KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejny dublet BHT Piotrkowianin

W rozegranym po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym, turnieju piłki ręcznej plażowej w ramach mistrzostw Polski podwójne zwycięstwo odniósł zespół BHT Piotrkowianin.
 Redakcja
Redakcja

Podwójne, bo triumfowała zarówno męska jak i żeńska sekcja klubu z Piotrkowa Trybunalskiego. Była to druga impreza cyklu mistrzowskiego w tym roku, w której udział wzięło siedem zespołów żeńskich oraz siedem męskich, w tym gość specjalny - młodzieżowa reprezentacja Ukrainy.


Szczypiorniści z Piotrkowa pewnie wygrali wszystkie swoje mecze 2:0, podobnie jak decydujący o pierwszym miejscu mecz z BHT Auto Forum Petra Płock (w setach: 21:16 ; 20:14). Panie natomiast przegrały pierwszy i drugi mecz, ale w kolejnych poprawiły błędy i realizując założenia trenera Knopika zanotowały cztery zwycięstwa. O pierwszym miejscu zadecydowała mała tabela między zainteresowanymi drużynami: Piotrkowianinem, Relaxem Warszawa i Bukiem, w której to Piotrkowianki miały najlepszy bilans setów.

- Turniej w Kazimierzu Dolnym był dla nas bardzo trudny. Jednakże konsekwentnie realizowane założenia pomogły nam w zdobyciu pierwszego miejsca - podsumowała Sylwia Bartkowiak, która wybrana została MVP turnieju.

- Nagroda MVP turnieju to dla mnie duże wyróżnienie. Jest mi niezmiernie miło, że moje poczynania na boisku zostały zauważone i nagrodzone. Wiem jednak, że nigdy nie osiągnęłabym tak wiele bez ciężkiej pracy całej drużyny - dodała skrzydłowa Piotrkowianina.

Fot. Grzegorz Trzpil Fot. Grzegorz Trzpil
Na Lubelszczyźnie Piotrkowianin udowodnił również, że bramka i obrona to mocne punkty obydwu zespołów. Najlepszym bramkarzem i bramkarką zostali wybrani Mikołaj Krekora i Izabela Piskała.

- Bardzo się cieszę z indywidualnego wyróżnienia, które otrzymałem. Coraz lepiej funkcjonuje w naszym zespole współpraca bramkarz - blok więc ta nagroda to na pewno zasługa całej obrony - skomentował nowy nabytek halowego KPR-u Legionowo.

- To bardzo miłe wyróżnienie, ale na to zapracowała cała drużyna. Dziewczyny świetnie prezentowały się w obronie, grałyśmy zespołowo. Występ w Kazimierzu Dolnym możemy zaliczyć do udanych, pokazałyśmy, że potrafimy zmotywować się i grać na wysokim poziomie. Teraz czeka nas turniej w Radomiu, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców - dodała Piskała.

Turniej RADOM Open 2014 - III runda Mistrzostw Polski, już w nadchodzący weekend 28-29 czerwca, a pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Rafalskiego, który w ostatnim meczu w Kazimierzu doznał urazu dłoni.

- Paweł zrobił odpowiednie badania, dłoń nie jest uszkodzona ale nadal opuchnięta, pracujemy nad przywróceniem sprawności dłoni i mamy nadzieję, że w weekend wszystko będzie w porządku - skomentował fizjoterapeuta BHT Piotrkowianin, Bartosz Górski (SmartFizjo).

Więcej szczegółów na www.facebook.com/bhtpiotrkowianin

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.facebook.com/bhtpiotrkowianin
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×