Niecałe trzy minuty do końca meczu. Piast nadal bez pomysłu na wyrównanie.

2
1
90+1'
90+1'

Milewski wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, ale akcji nie zamknął Felix.

3
4
1
1
1
90'

Doliczone 5 minut.

1
1
5
3
88'

Milewski wykorzystał nieporadność obrońców Wisły, ale nie zdołał dokręcić piłki do bramki.

4
2
1
1
1
86'

Nie mają argumentów przyjezdni. Tylko jakiś niesamowity zryw może uratować ich przed porażką. Na taki się jednak nie zapowiada.

6
2
85'
82'

Wiele wskazuje na to, że Wisła w końcu sięgnie po zwycięstwo. Gra Piasta nie pozwala wierzyć, że mistrzowie Polski będą w stanie coś jeszcze zdziałać.

9
4
2
1
1
81'
79'

Wisła Płock. Schodzi: Ricardinho. Wchodzi: Olaf Nowak.

3
1
1
1
komentarz

1
77'

Tuszyński miękko dograł do Felixa, ale jego główka nie mogła zaskoczyć golkipera Wisły.

1
75'

Poszedł na przebój Felix, ale został zatrzymany w okolicach pola karnego.

2
70'

Kolejna bardzo słaba wrzutka Hateley'a ze stojącej piłki. Anglik powinien kolejne stałe fragmenty oddać komuś innemu.

2
70'

Merebaszwili sfaulował Milewskiego. Okazja do dośrodkowania dla gości.

2
1
1
1
1
68'

Słabo wygląda Piast w drugiej połowie. Końcówka pierwszej mogła mistrzów Polski napawać optymizmem, ale po przerwie na boisko wyszedł inny zespół.

3
1
67'

Celnie, aczkolwiek w środek bramki uderzył Badia.

2
2
1
1
1
66'

Uryga sfaulował Parzyszka tuż przed polem karnym. Wyborna okazja dla Piasta.

1
1
64'

Bardzo źle zagrał Daehne, który wyszedł z bramki i zagrał wprost w Parzyszka. Napastnik Piasta próbował lobować golkipera, ale... tylko w niego trafił.

3
60'

Sokołowski doszedł do strzału głową po wrzutce Badii z rzutu wolnego. Była to jednak niezwykle ciężka sytuacja i ta próba nie mogła sprawić Wiśle problemów.

4
1
57'

Gol! Strzelił Giorgi Merebaszwili. Asystował mu Ricardinho. Co za akcja Gruzina! Skrzydłowy łatwo poradził sobie z Pietrowskim, jeszcze łatwiej z nabiegającym Hateleyem i huknął z 20 metrów niemal w okienko bramki!

23
12
2
2
5
55'

Obie drużyny szukają drugiego trafienia, ale robią to niezwykle chaotycznie.

1
53'

Ależ szansa Piasta! Felix kapitalnie znalazł długim podaniem Badię, ten przyjął sobie piłkę i płasko uderzył. Pomylił się nieznacznie.

1
1
51'

Głębokie dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego wypiąstkował Plach.

1
49'

Z kilku metrów główkował Uryga. Ponownie górą Plach.

2
1
1
1
1
48'

Potężnie uderzył Merebaszwili, ale kapitalny refleks pokazał Plach.

2
47'

Żółtą kartkę za faul na Merebaszwilim otrzymał Marcin Pietrowski.

1
1
46'

Gramy dalej!

1
1
45'

Jak to nie wpadło?! Parzyszek oddał niesygnalizowany strzał z jedenastu metrów, ale instynktownie interweniował Uryga i uratował Wisłę.

3
2
1
1
43'

Wszystkie akcje mistrzów Polski przechodzą przez Gerarda Badię i jego lewą stronę. Grający na drugim skrzydle Sebastian Milewski jest konsekwentnie pomijany przez kolegów.

3
4
1
1
1
42'

Szybka odpowiedź Wisły. Furman kapitalnie dorzucił piłkę z rzutu rożnego, ale Michalski przestrzelił z kilku metrów.

2
1
1
1
1
41'

Z narożnika dośrodkował Hateley, celnie główkował Parzyszek, ale i pewnie interweniował Daehne.

1
1
1
1
41'

Bardzo dobra wrzutka Badii w stronę Milewskiego, ale młodzieżowca Piasta w ostatniej chwili uprzedził Tomasik.

2
1
1
39'

To powinno być 2:1 dla Piasta! Milewski głową chciał zgrać piłkę do kolegi, ale zagrał w nogę Tomasika. Ten jednak jakby zaskoczony takim obrotem spraw oddał ją na dwudziesty metr do Felixa. Hiszpan płasko przymierzył i pomylił się naprawdę miminalnie.

2
1
37'

Mocno z dystansu przymierzył Merebaszwili. Wprost w ręce Placha.

1
2
1
35'

Gol! Strzelił Gerard Badia. Asystował mu Marcin Pietrowski. Świetne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył kapitan Piasta i bardzo ładną główką doprowadził do wyrównania. 1:1!

