Bezbłędny MKS Delfin Grudziądz. Sulejów zadebiutował na mapie ORLEN Summer Superligi

ORLEN Summer Superliga po raz pierwszy gościła w Sulejowie. Podczas trzeciego turnieju tegorocznej trasy najlepsi okazali się MKS Eco Save Ochota Warszawa i MKS Delfin Grudziądz.

MB
Radość zawodników MKS Delfin Grudziądz Materiały prasowe / Orlen Summer Superliga / Radość zawodników MKS Delfin Grudziądz
W półfinale pań dość niespodziewanie zameldowały się zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce, które w walce o finał uległy jednak KS AZS UW w dwóch setach. W drugiej parze lepsza od Sambora Tczew okazała się Ochota Warszawa, a finalistę wyłonił konkurs shoot-outów. W derbach Warszawy 2-0 zwyciężyła drużyna Ochoty, sięgając w końcu po wygraną, której blisko były już tydzień temu. W meczu o 3. miejsce bez straty seta poradziły sobie tczewianki, które tym samym zrewanżowały się Kobierkom za porażkę w grupie.

Nie mniej emocji przyniosły zmagania panów. W półfinale BHT GRU Juko Piotrków Tryb. musiał uznać wyższość rywali z MKS-u Delfina Grudziądz, ale o awansie zadecydowały dopiero shoot-outy. Szybciej poradzili sobie zawodnicy BHT Petry Płock, którzy pokonali KKS Włókniarz Konstantynów 2-0. Szczęśliwego zakończenia nie miał jednak dla płocczan finał. Tam 2-1 wygrali przedstawiciele Delfina, sięgając po zwycięstwo w całych zmaganiach. To oznacza, że każdy z tegorocznych turniejów miał innego triumfatora. Najniższy stopień podium zajął zespół gospodarzy GRU Juko.

Sulejów po raz pierwszy gościł na swoich boiskach ORLEN Summer Superligę i najlepsze zespoły polskiego szczypiorniaka. Był to trzeci z czterech turniejów eliminacyjnych do Finału cyklu, podczas którego można było zdobyć niezwykle cenne punkty w kwalifikacji Mistrzostw Polski. Następny, ostatni już przystanek przed finałem, będzie mieć miejsce za tydzień w Bielsku-Białej. Po nim dowiemy się kto uzyskał prawo gry w najważniejszej imprezie beach handballa w Polsce: Finale Mistrzostw Polski ORLEN Summer Superligi 2023, który zostanie rozegrany w Płocku 5-6 sierpnia. Awans uzyska 8 najlepszych drużyn w każdej kategorii.

Klasyfikacja ORLEN Summer Superliga 2023: Sulejów

Mężczyźni: 

 1. MKS Delfin Grudziądz

 2. BHT Petra Płock

 3. GRU Juko Piotrków Trybunalski

 4. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

 5. Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław

 6. KPR Autoinwest Żukowo

 7. MKS Mazur Sołdański Sierpc

 8. WP Energy SAS Gdańsk

9-10. KS Szczypiorniak Gniezno, SPR GOKiS Kąty Wr.
11-12. HC Husaria Lubliniec, Anilana Łódź
13-14. BHT Dragons Szczecin, Stateo Termy Poddębice
15-16. UKS Pawonków, BHT Bystra

***

Kobiety: 

 1. MKS ECO Save Ochota

 2. KS AZS UW

 3. BHT DTB Sambor Tczew

 4. KPR Gminy Kobierzyce

 5. BHT Pyrki Poznań

 6. UKS Pawonków

 7. KS AZS I Warszawa

 8. GRU Juko Piotrków Tryb.

9-10. BHT Bielsko-Biała, KS AZS AWF II Warszawa
11-12. APR Poznań, SWEDA 360 Sport Gdańsk

Sponsorem tytularnym ORLEN Summer Superligi jest ORLEN S.A. Imprezę wspierają Superliga sp. z o.o., WP Sportowe Fakty, Juko. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport oraz Urząd Miejski w Sulejowie.

Czytaj także: Mateusz Piechowski przeciera nowy szlak Sypnęło karami po "świętej wojnie". Rekordowe kwoty ZOBACZ WIDEO: Niezwykłe wideo z księżną Kate na Wimbledonie. To trzeba zobaczyć
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×