PKO Ekstraklasa: 5. kolejka
18 sie 2019 15:00
90+3'

Piłka na połowie płocczan, a tam Gerard Baria poczęstował Thomasa Daehne strzałem. Tylko i aż raz skapitulował w tym meczu bramkarz zespołu z Płocka.

6
5
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

8
5
5
4
10
89'

Dominik Furman centruje, Dominik Furman strzela, jednak ze wszystkimi zagraniami radzi sobie Frantisek Plach.

12
3
3
2
2
88'

3779 osób na trybunach.

6
4
3
3
7
87'

Piast Gliwice gra na utrzymanie piłki. W ten sposób studzi impet przeciwnika.

5
3
2
2
6
85'
9
2
3
5
6
84'

Piast Gliwice. Schodzi: Tomas Huk. Wchodzi: Gerard Badia.

83'

Tomas Huk interweniował po płaskim dośrodkowaniu Mateusza Szwocha. Środkowy obrońca ma nadal problem ze zdrowiem.

1
1
4
1
80'
4
1
1
1
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch za faul na Sebastianie Milewskim.

Wisła Płock
5
1
1
1
3
79'

Jakby na potwierdzenie zapachniało wyrównaniem. Aż dwa uderzenia Nafciarzy. Frantisek Plach nie dał się pokonać w obu przypadkach i interweniował po próbach Damiana Rasaka oraz Mateusza Szwocha.

5
5
3
1
2
78'

Jeszcze kilkanaście minut zostało gościom, a skoro wynik jest na styku, może być jeszcze interesująco w końcówce pojedynku.

3
3
2
1
77'

Thomas Daehne pewnie po uderzeniu Sebastiana Milewskiego. Dobre zachowanie bramkarza z Płocka.

4
2
2
2
2
74'

Piłka w bramce Piasta Gliwice, ale nie ma gola dla Wisły Płock. Sędzia asystent zasygnalizował z opóźnieniem spalonego Giorgiego Merebaszwiliego. Poważne ostrzeżenie dla mistrza Polski.

2
4
7
3
18
72'
72'

Wisła Płock. Schodzi: Ricardinho. Wchodzi: Suad Sahiti.

3
69'

Bez przekonania i wyrazu ataki zespołu z Płocka. Czas pracuje na korzyść Piasta Gliwice i w zasadzie nic przełomowego nie dzieje się na murawie.

2
1
1
2
7
66'

Tomas Huk powrócił na boisko i zamierza pozostać na nim. Kontuzja nie okazała się bardzo niebezpieczna.

1
1
3
1
63'

Przerwa w grze spowodowana urazem Tomasa Huka.

2
1
2
1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Rzeźniczak za faul na Tomasie Huku.

1
1
2
5
61'

Minął kwadrans po przerwie. Piast utrzymuje swoje skromne prowadzenie, a Frantisek Plach musiał zmierzyć się przez godzinę tylko z jednym celnym strzałem Giorgiego Merebaszwiliego.

3
3
1
4
58'

Wrzutka z rzutu wolnego Dominika Furmana. Nie zdołał oddać po niej strzału Alan Uryga.

5
2
2
3
3
55'

Na gola Piotra Parzyszka próbował odpowiedzieć Mateusz Szwoch, jednak chybił zza pola karnego. Po kilkudziesięciu sekundach akcja Piasta Gliwice, który pokazuje Nafciarzom, że nie mogą odsłonić się.

5
2
2
1
52'

Piotr Parzyszek na razie jedyny znalazł drogę do bramki.

2
3
4
50'

Dla odmiany solowe rozwiązanie Piotra Parzyszka. Po strzale doświadczonego napastnika interwencja Thomasa Daehne i dobra asekuracja Michała Marcjanika.

1
2
5
1
49'

W odpowiedzi strzał Toma Hateleya po podaniu Piotra Parzyszka. Poradził sobie z nim Thomas Daehne.

3
2
2
48'

Mikkel Kirkeskov górą w konfrontacji na skrzydle z Jakubem Rzeźniczakiem. Wisła Płock nie przedarła się w pole karne przeciwnika.

3
4
1
2
1
46'

Druga połowa.

3
1
46'

1
45'

Doliczona minuta.

1
3
1
45'

Uros Korun strzelił z bliska niecelnie. To mogła być druga bramka dla Piasta Gliwice. Środkowy defensor miał szansę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przedłużonym przez Piotra Parzyszka.

3
1
1
2
4
43'

Frantisek Plach wyskoczył i po dośrodkowaniu z prawego skrzydła sprzątnął piłkę szybującą w kierunku Oskara Zawady.

2
1
2
1
40'

Zostało kilka minut do zakończenia pierwszej części meczu. Wisła Płock przesunęła się bliżej bramki przeciwnika, co nie oznacza, że stwarza sytuacje podbramkowe. Osierocona przez Jakuba Czerwińskiego defensywa Piasta Gliwice jakoś sobie radzi.

3
1
7
2
38'

Nieudany cross Jakuba Rzeźniczaka. Drużyna z Płocka oddała piłkę przeciwnikowi, a na twarzy byłego Legionisty zarysowała się mieszanka złości oraz rozczarowania.

7
6
4
1
36'

Piotr Parzyszek rozpoczął strzelanie w Gliwicach.

7
1
2
6
34'

Po zmianie wyniku pierwsza odpowiedź Nafciarzy. Strzał Alana Urygi po wrzutce Dominika Furmana z rzutu wolnego nieznacznie obok bramki.

6
1
2
3
4
32'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Bartosz Rymaniak.

Wyczekiwana przez Piotra Parzyszka bramka stała się faktem. Napastnik Piasta Gliwice przymierzył na 1:0 po ziemi z kilkunastu metrów. Ważną rolę odegrał Bartosz Rymaniak, który po nieudanym uderzeniu Toma Hateleya dopadł do Giorgiego Merebaszwiliego i zabrał piłkę Gruzinowi. Ogromna radość Parzyszka, który seryjnie marnował sytuacje podbramkowe w poprzednich kolejkach.

28
8
3
10
24
32'

Upadek Dominika Furmana w centralnej części boiska. Piłka została jednak przyznana gospodarzom, a nie gościom.