8
6
3
4
5
35'

Sokołowski przedzierał się w polu karnym, lecz w ostatniej chwili piłkę sprzątnął mu Uryga.

34'

Teraz to Piast dłużej utrzymuje się przy piłce, ale wszystko dzieje się daleko od bramki Wisły.

1
1
17:15

1
31'

Felix niecelnie uderzył sprzed pola karnego.

2
1
1
1
2
31'

Kirkeskov łatwo zatrzymał Szwocha i od razu posłał długą piłkę na Parzyszka. Ten nie doszedł do podania.

3
1
29'

Badia dośrodkował z lewej strony totalnie do nikogo.

2
2
1
27'

Spore problemy z wydostaniem się z własnej połowy ma Piast. Bardzo agresywnie piłkarzy Waldemara Fornalika atakują Nafciarze.

2
1
25'

Żółtą kartkę za staranowanie Ricardinho otrzymał Piotr Malarczyk. Stoper nie zagra więc w pierwszej kolejce w 2020 roku.

Piast Gliwice
2
1
23'

Żółtą kartkę za nadepnięcie Sokołowskiego otrzymał Ricardinho.

Wisła Płock
1
1
22'

Bardzo ładna główka Urygi, ale świetnie na linii interweniował Plach.

2
1
20'

Nie jest to mecz Patryka Sokołowskiego. Pomocnik łatwo traci piłki, a do tego jest mocno "umoczony" w stratę gola przez Piasta.

1
18'

Wisła ambitnie przeszkadza Piastowi i nie pozwala mu na rozwinięcie skrzydeł.

2
1
16'

Gol! Strzelił Giorgi Merebaszwili. Korun zgrał piłkę po wrzutce Furmana tak, że ta spadła pod nogi Merebaszwiliego. Gruzin łatwo poradził sobie z Pietrowskim i płasko przymierzył. Po drodze futbolówkę trącił jeszcze Sokołowski, co całkowicie zmyliło Placha. Gol wędruje jednak na konto skrzydłowego Wisły, ponieważ piłka po jego strzale leciała w światło bramki.

9
5
3
3
15'

Kirkeskov ponownie sfaulował Szwocha. Kolejna okazja do dośrodkowania.

14'

W dalszym ciągu oglądamy więcej walki i niedokładności, aniżeli gry w piłkę.

11'

Sporo niedokładności w ostatnich minutach na boisku. Żadna z drużyn nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

9'

Badia uderzył sprzed pola karnego, ale piłka ugrzęzła w nogach obrońców.

1
1
1
8'

Fatalne uderzenie Furmana. Od bramki Plach.

1
1
2
1
1
7'

Korun powalił Merebaszwiliego przed polem karnym. Tym razem Furman powinien spróbować uderzyć, bowiem do bramki jest około 25 metrów.

1
1
5'

Wisła próbuje uspokoić tempo meczu i rozgrywa piłkę między obrońcami.

4'

Nieźle wyglądała wrzutka Furmana, ale z jego dograniem poradził sobie Kirkeskov.

1
1
1
1
1
3'

Szwoch ruszył na bramkę Piasta i dał się sfaulować Kirkeskovovi. Okazja do niezłego dośrodkowania dla Furmana.

1
1
1
2
1
3'

Badia próbował uruchomić na prawym skrzydle Milewskiego, lecz zagrał zbyt lekko.

1
1
1
1
1
2'

Badia dośrodkował z lewego skrzydła, ale piłkę głową przed pole karne wybił Uryga. Dopadł do niej jeszcze Hateley i długo się nie namyślając huknął z dystansu. Przestrzelił.

2
1
1
1
1
17:15

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

1
Kto wygra mecz?
Wisła
Piast
Padnie remis
17:15

W pierwszym sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy doszło w Gdańsku do niemałej niespodzianki.

17:15

Dla obu drużyn wynik sobotniego meczu ma spore znaczenie. Mistrzowie Polski w razie zwycięstwa zrównają się punktami z czwartym Śląskiem Wrocław, a do liderującej Legii Warszawa będą tracić zaledwie cztery "oczka". Wisła natomiast nie chce stracić kontaktu z czołową ósemką, do której obecnie ma dystans dwóch punktów. Jeśli więc płocczanie pokonają Piasta, to przezimują na ósmej lokacie kosztem Jagiellonii Białystok.

1
17:15

Z kolei Nafciarze na komplet punktów czekają od 27. października, kiedy to pokonali 3:1 Jagiellonię Białystok i byli liderem PKO Ekstraklasy. Od tamtego czasu w sześciu meczach ponieśli cztery porażki i zanotowali dwa remisy. Wisła odpadła też z Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn.

1
17:15

Gliwiczanie do tego spotkania podchodzą po przełamaniu kiepskiej serii. W poprzedniej kolejce Piast wygrał 2:1 z ŁKS-em Łódź, ale wcześniej zanotował trzy porażki z rzędu i to do zera (0:3, 0:3 i 0:1).

1
1
17:15

W swoim ostatnim meczu w tym roku, mistrz Polski Piast Gliwice, zagra na wyjeździe z Wisłą Płock.