PKO Ekstraklasa: 7. kolejka
30 sie 2019 18:00
komentarz

Wygrana nad Górnikiem to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, dzięki któremu, przynajmniej na chwilę, Gdynianie opuszczają ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

11
5
3
2
3
komentarz

Arka zdecydowanie zasłużyła na dzisiejszą wygraną. Podopieczni trenera Zielińskiego tworzyli znacznie więcej zagrożenia pod bramką Chudego. Gdyby nie nieskuteczność piłkarzy ofensywnych Arki, zwycięstwo mogło być o wiele bardziej okazałe.

20
8
1
2
90+5'

Marko Vejinović wysoko ponad bramką

7
4
3
6
7
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Wiśniewski.

9
1
1
1
5
90+2'

Busuladzić otrzymał świetne podanie w polu karnym od Marcina Budzińskiego, jednak zdecydowanie zbyt dłguo holował piłkę finalnie lądując na murawie. Sędzia decyduje się pokazać mu żółty kartonik za symulkę

8
1
2
6
90+1'

Dość niespodziewane zagrożenie pod bramką Górnika. Wrzutkę Zbozienia prawie na bramkę samobójczą zamieniłby Wiśniewski

14
11
3
1
4
90'

Marko Vejinović zwija się z bólu w środku boiska kradnąc cenne sekundy

15
9
1
3
10
88'

Tradycyjnie już krótkie rozegranie piłki z narożnika przez Arkę Gdynia. Tradycyjnie również nic z niego nie wynika

4
4
4
5
8
87'

Ponownie krótko rozegrany rzut rożny Arki, kończy się strzałem z dystansu Vejinovicia, po którym piłkę na rzut rożny znów wybija Chudy

5
2
1
4
85'

Opaskę kapitańską od Adama Marciniaka przejmuje Pavels Steinbors

10
1
4
1
2
85'
83'

Świetna wrzutka Jimeneza! Hiszpan delikatne dośrodkował do wbiegającego Angulo, któremu jednak zabrakło kilku centymetrów i piłkę odbija Steinbors

11
5
1
1
4
82'

Górnik zdecydowanie chce wywieźć z Gdyni przynajmniej jeden punkt. Od kilku minut to Zabrzanie przejęli inicjatywę raz za razem zagrażając bramce Steinborsa

8
7
1
4
13
82'

Kolejny rzut rożny dla Górnika. Tym razem wysoko nad bramką piłkę przenosi Sekulić

7
3
3
2
6
81'

Tym razem świetna wrzutka dociera do Przemysława Wiśniewskiego ten jednak nie trafia czysto w piłkę.

7
5
1
3
4
80'

Dośrodkowanie na rzut rożny wybija Adam Marciniak

2
1
1
1
80'

Bajinović prosto w mur

3
1
2
2
5
79'

Ma czego żałować schodzący z boiska Maciej Jankowski. Miał kilka świetnych okazji, za każdym razem jednak zabrakło mu skuteczności.

2
2
1
77'

Nalepa krótko rozgrywa stały fragment gry z Młyńskim, finalnie jednak z akcji Gdynian nic nie wynika

4
4
4
76'

Nalepa dośrodkowuje w pole karne, jednak Jankowskiego minimalnie uprzeda defensor Górnika. Piłka wychodzi na rzut rożny

1
1
1
5
75'

Bochniewicz zdecydował się huknąć z okolic 30 metrów, piłka jednak wysoko nad bramką

4
4
1
2
4
74'

Maghoma niedokładnie stara się rozrzucić piłkę na skrzydło. Od autu rozpocznie Górnik

1
1
1
2
72'

Dośrodkowanie Górnika z rzutu rożnego mija wszystkich piłkarzy w polu karnym

7
6
2
5
8
72'
71'

Pierwszy raz od dłuższego czasu Górnik stara się wykreować akcję na połowie rywali. Bardzo szybko jednak Arka zmusza rywali do wycofania piłki do Chudego

4
6
1
2
5
69'
68'

Nalepa próbuje z dystansu! Podobnie jednak jak w pierwszej połowie, piłka odrobinę za wysoko

1
2
3
4
67'

Od kilku minut Górnik nie potrafi wyjść z okolic własnego pola karnego, Arka raz za razem stara się dośrodkowywać z obu skrzydeł

