Kontra Southampton zakończona strzałem Ingsa, ale ten jednak na spalonym.

Zaha miał ochotę na pojedynek na lewym skrzydle, ale został potrojony i nic z tego nie wyszło.

Cztery minuty dłużej potrwa druga część gry.

88'

Dośrodkowywał Zaha, przewracany w polu karnym Wickham, ale faulu nie było.

1
87'

Redmond i Bertrand mają w sobie jeszcze trochę chęci, by zdobyć trzecią bramkę, ale będzie o to trudno.

1
86'

Wyszedł z bramki Guaita. Chciał to wykorzystać Hoejbjerg, ale nadał piłce za dużo mocy.

1
1
85'

Dostał w głowę Tomkins po starciu z Bertrandem.

82'

Michael Obafemi podcinany przez McArthura. Frustracja jest ogromna u gospodarzy.

1
81'

A teraz urwał się Connor Wickham, ale w ostatniej chwili zdążył James Ward-Prowse.

80'

Była szansa na gola kontaktowego. Za lekki strzał McArthura.

1
78'

I kolejny korner dla gości. Ale kolejny bez zagrożenia.

1
76'

Poturbowany Jannik Vestergaard przez interweniującego Guaitę. Ale celowości lub złośliwości tu akurat nie było.

75'

W rzutach rożnych 7:0 dla Southampton

1
74'

Żółtą kartkę otrzymał James Tomkins.

Crystal Palace
74'

No i zaczęły się przepychanki...

73'

Wickham wyprostowaną nogą kopnął Bertranda i... kartki nie ma.

1
72'

Ujrzał ją Oriol Romeu.

Southampton FC
72'

O proszę, a jednak Andre Mariner wziął kartki dzisiaj!

1
70'

Southampton FC. Schodzi: Shane Long. Wchodzi: Danny Ings.

67'

Nie oszczędzają Zahy obrońcy Southampton. Znów odbił się od pleców rywala pomocnik Crystal Palace.

1
66'

Ayew chciał wkroczyć z piłką w pole karne rywala, ale wślizgiem powstrzymał go Bertrand.

1
65'

Z każdą minutą gra się zaostrza coraz bardziej.

63'

A tymczasem mogło być 3:0. Szybka akcja Redmonda z Hoejbjergiem zakończona strzałem tego pierwszego. Mało brakowało.

1
1
2
63'
62'

Faulowany Zaha przy linii bocznej na wysokości pola karnego. Był rzut wolny, piłka zawisła nad polem karnym gości, ale szybko została wybita.

61'

Znów pressingiem grają goście, co urodziło akcję Longowi sam na sam z McArthurem. Świetnie bramkarz Orłów.

60'

Dobra szansa dla Crystal Palace. Piłka w polu karnym, Ayew zbierał się do strzału. Ale jak się już do niego zbierał, to stracił piłkę na 11. metrze.

59'

Stephens dobrze zastawił barkiem piłkę. Wpadł w niego Long. Wszystko zgodnie z przepisami. Od bramki Guaita.

1
58'

Rzut wolny dla gospodarzy, długa piłka z własnej połowy pod pole karne, ale i tam Zaha uprzedzony.

57'

Faulowany Zaha, ale wstaje czym prędzej i ma ochotę na walkę kogutów. Aż dziwne, że arbiter nie sięgnął po kartkę.

56'

Coraz częściej gospodarze wdają się w jakieś przepychanki. Frustracja rośnie.

55'

Rzut rożny mieli goście. I to dwa razy. Za drugim razem Vestergaard upadając na ziemię oddał strzał, ale piłka ponad poprzeczką i słupkiem.

1
54'

Kouyate w ramach odwetu skasował Vestegaarda. Brzydki fragment meczu.

52'

Niesamowite. Zaha nie był faulowany, choć Stephens się na nim wręcz uwiesił.

50'

Tosun dostrzegł Zahę, ale sędzia odgwizdał spalonego.

48'

Gol! Strzelił Stuart Armstrong. Asystował mu Nathan Redmond.

Przepiękne uderzenie z dystansu Atmstronga tuż przy słupku! 2:0!

47'

Trzech obrońców było przy Riedewaldzie. Dopiero wślizg Romeu go powstrzymał.

1
46'

Już centra Riedewalda na głowę Tosuna, ten nad poprzeczką.

czas Druga połowa
20:10

Jeszcze jakieś przepychanki po drodze do szatni. Do akcji wkroczyli nawet stewardzi. Sporo emocji w tym meczu.

1
45+3'

Centra na głowę Longa, lecz piłka tylko otarła się o boczną siatkę po próbie napastnika.

45+2'

Przy okazji było też trochę zapasów z Longiem. Rzut rożny dla gości.

45+1'

Znów ciepło pod bramką gospodarzy. Cahill tym razem zablokował strzał Armstronga.

45'

Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.

