PKO Ekstraklasa: 10. kolejka
29 wrz 2019 12:30
90+4'

Tiago Alves miał dobrą sytuację, dryblował w polu karnym Arki, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

7
7
1
1
2
90+3'

Teraz Piast przy piłce. Gra toczy się na połowie gdynian.

3
1
1
1
7
90+1'

Dawit Schirtladze padł w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej.

5
3
6
4
12
90'

Doliczone cztery minuty.

6
3
1
90'

Błąd Nalepy, z dystansu strzelał Jorge Felix, ale to było uderzenie niecelne.

2
1
3
1
89'

Arka Gdynia stara się atakować, Piast oddalić grę od własnego pola karnego.

7
4
1
1
87'
85'

Dośrodkowanie w pole karne Arki. Piłka odbiła się od jednego z gdynian, ale złapał ją Pavels Steinbors.

1
1
1
84'
81'

Kapitalną interwencją popisał się Frantisek Plach! Po dośrodkowaniu w pole karne Dawit Schirtladze oddał strzał głową, a nogami obronił bramkarz Piasta.

1
2
3
3
4
komentarz

80'

Rzut rożny dla Piasta. Piłkę wrzucał Gerard Badia. Wybił ją Dawit Schirtladze.

2
2
1
2
77'

Z rzutu wolnego Tom Hateley. Piłka wyleciała poza boisko, wrzutka była zbyt mocna.

2
1
2
2
75'
75'

Z ostrego kąta strzelał Dawit Schirtladze. Trafił tylko w boczną siatkę.

3
1
1
1
72'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Arki. Kapitalną okazję miał Tomasz Jodłowiec, do którego spadła piłka. Ten zaskoczony nie zdołał jednak oddać celnego strzału

3
2
1
71'

Z woleja zza pola karnego strzelał Christian Maghoma. Znów dobrze spisał się Frantisek Plach

1
4
1
4
70'

Z 20 metrów strzelał Dawit SchirtladzeFrantisek Plach nie dał się zaskoczyć.

3
1
2
1
1
69'

Michał Nalepa dośrodkował w pole karne Piasta. Piłkę wybił jednak Piotr Parzyszek.

2
2
2
1
1
66'

Z linii pola karnego strzelał Maciej Jankowski, ale został zablokowany.

2
2
3
1
2
64'

Gra wznowiona. A przed chwilą niecelny strzał jednego z zawodników Piasta.

2
1
2
2
62'

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Uros Korun.

2
2
1
61'

Z rzutu wolnego strzelał Tom Hateley. Bardzo ładne uderzenie, ale piłka o centymetry minęła bramkę Arki.

2
2
1
1
1
60'

Tom Hateley składał się do strzału z około 20 metrów. Uderzenie zablokował piłkarz Arki, ale zrobił to ręką. Będzie rzut wolny dla Piasta.

1
2
1
3
59'

Tym razem Maciej Jankowski do Dawita Schirtladze. Ten główkował w polu karnym, ale uderzenie było niecelne. Ładna akcja Arki.

5
7
2
1
1
58'

Marko Vejinović ładnie poprowadził sobie piłkę pod pole karne Piasta, ale oddał już bardzo słaby i niecelny strzał.

2
1
1
3
57'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mikkel Kirkeskov.

Piast Gliwice
6
2
3
1
4
55'

Dawit Schirtladze efektownie do Jankowskiego. Ten wpadł w pole karne, oddał strzał. Lekki rykoszet i piłka poza boiskiem.

2
3
1
1
52'

W odpowiedzi po akcji Michała Nalepy i jego strzale z dystansu znakomicie obronił Frantisek Plach.

3
1
1
3
51'

Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Piotr Parzyszek. Pewnie w bramce spisał się Pavels Steinbors, który obronił ten strzał.

3
1
1
2
50'

Po podaniu Piotra Parzyszka z około 18 metrów strzelał Gerard Badia. Piłka przeleciała obok bramki.

1
48'

Ładne uderzenie z około 18 metrów oddał Azer Busuladzić. Piłka przeleciała jednak nad bramką.

2
2
1
46'

Początek drugiej połowy.

