Premier League: 22. kolejka
11 sty 2020 13:30
90+7'

Rzut wolny wykonany, strzał Tomkinsa ponad poprzeczką. Ucierpiał jeszcze Sokratis i twierdzi, że był atakowany łokciem. Od bramki Leno.

2
1
1
90+6'

David Luiz stwierdził, że lepiej wie, skąd powinna zostać wznowiona gra i zabrał piłkę. Mamy przepychankę na boisku.

2
1
90+5'

Rzut wolny będzie mieć ekipa Orłów 35 metrów od bramki.

2
1
90+4'

Gra wznowiona. Skończył się czas doliczony, ale pewnie arbiter pozwoli jeszcze na kilkadziesiąt sekund gry.

1
1
90+3'

Zabiera piłkę Ayew od Nelsona bez faulu, ale po chwili goście przerywają rajd Ghańczyka faulem. Gracz Crystal Palace nie podnosi się z murawy.

2
1
1
90+2'

Ostatnia zmiana trenera Artety. Schodzi: Alexandre Lacazette. Wchodzi: Reiss Nelson.

90+1'

Rozpoczęła się pierwsza z czterech doliczonych minut do drugiej połowy meczu.

1
1
90'

Nie ma karnego dla gospodarzy. "Odbił" się Zaha od Luiza.

1
1
1
1
2
90'

Żółtą kartkę otrzymał Alexandre Lacazette za przerwanie akcji faulem.

89'

Pressingiem pod polem karnym Arsenalu grają gospodarze. Oni chcą tu zgarnąć pełną pulę!

88'

Zapobiegawczy kontrze faul Lacazette na Ayew. Obaj panowie posiedzieli kilka sekund na murawie, a potem z uśmiechem powstali z niej.

2
87'

Przycisnęli pressingiem gospodarze. Ayew odzyskał piłkę przed polem karnym Arsenalu, lecz niedokładnie zacentrował ją w pole bramkowe.

2
85'

Coraz więcej agresji na boisku. Wślizg goni wślizg. Żółtą kartkę otrzymał James Tomkins.

Crystal Palace
84'

Dośrodkowanie Cenka Tosuna w stronę wbiegającego Ayew. Ghańczyk uprzedzony przez Sokratisa.

2
83'

Ależ okazja dla Kanonierów! Strzał Pepe w słupek, piłka odbija się i leci tuż przed Guaitę. Lacazette usiłował jeszcze dobić, ale świetnie blokował to wszystko bramkarz Crystal Palace. Był jeszcze faulowany przez Francuza.

1
1
82'

Zbiegał z lewego skrzydła Riedewald, lecz został wzięty w kleszcze i stracił piłkę.

1
80'

Starcie Kouyate i Guendouziego. Faulował gracz Arsenalu.

1
79'

Mocne dośrodkowanie McCarthy'ego. Za mocne.

1
1
1
1
1
78'

Piłka wybita z linii bramkowej przez Maitlanda-Nilesa po główce Tosuna! Ależ było blisko!

2
1
1
1
2
77'

Piłka wybita po rzucie rożnym przed polem karnym, Xhaka przymierzył z dystansu, lecz strzał blokowany.

1
76'

Blokowany strzał Lacazette, będzie rzut rożny dla gości.

1
75'

Decyzja o czerwonej kartce dla Aubameyanga prawidłowa naszym zdaniem.

73'

Coraz więcej nerwów w meczu. Obu ekip ten remis nie zadowala. Problem w tym, że Arsenal gra w osłabieniu.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał James McArthur.

1
70'

Druga zmiana w Arsenalu. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Gabriel Martinelli.

68'

Crystal Palace. Schodzi: Max Meyer. Wchodzi: Cenk Tosun.

67'
CZERWONA KARTKA

Jest zmiana decyzji! Czerwoną kartkę otrzymał Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal w 10.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre-Emerick Aubameyang za faul na Meyerze. Choć był to atak na kostkę, trwa weryfikacja VAR.

1
1
64'

Znów niedokładność dała o sobie znać. Meyer musiał gonić piłkę zagraną do boku, a to mogła być akcja bramkowa.

63'

Ależ ładnie odzyskał piłkę Jairo Riedewald, lecz Wilfried Zaha po dwóch efektownych zwodach ją stracił.

1
61'

Za pierwszym razem centra do Pepe wybita przez obrońców. Druga próba, strzał Davida Luiza głową ponad bramką.

1
60'

Blokowane dośrodkowanie Pepe przez Cahilla.

1
58'

McCarthy zagrał piłkę z rzutu wolnego z 40. metra, ale niedokładnie. Ale widać, że to gospodarze chcą teraz iść za ciosem.

1
1
56'

Długa piłka z połowy boiska do Zahy, ten głową odgrywa do Meyera i... niewiele brakowało, a byłoby 2:1 dla Crystal Palace.

2
54'

Gol dla Crystal Palace! 1:1! Strzelił Jordan Ayew. Asystował mu Cheikhou Kouyate.

Gospodarze mieli rzut wolny, podanie na dobiegnięcie do Meyera, ten opanował piłkę w polu karnym, zagrał do Kouyate, który.. podał do Ayew, a ten oddał mocny strzał. Piłka - po rykoszecie - wpadła do siatki Leno!

