1
1
6
89'

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, a piłka spadła na nogę Golli i wypadła z pola karnego. Nie spodziewał się stoper gości, że futbolówka do niego doleci. Potem Dankowski zatrzymał groźną kontrę.

7
7
1
3
87'

Piast pozbawiony wszelkich nadziei tą kontrą Śląska! Płacheta wypuszcza Cholewiaka, ale ten marnuje sytuację sam na sam. Udaje mu się jeszcze zagrać do wbiegającego Gąski, który podaje do lepiej ustawionego Płachety, a ten pakuje piłkę do siatki ponad głowy obrońców. Nokaut!

34
19
1
3
3
86'

Gol! Strzelił Przemysław Płacheta. Asystował mu Damian Gąska.

71
35
6
4
12
85'

Śląsk ma jeszcze w zapasie jedną zmianę. Ani jednej już Piast.

10
5
1
2
84'
81'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Huk. Potrącił Cholewiaka.

Piast Gliwice
9
3
1
1
4
78'

Kapitalną sytuację miał Piast, ale z bliskiej odległości po podaniu Badii trafił w rękę bramkarza Sokołowski! Piłka odbiła się jeszcze od słupka!

10
6
1
2
6
76'
76'

Co tu się stało?! Strzał z dystansu Łabojki odbijał się od murawy. Plach chciał łapać tę piłkę i w ostatniej chwili skoczyła mu przed dłońmi i wylądowała w siatce!

25
16
3
3
6
76'

7
75'

Techniczny strzał Picha ze skraju pola karnego, ale piłka mija bramkę, nie była odpowiednio dokręcona.

3
1
3
3
3
73'
72'

Dobra wrzutka z prawej strony, ale Parzyszek zagarnął piłkę przed strzałem Sokołowskiego i nie wiedział, co zrobić z piłką...

2
6
1
1
5
70'

Sędzie jeszcze sprawdzał, czy doszło do przewinienia w polu karnym Śląska, ale niczego się nie dopatrzył. Gramy dalej!

4
2
1
3
69'

Strzał Kirkeskova z rzutu wolnego broni Putnocky, ale potem dobitka kogoś z Piasta chyba wyleciała za boisko.

4
3
1
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Golla. Poturbował Konczkowskiego i siebie, ale w piłkę nie trafił.

2
2
2
6
65'

Dobra piłka od Puerto w kierunku Cholewiaka, ale czyszczą zagrożenie obrońcy Piasta.

1
2
61'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Mączyński.

5
2
3
4
12
61'

Naciska Piast, ale upiera się przy dośrodkowaniach. Wszystkie lądują w rękach Putnockiego.

3
2
1
1
2
57'

Mocny strzał Picha w lewy dolny róg. Plach wyczuł go, ale nie zdążył z interwencją. Śląsk prowadzi!

32
17
4
1
2
57'

Gol! Strzelił Robert Pich.

67
32
5
3
6
56'

RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA! Piłka trafiła w rękę Huka. Sędzia uznał to jako celowe zagranie obrońcy Piasta!

49
26
6
3
9
54'

Zamieszanie w polu karnym Piasta po rzucie rożnym, Paweł Raczkowski musi to jeszcze raz przeanalizować. Mamy VAR!

23
10
9
1
2
51'

Naciska Śląsk, ale gra niedokładne piłki. Wszystko zgarnia Plach.

1
47'

Świetna piłka do Exposito, ale napastnik Śląska stracił równowagę w polu karnym i upadł.

1
2
46'

Tak to wyglądało w 1. połowie. Ciekawe, czy obraz gry zmieni się w 2. części.

czas Druga połowa
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek. Sfaulował ostro Parzyszka.

6
3
1
4
45+1'

Felix indywidualnie, wbiegł z lewej strony, ale jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce. Mógł szukać kolegów.

1
1
45'

Doliczono 4 minuty.

2
1
1
42'

Piast nieco wycofany, nastawia się na kontry. Śląsk w ataku pozycyjnym.

2
1
1
1
39'

Jakieś problemy zdrowotne Parzyszka, ucierpiał w starciu przed strzałem, łapie się za ramię.

1
1
1
38'

Strzał Parzyszka z 8 metrów prosto w ręce Putnockiego. Naciska Piast, gra bardzo intensywnie.

2
2
1
2
2
37'

To się zgadza.

1
35'

Strzał Hateleya z dystansu wyłapany przez bramkarza. Wcześniej rykoszet po wślizgu Mączyńskiego nieco zwolnił piłkę, co tylko ułatwiło Puntockiemu zadanie.

