1
90'

Doliczone trzy minuty.

88'

Ostatnie minuty spotkania i nie ma wątpliwości, że komplet punktów pozostanie w Legnicy.

2
1
1
1
1
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dawid Kort. Asystował mu Henrik Ojamaa.

Ładne techniczne uderzenie Dawida Korta. Zmiennik dostał podanie z bocznego sektorza boiska od Henrika Ojamyy, przeszedł przeciwnika i pokonał Piotra Skibę eleganckim strzałem.

5
4
1
84'

Henrik Ojamaa przyspieszył na lewym skrzydle. Szarża Estończyka miała za duży rozmach i znalazł się wraz z piłką poza boiskiem.

78'

Miedź uskrzydlona dobrym wynikiem i ma dużo miejsca na połowie przeciwnika z Warmii. Piotr Skiba ponownie ratował przyjezdnych. Tym razem zatrzymał piłkę po strzale Dawida Korta.

77'

Paweł Zieliński wtargnął w szesnastkę przeciwnika, dostał podanie w tempo. Jego uderzenie obronił nogami Piotr Skiba. Nieco zabrakło też do wykonania dobitki Henrikowi Ojamiee.

1
74'

Szymon Sobczak zwiódł przeciwnika w polu karnym i już szykował się do pokonania strzałem Łukasza Załuski. Wrócił jeszcze jeden z legniczan i powstrzymał ciekawie atakującego napastnika Stomilu.

72'

Wrzutka Dawida Korta z rzutu wolnego została zatrzymana przez olsztynian. Kolejna akcja prawym skrzydłem z wykorzystaniem Pawła Zielińskiemu, któremu udało się wywalczyć korner dla Miedzianki. Po nim Patryk Makuch nieznacznie przestrzelił po dośrodkowaniu Marquinhosa.

67'

Stomil Olsztyn po dwóch zmianach personalnych szuka swoich szans. Czasu do końca spotkania jeszcze trochę pozostało, ale Łukasz Załuska i spółka wyglądają na skoncentrowanych w defensywie.

64'

Gwizdek sędziego. Po wrzutce z rzutu wolnego nieprawdidłowość w grze i Miedź Legnica nie miała szansy na oddanie strzału na bramkę Stomilu Olsztyn.

61'
ZMIANA

Stomil. Schodzi: Mateusz Gancarczyk. Wchodzi: Eric Molloy.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Wiktor Biedrzycki za faul na Jakubie Łukowskim.

58'

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

56'

Miedź Legnica szuka kolejnych szans na strzelenie gola. Z kolei Stomil Olsztyn zbliżył się raz w pobliże bramki Łukasza Załuski, ale weteran nie dał się zaskoczyć płaskim wstrzeleniem.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Śliwa za faul na Waldemarze Gancarczyku.

Miedź Legnica
52'

Jakub Łukowski (były piłkarz Wisły Płock) dał dwubramkowe prowadzenie Miedziance.

49'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Łukowski.

Rośnie przewaga Miedzi Legnica. Dwa uderzenia Jakuba Łukowskiego w ciągu kilku sekund. Pierwsze zablokował Jakub Mosakowski, ale drugie już poleciało prosto do bramki Piotra Skiby.

6
4
2
1
3
47'

Dobrze interweniowali przyjezdni po dośrodkowaniu Henrika Ojamyy w kierunku ustawionych w polu karnym Marquinhosa oraz Valerijsa Sabali.

2
2
1
1
1
46'

komentarz

45+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Valerijs Sabala. Asystował mu Nemanja Mijusković.

W czasie doliczonym do pierwszej połowy Miedź Legnica objęła prowadzenie. Valerijs Sabala przerwał swoją niemoc strzelecką. Potworne zamieszanie po stałym fragmencie i Łotysz wepchnął piłkę z bliska do siatki po przytomnym zgraniu Nemanji Mijuskovicia.

6
1
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

44'

Szymon Sobczak nie dobił futbolówki z bliska do siatki po niepewnej interwencji Łukasza Załuski. Bramkarz Miedzi Legnica stworzył sytuację podbramkową napastnikowi Stomilu Olsztyn po uderzeniu z ostrego kąta Artura Siemaszki.

43'

Żółtą kartkę otrzymał Janusz Bucholc za faul na Valerijsie Sabali.

