PKO Ekstraklasa: 13. kolejka
27 paź 2019 17:30
90'

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Paweł Wszołek. To już całkowita kompromitacja Wisły. Z prawej strony dośrodkował Wszołek, a Niezgoda pięknie uderzył głową. Co miał zrobić, jeśli obok niego nikogo nie było. 7:0!

124
75
23
21
26
88'

Walerian Gwilia uderzył z rzutu wolnego, Buchalik sparował piłkę do boku.

8
11
3
6
7
86'

Praszelik chciał chyba lobować. Wyszło dziwnie, brawa za decyzję.

15
6
4
3
9
84'

O właśnie. 6:0 w 2019 roku i 0:6 w 1993 roku. Jest różnica czy nie? My pamiętamy obydwa spotkania. A Wy?

37
21
5
5
11
83'

Srzał Kante poszybował w ręce dobrze ustawionego Buchalika.

6
4
3
4
9
83'

Po szóstym golu dla Lgii fani Wisły zaczęli opuszczać swój sektor.

25
20
7
8
6
82'

Legii wciąż mało. Wicemistrzowie Polski atakują na dużym luzie. Gracze Wisły już od dawna marzą o końcu spotkania.

13
6
1
2
3
80'

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Cóż zrobiła obrona Wisły. DRAMAT! Dogranie z lewej strony, żaden z defensorów gości nie wybił piłki. Doszedł do niej Wszołek i płaskim, mierzonym strzałem pokonał Buchalika. 6:0!

Legia Warszawa
92
50
16
28
22
79'

Kolejna akcja Legii. Strzał Jose Kante o dwa metry minął bramkę załamanego Buchalika.

16
10
6
5
7
77'

Klemenz mógł częściowo uratować twarz, jednak w polu karnym Legii zbyt długo zbierał się do oddania uderzenia.

4
9
1
5
4
75'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Wisła już kilka metrów poniżej poziomu. Klemenz wyłożył piłkę Novikovasowi, który skorzystał z prezentu i uderzył z ok. 18 metrów w kierunku dalszego słupka. Buchalik bez szans, a na tablicy już 5:0!

83
51
11
13
17
74'

Gramy dalej, nie będzie rzutu karnego.

10
8
6
4
17
73'

Kolejna analiza VAR. Legii należał się rzut karny?

16
8
7
5
8
72'

Strzał Gwilii, piłka odbiła się od ręki Janickiego, następnie od ziemi i uderzyła w poprzeczkę.

11
4
4
4
7
71'
69'

W końcu mamy strzał. Uderzał Jean Carlos Silva, piłka spadła na bramkę.

2
2
4
1
4
68'

Legia kontroluje przebieh wydarzeń na boisku. Wisła chciałaby uratować honor, jednak nie potrafi zagrozić bramce Majeckiego.

7
3
3
2
2
66'
62'

Kolejne dogranie Sadloka. Tym razem Majecki złapał piłkę.

10
5
3
7
5
61'

Sadlok dośrodkował z rzutu wolnego, piłka spadła na piąty metr. Wasilewski został jednak zatrzymany i strzału nie zdołał oddać.

9
4
3
4
5
59'
komentarz

2
3
3
5
5
58'
11
5
4
3
4
56'

Po ostrym wejściu gracza Legii do sił powoli dochodzi Klemenz.

8
5
5
4
6
55'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Artur Jędrzejczyk.

8
7
3
5
12
53'

Gol! Strzelił Jose Kante. Strzał Kante nogami odbił Buchalik, dobitka znalazła drogę do bramki. 4:0!

74
41
15
10
15
52'

Arbiter wskazał na rzut karny! Do piłki podejdzie Kante.

33
16
8
14
24
52'

Przypominamy, że w dawnych czasach telewizor Rubin uruchamiał się przez ok. 5 do 10 minut. Teraz mamy jednak nowoczesne technologie.

7
21
8
3
6
51'

Telewizor Rubin został uruchomiony. Będzie analiza.

16
27
5
6
8
50'

- Zaraz będzie - powiedział piłkarzowi Legii arbiter. Nie wiemy tylko co będzie.