1
33'

Świetna szansa Śląska, ale Exposito nie dał rady Plachowi w sytuacji sam na sam. Wcześniej napastnik gości faulował jednak Koruna w wyścigu o piłkę.

1
1
3
32'

Piast szybko odebrał piłkę i znowu miał szansę na prowadzenie! Dośrodkowanie Rymaniaka na głowę Feliksa, ale jego strzał tuż sprzed linii wybija Golla. Druga cenna interwencja stopera gości dzisiaj.

5
3
1
1
2
31'

Świetna piłka do Felixa w pole karne, ale zamiast strzelać, to przekombinował z podaniem do wpadającego Kirkeskova. Nie trafił w piłkę piętą i strata.

3
2
1
4
29'

Akcja Śląska, ale piłka zagrana do biegnącego Stigleca ciut za mocna, zagrał ją już zza linii końcowej.

3
1
2
1
25'

Na razie Piast dyktuje niezłe tempo gry, Śląsk jest zmuszony do ciągłego biegania za piłką. Goście mogą się tym szybko zmęczyć.

5
5
2
2
6
23'

Garść statystyk:

Posiadanie piłki: 60-40 na korzyść Piasta

Strzały: Piast 3-1 Śląsk, wszystkie celne

7
3
3
20'

Fantastyczna kontra Piasta, 4 na 3. Parzyszek z prawej strony zagrał w pole karne do wbiegającego Konczkowskiego, który uderzył prosto w Putnockiego! Śląsk ma szczęście, że wciąż remisuje.

6
4
1
1
5
18'

Przerwa w grze, jakieś kłopoty z... siatką w bramce Śląska po interwencji obrońców.

1
1
6
3
15'

Gol wisi w powietrzu, ale teraz było blisko bramki samobójczej! Rymaniak z prawej strony zagrał pod bramkę, a tam gracze Śląska zamiast wybić piłkę, to przedłużyli zagranie. W ostatniej chwili Golla wykopał futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej!

5
1
4
9
12'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Pich. Ostrym wślizgiem w nogi Felixa powstrzymał kontrę.

6
2
2
8
12'

Dośrodkowanie Dankowskiego wypiąstkowane przez Placha. Poleciał golkiper gospodarzy niczym Superman.

1
2
2
12'

Zwróćmy uwagę na murawę - jest dość nierówna, a pod bramką Piasta jest trochę błota i brakuje trawy.

2
4
1
3
11'

Zejście Konczkowskiego do środka, ale jego strzał bardzo słaby. Kozłująca piłka trafiła w ręce Putnockiego.

6
5
1
1
2
10'

Strzał Exposito pod presją zza pola karnego, ale prosto w ręce Placha. Dość pasywnie w obronie Piast, dopóki Śląsk nie dostał się pod pole karne.

3
1
2
6'

Kapitalna akcja Piasta i Parzyszek powinien dać gospodarzom prowadzenie, ale z 15 metrów trafił w poprzeczkę!

7
4
3
3
6
5'

Gra przerwana, gdy gospodarze stracili piłkę. Leży Stiglec, potrzebna pomoc lekarzy.

2
2
2
5
9
4'

Leży jeden z graczy Śląska blisko środkowej linii, ale wciąż toczy się akcja Piasta.

3
7
2'

Szansa Śląska, zagranie Exposito w głąb pola karnego w poszukiwaniu Chrapka, ale czujny był Plach i zgarnął piłkę.

8
2
czas Start meczu
17:22

Piast nie przegrał ostatnich 4 meczów w lidze u siebie. Z kolei Śląsk ma najmniej porażek w lidze ze wszystkich zespołów - tylko 2 i obie akurat na wyjeździe.

1
1
1
5
17:22

Sędzią dzisiejszego meczu jest Paweł Raczkowski. Jego wideoasystentami są Tomasz Musiał i Mariusz Złotek.

2
17:22

W górnej połowie tabeli jest niebywały ścisk. Oba zespoły dzielą zaledwie 2 punkty. Zatem przedstawmy sytuację:

3. Śląsk 30 pkt.

5. Piast 28 pkt.

Jeśli Śląsk wygra, wskoczy na fotel lidera, bowiem Pogoń Szczecin straciła punkty, remisując z Arką Gdynia. Jeśli to Piast okaże się dziś lepszy, zostanie nowym wiceliderem ligi.

17:22

Ekstraklasa na Andrzejki w pełni. Czas na drugie sobotnie spotkanie niemalże w czubie tabeli. Piast Gliwice podejmuje Śląsk Wrocław. Serdecznie zapraszamy na relację live z tego meczu!