Liga Mistrzów: I runda eliminacyjna, pierwsze mecze

16
13
17
90+1'

Mikkel Kirkeskov faulował przed polem karnym przeciwnika. W ten sposób Piast Gliwice nie mógł ponowić ataku po wybitym dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego.

16
12
11
18
24
90'

Doliczone pięć minut.

42
14
10
9
19
90'

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Gerard Badia.

26
8
4
5
4
89'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Stanisław Dragun za przesadne zdaniem sędziego protestowanie.

8
87'

Końcówka konfrontacji i wciąż nieco korzystniejszy wynik dla zespołu z Gliwic.

60
20
13
2
9
85'

Piast. Schodzi: Piotr Parzyszek. Wchodzi: Dani Aquino.

23
9
3
2
3
84'

Odpowiedział strzałem z dystansu Aleksiej Rios, jednak nie było to tak groźne uderzenie jak Mikkela Kirkeskova. Piłka poleciała wyraźnie ponad bramką mistrza Polski.

15
10
3
3
4
81'

Anton Cziczkan! Nie dał się zmylić w bramce rykoszetem po niebezpiecznym strzale zza pola karnego Mikkela Kirkeskova. Efektowna interwencja, dzięki której BATE Borysów nie ma ponownie straty do Piasta Gliwice.

20
8
7
10
22
80'

Festiwal dośrodkowań BATE Borysów. We własne pole karne powrócił nawet Jorge Felix, żeby pomóc w pojedynkach powietrznych.

13
6
6
4
10
79'

Maksim Skawysz ruszył na prawym skrzydle. Po jego zablokowanym dośrodkowaniu korner, po którym interweniowali z powodzeniem gliwiczanie.

22
9
4
4
6
76'

Żółtą kartkę otrzymał Stanisław Dragun za niebezpieczną grę łokciem w powietrzu.

37
15
2
5
6
75'

Jeszcze kwadrans regulaminowego czasu. Gliwiczanie próbują odzyskać prowadzenie.

24
6
5
4
5
74'

Zablokowane uderzenie Joela Valencii z kilkunastu metrów. W odpowiednim miejscu znalazł się interwenujący rozpaczliwym wślizgiem Aleksiej Rios. To była składna akcja oskrzydlająca Piasta Gliwice.

11
4
5
3
4
73'

Zachwyt gospodarzy po golu Stanisława Draguna pokazywał, jak dużo krwi napsuł im Piast Gliwice. Po wyrównaniu białoruska drużyna gra ostrożnie.

8
5
4
6
6
71'

Piast Gliwice nie zarządzał umiejętnie prowadzeniem. Po jego stracie lepsze minuty zespołu z Gliwic.

20
4
5
2
2
69'

Mikkel Kirkeskov strzelił niecelnie z rzutu wolnego. Wydawało się, że to dobra szansa na odzyskanie prowadzenia.

11
5
7
1
4
68'

Gliwiczanie w trudniejszej sytuacji niż kilka minut temu. Piast stara się wrócić do tego, co było dobre w jego grze. Po zmianie wyniku udało się podopiecznym Waldemara Fornalika wywalczyć korner.

25
11
5
3
5
66'

BATE Borysów. Schodzi: Hervaine Moukam. Wchodzi: Nemanja Milić.

10
64'

Gol! Strzelił Stanisław Dragun. Asystował mu Igor Stasiewicz.

Wyrównanie w Borysowie! Rozdrażnieni gospodarze zaatakowali po przerwie i dopadli Piasta Gliwice. Po podaniu Igora Stasiewicza z okolic narożnika boiska Stanisław Dragun nie zastanawiał się nawet przez sekundę i przymierzył bez przyjęcia w narożnik bramki Frantiska Placha. Strzelec gola trafił prawą nogą z kilkunastu metrów.

192
62'

Patryk Dziczek opuścił boisko wściekły. Nie było jednak innego wyjścia. Waldemar Fornalik widział, że jego młody pomocnik balansuje na granicy wykluczenia.

