Jeszcze próbował Batshuayi, ale jego dogranie w pole karne blokuje obrońca i piłka wychodzi na aut

1
90+2 '

Tak to rozmiaru strat Southampton nie zmniejszy. Kolejny faul "Świętych" w ofensywie. I Kepa pomalutku zabiera się za wzowienie gry

komentarz

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości kto przeprowadził lepsze zmiany to właśnie powinny być one rozwiane. Pulisic świetnie podał do Batshuayia, który na swojej drodze miał tylko bramkarza. Z racji, że kąt był dość ostry, posłał piłkę między nogami Gunna

3
1
89'

Gol! Strzelił Michy Batshuayi. Asystował mu Christian Pulisić.

88'

Długi rajd Williana. Brazylijczyk jednak w pewnym momencie stwierdza, że nic z tego i po zawróceniu oddaje piłkę do własnych obrońców.

1
86'

Kibice Southampton zaczynają powoli opuszczać trybuny. Ich zespół znajduje się w coraz gorszej sytuacji. Jeżeli Newcastle pokona Manchester United, to nad strefą spadkową będzie ich trzymać już tylko lepszy bilans bramkowy niż w przypadku Evertonu

komentarz

Tammy Abraham żegnany gromkimi brawami

1
1
84'

. Schodzi: Tammy Abraham. Wchodzi: Michy Batshuayi.

81'

Dwie podwójne zmiany na ostatnie 10 minut meczu. Zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie

81'

Southampton. Schodzi: Danny Ings. Wchodzi: Che Adams.

80'

. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Mateo Kovacić.

79'

Być może to była ostatnia szansa Southampton aby realnie powalczyć w tym meczu. Ings jednak z bliskiej odległości strzela głową obok słupka Kepy

78'

To nie jest dzień Calluma Hudson-Odoia. Dostał on kolejne dobre podanie w polu karnym od Masona Mounta, jednak wdał się w zbyt długi drybling, doskoczył do niego drugi obrońca i finalnie stracił piłkę

77'

Kolejne przewinienie Romeu w środkowej strefie boiska. Hiszpan mocno pracuje na żółtą kartkę

75'

A skoro nie da się wejść w pole karne to Yoshida postanowił uderzyć z dystansu. Strzał jednak bez problemu łapie Kepa

74'

W ataku Southampton, jednak jakiekolwiek próby zbliżenia się do pola karnego Chelsea kończą się kolejnymi wybiciami piłki na aut

73'
72'

Kolejny brutalny atak na nogi zawodnika Chelsea. Tym razem Callum Hudson-Odoi odczuł na kostce but Ward-Prowse'a. Potrzebna pomoc sztabu medycznego

69'

Mason Mount podaje na skrzydło do Alnso, ten płasko dogrywa w pole karne, po czym Yoshida był dość bliski zdobycia gola samobójczego. Na jego szczęście, podbił piłkę na tyle wysoko, że ta wędruje nad poprzeczką

65'

Niezła akcja Chelsea, jednak Abraham wdał się w nieco za wiele pojedynków. Po przedryblowaniu 2 rywali, trzeci odbiera mu piłkę.

64'

Zouma nieco zbyt agresywnie walczył o górną piłkę. Rzut wolny dla Southampton. Kolejna okazja do niebezpiecznej wrzutki

62'

Che Adams wysłany na rozgrzewkę, Ralph Hasenhuttl szuka opcji aby jakkolwiek powalczyć jeszcze o punkty w tym spotkaniu

60'

Tammy Abraham! Jego uderzenie z linii pola karnego broni jednak Gunn. Mocny strzał, ale za bardzo w środek bramki

59'

Finalnie padło na Ward-Prowse'a, a ten posłał piłkę kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką

58'

Długo rozważają "Święci" kto i jak ma wykonać ten stały fragment gry

57'

Bardzo dobre podanie Hoejbjerga przez pół boiska! Shane Long uciekł obrońcom po czym wycofał nieco niecelnie piłkę do Bertranda. Cała akcja straciła przez to na szybkości, jednak koniec końców defensor Southampton był faulowany. Bardzo niebezpieczny rzut wolny niemal z linii pola karnego dla gospodarzy

56'

Tym razem dla odmiany to Callum Hudson-Odoi wjechał od tyłu wślizgiem w rywala, rzut wolny dla Świętych na ich własnej połowie

54'

Dłuższa rozmowa wychowawcza sędziego z Oriolem Romeu, który do spółki z Bertrandem faulował Williana. Jeden popchnął, drugi podstawił nogę i Brazylijczyk zwija się z bólu. Póki co jednak bez kartek

52'

W  ataku Southampton, jednak gospodarze nie mają totalnie sposobu, aby przedrzeć się przez obronę Chelsea

50'

Co za zmarnowana okazja Calluma Hudson-Odoia! Piłkarz otrzymał świetne podanie w pole karne, dzięki któremu miał mnóstwo miejsca i jedyną jego przeszkodą na drodze do bramki był Gunn. Jego uderzenie nogą obronił jednak bramkarz Świętych.

49'

Długi przerzut Bednarka kończy się wybiciem Zoumy na aut.

46'

Wracamy na boisko. Przed Southampton trudne zadanie odrobienia dwóch bramek

45+1'

Jorginho! Kurt Zouma będzie musiał wymyślić dobry sposób na podziękowanie koledze. Jego złe podanie przejął Ings, który zapewne zdobyłby bramkę, gdyby nie Jorginho, który wślizgiem wybił zmierzającą do pustej bramki futbolówkę

1
45'

Sędzia postanowił doliczyć 2 minuty do pierwszej połowy spotkania

1
43'

Tym razem z dystansu próbował Willian, jednak ciężko to nawet do końca nazwać strzałem. Turlająca się piłka opuszcza boisko daleko obok słupka bramki "Świętych"