Fortuna I liga: 29. kolejka
30 cze 2020 17:40
90+2'

Gol! Strzelił Michał Jakóbowski. Asystował mu Gracjan Jaroch.

Przedłużenie nadziei zespołu z Wielkopolski. W doliczonym czasie Michał Jakóbowski strzelił gola z bliska na 1:2, a to oznacza, że jednym dramatycznym atakiem gospodarze mogą jeszcze urwać punkcik. Zrobiło się zamieszanie po mocno przypadkowej wrzutce z rzutu wolnego, a po zagraniach Michała Grobelnego i Gracjana Jarocha piłka znalazła się pod nogami Michała Jakóbowskiego.

11
9
2
2
4
90'

Doliczone trzy minuty.

1
2
88'

Krzysztof Kubica dostał podanie w pole karne Zielonych. Kończył on kontratak między zdekompletowaną defensywą przeciwnika, ale trafił swoim strzałem w ambitnie powracającego Łukasza Trałkę. Widać, że nie jest zadowolony ze swojego zachowania.

1
88'

Mikołaj Lebedyński podwoił przewagę gości.

3
2
2
86'

Gol! Strzelił Mikołaj Lebedyński. Asystował mu Szymon Drewniak.

Wygląda na to, że poznaniacy mogą się rozejść i rozejdą się bez punktów. Chrobry Głogów rozgrywa ten mecz jak rutyniarz z juniorem. Najpierw jedna skuteczna akcja, teraz stały fragmencik i dwa zerko. Mikołaj Lebedyński strzelił gola po wrzutce z rzutu wolnego. Trafienie dublera w końcówce podstawowego czasu!

11
9
3
6
8
85'

Miłosz Kozak dostał za zadanie pościgać się z poznaniakami. Ten zawodnik wszedł na boisko z ławki rezerwowych i energii nie zabraknie mu do ostatniego gwizdka. Warta Poznań musi mieć dublera na oku.

1
83'

Piotr Tworek coraz bardziej zdenerwowany na ławce poznaniaków.

2
1
81'

Broni się Chrobry Głogów, a to jego specjalność. Na przykład Warta Poznań powiększyła liczbę swoich rzutów rożnych do dziewięciu, ale trudno gospodarzom o oddanie strzału na bramkę Michała Szromnika.

1
3
77'

Tak poza zmianami to nic specjalnego, ale trudno się dziwić, że Chrobry Głogów odpiera ataki skutecznie. Przypomnijmy, że w rundzie wiosennej żaden pierwszoligowiec nie broni skuteczniej od niego. Stracił tylko pieć goli przez osiem meczów i 77 minut dziewiątego.

3
1
2
72'

Warta Poznań oczywiście atakuje po zmianie rezultatu. Ekipa prowadzona przez Piotra Tworka miała korner po zablokowanym strzale Jakuba Apolinarskiego, ale również ten sposób na rozmontowanie stłoczonej na własnej połowie defensywy Chrobrego nie okazał się wybawieniem.

2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Ilków-Gołąb za powstrzymanie faulem ataku Warciarzy.

1
1
3
65'

Robert Mandrysz na 1:0 dla Chrobrego Głogów.

4
6
1
3
63'

Gol! Strzelił Robert Mandrysz. Asystował mu Szymon Drewniak.

Tak, to było pierwsze uderzenie Chrobrego Głogów w Grodzisku Wielkopolskim. Nienaganna skuteczność przyjezdnych i to oni na mniej niż pół godziny przed końcem meczu są bliżej zdobycia kompletu punktów. Robert Mandrysz wbiegł w tempo w pole karne i po podaniu Szymona Drewniaka ominął płaskim uderzeniem Adriana Lisa. Mamy przełom w tym starciu!

8
7
4
8
15
63'

Tym razem wszedł najlepszy spośród poznaniaków w klasyfikacji kanadyjskiej Robert Janicki. Swoją szansę dostał od pierwszego gwizdka Krzysztof Danielewicz i to jemu brakowało najmniej, żeby dać prowadzenie Warcie.

2
1
60'

Na razie cztery rzuty rożne dla Zielonych, jeden dla przyjezdnych. Na boisku dziesiątka gospodarzy powitała pierwszego zmiennika. Michał Jakóbowski to nieobliczalna postać, którą na pewno stać na rozerwanie defensywy Chrobrego.

1
55'

Kilku poznaniaków chciało wykorzystać dośrodkowanie w pole karne niżej notowanego przeciwnika. Na chęciach się skończyło i Chrobry ponownie znalazł sposób na wybronienie się.

1
1
1
2
52'

Za nami dwa mecze na zapleczu PKO Ekstraklasy. Nic nie sugerujemy, ale były remisy.