Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Alisson.

Ostateczny cios zadany Manchesterowi United. Piłka w bramce po dalekim podaniu Alissona oraz płaskim uderzeniu Mohameda Salaha. Egipcjanin wystartował z własnej części boiska, rozwinął wysoką prędkość i nie dał się nikomu zatrzymać.

90'

Doliczone trzy minuty.

2
89'

Spieszy się podopiecznym Ole Gunnara Solskjaera. Adam Lallana zatrzymywał ich zbyt nerwowo i sędzia podyktował rzut wolny. Po wrzutce Freda nie było jednak uderzenia na bramkę Alissona.

2
4
1
1
88'

Manchester United. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Diogo Dalot.

85'

Harry Maguire spokojnie opanował piłkę we własnym polu karnym, a na dodatek wymanewrował zbyt dziko próbującego zaliczyć przechwyt Mohameda Salaha.

2
83'
83'

Liverpool FC. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Fabinho.

2
1
4
1
1
80'

Juan Mata jest rozczarowany efektem swojego zagrania z drugiej linii. Hiszpan skierował piłkę do koszyczka aktywnego na przedpolu Alissona. Kolejna szansa na zmuszenie do kapitulacji Brazylijczyka została zmarnowana.

2
3
1
1
78'

Pozmieniał zawodników w swojej jedenastce Ole Gunnar Solskjaer. Manchester United dostał posiłki, a jeden z nowych Mason Greenwood próbował oddać uderzenie głową po dośrodkowaniu Anthony'ego Martiala.

4
2
1
1
2
77'

Odrobiny porozumienia zabrakło gospodarzom, a konkretnie Sadio Mane oraz Roberto Firmino. Po zgraniu Senegalczyka piłka uciekła południowcowi i nie nadawała się do oddania strzału w pierwszym tempie.

1
1
1
1
1
74'
3
2
1
1
1
73'

Niedokładne podanie i piłka wylądowała pod nogami Alissona. Brazylijczyk wznowił grę krótkim podaniem na lewe skrzydło, gdzie był Andrew Robertson.

2
3
2
2
2
72'

Żółtą kartkę otrzymał Luke Shaw za faul na Mohamedzie Salahu.

Manchester United
4
1
2
2
68'

Odrobina spokoju. Prawdopodobnie cisza przed burzą nadchodzącą w ostatnim fragmencie meczu. Manchester United musi ryzykować, jeżeli chce po raz drugi w seoznie zapunktować kosztem lidera.

1
4
1
1
65'

Trwa walka o punkty w Liverpoolu.

1
1
2
1
1
63'

Radośnie na boisku. Piłka wrzucona w pole karne Manchesteru United, a tam znajdował się Sadio Mane. Delikatne, przyblokowane przez przeciwnika uderzenie i futbolówka przetoczyła się obok bramki.

2
1
1
3
1
62'

Sadio Mane zatrzymany przez przyjezdnych na lewej stronie boiska. Na dodatek Senegalczykowi nie udało się wywalczyć choćby wrzutu z autu dla swojego zespołu.

3
2
1
4
2
59'

Manchester United przed ogromną szansą na wyrównanie! Anthony Martial wyraźnie przesadził z energią włożoną w oddanie strzału z czystej pozycji po wymianie podań z Andreasem Pereirą. Alisson wydawał się być przerażony, po czym odetchnął z ulgą.

3
5
3
2
1
57'

Jakby na potwierdzenie akcja Andreasa Pereiry zakończona strzałem z kilkunastu metrów. Piłka przetoczyła się obok bramki Alissona i wyglądało to tak, że Brazylijczyk w stu procentach kontroluje to co się dzieje.

5
1
1
1
1
56'

Niejednoznaczna sytuacja na boisku. Liverpool FC gra jak szósta klasa na pierwszaków, ale jednocześnie razi nieskutecznością i wcale nie ma jeszcze w kieszeni kompletu punktów.

3
1
1
1
1
54'

W rzutach rożnych też przepaść. Po interwencji Harry'ego Maguire'a 11. korner dla gospodarzy, ale powtórzyć takiego wykonania stałego fragmentu, jak to zakończone golem Virgila Van Dijka, jeszcze się nie udało.

1
1
1
2
4
52'

Liverpool FC nabija statystyki. Alex Oxlade-Chamberlain poczęstował bramkarza Manchesteru United zbyt oczywistym strzałem zza pola karnego. David De Gea interweniował już w tym spotkaniu w bardziej skomplikowanych okolicznościach.