44'

Niesamowite, jak szybko Southampton odzyskuje piłkę po jakiejkolwiek stracie. Gospodarze nawet nie zdążą przekroczyć połowy, a już piłki nie mają.

43'

Zaha zagrał kozłującą piłkę w pole karne rywali, lecz nie dotarł do niej Ayew, ani Tosun.

42'

Ubiegł bramkarza Long w polu karnym, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Ta wyleciała za linię końcową.

41'

Bardzo szybko wychodzą z kontratakami piłkarze z St. Mary's Stadium, ale tym razem górne podanie nie przelobowało Tomkinsa.

39'

Nie odpuszczają ani centymetra boiska Kouate z Bertrandem. Świetna walka na skrzydle.

1
37'

Z kontrą ruszył Zaha i... nie za bardzo widział kolegów, do których mógłby zagrać piłkę. Akcję zastopował McCarthy. Ten z Southampton.

35'

Redmond z Bertrandem czują się coraz pewniej na lewej flance. Ale i większa liczba obrońców jest teraz wokół nich.

33'

Świetnie zapowiadającą się akcję Southampton zepsuło podanie za bardzo za plecy do Obafemiego. A kilkoma podaniami ekipa Hasenhuettla przeszła spod własnej połowy pod pole karne.

1
32'

Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Crystal Palace. W ostatniej chwili z pola bramkowego wybił piłkę Kouyate.

1
31'

Kolejny świetny strzał Armstronga! Tym razem akcja po wznowieniu gry z autu. Zrobiło się miejsce na 18. metrze. Potężną bombę pomocnika Southampton wybronił Guaita.

1
1
1
30'

A teraz Tomkins powstrzymał wbiegającego Longa do dośrodkowania Bertranda.

1
29'

Tymczasem rzut wolny dla Crystal Palace. Znów wysoka piłka McCarthy'ego w poszukiwaniu Tomkinsa, ale za mocna. Ma pretensje do partnera obrońca gospodarzy.

1
28'

Był też rzut rożny dla gości, ale zagrożenia nie przyniósł.

27'

Znakomita szansa dla Świętych! Zagranie z lewej strony Bertranda zamykał Armstrong, a Guaita w osttniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

26'

Rzut wolny dla gospodarzy, wysoka piłka w pole karne na głowę Tomkinsa, ale strzał zbyt lekki. Zdążył z interwencją McCarthy przed nadbiegającym Cahillem.

25'

Jannik Vestergaard podhaczył rozgrywającego piłkę Ayewa.

24'

Nie odpuszczają przyjezdni. Wciąż są z piłką na 20-30 metrze.

1
22'

Gol! Strzelił Nathan Redmond. Asystował mu Jack Stephens.

Świetna górna piłka Stephensa z linii środkowej na 25. metr do Redmonda, a ten przyjął sobie piłkę i huknął z dystansu w okienko. Goście obejmują prowadzenie!

3
2
1
21'

Jest zmiana. Schodzi: Cedric Soares. Wchodzi: Oriol Romeu.

20'

Cedric chyba nie jest w stanie kontynuować gry.

19'

Vestergaard jednak wybił piłkę fatalnie i ta trafiłą do Tosuna. Turek w fantastycznej okazji strzelił nad bramką.

18'

Ruszył z kontrą lewą stroną McCarthy, ale źle podał do Tosuna.

17'

Gracz Crystal Palace najpierw trafił w piłkę, ale potem wjechał w kostkę rywala.

16'

Ostro potraktowany Cedric przez Riedewalda. Ucierpiał obrońca Świętych.

14'

Hoejbjerg zagrał ładną, górną piłkę do Armstronga w pole karne, ale ten przyjął sobie ją tak źle, że dopadli do niej obrońcy.

13'

Ale nie mają łatwo, bo goście podeszli wysokim pressingiem.

12'

Tym razem dośrodkowywał Cedric Soares z prawej strony, jako-tako radzą sobie obrońcy londyńskiej ekipy.

10'

Kolejny rajd Bertranda i próba dośrodkowania z lewego skrzydła. Znów nieudana.

1
8'

Ward-Prowse i Zaha zderzyli się ze sobą w pojedynku główkowym. Nokautu nie było, ale pewnie panowie widzą teraz po dwie piłki.

1
6'

Centra Bertranda z lewej strony prosto w rękawice Guaity.

5'

Shane Long ucierpiał w jednym ze starć. Sędzia przerwał grę.

1
4'

Jordan Ayew miał ochotę na rajd z piłką w pole karne rywali, lecz został powstrzymany na 30. metrze.

3'

Zagotowało się w polu karnym Crystal Palace, leżał na murawie Obafemi, ale gwizdek sędziego milczał.

2'

Gospodarze cztery ostatnie mecze ligowe zremisowali. Teraz upatrują szansy na komplet punktów.

1
1'

Teoretycznie zwycięzca dzisiejszego spotkania ma szansę wskoczyć do czołowej ósemki. W praktyce, zależy to oczywiście od pozostałych rezultatów 24. kolejki.