Defensor Chelsea niefortunnie w walce o górną piłkę znalazł się pomiędzy Zoumą, a Kepą i został niejako zmiażdżony

Pulisic bezradnie rozkłada ręce, jednak jego podanie było o wiele za wysokie i od autu rozpocznie Newcastle

83'

Newcastle. Schodzi: Joelinton. Wchodzi: Christian Atsu.

80'

Jak to nie wpadło!? Pulisic i Abraham mieli na swojej drodze już wyłącznie Dubravkę! Strzał Abrahama jednak w ostatniej chwili wślizgiem, zza pleców snajpera wybija Yedlin. To  musiała być bramka

1
2
1
2
79'

Kolejna groźna akcja Chelsea, defensorzy Newcastle wybijają jednak piłkę poza linię boczną boiska

1
1
1
76'

Dubravka pewnie łapie słaby strzał Abrahama

2
1
komentarz

Pulisic z prawej strony podał wzdłuż pola karnego, piłkę zgarnął Callum Hudson-Odoi, który odegrał do stojącego po drugiej stronie pola karnego Alonso, a ten pewnym strzałem pokonuje Dubravkę!

5
3
2
73'

Gol! Strzelił Marcos Alonso. Asystował mu Callum Hudson-Odoi.

73'

Dubravka! Świetny mecz bramkarza Newcastle, który tym razem broni potężny strzał Williana z ostrego kąta.

1
1
1
1
1
70'
komentarz

Dubravka zbiera masę zasłużonych gratulacji od kolegów po obronie uderzenia Pulisica

68'

Pulisic!! Amerykaninowi spadła pod nogi przypadkowo odbita piłka, a na jego drodze był już tylko Dubravka. Pomocnik Chelsea strzela jednak prosto w bramkarza. W ten sposób nie zdobędzie zaufania Lamparda

1
1
67'

Tomori bardzo leniwie rozpędzał się do piłki, na którą pędził już Joelinton, co mogło doprowadzić do sytuacji sam na sam. Finalnie jednak defensor uprzedza snajpera Newcastle

komentarz

O Pulisicu coraz głóśniej mówi się w kontekście odejśćia z Chelsea. Amerykanin ma być niezadowolony swoją marginalną rolą w drużynie Franka Lamparda. Tak więc teraz ma pół godziny, aby udowodnić, że zasługuje na więcej

64'

. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Christian Pulisić.

64'

Mocne dośrodkowanie Hudson-Odoia mija wszystkich zawodników w polu karnym. Od bramki Dubravka

61'

Złe przyjęcie Williana, któremu piłka ucieka na aut

59'

Kolejna bardzo dobra okazja Chelsea! Azpilicueta nie może się pogodzić, że nikt nie przeciął jego podania i nie skierował piłki do siatki

57'

Przewrotki próbował Tomori, jednak mimo, że piłka opuściła boisko, ciężko tę próbę do końca nazwać strzałem

56'

Poprzeczka! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, górne obramowanie bramki strzałem głową obija Tammy Abraham!

55'

Jorginho wybija piłkę rozpędzającemu się lewą stroną Saint-Maximinowi

54'

Niedokładna wrzutka Yedlina i z kontrą wychodzi Chelsea. Wszystko jednak kończy się również niedokładnym podaniem w wykonaniu Kovacicia

53'

Ależ rajd Hudson-Odoia! Skrzydłowy minął 3 rywali i dopiero wślizg czwartego zdołał go zatrzymać

51'

Nieporozumienie w ekipie Newcastle, podanie Longstaffa odbija się od kolegi z drużyny i piłka wychodzi na aut

47'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mount, najwyżej jednak wyskoczył defensor Newcastle, piłka wychodzi na aut

1
46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

45+2'

Sporo zamieszania w polu karnym Chelsea po dośrodkowaniu Longstaffa! Koniec końców jednak strzał Schaara mija bramkę Kepy

15:40

Tomori wślizgiem powalił wychodzącego na dobrą pozycję Almirona. Niebezpieczny rzut wolny dla Newcastle

1
1
1
1
1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Fikayo Tomori.

45'

120 sekund dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania

15:40

Willian uprzedził Clarka i pierwszy dobiegł do podania Longstaffa. Irlandczyk jednak nieodpuścił i w odpowiedzi sprowadził skrzydłowego Chelsea do parteru

44'

1
42'

. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Mateo Kovacić.