1
1
1
1
1
51'

Obrona Manchesteru United została w szatni. Trzeba ją zawołać, jeżeli przyjezdni nie chcą za moment stracić drugiego gola. Kolejne dośrodkowanie i w ostatnim momencie udało się wyekspediować futbolówkę na korner.

1
1
1
2
1
49'

Pomruk niezadowolenia na trybunach Anfield. Ponownie! Tym razem po potężnym uderzeniu Jordana Hendersona. Szybująca z ogromną prędkością futbolówka zatrzymała się dopiero na słupku w bramce Davida De Gei.

2
1
1
1
1
48'

Liverpool FC nakręcony po kwadransie spędzonym w szatni. Szybkie wyprowadzenie piłki, płaskie dośrodkowanie i Mohamed Salah miał obowiązek strzelenia drugiego gola z bliska. Nie spodziewał się jednak juniorskiego błędu przeciwnika i nie zebrał się do mocnego strzału.

1
1
1
1
1
47'

Mohamed Salah zagrał piłkę przed pole karne do ustawionego tam Jordana Hendersona. Pomocnik nie zastanawiał się długo przed oddaniem strzału, ale zabrakło mu najwyraźniej czasu na precyzyjne przymierzenie.

1
1
2
1
1
46'

komentarz

Manchester United musi gonić przeciwnika.

1
Czy Manchester United wyrówna po przerwie?
2
1
3
2
1
45'

Doliczone dwie minuty.

6
1
1
1
1
45'

Sadio Mane! Jeszcze lepsza od uderzenia Senegalczyka była interwencja nogami Davida De Gei w sytuacji sam na sam. Hiszpan w odpowiednim momencie wystawił dolną kończynę i zatrzymał próbę przeciwnika.

5
1
2
1
2
43'

Sami nieco uśpili się gospodarze, a w ostatnich minutach Manchester United dał im do zrozumienia, że jednobramkowa przewaga jeszcze nie gwarantuje zdobycia kompletu punktów.

5
1
1
1
1
41'

Manchester United zorganizował się do ataku w ostatnich minutach pierwszej połowy. Lepiej późno niż wcale. Aaron Wan-Bissaka posłał płaskie dośrodkowanie i dwóch jego kompanów miało szansę na wepchnięcie piłki z bliska do siatki. Nie udała się ta sztuka ani jednemu, ani drugiemu.

4
2
1
2
1
40'

Pierwsze uderzenie Manchesteru United. Anthony Martial odrobinę postraszył Alissona oraz kibiców w Liverpoolu strzałem nieznacznie obok bramki.

3
2
1
2
1
39'

Gwizdek sędziego po przewinieniu Luke'a Shawa. Piłkarz Manchesteru United zaatakował przeciwnika zbyt ostro blisko linii bocznej boiska. Liverpool FC nie celebrował długo rzutu wolnego.

1
1
1
1
1
38'

Nemanja Matić chciał uruchomić podaniem przeszywającym dwie linie Anthony'ego Martiala i niby się to udało, jednak najbardziej wysunięty zawodnik zespołu Ole Gunnara Solskjaera nie potrafił zabrać się z piłką pod bramkę Alissona.

3
2
1
2
1
36'

Liverpool FC trochę nużąco wymienia podania, ale trudno mieć o to pretensje. The Reds mają korzystny wynik, a pressing Manchesteru United kompletnie bez przekonania oraz wigoru.

1
1
1
2
5
33'

Sadio Mane utrzymał się w posiadaniu futbolówki i uruchomił tradycyjnie aktywnego na lewej stronie Andrewa Robertsona. Cała przekombinowana akcja lidera Premier League została przerwana blisko narożnika pola bramkowego.

1
1
2
2
1
29'

W ostatnich minutach ogromna przewaga w posiadaniu piłki zawodników z Liverpoolu. Gospodarze nie dopuszczają rywali do głosu, a Alisson jeszcze nie zaprezentował żadnej wymagającej dużego wysiłku interwencji.

3
4
2
2
2
27'

Kolejna akcja Liverpool FC. Gospodarze są wyraźnie konkretniejsi od swojego przeciwnika, a Roberto Firmino został uprzedzony w ostatnim momencie przy próbie oddania strzału po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

5
2
2
3
3
25'

Żółtą kartkę otrzymał David de Gea za protestowanie.

