5
2
4
86'

Jesus Jimenez strzelił zza pola karnego obok bramki. Pomocnik Górnika Zabrze dostał piłkę w prezencie od białostoczan, którzy miernie radzili sobie z wrzutką Alasany Manneha.

1
1
3
1
1
84'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień za ostry faul.

Jagiellonia Białystok
1
2
2
2
4
84'

Wymiana podań Górnika Zabrze doczekała się przyspieszenia. Zagranie Mateusza Matrasa w kierunku Kamila Zapolnika i tylko zabrakło uderzenia gościom.

3
1
2
1
1
80'

Zostało 10 minut do końca regulaminowego czasu. Jagiellonia ugasiła mały piłkarski pożar i ponownie może swobodnie grać. Górnik chwieje się na nogach.

7
3
1
2
1
77'

10656 osób na trybunach.

14
2
2
2
1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras za uderzenie w powietrzu Bartosza Kwietnia.

Górnik Zabrze
6
1
2
1
2
76'
74'

Jesus Imaz ponownie podciął skrzydła zabrzanom.

6
2
1
1
1
71'
70'

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Patryk Klimala.

Istotne trafienie Jesusa Imaza. Jeden z liderów zespołu Ireneusza Mamrota odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Jagiellonii. Uderzenie z centralnej części pola karnego po ziemi do bramki Martina Chudego. Nie udało się bramkarzowi Górnika naprawić całej serii błędów defensorów. Przyjezdni zostawili dużo swobody białostoczanom, z czego ci potrafili skrzętnie skorzystać.

35
18
4
4
13
67'

Denerwują się goście, ponieważ uciekło im kilka minut. Czas pracuje na korzyść Jagiellonii.

4
2
2
2
2
65'
4
3
2
1
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Kostal za faul na Borisie Sekuliciu.

3
2
1
1
2
60'

Łukasz Wolsztyński przywrócił nadzieję w obozie Górnika.

7
7
2
1
3
58'

Gol! Strzelił Łukasz Wolsztyński.

Może być jeszcze pasjonująco w tym spotkaniu. Górnik Zabrze strzelił gola kontaktowego. Łukasz Wolsztyński był w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym. W nagrodę dostał prezent od przeciwnika. Po złym wybiciu Tarasa Romanczuka odbita od Wolsztyńskiego piłka wtoczyła się do bramki Jagiellonii.

25
8
5
10
16
57'

Kamil Zapolnik jest nową bronią Górnika Zabrze. Strzał głową zmiennika zatrzymał dopiero Damian Węglarz.

1
1
1
1
2
55'

Ivan Runje stwarza zagrożenie w polu karnym Górnika Zabrze. Obrońca Jagiellonii miał udział przy obu golach, a przed momentem podjął kolejną próbę skierowania futbolówki do siatki.

1
1
1
1
1
52'

Także takim uderzeniem jak przed momentem Borisa Sekulicia nie pokona się bramkarza Jagiellonii.

1
2
1
1
2
50'

Takim uderzeniem jak przez momentem Jesusa Jimeneza zabrzanie nie zmuszą do kapitulacji Damiana Węglarza.

1
1
1
1
1
49'

Jedna zmiana przeprowadzona przez trenera Marcina Brosza. Górnik Zabrze w przemeblowanym składzie musi postawić wszystko na jedną kartę.

1
1
1
1
1
46'

Druga połowa.

2
1
1
1
1
46'
1
1
1
2
2
Czy Jagiellonia powiększy przewagę po przerwie?

1
45+4'

Gol! Strzelił Bartosz Bida.

Jagiellonia ma już dwa gole przewagi. Ponownie skierowała piłkę do bramki Górnika Zabrze po stałym fragmencie gry. Piłka dośrodkowana z okolic narożnika boiska została przedłużona przez Zorana Arsenicia do Ivana Runje. Strzał Hiszpana obronił Martin Chudy, ale dobitki z bliska Bartosza Bidy już nie zatrzymał.

36
16
4
3
8
45+3'

Najciekawsza akcja w doliczonym czasie przeprowadzona przez Jagiellonię. W ostatnim momencie Górnicy wybili futbolówkę na korner i uniemożliwili zakończenie kombinacyjnego ataku strzałem.

2
1
1
2
3
45'

Doliczone pięć minut.

4
2
2
1
2
45'

Bartosz Bida był blisko piłki po dośrodkowaniu Jesusa Imaza. Odetchnęli z ulgą zabrzanie, że młodzieżowcowi zabrakło centymetrów.

2
1
1
3
4
41'

Podniósł się z boiska Zoran Arsenić po nokaucie od Damiana Węglarza.

3
3
2
2
4
39'

Po dośrodkowaniu zawodnika Górnika Zabrze niebezpieczne zderzenie Damiana Węglarza z Zoranem Arseniciem.

2
2
4
4
2
38'

Absurdalnie złe podanie Pawła Bochniewicza w kierunku Martina Chudego. Obrońca Górnika Zabrze otworzył drogę do własnej bramki. Do piłki dopadł Bartosz Bida, ale nie znalazł w ułamku sekundy sposobu na pokonanie agresywnie wychodzącego na przedpole bramkarza. Pudło młodzieżowca!

