1
1
90+7'

Gol! Strzelił Scott McTominay.

Wszystko jasne w Manchesterze. Ederson przelobowany. Dwa gole United, dwie pomyłki bramkarza Citizens. Brazylijczyk wybrał się na wycieczkę i został ominięty strzałem przez Scotta McTominaya po nieroztropnym wyrzucie.

Manchester United
48
29
8
3
4
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire za przytrzymanie przeciwnika.

4
2
1
2
2
90+2'

W natarciu ostatniej szansy Manchester City. Płaskie uderzenie Raheema Sterlinga nie było niebezpieczne i David de Gea miał obowiązek zatrzymać sunącą po murawie futbolówkę. Po nim jeszcze dośrodkowania, ale również skutecznie gracze z Old Trafford.

1
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

3
88'

United. Schodzi: Bruno Fernandes. Wchodzi: Odion Ighalo.

87'

Konkretna ulewa towarzyszy zawodnikom w ostatnich minutach derbów. Ole Gunnar Solskjaer wygląda na niezadowolonego z powodu warunków atmosferycznych, ale czego jak czego, tego nie zmieni. Może jeszcze wprowadzić jednego zawodnika i zyskać trochę czasu.

1
84'

Korner dla Manchesteru City i podniosła się temperatura w polu karnym. Eric Bailly jest doświadczonym zawodnikiem i okazał się sprytniejszy od wszystkich polujących na możliwość oddania strzału podopiecznych Pepa Guardioli.

1
1
82'

Podniosła się wrzawa na trybunach. To wsparcie dla podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, których coraz mniej czasu dzieli od pokonania po raz drugi w sezonie lokalnego wroga. Kibice dają z siebie wszystko, również piłkarze starają się do nich dorównać.

1
78'

United. Schodzi: Anthony Martial. Wchodzi: Scott McTominay.

78'

United. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Eric Bailly.

74'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Luke'a Shawa. Ole Gunnar Solskjer przygotowuje zmiennika, ale nie jest pewne, że bedzie to roszada za aktualnie kontuzjowanego podopiecznego.

1
71'

Bruno Fernandes ponownie nie doczekał się podania od kompana, a powinien. Jego partnerzy z zespołu są zbyt skoncentrowani na próbach strzelenia gola w derbach, przez co nie dostrzegają kreatywnego pomocnika.

1
68'

Piłka przelatuje przez pole karne Manchesteru United i pewnie są chętni do oddania strzału, ale wszyscy znajdują się zazwyczaj w niewłaściwym miejscu oraz czasie.

1
66'

Dwie wrzutki z rzutu wolnego i żadna z nich nie była zaskakująca dla defensywy Manchesteru United. Podopieczni Pepa Guardioli nie oddali strzału, a czas ucieka im nieubłaganie.

64'

Phil Foden ułożył sobie piłkę na lewej stopie przed polem karnym przeciwnika. Mocne, ale niecelne uderzenie i David de Gea nie musiał wykazać się między słupkami w bramce gospodarzy. Już ponad godzina derbów za kibicami i wciąż prowadzi niżej notowana drużyna.

2
59'

City. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Riyad Mahrez.

59'

City. Schodzi: Sergio Aguero. Wchodzi: Gabriel Jesus.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Cancelo za ostry wślizg w nogi Brandona Williamsa.

1
1
56'

Phil Foden odpowiedział atakiem oskrzydlającym na podobne szarże Brandona Williamsa. Efektem był korner, którego krótkie rozegranie przyniosło dośrodkowanie Phila Fodena i uderzenie zza pola karnego. Skutecznie interweniował David de Gea.

1
54'

Brandon Williams wszedł w pojedynek na lewym skrzydle z Joao Cancelo. Młodzianowi udało się powstrzymać przed przechwytem Portugalczyka, a cała akcja Manchesteru United zakończyła się minimalnie niecelnym dośrodkowaniem.

3
50'

Ederson w ostatnim momencie wybił piłkę sprzed nadciągającego Anthony'ego Martiala. Napastnik Manchesteru United mógł ponownie wykorzystać błąd Brazylijczyka, który pogubił się w rozegraniu futbolówki.

1
48'

Piłka w bramce Manchesteru United po uderzeniu Sergio Aguero. Argentyńczyk dostał podanie prostopadłe i nie szukał długo sposobu na pokonanie Davida De Gei. Gol nieuznany z powodu minimalnego spalonego napastnika Manchesteru City.

2
2
5
46'

Druga połowa.

komentarz

Manchester United miał 30 procent posiadania piłki w pierwszej połowie, natomiast oddał siedem strzałów przy jednej próbie przeciwnika. Można ją sobie bez problemu przypomnieć. To Raheem Sterling próbował pokonać Davida de Geę.

komentarz

Obywatele muszą gonić przeciwników.

1
1
komentarz

Zdobyć przewagę w pierwszej połowie zdołali gospodarze.

1
1
Czy Manchester City wyrówna po przerwie?
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Fred za próbę wymuszenia rzutu karnego.

1
1
2
3
40'

Kilka minut do zakończenia pierwszej połowy pojedynku z Manchesterze. Na razie o wyniku decyduje stały fragment gry, który z powodzeniem zamienili w gola podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Obywatele na razie nie odpowiadają na mocny cios.

