3
1
2
86'

Ostatnie szanse obu drużyn na zaskoczenie przeciwnika. Raków Częstochowa zmęczył się atakowaniem albo wyczerpał swoje pomysły w pierwszej połowie. Z kolei Pogoń Szczecin niby aktywniejsza, ale równie skuteczna w ofensywie jak w całej rundzie wiosennej.

4
4
4
3
7
83'

Raków. Schodzi: Daniel Bartl. Wchodzi: Piotr Malinowski.

81'

Po zmianach jeszcze lepiej Pogoń Szczecin. Przyjezdni przeprowadzili dwa ataki z wykorzystaniem lewego skrzydła. Gorzej dla nich, że zakończyły się one dośrodkowaniem Huberta Matyni oraz uderzeniem Sebastiana Kowalczyka na wiwat.

2
6
1
6
79'
77'

Raków. Schodzi: Miłosz Szczepański. Wchodzi: David Tijanić.

75'

Marcel Wędrychowski popisał się spektakularnym rajdem. Na zakończenie strzelił płasko i Raków Częstochowa uratowała przytomna interwencja Jakuba Szumskiego. Młodzieżowiec poradził sobie z trzema zawodnikami zanim sprawdził czujność bramkarza.

7
2
1
2
1
74'

Dwa stałe fragmenty gry dla Rakowa Częstochowa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepewnie interweniował Dante Stipica, ale miał szczęście, że piłka wypadła mu z dłoni pod nogi Igora Łasickiego. Po kilkudziesięciu sekundach jeszcze groźniejsza wrzutka z rzutu wolnego beniaminka.

6
1
1
1
4
72'

2
1
70'

Kibice czekają cierpliwie na rozstrzygnięcie. Sytuacji podbramkowych w drugiej połowie jak na lekarstwo, ale PKO Ekstraklasa jest tak nieprzewidywalna, że może jeszcze wydarzyć się dużo. W rundzie jesiennej Raków i Pogoń strzeliły sobie trzy gole w początkowym kwadransie, więc być może tym razem postrzelają w ostatnim.

7
3
2
2
64'

Przeciąganie liny na boisku w Bełchatowie. Pogoń Szczecin obudziła się w przerwie, wzięła odpowiedzialność za przebieg meczu, a statystyka posiadania piłki wyrównała się. Nie zarysowała się w ostatnich minutach przewaga ani gospodarzy, ani przyjezdnych.

4
3
5
1
2
61'

Markowi Papszunowi nie spodobała się gra w kwadransie po przerwie i przygotował pierwszą zmianę. Po niej jeszcze raz zaatakowała Pogoń Szczecin i Sebastian Kowalczyk został powstrzymany dopiero w polu karnym po wymianie podań z Srdjanem Spiridonoviciem.

6
3
3
4
3
60'

Raków. Schodzi: Marko Poletanović. Wchodzi: Felicio Brown Forbes.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Srdjan Spiridonović za faul na Miłoszu Szczepańskim.

7
1
1
2
4
57'

Drużyna spod Wałów Chrobrego wywalczyła już kilka stałych fragmentów gry po powrocie z szatni na boisko, jednak dośrodkowania Zvonimira Kozulja oraz Huberta Matyni spod chorągiewki są blokowane.

4
2
1
2
2
54'

Pogoń aktywna, choć nie można powiedzieć, że niebezpieczna dla przeciwnika. Po wymianie podań na prawym skrzydle dośrodkowanie i Tomas Petrasek wybił futbolówkę na korner. Zagranie Zvonimira Kozulja ze stałego fragmentu gry zostało powstrzymane przez częstochowian.

5
1
3
1
50'

Ponownie podopieczni Kosty Runjaicia, jednak nie mogą kontynuować swojego ataku z powodu spalonego Srdjana Spiridonovicia. Raków Częstochowa jakby zaskoczony tym, że przeciwnik postanowił jednak wybiec z okopów w tym spotkaniu.

6
1
2
1
47'

Pogoń Szczecin jakby próbuje być aktywniejsza po powrocie z szatni na boisko. Marcin Listkowski oddał sytuacyjne uderzenie piętą po dośrodkowaniu Huberta Matyni z rzutu rożnego i musiał po raz drugi tego popołudnia interweniować Jakub Szumski.

6
1
4
46'

Druga połowa meczu.

3
1
1
1
11:35

Raków nie potwierdził przewagi w pierwszej połowie.

