Szał radości. Po faulu Ilkaya Guendogana na Trezeguecie rzut karny.

Bardzo nieliczni czekają na trybunach na zakończenie meczu.

1
1
87'

Trezeguet wbiegł w pole karne Manchesteru City. Jego uderzenie podbite przez defensora nie zagroziło Edersonowi. Po rykoszecie gospodarze musieli zadowolić się rzutem rożnym. Kolejne uderzenie i Jack Grealish nie trafił w bramkę Brazylijczyka.

1
83'

Hat-trick Sergio Aguero!

1
1
2
81'

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu Riyad Mahrez.

Gospodarze poprosili Manchester City o kolejnego gola. Chyba, żeby było parzyście. Sergio Aguero huknął pod poprzeczkę mając przed oczami wyłącznie Orjana Hylanda. Chwilę wcześniej Kortney Hause podał futbolówkę Riyadowi Mahrezowi, a ten natychmiast uruchomił swojego napastnika.

20
19
2
1
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Jack Grealish za niewybredne protestowanie.

2
1
78'

Już sporo wolnych miejsc na trybunach. Najwytrwalsi oklaskują interwencję Orjana Nylanda po uderzeniu Phila Fodena. Po niej drużyna z Manchesteru miała jeszcze szansę na gola po rzucie rożnym i Gabriel Jesus huknął z kilkunastu metrów nieznacznie obok bramki.

76'

Manchester City oczywiście w posiadaniu piłki. Ponad 70 procent w tej statystyce po stronie podopiecznych Pepa Guardioli.

1
1
1
74'

Gareth Southgate przygląda się spokojnie ostatnim kilkunastu minutom spotkania. Selekcjoner reprezentacji Anglii raczej nie spogląda z zaciekawieniem na piłkarzy Aston Villi.

1
71'
71'

Manchester City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

70'

Joao Cancelo nie pokonał Orjana Nylanda. Norweg nie dał się zaskoczyć rykoszetem od Kortneya Hause'a.

69'

Płaskie uderzenie Riyada Mahreza z linii pola karnego zablokowane przez Neila Taylora osłaniającego Orjana Nylanda.

67'

Spokojne podania podopiecznych Pepa Guardioli na połowie przeciwnika. Szukają sposobu na wbicie kolejnego gola kompletnie zdemobilizowanym zawodnikom z Birmingham.

1
63'
1
1
1
1
1
60'

Dublet napastnika Citizens!

2
57'

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu David Silva.

Druga bramka Argentyńczyka. Sergio Aguero ponownie wykazał się precyzją, ponieważ piłka po jego strzale trafiła w wewnętrzną część bocznej siatki. Po prostopadłym podaniu Davida Silvy napastnik Manchesteru City doskonale wiedział, co zrobić w polu karnym bezradnego przeciwnika.

17
17
1
56'

Tym razem uderzenie jak najbardziej czyste, ale Orjan Nyland był odpowiednio ustawiony i powstrzymał strzał Sergio Aguero z dystansu. Odrobinę poprawia swoje statystyki bramkarz Aston Villi.

55'

Sergio Aguero nie oddał czystego strzału. Argentyńczyk zamykał sytuację po głębokim dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Anwar El Ghazi za ostre przewinienie.

51'

Podbite dośrodkowanie Riyada Mahreza, a ten rykoszet ułatwił interwencję kolejnemu defensorowi Aston Villi. Zdenerwował się tym wszystkim Sergio Aguero, który najpierw wpadł na Jacka Grealisha, a następnie jeszcze go odepchnął po krótkiej sprzeczce.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Fernandinho za przewinienie taktyczne na Jacku Grealishu.

Manchester City
46'

Druga połowa.

komentarz

Obywatele w trybie demolka.

1
2
Czy Manchester City powiększy prowadzenie po przerwie?
2
45+1'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Jeszcze jedna bramka w doliczonym czasie. Piękniejsza od strzału z bliska Gabriela Jesusa była crossowa asysta Kevina De Bruyne. Żal byłoby nie skorzystać z takiego podania Belga.

17
14
45'

43'

Goście poszli jak burza.

41'

Aston Villa przeniosła grę na połowę renomowanego przeciwnika i nawet zapachniało golem. Anwar El Ghazi strzelił z półdystansu obok bramki Edersona. Brazylijczykowi po raz pierwszy mogło podnieść się ciśnienie choć odrobinkę.

38'

Piłka przeleciała ponad bramką gospodarzy po uderzeniu z rzutu wolnego. Aston Villa nie straciła gola przez kilkanaście minut, co odrobinę rozweseliło tych kibiców, którzy pozostają na trybunach.

1
35'

Sergio Aguero przejął piłkę po zatrzymanym rajdzie Joao Cancelo i oddał uderzenie z dość niewygodnej pozycji ponad bramką strzeżoną przez Orjana Nylanda.

1
1
1
32'

Nie ma za grosz dramaturgii w tym spotkaniu. Aston Villa miała na moment piłkę, ale nie zakończona swojego chaotycznego ataku uderzeniem na bramkę Edersona.