1
61'
60'

Hervaine Moukam oddał pierwszy strzał celny na bramkę mistrza Polski. Nieudana próba pokonania Frantiska Placha z rzutu wolnego.

15
3
5
2
4
59'

Zaczynają się kłopoty Piasta Gliwice. Jakub Czerwiński z trudem zatrzymał w polu karnym Maksima Skawysza. Niewiele później faul Patryka Dziczka, za który sędzia mógł śmiało pokazać drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

4
3
5
4
19
57'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński za ostry wślizg. Trzecia kartka w krótkim okresie dla Piasta.

4
2
7
13
20
57'

BATE Borysów. Schodzi: Bojan Dubajić. Wchodzi: Maksim Skawysz.

Bojan Dubajić #9
3
7
4
3
4
55'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Dziczek za przerwanie faulem groźnie zapowiadającego się kontrataku gospodarzy.

Piast Gliwice
9
3
11
14
12
54'

Co zagranie Hervaina Moukama, to gorsze. Po koszmarnym strzale z dystansu jeszcze bardziej nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła.

15
13
5
4
5
53'

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Kirkeskov za faul na Hervainie Moukamie.

7
3
12
5
12
51'

Hervaine Moukam obrócił się z piłką przed polem karnym Piasta Gliwice i zdecydował się na strzał z dystansu lewą nogą. Futbolówka poleciała daleko od bramki Frantiska Placha.

13
13
2
5
4
48'

BATE Borysów próbuje zaatakować. Po przerwie jedna wrzutka z rzutu wolnego odprowadzona przez gliwiczan poza boisko.

14
5
3
6
4
46'

7
45'

Doliczona minuta.

30
7
7
4
4
45'

Przyblokowana piłka po uderzeniu z dystansu Toma Hateleya. Anton Cziczkan nie miał problemu ze złapaniem futbolówki, która wytraciła nadaną jej prędkość.

3
6
4
2
6
43'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Filipović za faul na Martinie Konczkowskim.

Aleksandar Filipović #4
18
8
2
1
3
43'

Konsekwentnie w defensywie podopieczni Waldemara Fornalika. Istotne jest utrzymać prowadzenie do przerwy. Doliczonych minut nie będzie wiele.

13
6
2
2
1
40'

W odpowiedzi akcja gliwiczan zakończona płaskim uderzeniem Piotra Parzyszka. Anton Cziczkan ma cały czas więcej pracy niż Frantisek Plach.

17
7
3
2
1
39'

Hervaine Moukam dośrodkował z lewego skrzydła. Strącenie głową przechwycił w polu bramkowym Frantisek Plach.

14
4
2
2
5
38'

Piotr Parzyszek dał zasłużone prowadzenie Piastowi!

96
41
9
4
8
36'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek.

Piast Gliwice strzelił gola na wyjeździe! Cenny łup mistrza Polski. Piotr Parzyszek był w centralnej części pola karnego i główkował na 1:0. Anton Cziczkan był już w tym momencie na łopatkach, ponieważ interweniował po płaskim dośrodkowaniu Joela Valencii i uderzeniu Jorge Felixa. Skuteczna dobitka, Białorusini w szoku, a sztab szkoleniowy Piasta uśmiechnięty.

494
204
60
12
16
35'

Po mało atrakcyjnych minutach piłkarze zwiększyli temperaturę meczu. Po wrzutce z rzutu wolnego obrońca BATE Borysów nieomal wpakował futbolówkę do własnej siatki. Pół metra brakowało do katastrofy gospodarzy.

8
16
4
2
8
33'

Pierwsza tak groźna kombinacja BATE Borysów! Kapitalnie interweniował Jakub Czerwiński, który był przedostatnią instancją Piasta Gliwice i blokował uderzenie Igora Stasiewicza z obrębu pola karnego. Białorusini groźnie wymienili podania po stracie Martina Konczkowskiego.

3
1
4
6
8
32'

Mało atrakcyjny fragment spotkania. Warunki rywalizacji dyktuje nadal Piast Gliwice, jednak brakuje konkretów.

