PKO Ekstraklasa: 11. kolejka
06 paź 2019 17:30
90+3'

Piast oddala ciągle zagrożenie od swojej bramki, robi to bardzo mądrze. Legia nie ma pomysłu, jak skontrować.

41
24
1
3
2
90'

Wyśmienita szansa dla Niezgody! Krótka wrzutka Wszołka i nieobstawiony napastnik Legii strzelał z 5 metrów. Jednak Plach zgarnął tę piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

22
22
5
3
88'

Przerwa w grze, jakieś problemy mięśniowe Malarczyka.

3
2
4
1
1
87'

Wiemy już, że będą doliczone 3 minuty.

3
4
11
1
4
85'

Odkąd Piast zdobył drugą bramkę, gra dużo mądrzej z tyłu. Ma pod kontrolą ruchy Legii, przewidują. Dzięki temu Plach ma bardzo mało roboty, a sama Legia nie jest w stanie zagrać nic bardziej kreatywnego, nonszalanckiego.

34
19
1
2
1
83'

Kontra Piasta, Felix wystawił piłkę Steczykowi, ten niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił piłkę. Rezerwowy Piasta był popychany, ale nie dostrzegł tego sędzia.

4
2
3
4
3
80'

Starcie Lewczuka z Tuszyńskim. Gracz Piasta oberwał łokciem w głowę, przez chwilę chyba był nieprzytomny. Są już na miejscu lekarze, ale piłkarz wstał o własnych siłach.

2
2
3
8
6
76'

6813 kibiców dzisiaj na stadionie w Gliwicach.

18
4
1
5
6
75'

Mocny strzał Parzyszka głową z 11 metrów, ale prosto w ręce Majeckiego.

11
3
1
2
6
74'

Ładna piłka Luquinhasa w kierunku Gwilii, ale szybszy od Gruzina w wyścigu do piłki był Plach.

6
1
1
1
2
72'
69'
69'
68'

Genialna prostopadła piłka od Kirkeskova do Felixa. Ten jednym zwodem zmylił dwóch obrońców, ale strzał zatrzymał się na Wietesce. Jednak piłka wróciła do napastnika Piasta, który z dużą łatwością przelobował Majeckiego.

48
32
11
4
5
68'

12
66'

Strzał Badii ze skraju pola karnego. Celował w okienko bramki, ale w praktyce podarował futbolówkę ultrasom. Znowu zwlekał ze strzałem.

7
6
5
5
5
64'

Dobra szansa dla Legii. Gwilia dryblował w polu karnym Piasta i chciał w ostatniej chwili dograć do Kante, ale został powstrzymany. Chwilę później uderzał po ziemi Jędrzejczyk, ale prost w ręce Placha.

6
4
3
1
6
62'
61'

Świetna kontra Piasta. Poczuli się gospodarze dużo pewniej. Ładne podanie Felixa do Badii pod pole karne. Ten nawinął dwóch rywali i strzelił technicznie lewą nogą, ale tuż obok bramki Legii.

12
8
2
3
4
57'

Bardzo dobra piłka od Milewskiego z lewej strony w pole karne, tam Parzyszek urwał się Wietesce i huknął z woleja z 10 metrów pod poprzeczkę. Majecki bez szans.

53
22
4
7
10
57'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek.

117
58
11
15
27
55'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Parzyszek.

10
7
6
7
14
55'

Fantastyczna kontra Piasta! Górna piłka do Hateleya do Badii, ale niepotrzebnie lider gospodarzy opóźniał ten strzał, dał się zablokować. Potem Felix miał szansę, ale wyszło to samo. Przy próbie odbioru piłki faulował Parzyszek.

10
2
1
3
2
52'

Uderzenie z ostrego kąta Badii, ale pewnie łapie je Majecki.

8
5
5
3
5
51'

Fantastyczny rajd Lewczuka na prawe skrzydło, ale powstrzymał go blisko narożnika boiska Kirkeskov. Sędziowie odgwizdali jeszcze faul Polaka.

1
2
1
1
2
50'

Teraz Hateley z dystansu, ale blokował jego strzał Andre Martins. Z rzutu rożnego gospodarze nie stworzyli zagrożenia.

1
7
2
3
3
49'

Świetny rajd Novikovasa i zagranie do Kante, ale w praktyce nabił jego klatkę piersiową. Od bramki Plach.

