Premier League: 17. kolejka
15 gru 2019 15:00
90+1'

Płaski strzał z ostrego kąta Rashforda, ale Anglik uderzył za lekko, pewnie broni Pickford.

2
90'

Doliczono 4 minuty.

88'

Zmiana Keana nie jest podyktowana urazem, ale zdaniem trenera jego postawa była fatalna - zero pressingu, żadnego strzału i dokładnego podania...

1
2
88'

Everton. Schodzi: Moise Kean. Wchodzi: Oumar Niasse.

86'

Manchester United. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Juan Mata.

84'

Ładne uderzenie Iwobiego z 15 metrów i piękna interwencja de Gei. Mamy rzut rożny.

1
1
2
1
81'

United szuka kombinacyjnej gry, ale ciągle brakuje wyczucia i dokładności.

78'

Rajd Jamesa, zagranie do Greenwooda przed pole karne, ten przyjął, popatrzył i uderzył po ziemi. Pickford był zasłonięty, nie zdążył z interwencją. Mamy remis!

6
5
77'

Gol! Strzelił Mason Greenwood. Asystował mu Daniel James.

14
11
3
76'

James przeciskał się między rywalami na skraju pola karnego i uderzył dość anemicznie. Pickford nawet nie łapał tej piłki.

73'

Everton jest mocno nastawione na defensywę, im taki wynik wystarczy do szczęścia. United wydaje się mało konkretne. Przestało też padać na Old Trafford.

70'

Everton. Schodzi: Bernard. Wchodzi: Moise Kean.

70'

Rozkręca się MU. Teraz strzał techniczny Lindelofa z 15 metrów leci tuż nad poprzeczką.

3
2
69'

Uderzenie Jamesa po ziemi zza pola karnego prosto w ręce Pickforda.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Lindelof. Sfaulował ostro Calverta-Lewina.

Manchester United
65'

Manchester United. Schodzi: Jesse Lingard. Wchodzi: Mason Greenwood. Chyba Lingard ma wstrząśnienie mózgu.

63'

Calvert-Lewin uderzył płasko ze skraju pola karnego, ale piłka poleciała daleko od bramki de Gei...

62'

Mocne uderzenie Shawa świetnie broni Pickford! Potem oberwał piłką w głowę Lingard i padł jak rażony piorunem.

1
1
60'

Nieco mniej intensywna druga połowa od pierwszej...

59'

Główka Maguire'a, ale jego strzał obok bramki. Na jego szczęście rzut rożny, piłka otarła się o głowę przeciwnika.

1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Richarlison. Niesportowe zachowanie, wykopał piłkę za linią w trybuny, uniemożliwiając rywalowi wznowienie z autu.

54'

Przerwa w grze, padł na murawę Davies, ma jakieś problemy z nogą. Są przy nim lekarze.

52'

Dośrodkowanie Freda jedynie otarło się o czuprynę nabiegającego Maguire'a. Było naprawdę blisko.

49'

Uderzenie z woleja z dystansu Freda mocno niecelne.

46'

Ciekawostka - jeszcze nie zdarzyło się w tym sezonie, że Manchester United wygrał mecz, gdy pierwszy stracił gola.

czas Druga połowa
45+2'

Strzał Shawa z dystansu był za słaby, żeby zaskoczyć Pickforda.

45'

Doliczono 2 minuty.

44'

Niecelny strzał McTominaya z dystansu, ale sędzia dopatrzył się małego rykoszetu i wskazał na rzut rożny.

43'

Teraz United okupuje połowę przeciwnika, ale nie jest w stanie zagrać konkretnej piłki w pole karne. Dobrze broni się Everton.

37'

Była jeszcze analiza VAR, czy de Gea był faulowany, ale ostatecznie gol uznany!

2
5
37'

Głębokie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, 2 piłkarzy Evertonu skakało do piłki i jednocześnie utrudniało interwencję de Gei. Futbolówka spadła na nogę Lindelofa i wpadła do siatki!

1
3
1
36'

9
33'

Everton teraz okupuje okolice pola karnego rywala, ale brakuje gościom dokładności w grze.

30'

Robi się deszczowo na Old Trafford, ale to nie przeszkadza trenerowi Evertonu. Duncan Ferguson nawet zdjął marynarkę.

1
28'

Manchester United wykonał już ponad 100 podań więcej od rywala.

26'

Świetne uderzenie Rashforda z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej broni to Pickford!

4
1
25'

Everton. Schodzi: Lucas Digne. Wchodzi: Leighton Baines.

24'

Lucas Digne położył się na murawie, narzeka na jakiś uraz mięśniowy. Wszystko wskazuje na to, że to dla niego koniec meczu.

22'

Nastawia się United na atak pozycyjny, nieco wycofany Everton.

19'

Porcja statystyk:

Posiadanie piłki w proc.: MU 68-32 Everton

Sytuacje: MU 3-3 Everton

16'

Ostre wejście Lingarda, mógł naprawdę uszkodzić rywala wykopującego piłkę. Na jego szczęście obyło się bez kartki.

14'

Klepka w polu karnym Evertonu, ale Martial nie zdążył do piłki. Przeszkadzał mu Coleman, co pozwoliło Pickfordowi złapać piłkę.

13'

Na spalonym Calvert-Levin, ale akcja zapowiadała się ciekawie. Bardzo podobnie, co dwie poprzednie gospodarzy.

11'

Kolejna świetna piłka z głębi pola do sprintującego Jamesa, który uderzył po ziemi, ale tuż obok dalszego słupka. Pickford nie miałby nic do powiedzenia w tej sytuacji.

1
10'

Świetne długie podanie do Rashforda, który urwał się obrońcom. Anglik strzelił mocno z 10 metrów, ale obok bramki.

7'

Strzał Holgate'a z dystansu prosto w ręce de Gei.

5'

Żółtą kartkę otrzymał Tom Davies. Ostry wślizg w nogi McTominaya.

3'

Strzał Bernarda zza pola karnego niecelny, zeszła mu piłka z nogi.

2'

Centrostrzał Holgate'a zaskoczył de Geę. Wybił piłkę Hiszpan, ale nieco się poobijał, wpadając na słupek.

1
1'

Odważne wejście Freda w pole karne, zgubił piłkę w dryblingu, ale trafiła ona do Lingarda. Anglik jednak oddał niecelny strzał z obrotu.

1
czas Start meczu
14:52

Sędzią spotkania na Old Trafford jest Michael Oliver.

1
14:52

Oba zespoły ostatnio wygrywały mecze z trudnymi rywalami - MU pokonało Tottenham i Manchester City, a Everton ograł Chelsea.

14:52

Sytuacja obu zespołów w tabeli:

6. Manchester United 24 pkt.

16. Everton 17 pkt.

Jeśli wygrają "Czerwone Diabły", wskoczą na 5. miejsce i zbliżą się na 2 punkty do Chelsea. Z kolei Everton w przypadku wygranej przesunie się na 13. miejsce.

2
1
14:29

Sezon brutalnie zweryfikował plany Evertonu, ale dla "The Toffees" nie wszystko jeszcze stracone. Z kolei Manchester United chce z optymizmem patrzeć w przyszłość i wygrana znacznie im się przyda w pościgu za upragnioną Ligą Mistrzów. Dzień dobry Państwu i serdecznie zapraszamy na mecz Manchester United - Everton w ramach 17. kolejki Premier League!