PKO Ekstraklasa: 24. kolejka
29 lut 2020 15:00
90+5'

Gol! Strzelił Alan Uryga. Asystował mu Dominik Furman.

Niesamowita historia! Po rzucie wolnym Furmana, piłkę głow strzelił Uryga! Mamy remis!

48
28
19
24
95
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Angel Garcia. Za odepchnięcie rywala poza boisko.

Wisła Płock
15
12
1
2
90+4'

Wisła Kraków umiejętnie przedłuża grę. Coraz większa nerwowość ze strony płocczan.

27
11
3
4
5
90+3'

Z rzutu wolnego Furman, jednak bez efektu. Pod pole karne rywala wyszedł nawet Daehne.

7
12
3
2
3
90+1'

Sadlok umiejętnie się zastawił i dał się sfaulować Sahitiemu. Kilkanaście sekund oddechu dla gospodarzy.

20
7
4
7
90'

Arbiter doliczył minimum 5 minut do czasu gry.

7
5
9
7
28
89'

Na spalonym Sheridan.

22
15
2
4
88'

Niepsuj wrócił na boisko. Wisła Płock praktycznie nie schodzi spod pola karnego rywala.

8
8
3
6
14
87'

Niepsuj cierpi po interwencji rywala. Gramy dalej.

2
3
4
9
5
86'

Bomba z dystansu ze strony Furmana. Piłka przeleciała obok słupka.

5
4
1
3
6
85'

Ale szansa Wisły Płock! Sheridan po rzucie wolnym trafił w poprzeczkę!

8
5
5
4
15
84'

Żółtą kartkę otrzymał Vukan Savicević. Za faul na Sheridanie.

Wisła Kraków
3
3
2
2
8
84'

Buksa rozegrał piłkę z Boguskim. Doświadczony piłkarz Wisły próbował wrzucać piłkę, jednak zbyt wysoko.

1
3
2
82'

Więcej do powiedzenia mają płocczanie, którzy szukają okazji do wyrównania.

8
4
4
5
9
81'
78'

Tym razem bez zagrożenia ze strony płocczan ze stałego fragmentu gry.

2
4
3
3
4
77'

Z rzutu rożnego Dominik Furman. Wielkie szczęście krakowian, Sadlok mógł posłać piłkę do własnej bramki! Strzelił minimalnie obok.

2
4
2
3
4
74'
74'

Potężny strzał Bashy z dystansu. Piłka minimalnie minęła słupek.

4
1
4
1
1
72'

Akcja Błaszczykowskiego z Niepsujem, który jednak nie zdołał oddać strzału w polu karnym rywala.

1
3
3
70'

Po rzucie wolnym bitym przez Furmana, do piłki doszli obrońcy z Krakowa.

7
1
2
4
1
69'
53
24
3
6
11
69'

Sadlok znalazł w polu karnym rywala Klemenza, ten przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2
1
2
66'

Zablokowane uderzenie Merebaszwiliego. Dobry doskok obrońcy Wisły Kraków.

13
6
2
2
2
63'

Bardoz długa akcja ofensywa krakowian, którym zabrakło jednak zdecydowania pod bramką rywala. Płocczanie oddalili grę od własnego pola karnego.

1
1
2
2
9
61'
59'

Z rzutu rożnego piłkę posłał Błaszczykowski, jednak poradzili sobie z tym płocczanie.

3
2
6
58'

Ciekawa akcja Wisły Płock. Udana interwencja Buchalika.

3
1
2
3
57'

Po faulu Merebaszwiliego na Błaszczykowskim, rzut wolny dla Wisły. Wrzucał Błaszczykowski, jednak zbyt głęboko. Od autu zaczną goście.

2
2
2
1
5
55'

Akcja Wisły Kraków. Sadlok dograł do Błaszczykowskiego, ten jednak chybił.

1
4
2
7
2
53'

Strzał Sheridana, który próbował przelobować bramkarza. Buchalik nie dał się jednak zaskoczyć.

11
2
1
1
2
50'

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski.

Szczęśliwy gol Błaszczykowskiego! Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki! Wisła Kraków znów prowadzi!

88
38
5
12
27
49'

Mamy rzut karny dla Wisły Kraków!

54
27
6
9
24
48'

Łukasz Szczech podszedł do monitora VAR.

13
6
2
5
16
47'

Savicević został kopnięty przez Rasaka. Pytanie czy ta sytuacja kwalifikuje się na rzut karny.

5
5
2
3
4
47'

Savicević upadł na polu karnym rywala. Sędzia pozostał niewzruszony.

14:54

I mamy też na boisku krakowian, zaraz zaczynamy II połowę.

3
14:54

Piłkarze Wisły Płock wyszli już na boisko.