4
6
1
1
2
48'

Legioniści szukali sytuacji po dośrodkowaniu z prawej strony. Drogi do bramki nie znaleźli, dobrze grają w powietrzu obrońcy Piasta.

7
4
2
1
3
czas Druga połowa
43'

Mocne dośrodkowanie Novikovasa z prawej strony, ale minęli się z piłką nabiegający gracze Legii.

6
10
2
2
3
41'

Strzał Hateleya z rzutu wolnego prosto w mur. Potem dobitka Anglika niecelna. Gdyby piłka leciała w światło bramki, miałby problemy Majecki. Piłka kozłowała.

1
40'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Rocha. Ostry faul przed polem karnym na Badii.

Legia Warszawa
10
7
2
2
9
39'

Piast jest bardzo statyczny, z kolei Legia nie ma tego błysku, jej futbol jest dziś dość toporny...

7
3
2
5
3
39'

Wrzutka Gwilii na głowę Jędrzejczyka, ale nie trafił czysto w piłkę. Od bramki Plach.

9
5
1
1
3
38'

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Kirkeskov. Sfaulował Luquinhasa.

11
1
4
4
5
34'

Blisko szczęścia Legia. Ładne wejście Jędrzejczyka, zagrał na 5. metr do Novikovasa, ale upilnował go Rymaniak, wybijając piłkę w ostatniej chwili.

6
5
4
31'

9
28'

Chciał koronkowo pograć Novikovas z Kante, ale kompletnie wyłączył myślenie w tej akcji napastnik Legii i nie zgrał się z kolegą.

1
26'

Wkrada się niedokładność w szeregi legionistów, tempo także zwalnia...

11
6
3
1
4
23'

Bomba Novikovasa z dystansu, ale pewnie odbija to Plach. Potem powstrzymana kontra Piasta, rzut wolny dla gospodarzy.

10
6
7
4
3
22'

Ma problemy Piast z wyjściem z własnej połowy, Legia nadaje rytm grania.

16
8
1
2
6
18'

Indywidualna akcja Milewskiego, ciągnął za sobą rywali. Uparcie szukał strzału w polu karnym, ale został zablokowany. Trzeba jednak docenić odwagę pomocnika Piasta.

9
2
3
3
17'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

14
5
6
4
10
16'

Gwilia wygrywa pojedynek biegowy z Kirkeskovem, ale jego podanie do Kante zostało zablokowane. Chwilę potem Jędrzejczyk powstrzymał kontrę Piasta, faulując Felixa.

5
1
4
15'

Legia stara się nadać tempo gry i zdominować środek pola. Piast czeka na błędy przeciwnika.

5
6
2
1
1
13'

Ładnie wstrzelił piłkę w pole karne Legii Rymaniak. Trącił ją Wieteska, co utrudniło strzał z kilku metrów Parzyszkowi. Od bramki Majecki.

4
2
3
2
4
11'

Ładnie wybiegł Jędrzejczyk do ofensywy. Wypatrzył niekrytego kolegę Gwilia, który zagrał piłkę za obronę. Niestety, "Jędza" na spalonym.

8
4
3
3
4
9'

Niezła wrzutka z lewej strony, wysoko skoczył Kante, ale strzał głową niecelny. Urwał się obu stoperom, którzy stali jak wryci i patrzyli na jego lot do piłki.

6
3
2
1
1
6'

A jednak bezpośredni strzał! Niezła próba Novikovasa, ale piłka była za słabo dokręcona, by wpadła w okienko bramki Piasta. Od 5. metra wznowi Plach.

5
1
3
3
4
5'

Skraj pola karnego, faulowany Antolić przez Felixa. Świetna pozycja na miękką wrzutkę.

5
5
2
1
4'

Strzał głową Malarczyka z 13. metrów z łatwością wyłapany przez Majeckiego.

3
5
1
3
2'

Błąd w komunikacji stoperów Legii z Majeckim, naciskał Jorge Felix. Wybił piłkę na aut powołany do kadry narodowej golkiper stołecznych.

1
4
2
1
czas Start meczu
17:23

Obie ekipy grają ostatnio w kratkę - na przemian wygrywają i tracą punkty. Ten mecz może być przełomem na resztę sezonu i sygnałem do tego, by łapać stabilną formę.