1
1
1
90+3'

Hudson-Odoi szukał dośrodkowania, ale zagrał piłkę zdecydowanie za mocno. To się chyba zakończy remisem...

1
2
1
90+1'

Abraham gra z urazem, utyka, ale jednak na adrenalinie potrafi się zebrać i walczy.

4
2
3
2
3
90'

Doliczono 4 minuty.

3
1
1
1
1
90'

Arsenal. Schodzi: Gabriel Martinelli. Wchodzi: Joseph Willock.

89'

Hudson-Odoi z prawej strony w poszukiwaniu Abrahama, ale zgarnął piłkę Batshuayi, który z 5 metrów uderzył niecelnie. Abraham był w dodatku na spalonym.

2
2
2
1
3
87'

Techniczny strzał Bellerina ze skraju pola karnego był poza zasięgiem rąk Kepy. Ładnie też Hiszpan zwiódł dwóch rywali naraz. Mamy znowu remis!

9
5
2
87'

Gol! Strzelił Hector Bellerin. Asystował mu Lucas Torreira.

15
6
6
6
7
85'

Płaskie dośrodkowanie z lewej strony, odpuszczał piłkę Abraham, a ta spadła pod nogę Azpilicuety. Hiszpan wbił ją do siatki, Leno był bezradny. Chelsea znowu na prowadzeniu!

7
5
1
84'

Gol! Strzelił Cesar Azpilicueta. Asystował mu Callum Hudson-Odoi.

81'

Co ciekawe, Holding był gotowy do wejścia od ok. 35. minuty meczu i miał zmienić Martinellego.

3
3
3
2
3
81'

Arsenal. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Rob Holding.

80'

Długa piłka za obronę na nabiegającego Barkleya, który strzelił głową tyłem do bramki, ale świetnie wyczuł jego intencje Leno i obronił ten strzał.

2
1
1
79'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Michy Batshuayi.

1
1
1
1
3
77'

Strzał głową Abrahama prosto w ręce Leno.

1
1
2
76'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Guendouzi. Ostro wyciął Mounta.

1
2
75'

2
74'

Gra przerwana, nie podnosi się z murawy Torreira, jakieś problemy mięśniowe Urugwajczyka.

1
73'

Willian mocno strzela z 12 metrów w gąszczu rywali, ale pewnie broni to Leno.

1
1
72'

Kontra Arsenalu, piłka w siatce, ale Lacazette złapany na spalonym, więc jego bramka nie będzie uznana.

2
1
2
72'

Rajd Martinellego, ale stracił równowagę w polu karnym, przez co zagrał niedokładną piłkę. Saka ma do niego pretensje, że nie zostawił mu futbolówki.

1
1
1
71'

Trzeba przyznać, że dziś Xhaka daje radę na pozycji stopera, jaką zajął po zejściu Luiza.

1
1
69'

Chelsea. Schodzi: N'Golo Kante. Wchodzi: Mason Mount.

4
4
3
2
2
68'

Kante narobił zamieszania w polu karnym Arsenalu, aż poturbował Torreirę i Xhakę. Jednak wszystko działo się w ferworze walki.

1
1
66'

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

64'

Co za kontra, co za rajd Martinellego przez 70 metrów! Poślizgnął się Kante i to otworzyło skrzydłowemu Arsenalu autostradę do bramki. Pokonał w pojedynku Kepę i strzelił gola na remis!

3
3
1
1
63'

Gol! Strzelił Gabriel Martinelli. Asystował mu Shkodran Mustafi.

62'

Chelsea ma właśnie 11. rzut rożny w tym meczu.

1
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Christensen. Staranował Lacazette'a.

58'

Płaskie zagranie Azpilicuety z prawej strony wyłapane przez Leno. Coraz mocniej widoczna przewaga Chelsea.

3
2
1
55'

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Matteo Guendouzi.

53'

Ostry faul Azpilicuety na Sako kończy się jedynie upomnieniem, choć sędzia mógł dać Hiszpanowi kartkę.

2
1
50'

Napór gospodarzy, mocno zagęszczona obrona Arsenalu ociera się o sprokurowanie rzutu karnego.

