PKO Ekstraklasa: 29. kolejka
09 cze 2020 20:30
90+1'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Bartkowski, piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka!

8
4
2
2
6
88'

Powoli zmierzamy do końca meczu. Pogoń udaje, że wysoko atakuje rywala. Lech chce zdobyć kolejne gole, ale tutaj więcej indywidualnych popisów niż zespołowych akcji.

3
1
1
85'

Po dograniu z rogu uderzał Drygas. Piłka minęła bramkę gospodarzy.

1
1
1
2
3
83'

Kamiński przed polem karnym do Jóźwiaka, ten uderzył z ok. 16 metrów wysoko ponad bramką Pogoni.

1
1
3
81'

Ponownie groźnie pod bramką Pogoni. Tym razem strzał został zablokowany.

7
1
2
80'

Piłkarze Lecha wymieniają sporo podań, rywale biegają za gospodarzami. W tym meczu od dawna już jest wszystko jasne.

5
6
1
1
77'
74'

Zagranie na lewo do Jóźwiaka, którego zatrzymał Żurawski. Lech nie forsuje tempa, ale szuka kolejnych okazji.

5
1
1
70'
68'

Kolejna akcja Lecha. Strzał Puchacza Stipica tym razem obronił. W odpowiedzi Drygas do Cibickiego, ale bez większego zagrożenia.

8
2
1
5
2
65'

Lech panuje na boisku, Pogoń nie istnieje. Padną kolejne gole dla gospodarzy?

33
18
3
1
4
61'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Dani Ramirez. Ramirez do Kamińskiego, a ten w sytuacji sam na sam obok Stipicy do bramki. 4:0!

2
59'

Po trzecim golu dla Lcha Pogoni już się odechciało tego spotkania. Portowcy już myślą o tym, aby nie stracić kolejnej bramki.

9
3
2
4
5
57'

Gol! Strzelił Dani Ramirez. Lech na dużym luzie po raz trzeci do bramki. Strzał Modera "wypluł" Stipica, poprawkę Butki golkiper odbił. Wobec kolejnej dobitki, tym razem Ramireza, był już bezradny. 3:0!

Lech Poznań
85
38
3
7
10
54'

Cały czas Pogoń częściej przy piłce. Nic jednak z tego nie wynika dla gości. Lech wyraźnie oszczędza siły przed kolejnymi meczami.

6
5
1
1
51'

Lech pozwala Pogoni atakować. Portowcy rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy.

1
1
1
1
6
48'

Rzut rożny dla Pogoni, odegrana piłka, ale Turskiemu zabrakło zdecydowania i nie doszedł do piłki będąc niemal przed pustą bramką.

4
3
1
1
2
46'
46'
46'

1
45'

Sędzia doliczył minutę.

5
1
1
43'

Podstawski znalazł się z piłką siedem metrów przed bramką. Strzał po ziemi odbił Mickey van der Hart!

23
12
5
4
9
42'

A teraz na spalonym Jóźwiak. Zawodnik Lecha chciał ruszyć lewą stroną.

4
3
3
2
4
41'

Lech spokojnie rozgrywa piłkę, czeka na kolejne błędy w szereggach Pogoni.

6
2
38'

Uderzał Kamiński, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

10
1
1
2
1
37'

Akcja Portowców prawą stroną zatrzymana. Sędzia dostrzegł spalonego.

7
2
3
2
34'

Akcja Pogoni, podanie do Żurawskiego, ten uderzył z ok. 16 metrów wprost w bramkarza.

4
1
1
3
1
34'

Pogoń po stracie gola starała się przyspieszyć grę, ale nie potrafi na dłużej przedostać się pod bramkę  Kolejorza.

4
2
2
3
4
31'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Gytkjaer odebrał piłkę Podstawskiemu tuż przed polem karnym. Duńczyk nie podawał do lepiej ustawionych partnerów, ale uderzył. Stipica właśnie spodziewał się zagrania i nawet nie interweniował. 2:0!

1
29'

Lech Poznań prowadzi i cały czas nie pozwala na zbyt wiele Pogoni. Portowcy starają się wysoko atakować rywala, ale nie przynosi to efektu.

8
2
1
7
26'

Zagranie do Gykjaera, ten jednak na nieznacznym spalonym.

4
2
5
5
9
25'

Rzut rożny dla Pogoni. Jednak bez zagrożenia dla bramki Lecha Poznań.

9
4
2
2
6
22'

Gol! Strzelił Jakub Moder. Asystował mu Tymoteusz Puchacz. Szybka akcja Lecha. Puchacz ruszył prawą stroną, wycofał piłkę do Modera, a ten z ok. 15 metrów pięknym uderzeniem pokonał Stipicę. 1:0!

95
41
9
11
25
18'

Stipica podczas próby interwencji zderzył się z Podstawskim. Bramkarz pozbierał się w końcu z murawy.

7
3
2
5
3
17'

Moder dośrodkował z rzutu wolnego, Christian Gytkjaer jednak nie trafił w piłkę i ta wyszła na aut.

3
3
4
3
8
15'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Listkowski.

Pogoń Szczecin
15
7
4
6
6
14'

Puchacz odebrał piłkę, zagrał do Ramireza. Ten uderzył sprzed pola karnego, kilka metrów ponad bramką.

7
2
3
2
5
12'

W końcu Pogoń na dłużej przejęła piłkę, do bramki Lecha Poznań jednak daleka droga.

10
3
3
2
5
9'

Cały czas piłkarze Lecha szukają dziury w defensywie Pogoni. Portowcy jak na razie nie mylą się.

10
3
4
4
8
6'

Cały czas optyczna przewaga należy do Lecha. Czekamy na pierwsze okazje bramkowe.

16
8
8
7
6
3'

Lech rozgrywa piłkę na połowie gości. Portowcy nie kwapią się do przejęcia futbolówki.