13
4
3
2
2
24'

Piłka po raz drugi w bramce Manchesteru United. Tym razem kopnął ją tam z kilkunastu metrów Roberto Firmino. Brazylijczyk oddał techniczne uderzenie, ale nie ma uznanego gola z powodu wcześniejszego faulu Virgila Van Dijka na Davidzie De Gei.

4
2
2
5
3
22'

Podanie otwierające od Roberto Firmino do Andrewa Robertsona. Na lewym skrzydle akcja podopiecznych Juergena Kloppa została przerwana enegicznym wślizgiem. Liverpool FC miał jeszcze rzut rożny, którego tym razem nie spożytkował.

2
3
2
3
2
20'

Przerwa w grze spowodowana urazem Andreasa Pereiry. Pomocnik Manchesteru United zamierza pozostać na murawie i pomóc swojej drużynie w przejęciu inicjatywy przy Anfield Road.

3
2
1
1
1
17'

Virgil Van Dijk miał ochotę na strzelenie drugiego gola. Piłka spadła pod nogami Holendra po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda, jednak tym razem nie udało się jej wepchnąć z bliska do bramki.

5
3
2
3
2
16'

Virgil van Dijk autorem pierwszego gola dla The Reds. Liverpool FC zdobył błyskawicznie prowadzenie!

11
7
2
3
2
14'

Gol! Strzelił Virgil van Dijk. Asystował mu Trent Alexander-Arnold.

W początkowym kwadransie Liverpool FC objął prowadzenie. Kibice na Anfield już mają powód do radości. Virgil Van Dijk zachował się znakomicie w polu karnym przeciwnika, uciekł Fredowi, przestawił Brandona Williamsa, a także przeskoczył Harry'ego Maguire'a. Na koniec oddał uderzenie głową pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Trenta Alexandra-Arnolda.

66
43
11
8
11
13'

Alex Oxlade-Chamberlain miał piłkę kozłującą przed oczami przed polem karnym Manchesteru United. Brawurowa decyzja o oddaniu uderzenia z dystansu, ale nie zatrudnił Davida De Gei, natomiast trafił w odpowiednio ustawionego defensora.

3
2
1
1
1
11'

Andrea Pereira uruchomił szeroko ustawionego Anthony'ego Martiala podaniem na lewe skrzydło. Akcja Manchesteru United nie została zakończona uderzeniem, a przerwał ją sędzia asystent, który zobaczył zawodnika na spalonym.

6
1
1
1
2
8'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Pereira za ostry atak na przeciwnika blisko koła środkowego.

3
2
2
3
5
6'

Liverpool FC odpowiedział atakiem i wywalczył korner. Gospodarze chcieli zademonstrować przeciwnikom, jak skutecznie wykonać stały fragment gry, ale dośrodkowanie Andrewa Robertsona spadło na głowie broniącego zawodnika Manchesteru United.

2
2
2
5
1
3'

Liverpool FC w czerwonych koszulkach oraz spodenkach. Przeciwnik The Reds w łososiowych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach. Rozpoczął od rozegrania zespołu z Manchesteru i wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika.

7
5
3
3
4
Czy Liverpool FC wygra mecz z Manchesterem United?
7
2
2
3
3
15:05

W październiku mecz Manchesteru United z Liverpool FC na Old Trafford zakończył się remisem 1:1. W ten sposób podopieczni Ole Gunnara Solskjaera są samotni na liście klubów, które w tym sezonie zaszkodziły The Reds w Premier League.

15:05

Z gola przy Anfield cieszył się między innymi Ole Gunnar Solskjaer.

2
2
2
2
3
15:05

Manchester United nie potrafi ustabilizować formy. Nawiązanie rywalizacji w tabeli z przeciwnikiem z Anfield jest aktualnie niemożliwe dla klubu z Old Trafford, ale w pojedynczym pojedynku spróbują napsuć krwi podopiecznym Juergena Kloppa.

2
3
3
2
2
15:05

Liverpool FC gotowy do kolejnego pojedynku.

2
2
2
2
2
15:05

Lider Premier League jest nie do poskromienia. Liverpool FC z genialnym bilansem 20 zwycięstw oraz jeden remis ma szansę na zyskanie jeszcze większej przewagi niż dotychczasowa w wyścigu po mistrzostwo Anglii.