5
4
2
6
2
53'

Faulowany Matteo Guendouzi w swoim polu karnym. Na tym zakończyl się atak Crystal Palace.

1
52'

Rzut wolny zagrożenia nie przyniósł, Arsenal ruszył z kontrą, ale niedokładne zagranie do Aubameyanga.

2
1
1
1
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Ainsley Maitland-Niles za faul na Kouyate.

50'

Próba podania na dobiegnięcie McArthura do Zahy, lecz ten dobrze odcinany przez Maitlanda-Nilesa.

1
48'

Arsenal już nie rzucił się na rywala jak w piewszej połowie.

1
47'

Niezła piłka w stronę Ayew, ale ten na spalonym.

1
46'

. Schodzi: Lucas Torreira. Wchodzi: Matteo Guendouzi.

czas Druga połowa
Czy w drugiej połowie padną jeszcze gole?
Tak, dla Arsenalu
Tak, dla Crystal Palace
Tak, dla obu ekip
45+3'

Jeszcze przedostali się z piłką goście pod pole karne, lecz zabrakło pozycji do strzału Lacazette'owi.

1
1
1
1
1
45+2'

Sokratis podbił sobie piłkę głową we własnym polu karnym, a zza pleców wybiegał mu Zaha. Mało brakowało, a napastnik Orłów miałby świetną okazję do strzału z pięciu metrów.

1
1
1
1
1
45+1'

Arsenal z każdą kolejną minutą coraz mniej przeważa na boisku.

1
1
1
1
1
45'

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Pepe.

1
1
1
1
1
43'

Kouyate dostrzegł uciekającego Zahę, lecz napastnik Crystal Palace złapany na spalonym.

3
3
3
3
3
42'

Zażarta walka Xhaki z Ayew. Faulował ten pierwszy.

3
2
2
1
1
40'

Najgroźniejsza akcja Orłów. W polu karnym z piłką znalazł się Zaha. Świetnie interweniował jednak Leno.

2
1
1
1
1
38'

Blokowany strzał Aubameyanga.

2
2
3
2
2
37'

Kolasinac zawiesił piłkę nad polem karnym Crystal Palace, lecz nie było komu zamknąć tej akcji.

1
1
1
2
1
35'

Coraz bardziej odważni w pressingu są gospodarze. Luiz ratuje się główką do Leno.

1
1
2
1
1
34'

Kouyate dośrodkowywał piłkę z półwoleja, piłka odbiła się od łokcia Davida Luiza, który twierdzi, że chronił twarz. Domagali się rzutu karnego piłkarze Crystal Palace, ale w reakcji na to obrońca Arsenalu tylko... popukał się w głowę.

1
33'

Wywalczyli gospodarze rzut wolny 30 metrów od bramki Leno.

1
1
1
1
1
32'

Jeśli chodzi o gospodarzy, to jest postęp, bo przechodzą z piłką na 30. metr, ale tam te akcje najczęściej się kończą.

28'

Znów Gary Cahill przerywa kolejną akcję Xhaki. Sporo pracy ma dziś środkowy obrońca Crystal Palace.

1
1
1
1
1
26'

Pierwsze zagrożenie stworzyli piłkarze Crystal Palace. Zaha do McCarthy'ego, ale ten faulował Toreirę.

24'

Gospodarze próbują odebrać piłkę przeciwnikom w okolicach linii środkowej boiska, ale robią to dość nieudolnie.

22'

Dwóch graczy musiało przeszkadzać Toreirze, by przerwać akcję.

2
1
1
1
1
19'

Dośrodkowanie z prawej strony w stronę Aubameyanga, ale za wysokie.

1
1
1
1
1
17'

Xhaka świetnym podaniem uruchomił Aubameyanga, ale napastnik był na spalonym.

2
3
1
2
1
1
14'

I na razie to Arsenal jest blizej drugiej bramki niż Crystal Palace trafienia wyrównującego.

2
1
12'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Alexandre Lacazette.

Świetne prostopadłe podanie Lacazette'a po ziemi do wbiegającego w pole karne Aubameyanga i Arsenal obejmuje prowadzenie na Selhurst Park!

10'

Posiadanie piłki: 80% Arsenal - 20% Crystal Palace.

1
1
8'

Rzut rożny większego zagrożenia nie przyniósł, ale nadal to goście przebywają z piłką na połowie rywali.

7'

Akcja Aubameyanga i Kolasinaca kończy się zablokowanym dośrodkowaniem tego drugiego. Będzie rzut rożny dla Arsenalu.

6'

Na razie to przyjezdni są stroną dominującą i częściej utrzymują się przy piłce.

1
1
1
1
1
5'

Dośrodkowanie w pole karne Crystal Palace. Jairo Riedewald zachował się najlepiej i wybił piłkę.

3'

Na ławce gospodarzy jest już nowopozyskany Cenk Tosun.

1
1
1
1
1
2'

Mecz sędziuje Paul Tierney.

1'

Już rzut rożny mieli Kanonierzy, ale jeden z graczy gości faulował rywala w polu karnym.