1
2
5
45+3'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotr Parzyszek ładnie złożył się do strzału. Jego uderzenie z około 16 metrów pewnie obronił jednak Pavels Steinbors.

5
2
1
2
2
45+5'

Piast Gliwice przy piłce. Goście rozgrywają ją w okolicy linii środkowej boiska.

2
1
45+1'

Gra wznowiona.

2
45'

Doliczone 4 minuty.

1
1
4
44'

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje piłkarz Piasta.

2
3
1
44'

Dawit Schirtladze dryblował w polu karnym Piasta. Dryblował, dryblował i uciekła mu piłka, i wyleciała poza boisko.

2
2
1
3
1
42'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Arki. Piłka odbiła się od Dawita Schirtladze, którego faulował zawodnik Piasta. Sędzia przerwał grę, piłka dla gdynian.

4
2
1
1
1
39'

Zablokowany strzał Marcina Budzińskiego w polu karnym Piasta Gliwice.

2
1
2
37'

Gra toczy się dalej. Arka Gdynia rozgrywa piłkę na połowie Piasta.

1
4
1
1
3
35'

Nie ma gola. Sędziowie w tej akcji dopatrzyli się spalonego. Bramka nie została uznana.

15
6
4
4
11
34'

Jeszcze sędzia korzysta z systemu VAR i analizuje sytuację.

7
3
1
2
1
32'

I mamy bramkę! 1:0 prowadzi Piast GliwiceGerard Badia dopadł do wybitej piłki. Miał dużo miejsca i czasu, precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany Patryk Sokołowski skierował piłkę do bramki. Po konsultacji VAR ten gol nie został jednak uznany.

11
5
5
13
20
Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jeden gol?
2
1
2
1
31'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Piasta, po którym niecelnie główkował Maciej Jankowski.

1
1
2
1
30'

Maciej Jankowski wpadł w pole karne Paista, ale nieco się pogubił i stracił piłkę.

1
2
2
1
28'

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Nieco częściej przy piłce teraz zawodnicy Piasta.

1
25'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Wawszczyk.

1
1
1
2
2
23'

Jesteśmy w tym fragmencie meczu, w którym przewagę ma Piast Gliwice. Goście szukają dośrodkowań w pole karne gdynian.

3
2
2
2
5
22'

Gra już wznowiona. Obyło się bez kartek.

1
3
3
1
21'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Arki. Uderzenie głową Piotra Malarczyka, ale Pavels Steinbors nie dał się zaskoczyć. Po chwili ogromne zamieszanie i przepychanki piłkarzy obu drużyn. Wszystkich uspokajał sędzia.

3
3
19'

Aktywny jest Dawit Schirtladze. Po jego akcji z dystansu strzelał Marko Vejinović. Uderzenie było jednak niecelne.

2
4
2
3
15'

Dobra szansa dla Arki. Najpierw z kilku metrów z ostrego kąta uderzył Dawit Schirtladze, ale Frantisek Plach obronił. Po chwili dobitka Azera Busuladzicia, lecz futbolówka przeleciała już nad poprzeczką.

10
1
1
1
1
13'

Tym razem minimalnie zbyt mocne dośrodkowanie Gerarda Badii z rzutu wolnego.

3
2
11'

Michał Nalepa zdecydował się na strzał z okolicy linii pola karnego. Był rykoszet i uderzenie ostatecznie niecelne. Gdynianie domagali się jeszcze rzutu karnego za zagranie piłki ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.

5
1
4
3
2
11'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Arki. Piłkę wrzucał Tom Hateley. Zagranie było jednak zbyt mocne i piłka wyleciała poza boisko.

2
3
2
3
9'

W ostatnich minutach nieco więcej gry w środkowej strefie boiska.

1
4
6'

Jak na razie ciekawy początek meczu. Oba zespoły starają się atakować.

3
4
2
4'

Odpowiedź gliwiczan. Na posterunku był jednak Pavels Steinbors, który nie dał się zaskoczyć.

2
2
3
1
2'

Szybko Arka Gdynia wypracowała sobie dobrą okazję. W polu karnym Piasta Azer Busuladzić oddał strzał, na piłkę nabiegł jeszcze inny zawodnik Arki i ostatecznie sędzia odgwizdał spalonego.

4
3
1
1
11:51

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.