1
1
1
49'

Mało ruchu Arsenalu z przodu, pressing też nie daje zbyt wiele. Chelsea stara się grać prostymi środkami.

2
2
1
46'

Kocioł w polu karnym Arsenalu zakończony strzałem Kante, który został zablokowany.

2
1
czas Druga połowa
45'

Doliczono 2 minuty.

1
42'

Dość spokojnie prowadzi grę Chelsea, nie potrzebuje forsować tempa. Arsenal wydaje się nieco zagubiony.

2
2
1
1
1
38'

Rajd Martinellego, dośrodkowanie na nogę Pepe, ale napastnik Arsenalu niepotrzebnie przyjmował piłkę, przez to stracił możliwość strzału.

2
2
1
1
35'

Arsenal ma problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, nie ma kompletnie pomysłu na rozgrywanie akcji.

4
3
1
1
32'

Bomba Hudsona-Odoia z dystansu świetnie obroniona przez Leno!

6
4
2
1
31'

Chelsea zaczyna powoli zamykać przeciwnika na jego połowie.

5
5
1
3
1
28'

Gol! Strzelił Jorginho.

Chelsea FC
19
14
2
26'

Abraham minął Leno i miał otwartą drogę do bramki. Dopadł go przed strzałem David Luiz i sfaulował go. VAR jeszcze analizował akcję w celu zmiany kary dla Luiza, ale czerwona kartka podtrzymana!

8
3
2
26'

MAMY RZUT KARNY DLA CHELSEA!

20
20
3
3
2
26'

2
23'

Ćwierć meczu za nami, żaden zespół nie przejął ewidentnie inicjatywy w tym spotkaniu, mają swoje zrywy. Duża kultura piłkarska po obu stronach.

3
21'

Żółtą kartkę otrzymał Emerson Palmieri. Podciął uciekającego Pepe.

17'

Zaskakujący strzał Hudsona-Odoia z ostrego kąta spada na poprzeczkę! Ewidentnie chciał wrzucić piłkę Leno za kołnierz.

2
1
2
1
15'

Jest uderzenie Abrahama z kilku metrów głową, ale prosto w ręce Leno!

13'

Nieco bardziej ofensywnie teraz Chelsea, ale akcje oskrzydlające są powstrzymywane na wysokości pola karnego.

10'

Piłka spadła na nogę Christensena i przeleciała tuż obok słupka! To byłaby bardzo przypadkowa bramka Duńczyka.

1
1
1
1
1
9'

Spięcie w polu karnym przed rzutem rożnym dla Chelsea, Torreira sugeruje, że został uderzony w twarz. Sędzia jednak zapanował nad towarzystwem.

2
1
7'

Strzał Kovacicia z 15 metrów zablokowany przez Mustafiego. Interwencja Niemca dość ofiarna, oberwał w krocze.

2
2
1
1
4'

Na razie oba zespoły chcą mocno naciskać skrzydłami. Częściej w ofensywie Arsenal.

1
2'

Rajd Saki lewą stroną zakończony niedokładnym dośrodkowaniem.

1
1
1'

To 200. mecz pomiędzy Chelsea a Arsenalem w historii.

1
1
czas Start meczu
20:59

Arsenal dawno nie wygrał na Stamford Bridge, ale wygrał za to najwięcej meczów na tym stadionie spośród wszystkich rywali Chelsea w Premier League.

1
20:59

Sędzią dzisiejszych derbów Londynu jest Stuart Attwell.

1
20:59

Sytuacja obu ekip w tabeli przed tą kolejką:

4. Chelsea 39 pkt.

10. Arsenal 29 pkt.

Jeśli Chelsea wygra, poważnie włączy się do walki o wicemistrzostwo. Jeśli Arsenal triumfuje, to doskoczy do zespołów bijących się o miejsce dające prawo gry w Lidze Europy.

1
1
20:59

Niespełna miesiąc temu na Emirates Stadium starcie tych drużyn było na wysokim poziomie. Dziś liczymy na to samo, choć "Kanonierzy" nie wygrali na Stamford Bridge od 9 lat. Dobry wieczór Państwu, serdecznie zapraszamy na relację live ze spotkania 24. kolejki Premier League Chelsea - Arsenal!