KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PGNiG Summer Superliga w drodze do Gdyni

Gdynia - to kolejny przystanek na trasie tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi. W dniach 26-28 lipca impreza zawita do Darłowa.

 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe / PGNiG Summer Superliga

Zanim to nastąpi, warto wybrać się na gdyńską Plażę Śródmieście już w najbliższy weekend, gdzie poza dopingowaniem najlepszych beachhandballowych ekip będzie można również śledzić zmagania w Volvo Gdynia Sailing Days, czyli największych regatach żeglarskich w Polsce.

W głównym turnieju wystąpi 12 drużyn żeńskich i 10 męskich zespołów, w tym wszyscy medaliści z ubiegłego roku.

W zawodach kobiet o palmę pierwszeństwa po raz kolejny zmierzą się m.in.: obrończynie tytułu GRU Juko Piotrków Trybunalski, wicemistrzynie kraju Red Hot Czili Buk i Pyrki Poznań, czyli zdobywczynie brązowych krążków. W tym gronie nie zabraknie też zawodniczek Stowarzyszenia Akademia Sportu Gdańsk, które w klasyfikacji MP zajmują 7. miejsce oraz debiutującej na piasku drużynie SPR Gdynia.
W rywalizacji mężczyzn zobaczymy natomiast: aktualnych mistrzów kraju z Piotrkowa, SAS Gdańsk - srebrnych medalistów poprzednich rozgrywek - czy Petrę Płock, w barwach której wystąpi kilku reprezentantów Polski.

Faza eliminacyjna turnieju ruszy w sobotę o 9 rano i potrwa do godziny 20, natomiast dzień później, między 10 a 16, zaplanowano fazę główną, po zakończeniu której rozpocznie się ceremonia zamknięcia imprezy. Zawody poprzedzi ponadto PGNiG Summer Camp przygotowany z myślą o najmłodszych adeptach plażowego szczypiorniaka, który odbędzie się w piątek w godzinach 12-14.

Turniej w Gdyni to ostatnia okazja, by zapewnić sobie udział w kończących cały cykl zmaganiach w Darłowie w dniach 2-4 sierpnia - wystąpi w nich po osiem żeńskich i męskich ekip, które zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji Mistrzostw Polski, by podzielić między siebie medale w tegorocznych rozgrywkach. Dodatkowo turniej w Gdyni wyłoni zdobywców Pucharu Polski, który wywalczą drużyny, które zebrały najwięcej punktów w generalnej klasyfikacji.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Partnerem strategicznym turnieju jest Miasto Gdynia. Imprezę wspierają również: Red Bull, Ziaja, Selenka. Partnerami turnieju są: Volvo Gdynia Sailing Days, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-Line, Makesport oraz Ochrona Wiking. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Żeglarski, Fundacja Modern Sport wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Harmonogram PGNiG Summer Superliga Gdynia:

Piątek 26.07
12:00 - 14:00 - PGNiG Summer Camp zajęcia dla młodych zawodników
Sobota 27.07
9:00 - 20:00 - faza eliminacyjna turnieju PGNiG Summer Superliga
Niedziela 28.07
10:00 - 16:00 - faza główna turnieju PGNiG Summer Superliga
16:30 - ceremonia zakończenia turnieju.

Drużyny zgłoszone do PGNiG Summer Superliga Gdynia:

Żeńskie:
1. SAS Gdańsk
2. Warszawa SKŁAD
3. BHT SPR ROKiS Radzymin
4. Varsovia Piłka Ręczna
5. KS Red Hot Czili Buk
6. BHT GRU Piotrków Trybunalski
7. Pyrki Poznań
8. MKS Ochota Warszawa
9. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski II
10. BHT APetyczne
11. BHT Byczki Kowalewo Pom.
12. SPR Gdynia

Męskie:
1. BHT TAZ MKS Grudziądz
2. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie
3. SAS Gdańsk
4. Szczypiorniak Gniezno
5. BHT Petra Płock
6. BHT GRU Piotrków Trybunalski
7. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie Junior
8. SPRP Damy Radę Inowrocław
9. SAS Gdańsk II
10. MKS Delfin Grudziądz

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×