41'

40'

Ostatnie minuty rywalizacji w pierwszej połowie. Marcin Warcholak tym razem nie wykonał dalekiego wrzutu w pole karne, a zdecydował się na małą grę z Henrikiem Ojamąą.

1
36'

Valerijs Sabala strzelił nie po raz pierwszy w tym meczu w Piotra Skibę. Tym razem próba Łotysza po dośrodkowaniu Henrika Ojamyy.

35'

Marcin Warcholak dopadł przeciwnika.

1
33'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcin Warcholak.

Legniczanie doprowadzili do remisu. Marcin Warcholak przypomniał o sobie kibicom Stomilu, którego to zawodnikiem był w przeszłości. Teoretycznie skomplikowana, a w praktyce banalna akcja indywidualna. Gracz Miedzi ograł trzech biernych przyjezdnych i zaskoczył Piotra Skibę uderzeniem po ziemi zza pola karnego.

8
3
33'

31'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Purzycki za faul na Grzegorzu Lechu.

30'

Miedzianka próbuje odpowiedzieć na gola Mateusza Gancarczyka. Wrzutka Jakuba Łukowskiego była przeciągnięta i wylądowała za zawodnikami z Legnicy ustawionymi w polu karnym Stomilu.

27'

Stomil Olsztyn prowadzi w Legnicy. Mateusz Gancarczyk z golem.

25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Gancarczyk. Asystował mu Grzegorz Lech.

Stomil Olsztyn na prowadzeniu dzięki sprawnie przeprowadzonemu kontratakowi. Pierwszy gol w sezonie Mateusza Gancarczyka. Skrzydłowy przebiegł spory dystans na połowie przeciwnika, ograł Pawła Zielińskiego, ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i pokonał płaskim strzałem z kilkunastu metrów Łukasza Załuskę.

4
1
3
22'

Napomnienie słowne dla Valerijsa Sabali, który sfaulował Mateusza Gancarczyka po stracie piłki na połowie przeciwnika.

20'

Szybkie tempo rywalizacji. Kolejna akcja zaczepna zespołu z Olsztyna. Szymon Sobczak wbiegł w pole karne Miedzi Legnica i jego płaskie uderzenie sparował na korner Łukasz Załuska.

16'

Grzegorz Lech wybrał się na przeciwną stronę boiska. Strzał lidera ofensywy Stomilu Olsztyn nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę.

15'

Adrian Purzycki dopadł do piłki, którą goście wybijali niezdarnie po dalekim wrzucie z autu. Równie nieudane jak zachowanie defensorów Stomilu było uderzenie z dystansu młodego pomocnika Miedzi.

13'

Dwie szarże na tym samym skrzydle zakończone dosrodkowaniem. Piłka po zagraniu Jakuba Łukowskiego została zatrzymana przed defensora Stomilu Olsztyn, a riposta Janusza Bucholca była niecelna.

10'

Piłka w centrum boiska. Na razie bardziej niebezpieczne ataki przeprowadziła Miedź Legnica. Piotr Skiba miał już okazję do wykazania się na linii, a Łukasz Załuska nie.

1
7'

Valerijs Sabala strzelił głową w rękawice Piotra Skiby po wrzutce Marquinhosa z rzutu wolnego. Pewny chwyt doświadczonego bramkarza Stomilu Olsztyn. Po chwili poprawka Jakuba Łukowskiego i potężne uderzenie w boczną siatkę.

1
1
1
4'

Żółtą kartkę otrzymał Waldemar Gancarczyk za faul w centrum boiska na Jakubie Łukowskim.

3'

Po faulu na Arturze Siemaszce przyjezdni mieli szansę na strzelenie gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka spadła na głowie broniącego zawodnika w niebieskim stroju.

20:29

Stomil rozpocznie konfrontację z Miedzią w takim samym zestawieniu jak poprzedni, zremisowany 1:1 mecz z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

1
20:29

Zestawienie zespołu w Legnicy.

20:29

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

20:08

Pierwszoligowa kolejka już trwa. Konfrontacja w Legnicy to jedna z najważniejszych dla sytuacji na górze tabeli.

1
1
1
20:08

Miedź Legnica jest niepokonana w meczach na własnym stadionie. Jej bilans w roli gospodarza to trzy zwycięstwa oraz dwa remisy. W piątek spadkowicz z PKO Ekstraklasy zmierzy się u siebie z wyżej notowanym Stomilem Olsztyn.