1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
1
11:35

43'

Rzut wolny przyznany gospodarzom po przewinieniu Huberta Matyni na skrzydle. Głębokie dośrodkowanie zostało przechwycone przez Dantego Stipicę. Nie było możliwości oddania strzału.

2
1
1
1
3
41'

Daniel Bartl zatańczył z piłką między obrońcami Pogoni Szczecin i wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia. Potężna próba zawodnika Rakowa Częstochowa i minimalne pudło. Futbolówka mogła rozerwać siatkę!

8
2
2
2
3
38'

Marko Poletanović zebrał piłkę w zamieszaniu w polu karnym Pogoni Szczecin. Jeszcze jedno sytuacyjne uderzenie zawodnika Rakowa Częstochowa, jednak futbolówka przeturlała się po nim obok bramki strzeżonej przez Dantego Stipicę.

6
3
4
37'

Sędzia Mariusz Złotek ma na radarze Daniela Mikołajewskiego, który gra z żółtym kartonikiem na koncie i popełnia kolejne przewinienia.

3
2
3
2
3
35'

1
1
33'

Raków Częstochowa przeprowadza kolejne ataki. Do wstrzelenia Miłosza Szczepańskiego spóźnił się minimalnie Sebastian Musiolik. Niewiele później jeszcze jedno zagranie Daniela Bartla i nie bez problemu interweniowali przyjezdni.

2
1
1
4
30'

Miłosz Szczepański przechwycił piłkę, którą Pogoń Szczecin wybijała źle po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Próba pomocnika Rakowa Częstochowa została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Dantego Stipicę.

3
3
3
1
2
28'

Tym razem techniczne uderzenie na bramkę Pogoni Szczecin, ale zbyt oczywiste, żeby zaskoczyło odpowiednio ustawionego Dantego Stipicę. Pewny chwyt Chorwata.

5
2
1
3
1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Mikołajewski za faul.

Raków Częstochowa
4
5
4
1
2
24'

Dwie sytuacje podbramkowe. Spotkanie nabiera rumieńców. Po kombinacyjnym ataku Pogoni Szczecin uderzenie w Jakuba Szumskiego oddał Srdjan Spiridonović. Po przeciwnej stronie boiska Daniel Bartl huknął z bliska w Jakuba Bartkowskiego.

6
5
1
21'

Po podaniu Sebastiana Musiolika strzelił Daniel Mikołajewski. Uderzenie zablokowane i piłka odbita rykoszetem przeturlała się obok bramki Dantego Stipicy. Raków Częstochowa nie zrobił użytku z rzutu rożnego.

10
2
1
2
19'

Raków Częstochowa jest zespołem odrobinę aktywniejszym od przeciwnika, jednak piłka wstrzeliwana w pole karne Pogoni Szczecin spada najczęściej pod nogami zawodników broniących.

1
13'

Po wrzutce z rzutu wolnego piłka trafiła do szeroko ustawionego Jarosława Jacha. Sytuacyjne uderzenie defensora i trafił wyłącznie w boczną siatkę w bramce strzeżonej przez Dantego Stipicę.

8
1
2
12'

Szczecinianie po raz pierwszy w tym meczu podeszli wysokim pressingiem, ale zachowywali się zbyt agresywnie i sędzia Mariusz Złotek zareagował gwizdkiem na faul na Danielu Mikołajewskim.

5
1
1
2
10'

Raków Częstochowa na razie zmusza Dantego Stipicę jedynie do interweniowania na przedpolu. Pogoń Szczecin przetrwała dość spokojnie pierwszy szturm podopiecznych Marka Papszuna.

6
1
4
1
1
6'

Pogoń Szczecin ustawiona na własnej części boiska. Do kontrataku starał się raz zorganizować Zvonimir Kozulj, ale po przechwyceniu futbolówki został natychmiast sfaulowany przez Miłosza Szczepańskiego.

3
1
3
3
4'

Dwie interwencje na przedpolu Dantego Stipicy. Bramkarz Pogoni Szczecin bezkompromisowo ruszył w kierunku piłki i zabrał ją częstochowianom. Raków musi budować akcję od nowa.

6
2
3'

Gospodarze zorganizowali się do ataku w swoim stylu na początku meczu. Podopieczni Marka Papszuna w czerwonych koszulkach i getrach, a także w niebieskich koszulkach. Pogoń na biało z granatowo-bordowymi wstawkami.