11
20
5
4
8
50'

Luquinhas padł w polu karnym. Sędzia nie gwizdnął, ale od czego jest VAR. Czekamy.

14
5
4
2
3
48'

Spokojnie weszliśmy w drugą połowę. Wolne tempo gry, mecz jest szarpany.

5
5
5
3
3
46'

Sędzia rozpoczął 2. połowę.

9
4
2
2
46'

Wisła Kraków. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Chuca.

3
45'

Sędzia doliczył minutę, a do siebie dochodzi Lewczuk, którego staranował Buchalik.

4
1
4
4
2
45'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lukas Klemenz.

Wisła Kraków
4
2
2
2
2
44'

Z ostrego kąta uderzył Wojtkowski, Majecki błędu nie popełnił i złapał piłkę.

6
2
2
2
2
42'

Powinno być 4:0! Z pięciu metrów wprost w Buchalika uderzył Wszołek. Poprawka Wieteski poszybowała wysoko ponad bramką.

13
5
2
5
10
38'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jose Kante.

15
4
3
5
13
38'

Gracze Wisły starają się wysoko atakować rywala. Zaczyna przynosić to efekt.

7
7
4
3
4
35'

Legia prowadzi 3:0 i wciąż atakuje. Zapowiada się na to, że w meczu kilka goli jeszcze padnie.

1
32'

Gol! Strzelił Jose Kante. Asystował mu Domagoj Antolić. To już jest mały nokaut. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Antolicia. Kante uderzył głową z sześciu metrów. Buchalik nie miał szans na obronę uderzenia, które leciało do siatki tuż przy słupku. 3:0!

64
32
10
12
22
31'

Kontra Legii, piłkę otrzymał Kante, strzał z pola karnego został jednak zablokowany. Będzie rzut rożny.

13
7
1
5
3
28'

Maciej Sadlok dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony, Wieteska w ostatnim momencie wybił piłkę na rzut rożny.

10
4
1
2
4
24'

Legia pozwala Wiśle zaatakować, a następnie gospodarze chcą skontrować rywala. Póki co bez efektu.

10
4
1
4
1
21'

Wisła w końcu pod polem karnym Legii. Goście jednak nie potrafią poważniej zagrozić gospodarzom.

6
9
3
5
4
18'

Gol! Strzelił Jose Kante. Asystował mu Paweł Wszołek. Legia zadała drugi cios! Dogrywał z pola karnego Wszołek, piłkę podbił obrońca, a z czterech metrów w bramce umieścił ją głową Kante. 2:0!

68
40
10
18
32
17'

Napór Legii trwa! Uderzał Arvydas Novikovas, Buchalik sparował piłkę na korner.

14
9
5
5
6
15'

Z sześciu metrów głową uderzał Wieteska, ale zbyt lekko i wprost w Buchalika. Po chwili piłkę zgubił na własnej połowie Wojtkowski. Futbolówkę otrzymał Kante, w sytuacji sam na sam lepszy bramkarz Wisły!

9
2
1
2
5
13'

Strzał Wszołka został zablokowany. Po chwili uderzał głową Kante, tuż obok słupka!

10
6
4
3
2
10'

Teraz to Legia ponownie dłużej utrzymuje się przy piłce Gospodarze bez pośpiechu wymieniają podania.

12
7
4
6
7
7'

Wisła dłużej utrzymuje się przy piłce. Do  bramki jednak bardzo daleko. W końcu na strzał zdecydował się Sadlok. Kilka metrów obok celu.

9
12
7
10
8
5'

Pierwsza akcja ofensywna Wisły. Dośrodkowanie wylądowało na bramce Majeckiego.

13
13
5
8
7
3'

Wisła po ciosie Legii cały czas na własnej połowie. Gospodarze w ataku.

18
12
7
11
11
1'

Gol! Strzelił Luquinhas. Asystował mu Michał Karbownik. Wymarzony początek Legii! Karbownik otrzymał piłkę w polu karnym od Novikovasa. Po dograniu przed bramkę futbolówkę trącił obrońca, do piłki doszedł Luquinhas, który złożył się do uderzenia i pokonał Buchalika. 1:0!