13
8
2
4
3
65'

Nalepa z drugiej strony co prawda pierwszych obrońców zdołał przerzucić, ale jego dośrodkowanie również nie trafia do kolegów z drużyny

1
2
1
3
64'

Marciniak ponownie próbuje dośrodkowania, jednak ląduje ono na głowie pierwszego obrońcy

2
2
1
1
62'

Angulo po dośrodkowaniu przenosi piłkę wysoko nad bramką

2
5
2
1
8
60'

Nalepa ponownie stara się wypuścić Antonika sprytnym podaniem, tym razem jednak szybsi obrońcy Górnika

3
5
2
1
2
59'
57'

Tak się cieszy Gdynia

9
3
2
2
55'

Dla Schirtladze im trudniej tym lepiej. Po dwóch zmarnowanych świetnych okazjach, tym razem, w trudniejszej sytuacji, świetnie złożył się do dośrodkowania Marciniaka i znalazł wreszcie sposób na pokonanie Chudego.

15
7
5
6
55'

Gol! Strzelił Dawit Schirtladze. Asystował mu Adam Marciniak.

60
32
9
11
23
54'

Angulo faulowany w środkowej strefie boiska

7
7
7
3
6
53'

Kolejny raz Schirtladze. Tym razem z linii pola karnego strzela tuż przy słupku, jednak na tyle lekko, że Chudy zdążył złapać futbolówkę

2
5
1
1
52'

Schirtladze totalnie pogubił się z piłką. Gruzin miał znakomitą okazję do zdobycia bramki, jednak zbyt długo starał się odpowiednio złożyć się do strzału i piłkę zablokował Janża

2
3
2
51'

Kolejne dośrodkowanie w tym meczu wprost w ręce bramkarza. Tym razem piłkę łapie Chudy

2
2
2
2
2
50'

Sędzia wstrzymuje grę. Na boisku leży Ściślak po starciu z Antonikiem

1
2
5
6
49'

Po przerwie dużo więcej na razie robi Górnik Zabrze. Kolejny raz Gdynian wybiciem ratuje Helstrup

3
3
1
1
2
46'

Górnik Zabrze. Schodzi: David Kopacz. Wchodzi: Filip Bainović.

A po przerwie póki co jedna zmiana w Górniku

46'

Rozpoczynamy drugą połowę. Na dzień dobry Hellstrup fauluje Angulo tuż przed polem karnym

1
3
2
17:50

W Gdyni wciąż bez bramek, to może chociaż przypomnijmy sobie, jak Lewandowski rozstrzelał w ostatniej kolejce Schalke?

1
2
1
17:50

A już niedługo przerwa na reprezentacje. Znów powrócą dyskusje na temat powołań, jak choćby ta, czy wciąż do reprezentacji nadaje się Błaszczykowski

2
1
2
1
1
45'

Angulo na zakończenie pierwszej połowy strzela z najbliższej odległości wprost w Steinborsa

7
3
3
5
8
45'

Im bliżej przerwy tym mocniej napiera Arka, póki co jednak brakuje ostatniego podania

8
5
3
3
5
44'

Bardzo dobra akcja Arki jednak sędzia odgwizduje delikatnego spalonego Marciniaka

6
3
2
2
7
43'

Za mocne podanie Igora Angulo na wybiegającego na skrzydle Sekulicia

3
2
3
2
7
42'

Świetnego podanie Michała Nalepy do Kamila Antonika. Młodego skrzydłowego Gdynian do końca pilnował jednak Erik Janża i zablokował jego strzał

5
2
3
2
2
41'

Górnik stara się powoli budować akcje, póki  co jednak nie jest w stanie wyjśc z własnej połowy

5
6
3
3
5
38'

Jak on tego nie trafił! Jankowski ponownie z  kilku metrów nie zdołał zdobyć bramki. Jego strzał wędruje obok słupka

6
10
5
6
11
37'

Kopacz do Angulo, a ten momentalnie oddaje strzał. Niestety dla fanów Górnika - wprost w Steinborsa

10
7
7
5
2
36'

Dośrodkowanie Marciniaka na rzut rożny wybija Janża. Arka wciąż w natarciu

10
8
3
3
5
35'

Arka Gdynia o włos od zdobycia bramki! Schirtladze z boku pola karnego podał do Jankowskiego, który jednak strzelił w środek bramki, dzięki czemu strzał świetnie zdołał obronić Chudy.

