Fortuna I liga: 23. kolejka
04 cze 2020 20:40
90+3'

Gol! Strzelił Łukasz Moneta.

GKS Tychy doprowadził do remisu klasycznym rzutem na taśmę! Będzie podział punktów w starciu Trójkolorowych. Łukasz Moneta wprowadził ożywienie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, a na dodatek strzelił gola na wagę punktu. Wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego!

14
10
7
5
12
90'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

3
2
5
6
4
87'

Ekipa z Sosnowca stara się utrzymać w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika. Patryk Mularczyk znalazł nawet miejsce do oddania strzału. Jego jakość pozostawiała dużo do życzenia, ale zmiennikowi udało się przynajmniej zyskać kilkanaście sekund wytchnienia dla obrońców.

3
1
2
2
2
85'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Mańka. To kolejny zawodnik, który ratował się faulem w celu powstrzymania kontrataku przeciwnika.

1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Biernat za faul na Patryku Mularczyku.

2
1
2
2
1
80'

Przyjezdni biegną jak do pożaru. Ich zwycięstwo z przeciwnikiem z Górnego Śląska jest już blisko, ale potrzeba jeszcze kilkunastu minut determinacji w defensywie. Na razie Zagłębie Sosnowiec unieszodliwiło wrzutkę Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego.

1
1
77'

Ostatni kwadrans spotkania oraz premierowej kolejki po odmrożeniu rozgrywek. W czwartek zawodnicy nie rozpieszczają akcjami bramkowymi, ale jeszcze jest odrobina czasu na nadrobienie zaległości.

1
1
74'

Piotr Polczak zgłosił problem ze zdrowiem, a szkoleniowiec przyjezdnych nie może już przeprowadzić zmiany. Doświadczony obrońca Zagłębia Sosnowiec musi zacisnąć zęby.

3
2
4
3
2
72'

GKS Tychy. Schodzi: Jan Biegański. Wchodzi: Dawid Kasprzyk.

wchodzi Wchodzi
Dawid Kasprzyk #9
schodzi Schodzi
1
72'

Niebezpieczna akcja tyszan i obrona ich przeciwników zaczyna trzeszczeć w szwach. Maciej Mańka przedryblował przeciwników i podał piłkę Łukaszowi Grzeszczykowi. Ta sytuacja podbramkowa wymagała lepszego wykończenia. Tymczasem lider GKS-u huknął w defensorów!

1
2
2
71'

Festiwal zmian zamiast festiwalu sytuacji podbramkowych. Godna wyróżnienia była próba z dystansu Jana Biegańskiego. Niewiele później strzelał z podobnego miejsca Sebastian Steblecki, ale to wszystko niecelnie.

3
2
3
2
2
68'

Szukają nowych rozwiązań szkoleniowcy i już wprowadzili na boisko po dwóch zmienników. GKS Tychy musi szukać ożywienia ofensywy, natomiast Zagłębie Sosnowiec potrzebuje spokoju i doświadczenia, ponieważ jego prowadzenie nie jest bezpieczne.

2
2
2
1
1
komentarz

65'

Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Mateusz Szwed. Wchodzi: Rubio.

Mateusz Szwed #9
2
1
2
2
1
63'
62'

Wojciech Szumilas i wyczekiwane celne uderzenie na bramkę zespołu z Sosnowca. Potrzeba było do tego zmiennika. Krystian Stępniowski nie miał problemu z powstrzymaniem futbolówki.

3
1
2
1
1
61'

Trener przyjezdnych postanowił wprowadzić z ławki rezerwowych na boisko naładowanego energią i doświadczonego Tomasza Hołotę. Filip Karbowy grał z żółtą kartką na koncie, a to mogło być niebezpieczne dla zespołu.

3
2
3
2
3
60'
58'

Rozczarowanie w Tychach. Do wyrównania zabrakło gospodarzom centymetrów! Strzelał Łukasz Sołowiej.

1
56'

Cała seria stałych fragmentów gry dla tyszan i zrobiło się gorąco! Po rzucie wolnym był korner, a do dośrodkowanej spod chorągiewki piłki dopadł Łukasz Sołowiej. Uderzenie dobrze zbudowanego defensora było minimalnie niecelne. Zadrżała poprzeczka w bramce Zagłębia Sosnowiec!

3
2
2
2
2
54'

Fabian Piasecki pomógł kompanom w rozbrojeniu ataku gospodarzy i tylko szkoda, że zrobił to nieprzepisowo. Faul i od rzutu wolnego GKS Tychy.

1
1
2
1
1
51'

Zagłębie Sosnowiec nie daje się zepchnąć do głębokiej defensywy. GKS Tychy chciałby rozpędzić się, wejść na wyższe obroty, ale nie jest to takie proste zadanie.

3
2
3
3
2
49'

Patryk Małecki już jedną szarżą mocno zaszkodził przeciwnikom. Jej efektem był rzut karny. Przed momentem były pomocnik Wisły Kraków i Pogoni Szczecin ponownie ruszył dynamicznie w kierunku bramki Konrada Jałochy, jednak dośrodkował zdecydowanie zbyt delikatnie.

1
48'

GKS Tychy nie oddał w pierwszej połowie celnego strzału i tak na pewno nie dopadnie swojego przeciwnika. Kibice gospodarzy oczekują na pilne wyregulowanie celowników po powrocie z szatni na boisko.