30'

Sergio Aguero dołączył do Riyada Mahreza w punktowaniu Aston Villi. Część kibiców poszła już do domu albo do pubu.

3
28'

Gol! Strzelił Sergio Aguero. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Sergio Aguero miał bliżej siebie pięciu przeciwników niż jakiegokolwiek partnera, mimo to nie można powiedzieć, że był atakowany. Dlatego Argentyńczyk huknął precyzyjnie zza pola karnego w boczną siatkę. 3:0 dla Manchesteru City i z jego przeciwnika nie ma czego zbierać.

14
14
1
1
27'

Manchester City rządzi na boisku i jest w posiadaniu piłki. Podopieczni Pepa Guardioli trzymają sytuację pod pełną kontrolą.

1
1
24'

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Asystował mu Gabriel Jesus.

Kolejne trafienie Riyada Mahreza. Już 2:0 w Birmingham, a publiczność jest bardzo rozczarowana tym co dzieje się na boisku. W obronie gospodarzy panuje totalny chaos. Nikt nie wybił piłki spod nóg Sergio Aguero oraz Davida Silvy, więc po podaniu doświadczonego Hiszpana, przypadkowo przedłużonym przez Gabriela Jesusa, przymierzył Algierczyk z kilkunastu metrów do siatki.

14
14
1
1
1
21'

Riyad Mahrez strzelcem pierwszego gola.

3
1
18'

Gol! Strzelił Riyad Mahrez. Asystował mu Sergio Aguero.

Manchester City na prowadzeniu. Ataki gości nabierały coraz bardziej wyrazistych rumieńców, a pierwszego gola w meczu strzelił Riyad Mahrez po indywidualnym ataku. Algierczyk dostał podanie około 40 metrów od bramki Orjana Nylanda od Sergio Aguero. Resztę zrobił już sam. Eleganckim zwodem oszukał Kortneya Hause, a że pozostałym defensorom Aston Villi zabrakło zdecydowania, to Riyad Mahrez oddał uderzenie po ziemi do siatki.

9
17
1
1
1
16'

Sergio Aguero wbiegł w pole karne Aston Villi i sam przeszkodził sobie w oddaniu uderzenia po podaniu Davida Silvy. Argentyńczyk przewrócił się o własne nogi i wyszło z tego praktycznie podanie do Orjana Nylanda.

1
15'

Riyad Mahrez szarżował blisko pola karnego. Nie wpadł na dobre rozwiązanie, a prosiło się o wykonanie podania do Sergio Aguero. Kolejny atak Manchesteru City zakończony niedokładnym dośrodkowaniem Kevina De Bruyne.

1
12'

Płaskie dośrodkowanie Joao Cancelo z prawego skrzydła. W ostatnim momencie interweniował Ezri Konsa i eleganckim wślizgiem nie pozwolił na oddanie uderzenia z bliska.

1
1
11'

Sergio Aguero nie popatrzył w kierunku lepiej ustawionych kompanów i wbiegł w gąszcz zawodników Aston Villi. Ta brawurowa akcja była praktycznie skazana na niepowodzenie.

1
8'

Joao Cancelo dopadł do piłki przed polem karnym Aston Villi i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Portugalczykowi nie udało się zatrudnić bramkarza, a już tym bardziej zmusić go do kapitulacji.

2
7'

Wymiana podań Sergio Aguero z Gabrielem Jesusem. Zabrakło porozumienia między południowcami na ostatnim etapie ataku i Aston Villi udało się udaremnić atak Manchesteru City.

5'

Wymienili gospodarze podania. Aston Villa nie poczuła się komfortowo w roli zespołu dyktującego tempo, może nawet warunki rywalizacji i szybko oddała piłkę mistrzom Anglii.

3'

Gospodarze w tradycyjnych strojach. Bordowo-błękitnym koszulkom towarzyszą białe spodenki. Manchester City w mniej klasycznym ciemnym zestawie z żółtymi elementami.

1
1
Czy Manchester City wygra mecz z Aston Villą?

17:12

Manchester City zamierza wyjść na drugie miejsce w tabeli Premier League. Mistrz Anglii chce odpowiedzieć zwycięstwem na porażkę 1:2 obecnego wicelidera Leicester City z Southampton FC. W środku tygodnia Obywatele wygrali w Pucharze Ligi Angielskiej 3:1 z Manchesterem United.

17:12

Przygotowania piłkarzy Aston Villi.

17:12

Gospodarze są na 17. miejscu w tabeli Premier League. Mają punkt przewagi nad strefą spadkową. Swoje poprzednie spotkanie o punkty wygrali 2:1 z Burnley FC.

17:12

Aston Villa zremisowała poprzedni mecz w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej 1:1 z Leicester City i przed rewanżem w Birmingham jest w odrobinę lepszej sytuacji od przeciwnika. Tak samo jak przeciwnik powraca do rywalizacji w Premier League.