1
36'

Początek derbów przebiegał ze wskazaniem na Manchester City, ale ani we fragmencie przed zmianą wyniku, ani po niej drużyna Pepa Guardioli nie potrafi przeprowadzić niebezpiecznego ataku i ponownie zagrozić Davidowi De Gei.

1
1
33'

Anthony Martial dał prowadzenie Manchesterowi United! Podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ mecz układa się po myśli gospodarzy.

2
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Rodri Hernandez za niesportowe zachowanie.

1
2
30'

Gol! Strzelił Anthony Martial. Asystował mu Bruno Fernandes.

Szaleństwo z powodu gola na Old Trafford. Z kolei piłkarze Manchesteru City kompletnie zaskoczeni. Po pierwsze obrońcy, ponieważ przepuścili bezkarnie podanie Bruno Fernandesa z rzutu wolnego, a po drugie Ederson, który przepuścił do siatki futbolówkę pod ręką. Perfekcyjne rozegranie stałego fragmentu gry i podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mają czego bronić w derbach!

25
15
4
2
7
29'

Żółtą kartkę otrzymał Fernandinho za protestowanie.

1
1
28'

Minuty ze wskazaniem na Manchester United. Anthony Martial wpadł z piłką w pole karne przeciwnika i spojrzał tylko w kierunku bramki. Płaskie uderzenie napastnika prosto w Edersona, a lepszym rozwiązaniem było uruchomienie podaniem lepiej ustawionego Bruno Fernandesa.

1
1
25'

Nieudane uderzenie Bruno Fernandesa z rzutu wolnego i piłka odbiła się od przeciwnika ustawionego w murze. Jeszcze dośrodkowanie Freda i goście musieli popracować w defensywie we własnym polu karnym.

1
1
22'

W odpowiedzi atak Manchesteru United i podanie wrzucone w pole karne gości. Anthony Martial niby opanował piłkę, ale nie było to tak perfekcyjne, żeby zgubić jednocześnie Fernandinho oraz Nicolasa Otamendiego. Argentyńczyk blokował napastnika z Old Trafford.

1
1
20'

Manchester City wymienia podania. Przewaga w posiadaniu piłki po stronie podopiecznych Pepa Guardioli, którzy szukają sposobu na rozmontowanie defensywy przeciwnika. Na razie mało sytuacji podbramkowych.

1
1
16'

Piłka sunęła na obrzeżach pola karnego Manchesteru United. Gospodarze musieli popracować w defensywie, żeby nie dać się zaskoczyć pieczołowitym rozegraniu lokalnego przeciwnika.

1
13'

Jeszcze jedna akcja przeprowadzona przez Manchester City. To podopieczni Pepa Guardioli zaczynają rozpędzać się w derbach. Sergio Aguero ograł efektownie jednego przeciwnika, ale był jeszcze jeden - Harry Maguire i interweniował wślizgiem. Tylko korner dla Obywateli.

1
1
9'

David de Gea zmierzył się z uderzeniem Raheema Sterlinga. Parada Hiszpana w bramce Manchesteru United. Nie dał się pokonać technicznym uderzeniem oddanym wewnętrzną częścią buta.

2
1
2
8'

Anthony Martial sfaulowany w bocznym sektorze boiska, kiedy sposobił się do opanowania futbolówki. Manchester United nie zdecydował się ani na dośrodkowanie, ani na uderzenie z rzutu wolnego.

1
1
1
1
1
6'

Pokrzykują na siebie piłkarze obu drużyn i organizują się na murawie. Manchester United gra w czerwonych koszulkach, białych spodenkach oraz czarnych getrach. Jego lokalny przeciwnik w błękitno-białych trykotach.

1
3'

Piłka w centrum boiska. Drużyny zapoznają się z możliwościami przeciwnika oraz z warunkami rywalizacji.

1
3'

1
Czy Manchester United wygra derby miasta?
02:32

Manchester City chce podbić stadion lokalnego wroga.

02:32

Manchester City przystąpi do konfrontacji na Old Trafford po pięciu zwycięstwach z rzędu. Podopieczni Pepa Guardioli poradzili sobie między innymi z Leicester City w Premier League oraz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.

2
2
02:32

Sędzia: Mike Dean

02:32

Poprzednie derby w Premier League wygrało United.

02:32

Manchester City zwyciężył w poprzednim meczu 1:0 z Sheffield Wednesday. Jedynego gola strzelił przedstawicielowi The Championship Sergio Aguero z podania Benjamina Mendy'ego.

1
1
02:32

Piłkarze Manchesteru United wygrali poprzednie spotkanie w Pucharze Anglii 3:0 z Derby County. Do bramki przeciwnika oddali uderzenia Luke Shaw oraz dwukrotnie Odion Ighalo. Ekipa prowadzona przez Ole Gunnara Solskjaera dostała się do ćwierćfinału.

02:32

Manchester United będzie gospodarzem pojedynku z lokalnym wrogiem City. Drużyna z Old Trafford przystąpi do niego po dziewięciu spotkaniach bez porażki. Jej passa trwa od 22 stycznia.