1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Hector Bellerin za faul na połowie przeciwnika.

86'

Krótka przepychanka w centralnej części boiska. Najwięcej zimnej krwi zachowuje w tym wszystkim sędzia.

1
83'

Arsenal FC atakuje bez przekonania i kolejna porażka wisi w powietrzu. Drużyna z Londynu daleko od bramki podbudowanego pozytywnym wynikiem przeciwnika.

1
1
80'

Arsenal. Schodzi: Lucas Torreira. Wchodzi: Joe Willock.

1
80'

77'

Arsenal. Schodzi: Rob Holding. Wchodzi: Nicolas Pepe.

75'

Gol! Strzelił James Maddison. Asystował mu Jamie Vardy.

Drugi gol i gospodarze są o krok od zwycięstwa. Tym razem Jamie Vardy nie strzelił, a podał. Z jego dogrania skorzystał James Maddison, który przymierzył z okolic linii pola karnego do bramki Arsenalu FC.

9
7
4
1
74'

Leicester. Schodzi: Harvey Barnes. Wchodzi: Dennis Praet.

72'

Kolejna akcja gospodarzy zakończona uderzeniem. Tym razem piłka kopnięta z dość ostrego kąta została zatrzymana nogami przez Bernda Leno.

70'

Jamie Vardy strzelił pierwszego gola!

2
1
2
1
1
68'

Gol! Strzelił Jamie Vardy. Asystował mu Youri Tielemans.

Czekali, czekali i doczekali się. Szał radości na stadionie, ponieważ Leicester City zdobyło prowadzenie. Elegancka wymiana podań i pogubili się w jej czasie Kanonierzy. Otwartą drogę do bramki miał Jamie Vardy, a on nie przyzwyczaja do pomyłek. Pewne uderzenie do bramki strzeżonej przez Bernda Leno.

19
16
4
1
66'

Akcja indywidualna zakończona płaskim dośrodkowaniem. Z problemami, ale poradzili sobie we własnym polu karnym zawodnicy z Londynu.

1
64'

Arsenal FC nie zamierza tylko statystować w końcówce spotkania, jednak zbudowanie ataku między żywotnymi przeciwnikami nie jest prostym zadaniem.

1
60'

Leicester. Schodzi: Ayoze Perez. Wchodzi: Demarai Gray.

59'

Przygotowuje zmiennika trener Lisów.

57'

Nie ma przełomu w tej konfrontacji, nie ma wielu sytuacji podbramkowych. W strugach deszczu zawodnicy grają dość ostrożnie i nie zamierzają popełnić kosztownego błędu.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Jonny Evans za faul.

Leicester City
55'

Piłka w bramce gospodarzy, jednak Pierre-Emerick Aubameyang mógł cieszyć się z gola tylko przez sekundę. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

50'

Leicester City próbowało zaatakować po przerwie podobnie jak w minutach kończących pierwszą połowę spotkania. Niebezpieczne uderzenie, ale jednocześnie minimalnie niecelne.

1
1
46'

1
44'

1
42'

Leicester City miało szansę na zaskoczenie bramkarza przeciwnika z rzutu wolnego. Niezła, ale tylko niezła próba i futbolówka przeleciała nieznacznie ponad bramką Bernda Leno.

1
1
1
1
2
37'

Youri Tielemens miał apetyt na strzelenie gola po rzucie rożnym. Przyczaił się w swoim stylu przed polem karnym przeciwnika i oddał mocne uderzenie z półwoleja. Futbolówka odbiła się rykoszetem fartownie dla Arsenalu FC.

1
36'

Coraz mniej czasu na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie.

1
1
33'

Pomruk niezadowolenia na trybunach King Power Stadium. Futbolówka przetoczyła się nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Bernda Leno. Jamie Vardy mógł jeszcze zmienić lot lotu piłki, ale spóźnił się o ułamek sekundy.

1
1
31'

Bernd Leno popisał się chwytem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nie było przeciwnika blisko bramkarza Arsenalu FC, dlatego ten nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

1
1
29'

Widać, że wyżej notowani w tabeli Premier League gospodarze dali sobie sygnał do ataku i w ostatnich minutach są rozstawieni wysoko na połowie Kanonierów.

1
28'

26'

Ayoze Perez odpowiedział swoim atakiem po banalnej stracie Arsenalu FC w pobliżu własnego pola karnego. Uderzenie nieznacznie ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bernda Leno.

1
25'

Dalekie podanie do szarżującego Alexandre'a Lacazette'a na połowę Leicester City. Blisko Francuza znajdowali się zawodnicy w niebieskich koszulkach i nie pozwolili na dalsze harce.

1
23'

Unai Emery podszedł blisko linii bocznej boiska i wymownie pokazał podopiecznym, gdzie i w jaki sposób mają poruszać się po murawie.

1
20'

Podanie w pole karne Leicester City, a Pierre-Emerick Aubameyang miał nadspodziewanie dużo miejsca. Napastnik Arsenalu FC obracał się z futbolówką, jednak nie oddał dokładnego uderzenia.

1
17'

Mesut Oezil nie opanował piłki blisko linii bocznej boiska. Został wypchnięty przez będących blisko przeciwników.

1
16'

Na razie więcej kontrowersji z udziałem sędziego niż klarownych sytuacji podbramkowych.

1
14'

Arsenal FC domagał się rzutu karnego. Zdaniem przyjezdnych uderzenie oddane przez Pierre'a Emericka Aubameyanga zostało zablokowane ręką. Sędzia postanowił wznowić grę.

1
9'

Prostopadłe podanie z drugiej linii do czekającego między środkowymi obrońcami przyjezdnych Jamiego Vardego. Bernd Leno w odpowiednim momencie zrobił kilka kroków do przodu i sprzątnął piłkę.

1
5'

Początkowe ataki obu drużyn. Na razie dość spokojna atmosfera na murawie. Ani jedni, ani drudzy nie decydują się na huraganową ofensywę i obserwują przeciwników.

1
18:01

Arsenal FC powalczy o punkty na terenie Leicester City.

18:01

Arsenal FC wygrał w tym wieku tylko dwa mecze na terenie Leicester City. Nie jest to przyjazne kanonierom miejsce. Od 2016 roku w konfrontacjach tych klubów triumfują gospodarze, a raz padł remis.

18:01

Drużyna z King Power Stadium spogląda na przeciwnika z Londynu z góry tabeli. Trzecia drużyna ligi angielskiej ma pięć punktów przewagi nad Arsenalem FC, który przed rozpoczęciem kolejki znajdował się na piątej lokacie.

1
18:01

Leicester City jest w wyraźnie wyższej formie niż Arsenal FC. Gospodarze najbliższego spotkania mają za sobą cztery zwycięstwa z rzędu. Trzy ligowe i jedno pucharowe.