1
1
2
1
1
33'

Martin Kostal strzelił w swojego imiennika Martina Chudego. Już 12 uderzeń w Białymstoku.

2
2
2
2
2
32'

Spalony w momencie wrzutki z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii. Nawet gdyby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami piłkarskimi, Damian Węglarz jest czujny na posterunku.

4
2
1
1
2
31'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje za faul na Łukaszu Wolsztyńskim.

5
4
1
2
1
30'

Dobiega końca drugi kwadrans spotkania. Jagiellonia pozostaje na skromnym prowadzeniu. Górnik Zabrze odpowiedział kilkoma atakami po zmianie wyniku, ale to za mało, żeby pokonać Damiana Węglarza.

1
1
1
2
2
26'

Podniósł się z boiska obolały Jakub Wójcicki. Tym razem cierpi z bólu Taras Romanczuk.

3
2
1
1
1
25'

Łukasz Wolsztyński na spalonym w momencie podania Jesusa Jimeneza! Dlatego efekt jego pojedynku z Damianem Węglarzem jest w zasadzie bez znaczenia. Można tylko odnotować, że wygrał go bramkarz Jagiellonii.

2
1
1
2
2
23'

Pełne ręce roboty ma Martin Chudy. Tym razem interweniował po strzale Jesusa Imaza.

3
1
1
1
1
21'

Żółtą kartkę otrzymał David Kopacz za faul na Jakubie Wójcickim.

2
3
2
1
2
19'

Martin Chudy przytulił piłkę po płaskim strzale z ostrego kąta. Jagiellonia wcześnie otworzyła wynik i jednocześnie mecz, ponieważ Górnik musi atakować i zostawiać wolne przestrzenie.

1
1
3
1
1
17'

David Kopacz ominął Jakuba Wójcickiego i oddał uderzenie z ostrego kąta. Futbolówka trafiła w asekurującego prawego defensora Ivana Runje.

2
1
1
1
1
17'
16'

Ognjen Mudrinski ma problem ze zdrowiem. Medycy Jagiellonii na murawie.

1
1
2
3
3
15'

Przyjezdni szukają sposobu na wyrównanie. Mateusz Matras dośrodkował w kierunku Igora Angulo i niewiele zabrakło doświadczonemu napastnikowi, żeby dopaść do piłki.

1
2
1
1
2
12'

Erik Janza tym razem centrował w kierunku Łukasza Wolsztyńskiego z rzutu wolnego. Zbyt mocno kopnięta piłka uciekła zawodnikom Górnika Zabrze poza boisko.

1
1
2
2
2
8'

Także Górnik mógł strzelić gola z rzutu wolnego. Erik Janza uderzył bezpośrednio, ale nie zaskoczył czujnego Damiana Węglarza.

2
2
2
2
2
7'

Ivan Runje dał prowadzenie gospodarzom!

10
3
1
1
4
5'

Gol! Strzelił Ivan Runje. Asystował mu Guilherme Sitya.

Jagiellonia wcześnie objęła prowadzenie. Gospodarzom pomógł stały fragment. Ivan Runje wbiegł dynamicznie między Pawła Bochniewicza oraz Przemysława Wiśniewskiego i główkował do siatki po wrzutce Guilherme Sityi z rzutu wolnego. Mocne otwarcie meczu!

29
10
6
10
14
2'

Górnik był blisko bramki przeciwnika po banalnej stracie gospodarzy. Byli już na łopatkach Damian Węglarz i Taras Romanczuk, ale przed tańczącego w polu karnym Davida Kopacza wbiegł jeszcze jeden przeciwnik i uratował białostoczan.

6
3
3
2
5
2'

Jagiellonia Białystok w żółto-czerwonych pasiakach, a jej przeciwnik w czarnych koszulkach i spodenkach.

7
3
2
3
3
19:40

Przywitanie drużyn za nami. Także trenerzy Ireneusz Mamrot i Marcin Brosz przybili piątkę.

5
3
1
1
1
Czy Jagiellonia Białystok wygra mecz z Górnikiem Zabrze?

19:26

Górnik Zabrze ma o dwa punkty więcej od najbliższego przeciwnika. Drużyna Marcina Brosza odniosła dwa zwycięstwa na swoim stadionie 1:0 z KGHM Zagłębiem Lubin i 1:0 z Rakowem Częstochowa. Na wyjazdach zremisowała 1:1 z Wisłą Płock i przegrała 0:1 z Wisłą Kraków.

1
1
1
1
2
19:26

Jagiellonia nie wygrała w trzech poprzednich kolejkach. Drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota poniosła porażkę 0:1 z Rakowem Częstochowa oraz zremisowała 2:2 z KGHM Zagłębiem Lubin i 1:1 z Lechią Gdańsk. Jedyna wygrana Jagi to ta na inaugurację sezonu, kiedy zdemolowała 3:0 Arkę Gdynia.