41'

Dośrodkowanie Mounta wybijają obrońcy wprost na rzut rożny z drugiej strony, tym razem próbę podejmie jednak Willian

1
41'

Alonso nabił Yedlina i ponownie z narożnika spróbuje dośrodkować Mount

1
40'

A tymczasem na murwaie leży... Andre Marriner. Arbiter jednak po prostu się potknął i już wszystko wraca do normy

1
1
39'

Bardzo wysokie dośrodkowanie Newcastle bez większych problemów wybijają obrońcy Chelsea

1
1
1
1
1
37'

Dośrodkowanie Mounta idealnie w ręce Dubravki. Bramkarz nawet nie musiał się specjalnie wysilić, aby chwycić piłkę

36'

Hudson-Odoi efektownie minął jednego obrońce na swojej drodze, drugi jedank zdołał już zblokować jego dośrodkowanie. Rzut rożny dla Chelsea

1
1
1
1
1
34'

A że Willian potrafi uderzyć z wolnego (i nie tylko), można się przekonać na poniższym video

1
1
1
1
1
32'

Brazylijczyk uderza prosto w mur. Piłka jednak wraca pod nogi piłkarzy Chelsea i ci konstruują kolejną akcję

1
1
1
1
1
31'

Niebezpieczny rzut wolny dla Chelsea tuż przed polem karnym Newcastle, dobra okazja do strzału dla Williana!

1
1
1
1
1
28'

Saint-Maximin zwija się z bólu po ataku Azpilicuety

1
1
1
1
1
26'

I momentalnie w odpowiedzi Chelsea! Nieprzyjemny płaski strzał Williana jednak również tuż obok słupka

2
1
1
1
1
25'

Tym razem bardzo dobra okazja Newcastle. Saint-Maximin dośrodkował bardzo głęboko do wychodzącego na czystą pozycję Joelintona. Brazylijczyk jednak nie zdołał w pełni sięgnąć piłki i posyła ją obok bramki

15:40

Przewrócony kilka sekund wcześniej Marcos Alonso po wstaniu z dużą irytacją zaatakował nogi Yedlina, za co sędzia pokazuje mu żółty kartonik

23'

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Alonso.

21'

Jorginho dośrodkowywał w pole karne, jednak dwójka potencjalnych adresatów w osobach Williana i Abrahama wylądowała na murawie

19'

Mount! To była zdecydowanie najlepsza okazja meczu. Hudson-Odoi świetnie wypatrzył Mounta w samym centrum pola karnego. Pomocnik miał jeszcze czas po przyjęciu piłki się odrwócić i huknąć na bramkę Newcastle. Niestety dla Chelsea, strzał był niemal w sam środek bramki i Dubravka odbija piłkę

18 '

Kepa pewnie wyłapuje dośrodkowanie Almirona. Newcastle musi być dokładniejsze pod bramką rywali

16'

A tymczasem świetne dośrodkowanie Hudson-Odoia wprost na głowę Williana! Brazylijczyk jednak strzela obok słupka bramki strzeżonej przez Dubravkę

15'

Póki co więcej zagrożenia pod bramką rywali sprawia Newcastle. Ich kontry raz za razem mogą powodować przyśpieszone bicie serca fanów "The Blues"

14'

Newcastle przejmuje piłkę w środkowej strefie i rusza z kontrą. Strzał Almirona blokuje obrońca, piłka jednak wciąż w posiadaniu gości

12'

Zamieszanie w polu karnym Newcastle! Finalnie jednak w ostatniej chwili obrońca przejmuje piłkę zmierzającą do znajdującego się w dobrej pozycji Abrahama

11'

Płaskie dośrodkowanie Alonso pewnie wybijają obrońcy, w natarciu jednak wciąż Chelsea, która wznowi grę z autu

9'

Uderzenie zza pola karnego Saint-Maximina mija słupek bramki Kepy. Newcastle jak na razie jednak bez większego respektu do rywala

7'

Świetnie wypuszczony skrzydłem był Almiron, jednak nie zdołał on minąć ostatniego obrońcy na swojej drodze, którym był Zouma

5'

Dośrodkowanie Logstaffa bez problemu wybijają jednak obrońcy

4'

Kourt Zouma fauluje rywala przed polem karnym. Okazja do groźnego dośrodkowania dla Newcastle

2'

Na razie Chelsea w spokojnym ataku pozycyjnym próbuje znaleźć pierwszą szansę

1'

Zaczynamy!

15:40

A w tak niekonwencjonalny sposób Chelsea zaprezentowała dzisiejszy skład na swoim Instagramie - kreatywności nie można odmówić

15:40

A tak wyglądało ostatnie starcie obu drużyn, które "The Blues" wygrali 2:1.