PKO Ekstraklasa: 10. kolejka
28 wrz 2019 20:00
90+4'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Jakub Moder.

Jeszcze jedna bramka w doliczonym czasie. Christian Gytkjaer wbił piłkę z bliska do siatki i potwierdził wyższość gości.

91
55
9
6
17
90+3'

Darko Jevtić blisko bramki Górnika Zabrze. Kompletnie się pogubił. Podobnie Igor Angulo, który wykonał lob prosto w rękawice bramkarza Lecha Poznań.

9
7
9
10
10
90'

Doliczone pięć minut.

18
6
13
8
21
89'

Gospodarze posyłają piłkę w kierunku pola karnego przeciwnika. Górnik Zabrze przeprowadzi ostatni w tym meczu szturm w dziesięciu, ponieważ kontuzja wyeliminowała z ostatnich minut spotkania Pawła Bochniewicza.

3
5
6
3
5
87'

Marcin Brosz zawołał jednego z podopiecznych do siebie i udzielił wskazówek.

4
5
6
2
4
85'

Obserwujemy ostatnie minuty podstawowego czasu. Piłkarze łapią oddech, jeszcze pokrzykują na siebie, żeby wykrzesać z siebie resztki energii. Górnik do atakowania, a Lech do bronienia.

10
5
5
2
5
83'
17
3
6
2
3
81'

Żółtą kartkę otrzymał Jesus Jimenez za faul na Joao Amaralu.

Górnik Zabrze
16
3
5
3
8
80'

Jakub Moder oddaje coraz gorsze uderzenia. To może być prosty wniosek, ale wydaje się, że zmęczenie po dynamicznej pierwszej połowie powoduje ogrom niedokładności w końcówce spotkania.

6
5
3
4
5
77'

15662 kibiców na trybunach.

18
6
3
2
76'

Został kwadrans. To 15 minut nadziei Górnika na odwrócenie wyniku i Lecha Poznań, że rezultat przynajmniej nie pogorszy się.

7
2
5
2
1
72'

Erik Janża nie dośrodkował dokładnie z rzutu wolnego, a cała grupka jego kompanów czekała na możliwość oddania uderzenia i spożytkowania stałego fragmentu.

6
2
1
5
6
70'

Łukasz Wolsztyński. Jeden ze zmienników Marcina Brosza, który ma pomóc w dogonieniu Lecha.

4
3
3
68'
67'

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Erik Janża. Po wrzutce piłkę strącił jeszcze Kamil Zapolnik, którego nieszablonowe uderzenie barkiem było jednocześnie niecelne.

1
63'

Jesus Jimenez dośrodkował piłkę w kierunku Kamila Zapolnika. Przed dynamicznego zawodnika wbiegł bramkarz Lecha Poznań i swoim chwytem nie pozwolił na strzał.

10
4
5
4
8
61'

Przewinienie na Kamilu Jóźwiaku, który szczególnie w pierwszej połowie sprawiał ogromne problemy zawodnikom Górnika Zabrze.

5
1
3
3
2
59'
56'

Piłkarze wrócili z szatni rozpędzeni, nie wpadli tam na pomysł zmniejszenia prędkości. Na razie 22 uderzenia, ale na pewno na tym się nie skończy.

7
2
6
2
1
54'

Jakub Moder strzelił po ziemi z dystansu. Futbolówka przetoczyła się nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Martina Chudego.

7
8
4
2
3
52'

Kamil Zapolnik był obok dalszego słupka i za zadanie wepchnąć piłkę z bliska do bramki Lecha Poznań. Były zawodnik Wigier Suwałki nie imponuje skutecznością i zmarnował kolejną szansę.

4
5
3
2
5
51'

Brawurowa szarża Martina Chudego poza własnym polem karnym. Wysoki bramkarz pokazał, że potrafi poradzić sobie z piłką przy nodze i nie stracił jej na rzecz rozpędzonego przeciwnika.

1
49'

Szansa dla przyjezdnych na pokonanie Martina Chudego z rzutu wolnego. Zanim sędzia pozwolił Lechitom na uderzenie musiał udzielić reprymenty słownej Christianowi Gytkjaerowi. Wreszcie uderzenie kompletnie wybitego z rytmu Tymoteusza Puchacza wyraźnie nad poprzeczką.

6
3
4
3
48'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Bochniewicz.

5
2
2
2
4
46'

Rozpoczęła się druga połowa.

2
5
4
komentarz

Piłkarze powoli wracają na boisko. Zobaczymy czy z równie ofensywnym nastawieniem.

7
4
1
2
komentarz

Ogromne zagrożenie bramki Górnika nadciąga ze skrzydeł Lecha.

2
45'

Doliczona minuta.

6
2
1
44'

Tymoteusz Puchacz odzyskał prowadzenie dla Lecha!

17
8
1
1
7
43'

Gol! Strzelił Tymoteusz Puchacz.

Jazda bez trzymanki w Zabrzu. Szturmował Górnik, ale odsłonił się, a Lech Poznań nie czekał na lepsze zaproszenie do kontrataku. Tymoteusz Puchacz pognał ile sił w płucach pod pole karne gospodarzy i po ułożeniu sobie futbolówki na lewej stopie uderzył do bramki Martina Chudego.

89
44
11
9
33
41'

Jesus Jimenez wyrównał i ma ochotę na więcej. Przed momentem miał kolejną sytuację podbramkową.

5
5
1
6
39'

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Erik Janza.

Górnik dopadł przeciwnika. Erik Janża męczył obrońców z Poznania swoimi dośrodkowaniami i tym razem nie byli oni w stanie zareagować. Remis! Do piłki dopadł Jesus Jimenez i pokonał strzałem głową Mickeya van der Harta. Gospodarze absolutnie nie złożyli broni.

33
17
12
15
43
37'

Kamil Jóźwiak nęka gospodarzy swoimi atakami. Tym razem nie pomógł rykoszet, a przeszkodził Martin Chudy. Interwencja nogami bramkarza uratowała Górników. Jeszcze próba dobitki, ale Kolejorz nie wywalczył nic ponad korner.

3
5
1
1
1
36'

Mobilizują się gospodarze. Jesus Jimenez rozpędził się na lewym skrzydle, ale był tam również Robert Gumny i nie pozwolił poszarżować starszemu od siebie przeciwnikowi.

1
3
2
3
2
34'

Lech Poznań utrzymuje się w posiadaniu piłki i ma zamiar kontrolować wydarzenia do końca pierwszej połowy. Może nawet podwoić przewagę. Przed momentem szarżował Joao Amaral i w ostatniej chwili został zatrzymany przez Daniela Ściślaka w polu karnym Górnika Zabrze.

6
5
2
30'

Bramka Kamila Jóźwiaka podcięła gospodarzom skrzydła. Górnik Zabrze oczywiście stara się odpowiedzieć, ale jego ostatnie ataki nie były niebezpieczne dla Lecha Poznań.