4
44'

Wrzucał piłkę Furman, faulowany był jednak Klemenz.

2
2
1
2
5
44'

Merebaszwili szukał Urygi w polu karnym Wisły Kraków. Na rzut rożny wybił Klemenz.

4
3
2
1
3
41'

Ciekawa akcja Sadloka i Błaszczykowskiego. Do piłki doszedł Wojtkowski, który z 16. metra strzelił nad poprzeczką.

3
3
1
1
5
38'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Rasak. Za faul na Wojtkowskim.

Wisła Płock
7
2
1
6
5
38'

Szwoch wrzucił piłkę w kierunku Michalskiego, jego wrzutkę zablokował Janicki.

2
2
3
4
4
36'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch. Za faul na Bashy.

Wisła Płock
6
2
3
5
35'

Nie ma rzutu karnego, gramy dalej.

12
3
3
8
9
34'

W międzyczasie na boisko upadł Niepsuj. Sędzia Łukasz Szczech przerwał grę i konsultuje się z wozem VAR.

4
3
4
33'

Z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Sadlok, był tam Rafał Janicki, jednak nie trafił w piłkę.

2
4
2
2
31'

Bezpośredni strzał Furmana z rzutu wolnego. Bezproblemowo piłkę złapał Michał Buchalik.

11
4
5
3
2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Georgij Żukow. Za faul na rozpędzonym Merebaszwilim.

8
4
2
2
5
28'

Tym razem indywidualna akcja Savicevicia, który nie dostrzegł kolegów z zespołu. Zdecydował się na strzał - posłał piłkę nad poprzeczką.

3
3
2
1
5
27'

Sadlok podał piłkę do Wojtkowskiego, ten zdecydował się na strzał z wielkiego dystansu. Wolimy jednak przemilczeć jakość samego wykonania.

1
5
1
1
5
26'

Błaszczykowski podał piłkę do Sadloka, ten jednak nie uderzył czysto. Od bramki Daehne.

6
2
2
8
23'

Gol! Strzelił Dominik Furman. Asystował mu Alan Uryga.

I mamy remis! Z lewej strony boiska piłkę wrzucał Merebaszwili, przedłużył głową Uryga i Dominik Furman zachował się w polu karnym jak rasowy napastnik, wyrównując po silnym strzale wynik spotkania.

35
17
4
17
50
23'

Furman z rzutu rożnego, piłkę za własne pole karne wybił Klemenz.

4
2
1
1
3
22'

Wisła Płock w natarciu. Tym razem strzał Furmana zablokowany przez Klemenza.

6
2
1
4
20'

Buchalik był potrącony przez Marcjanika, jednak zdołał zablokować piłkę po uderzeniu Rasaka.

12
2
2
1
1
19'

Tym razem Furman z rzutu wolnego. Najwyżej wyskoczył jeden z krakowian, wybijając na rzut rożny.

8
2
1
1
19'

Pierwszy rzut rożny dla płocczan. Furman zagrał krótko piłkę i goście szybko stracili piłkę na rzecz Błaszczykowskiego.

6
3
2
1
1
16'

Mocny, celny strzał Bashy. Uderzył jednak wprost w bramkarza.

6
3
4
4
2
14'

Sadlok otrzymał piłkę w polu karnym, jednak kompletnie się zagubił. Stracona szansa gospodarzy.

4
1
3
5
7
10'

Gol! Strzelił Lubomir Tupta. Asystował mu Vukan Savicević.

Premierowy gol Tupty! Furman stracił piłkę w środku pola na rzecz Żukowa i Savicevicia, ten drugi poszedł z akcją, podał do Tupty, a ten dopełnił dzieła! Krakowianie zasłużenie objęli prowadzenie.

77
34
8
15
21
9'

Tym razem akcja płocczan. Sheridan dostał piłkę od Michalskiego, jednak o swoim strzale głową będzie chciał bardzo szybko zapomnieć. Od bramki Buchalik.

2
5
4
1
3
9'

Błaszczykowski odgrywał piłkę do Żukowa, strzał Kazacha zablokowany.

9
8
2
4
4
7'

Mocny strzał Błaszczykowskiego, obronił Daehne.

11
5
1
3
6
6'

Faulowany Wojtkowski pod polem karnym rywala. Szansa dla krakowian.

8
1
1
2
5'

Wciąż atakuje Wisła Kraków. Tym razem głową strzelał Błaszczykowski, obronił Daehne.

10
6
2
2
5
4'

Szansa Wisły Kraków! Po wrzutce Błaszczykowskiego, Tupta minął się z piłką o centymetry!

12
3
4
3
2
2'

Od początku próbują atakować krakowianie, jednak Wisła Płock nie pozwala na razie na dojście rywala pod włąsne pole karne.