Z lewej strony dośrodkował Mikkel Kirkeskov, jednak niedokładnie i od bramki rozpocznie Lech.

6
9
3
3
5
2'

Dogranie w pole karne Lecha, Putnocky został w bramce, Vujadinović na raty wybił piłkę.

6
9
4
7
4
2'

Od początku Piast przy piłce, póki co sporo niedokłądności.

9
12
4
7
3
17:11

Piłkarze już na murawie. Za moment rozpocznie się mecz!