8
4
5
3
4
29'

Szybko odzyskali piłkę goście i zbudowali atak zakończony drugim celnym strzałem. Ponownie próbował Patryk Dziczek, ale kopnął futbolówkę zbyt anemicznie, żeby zaskoczyć Antona Cziczkana.

9
6
1
3
29'

Zbyt agresywnie Patryk Dziczek w kole środkowym. Piłka dla BATE Borysów.

7
26'

Rzut rożny dla mistrza Białorusi po interwencji Martina Konczkowskiego, który wrócił blisko własnego pola karnego. Beznadziejne dośrodkowanie z narożnika boiska jak całe 26 minut w wykonaniu BATE Borysów.

10
4
1
1
1
25'

Oprawa zgodowa.

19
4
2
1
1
24'

Mecz wydaje się być kontrolowany przez Piasta Gliwice i oby to nie było mylne wrażenie.

26
9
3
2
4
22'

Celne uderzenie! Patryk Dziczek poczęstował Antona Cziczkana strzałem lewą stopą w kierunku narożnika bramki. Golkiper BATE Borysów strącił piłkę na korner, z którego niewiele wynikło.

11
4
2
2
1
20'

Idzie do przodu Piast Gliwice, nerwowo raczy się wodą z bidona Anton Cziczkan. Jorge Felix nie wpakował piłki z bliska do bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strąconym jeszcze przez Piotra Parzyszka. Po raz drugi zapachniało golem mistrza Polski.

20
6
4
4
5
18'

Frantisek Plach musiał wykazać się po raz pierwszy od początku meczu. Dobra interwencja bramkarza Piasta Gliwice poza polem karnym.

17
2
1
4
2
16'

Poddenerwowany trener BATE Borysów. Początkowy kwadrans ze wskazaniem na Piasta Gliwice.

28
5
1
2
1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Dmitrij Baga za faul na Mikkelu Kirkeskovie.

Dmitrij Baga #25
24
3
2
3
5
14'

Kolejne dośrodkowanie. Tym razem Toma Hateleya z rzutu rożnego i była bardzo dobra szansa dla Piasta Gliwice na objęcie prowadzenia! Kompletnie osamotniony w centralnej części pola karnego Jakub Czerwiński nie oddał uderzenia w bramkę Antona Cziczkana, a powinien!

11
2
4
2
5
13'

Anton Cziczkan piąstkował na przedpolu po dośrodkowaniu Joela Valencii z lewego skrzydła. Nie była to najpewniejsza interwencja, ale skuteczna.

8
1
2
1
11'

BATE Borysów. Schodzi: Jegor Filipienko. Wchodzi: Slobodan Simović. Roszada spowodowana urazem Jegora Filipienki, który poważnie ucierpiał wskutek starcia z Joelem Valencią.

5
10'

Gubią się Białorusini. Zobaczymy, kiedy i czy w ogóle zbudują groźny atak.

16
6
1
2
9'

Aleksiej Rios porozmawiał z sędzią po ostrym faulu na Jorge Felixie w centrum boiska. Z kolei trener BATE Borysów uciął sobie pogawędkę z Hervainem Moukamem.

1
2
4
2
2
6'

Pogubili się podopieczni Waldemara Fornalika z Mikkelem Kirkeskovem i Jakub Czerwińskim na czele. Mieli szczęście, że gospodarze pospieszyli się z atakiem i wpadli w pułapkę ofsajdową.

2
3
2
5
8
5'

Spokojnie organizuje się mistrz Białorusi. Na razie chaos po stronie gospodarzy.

6
4
2
3
2
3'

Piast Gliwice wymienił podania na połowie przeciwnika. BATE Borysów nie kwapiło się do agresywnego pressingu i było to słuszne rozwiązanie. Przyjezdni sami oddali piłkę Antonowi Cziczkanowi.

10
5
3
3
2
2'

Gospodarze na żółto od stóp prawie do głów. Piast Gliwice w niebieskich strojach.