8
5
5
3
6
33'

Dośrodkowanie Jimeneza trafia wprost w ręce Steinborsa

6
5
5
5
5
32'

Niedokładne podanie Vejinovicia skutkuje kontrą Górnika. Jimenez jednak po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów sam chyba nie do końca wiedział co chciał zrobić, kopiąc piłkę delikatnie poza linię końcową boiska.

2
5
5
2
1
30'

Arka Gdynia próbuje ataku pozycyjnego, jednak Górnik spycha rywali na własną połowę i znów przy piłce Maghoma

5
3
3
1
1
29'

Ściślak udaje bardzo nieudany strzał zza pola karnego. Piłka leci wysoko nad bramką

1
1
2
3
1
28'

Dwie dobre kombinacyjne akcje Arki Gdynia jedna po drugiej. Za każdym razem jednak ostatnie podanie przecinają obrońcy Górnika

3
3
3
2
2
27'

Pavels Steinbors wychodzi poza własne pole karne i pewnie wybija piłkę na aut

3
1
2
1
26'

Bardzo dobry strzał z dystansu Michała Nalepy. Piłka jednak wędruje odrobinę za wysoko

3
1
2
2
1
24'

Martin Chudy pewnie łapie dośrodkowanie Gdynian

5
1
5
1
1
23'

Antonik świetnie odebrał piłkę Janży na połowie Górnika. Defensor Zabrzan zdołał jednak naprawić swój błąd i wybić piłkę na rzut rożny

2
1
3
20'

Samotny rajd Wolsztyńskiego od środka boiska. Napastnik zdołał oddać strzał, jednak w wyniku ataku Helstrupa był on wyjątkowo delikatny

5
3
2
1
1
20'

Kolejna wrzutka Gdynian, tym razem próbował Marcinik. Ponownie jednak nic z tego nie wynika

1
5
2
1
2
19'

Dośrodkowanie Zbozienia wędruje wprost w ręce Chudego

5
9
1
1
18'

Maciej Jankowski uderza głową w kierunku bramki Chudego, jednak piłka wędruje obok słupka

7
3
3
3
1
17'

Antonik ruszył prawym skrzydłem, jednak Janża wybija piłkę na aut

5
2
1
1
16'

Kolejne dośrodkowanie Górnika. Tym razem piłkę w pole karne posyłał Janża, jednak ponownie nie stanowiło ono żadnego zagrożenia dla bramki Steinborsa

3
1
3
5
15'

Angulo w indywidulanej akcji stara się wejść w pole karne Arki jednak traci piłkę

5
3
1
5
2
14'

Erik Janża dośrodkowuje z rzutu wolnego, delikatne dośrodkowanie jednak mija wszystkich zawodników. Od bramki rozpoczyna Steinbors

1
1
5
3
1
12'

Matras dośrodkowuje w pole karne jednak wprost na głowę obrońcy Arki.

3
7
5
1
12'

Górnik powoli stara się konstruować akcję na własnej połowie

2
1
3
2
9'

Rzut wolny dla Arki wykonuje Michał Nalepa. Piłka jednak leci wysoko nad bramką

3
6
5
2
7'

Wciąż w natarciu Górnik, jednak defensorzy Arki zażegnują niebezpieczeństwo wybiciem piłki na aut

10
2
8
1
6'

Rzut rożny w wykonaniu Górnika nie stanowi większego zagrożenia dla bramki Gdynian

5
2
1
5
4'

Strzał Angulo w okienko świetnie obroniony przez Steinborsa.

15
6
3
17:50

Do Arki powrócił Marko Vejinović, którego dziś będziemy mieli szansę oglądać od pierwszej minuty. Holender wiosną walnie przyczynił się do utrzymania Gdynian w Ekstraklasie. Teraz ma pomóc zespołowi wygrzebać się z dna tabeli.

2
1
2
17:50

Spotkaniem Arki Gdynia z Górnikiem Zabrze rozpoczynamy 7. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Do tej pory podopieczni Jacka Zielińskiego zgromadzili zaledwie 2 punkty, przez co są aktualnie na samym dnie tabeli. Wygrana z Górnikiem może pomóc zawodnikom z Trójmiasta zaczerpnąć nieco tlenu.