PKO Ekstraklasa: 9. kolejka
22 wrz 2019 15:00
komentarz

Trzeba przyznać, że remis jest uczciwym wynikiem. Bo o ile w pierwszej połowie Pogoń wyglądała lepiej, o tyle Górnik zasłużył na wyrównanie niezliczoną ilością ataków w drugiej połowie

7
3
2
90+4'

Kożulj daleko na dłuższy słupek, w zamieszaniu w polu karnym górą jednak Zabrzanie, piłka wybita i koniec meczu.

7
5
1
2
6
90+4'

Rzut rożny dla Pogoni. Chyba ostatnia nadzieja dla Portowców, aby jednak zgarnąć komplet punktów

14
3
2
4
10
90+2'

7
90'

Stipica powędrował daleko poza pole karne, na jego szczęście bez konsekwencji.

4
5
3
3
2
89'

Pogoni wyraźnie zaczyna się śpieszyć, coraz więcej nerwowości w grze

13
11
2
2
3
87'

W ataku wciąż Pogoń. Na rzut rożny wybija Bochniewicz. Póki co jednak te ataki powodują mało zagrożenia dla Chudego

14
7
2
5
7
85'

Angulo w ofensywie fauluje Matynię

4
4
6
6
14
84'

Tym razem Podstawski starał się dograć piłkę w pole karne. Jego dośrodkowanie jednak trafiło idealnie w ręce Chudego

10
6
2
5
6
82'

Bardzo dużo ożywienia w atakch Górnika wniósł Baidoo. Tym razem po rzucie rożnym uderzył w boczną siatkę

9
6
6
5
6
81'

Nie można odmówić Pogoni chęci, dużo prób, dużo ataków, jednak gdy dochodzi do konieczności tego ostatniego podania, to dokładność jest ostatnim słowem, jakie przychodzi na myśl do opisania zagrań "Portowców"

4
1
2
1
4
79'

Buksa świetnie przejął piłkę Wiśniewskiemu, zanim ten zdołał ją do końca opanować. Napastnik ruszył w kierunku bramki Chudego, jednak jego dogranie do środka mocno niecelne.

6
2
2
3
4
78'

Pogoń po stracie gola jakby nieco się przebudziła, tym razem to pod bramką Chudego sporo zamieszania

9
4
2
5
10
77'

Buksa minął jednego obrońcę, jednak do piłki wślizgiem zdążył dopaść jeszcze Bochniewicz. Rzut rożny dla Portowców

12
5
3
1
4
75'

Angulo wciąż w natarciu! Tym razem jego, trzeba przyznać dość lekki strzał, broni Stipica

12
5
5
4
11
73'

Seria niefortunnych zdarzeń dla Pogoni. Baidoo ruszył skrzydłem, piłkę odbił Kostas, jednak prosto w Matynię, dzięki czemu piłka odbiła się tym razem za Kostasa i głową z metra do bramki futbolówkę wbił Angulo

20
9
4
3
18
73'

41
72'

Bochniewicz już na boisku, na szczęście nie było to nic poważnego. Na szczęście, gdyż trener Brosz wykorzystał już komplet zmian

4
2
2
2
71'

Paweł Bochniewicz poza boiskiem opatrywany przez sztab medyczny.

2
5
4
6
70'

W tak rozpaczliwej defensywie Pogoń w tym meczu jeszcze nie była

9
4
6
5
5
69'

Wciąż w ataku Górnik. Wolsztyński wchodzi w pole karne, podaje do środka do Jimeneza, ten jednak fatalnie kiksuje i piłka leci w kierunku linii bocznej boiska

4
3
2
4
3
68'

Oblężenie bramki Stipicy trwa. Pierwszy rzut rożny skutkuje wybiciem na kolejny. Drugie dośrodkowanie łapie już jednak Stipica

10
6
1
3
6
67'

Janża z rzutu wolnego na głowę obrońcy Pogoni. Wybita piłka trafia jednak wprost pod nogi Baidoo, a ten świetnie huknął na bramkę Pogoni, jednak ponownie na posterunku Stipica. Piłka wychodzi na rzut rożny

5
4
1
3
3
66'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Bartkowski.

8
3
1
4
3
66'

Bartkowski bez litości wchodzi w nogi Janży musi być kartka

2
2
2
1
65'
64'

Tym razem Hubert Matynia trochę przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie, piłka mija wszystkich zawodników i od bramki Chudy

3
4
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Buksa.

4
3
3
6
9
63'

Ładna próba dwójkowej akcji Hostikki i Buksy, ten drugi jednak finalnie przegrywa pojedynek z obrońcą

3
2
2
1
1
62'

Dośrodkowanie Janży z rzutu wolnego wybijają obrońcy

8
4
2
6
62'

Spora sztuka. Podstawski w jednej akcji zdołał dwukrotnie sfaulować Wolsztyńskiego

4
4
1
5
59'

Angulo stwierdził, że ma dość obrońców Pogoni i poprostu przewrócił sobie Zecha atakiem od tyłu. Od rzutu wolnego rozpoczną Portowcy

1
1
4
6
4
58'

Kożulj wszedł pewnie w pole karne, jednak jego strzał z okoli 11 metra zablokował obrońca

2
2
2
1
58'

I w odpowiedzi Górnik. Nikt jednak nie sięgnął płaskiego podania Angulo wzdłuż pola karnego

3
1
1
4
57'

Piłka jednak wciąż pod nogami Portowców Matynia z głębi pola dośrodkowywał w pole karne Górnika piłki nie sięgnął jednak Buksa

6
3
1
1
1
57'

Spirydonović wszedł w pole karne, podał do Hostikki, ten postanowił pobawić się w Ronaldinho chcąć odegrać krzyżakiem, to podanie jednak było bardzo niedokładne

2
3
2
2
55'

Naprawdę zadziwiające o ile piłkarze obu drużyn przyśpieszyli grę po wyjściu z szatni

6
4
3
2
2
54'

Dobre wejście w pole karne Jimeneza, jednak jego płaskie dogranie do środka odbija obrońca i piłkę chwyta Stipica

8
4
4
4
5
54'

Dośrodkowanie Kożulja najpierw podbijają zawodnicy stojący w polu karnym, a spadającą piłkę pewnie łapie Chudy

4
3
4
2
5
53'

I momentalnie jesteśmy po drugiej stronie boiska, Kożulj dogrywa w pole karne, Listkowski jednak nie sięga tego dośrodkowania i stojący za nim obrońca wybija na rzut rożny

5
3
2
1
1
52'

Baidoo w polu karnym Pogoni starał się dorzucić piłkę do wbigających napastników, piłka jednak zatrzymuje się na głowie obrońcy Pogoni

4
2
3
1
1
50'

Naprawdę mogą imponować obie drużyny na początku drugiej połowy. Nie ma chwili wytchnienia. Tym razem to Buksa świetnie przedryblował kilku rywali, jego strzał jednak powędrował obok słupka

15
5
3
2
1
49'

Strzał celny Angulo. Jednak głównie na podreperowanie statystyk, bo Stipica nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem wolno lecącej piłki

11
5
1
3
2
48'

Dośrodkowanie Janży pewnie wybija Bartkowski. Od autu Górnik

5
2
1
1
2
47'

Mocno ruszyły obie drużyny. Tym razem dobry atak Górnika kończy się jednak wybiciem piłki na rzut rożny.

5
1
46'

Ależ początek Pogoni. Długa piłka do Buksy za linię obrońców. Napastnik jednak nie zdołał do końca opanować piłki, która finalnie opuszcza boisko