3:1
Zakończony

Chelsea FC

90+2'

Frank Lampard wygląda na pogodzonego z porażką i przygotowującego już w głowie plan na pokonanie Lille OSC w Lidze Mistrzów. Chelsea FC nie oddaje strzałów celnych, a bez tego przerwaga w posiadaniu piłki nie będzie mieć przełożenia na wynik. Christian Pulisić uderzył przed momentem z dystansu w powietrze.

2
2
90'

Doliczone sześć minut.

2
2
1
1
1
86'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Theo Walcott. Wchodzi: Bernard.

84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin. Asystował mu Tom Davies.

Kepa Arrizabalaga zgubił piłkę blisko własnego pola karnego, a jego błędu nie naprawili środkowi obrońcy. Dominic Calvert-Lewin wepchnął futbolówkę do siatki po zgraniu przedzierającego się Toma Daviesa. 3:1 dla Evertonu!

82'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Lucas Digne. Wchodzi: Leighton Baines.

82'
ZMIANA

Chelsea. Schodzi: Reece James. Wchodzi: Michy Batshuayi.

80'

Blisko wyrównania! Jordan Pickford nareszcie miał możliwość wykazania sie na linii bramkowej. Reprezentant Anglii interweniował po uderzeniu Masona Mounta, który dobijał strzał Cesara Azpilicuety.

79'

Andreas Christensen ułożył sobie piłkę przed polem karnym i oddał płaskie uderzenie nieznacznie obok bramki Jordana Pickforda.

1
78'

Wymiana podań blisko pola karnego Chelsea FC. Gospodarzom nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, ale przynajmniej zyskali czas.

75'

Próba zaskoczenia Kepy Arrizabalagi strzałem z 40. metra. To było jednak odrobinę zbyt nonszalanckie rozwiązanie Dominica Calverta-Lewina.

74'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem. Spieszy się zawodnikom z Londynu, a powinni skoncentrować się na takich elementach jak dokładne podanie albo uderzenie.

1
1
2
71'
ZMIANA

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Callum Hudson-Odoi.

71'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Richarlison. Wchodzi: Tom Davies.

68'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Dominic Calvert-Lewin za faul.

66'

Richarlison starł się ostro z przeciwnikiem. Sędzia postanowił zgodnie z niepisanymi angielskimi regułami puścić grę. Everton nadal na prowadzeniu.

1
62'

Reece James uruchomił Cesara Azpilicuetą wrzutką z rzutu wolnego. Południowcowi nie udało się skierować piłki w lustro bramki Jordana Pickforda.

2
1
1
1
1
61'

59'

Sędzia asystent przerwał akcję londyńczyków i zasygnalizował spalonego. Everton szybko wznowił grę od rzutu wolnego, a jego akcja zakończyła się uderzeniem z dogodnej pozycji. Theo Walcott nie pokonał Kepy Arrizabalagi.

56'

Wymiana ciosów po powrocie zawodników z szatni na boisko. Everton już powoli myślał o świętowaniu zwycięstwa, ale Chelsea FC wcześnie dała do zrozumienia, że nie można jej skreślić.

52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateo Kovacić.

Trafienie kontaktowe w Liverpoolu. Mateo Kovacić dostał piłkę wybitą za krótko po dośrodkowaniu i strzelił podobnie jak w meczu na Estadio Mestalla z Valencia CF. Wylądowała ona w narożniku bramki Jordana Pickforda. Chelsea FC dobrała się do defensywy Evertonu.

5
4
2
3
5
49'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Komedia pomyłek w defensywie Chelsea FC zanim Dominik Calvert-Lewin znalazł się sam na sam z Kepą Arrizabalagą i pokonał go sytuacyjnym płaskim strzałem.

8
2
1
1
1
47'

Dominik Calvert-Lewin strzelił ponad bramką Kepy Arrizabalagi po wrzutce z rzutu wolnego. Piłka nie ułożyła się wygodnie na głowie napastnika Evertonu.